Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζιμάκο με μεγάλη ευχαρίστηση θα έκανα αυτό που μου είπες αλλά για την ώρα μου έχει κολλήσει οπότε θα σου πω τα νέα μολις ξεκολλήσει και μπορέσω να πληκτρολογήσω τον αριθμό που μου έδωσες!!

 

 

 

____________________

Κατασκευή Ιστοσελίδων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Εχω ενα samsung tocco lite το οποι ειχα παρατησει με phone lock!Τωρα δεν θυμαμαι τον κωδικο του τηλεφωνου.Βρηκα καποιους

κωδικους αλλα οταν πατω το # στο τελος λεει unsupported character.Μπορει καποιος να με βοηθησει?Δεν με νοιαζει αν διαγραφτουν δεδομενα αρκει να ανοιξει!Επισης το reflash του firmware νομιζετε οτι θα βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φίλε. Αν βάλεις καινούριο firmware θα σβήσει τα πάντα, συμπεριλαμβανομένου του κωδικού που έβαλες κ δεν θυμάσαι ;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο forum και ειναι παρα πολυ καλο...εχετε κανει πολυ καλη δουλεια μπραβο..

λοιπον εχω και εγω το star το απλο,το εχω περιπου 2 χρονια και αλλα δεν του εχω κανει αναβαθμιση λογισμικου,μπορειτε να με βοηθησετε?εχω το kies στο pc αλλα δεν βγαζω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχεις το Star 2 χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα θα πρέπει απλά να είσαι χαρούμενος..Δεν ξέρω αν διάβασες τι προβλήματα μου έχει βγάλει μέχρι τώρα κ έχω κλείσει 1 χρόνο και κάτι μήνες μόνο με το κινητό..Τώρα πάλι για service το έδωσα έχω ξενερώσει..

 

 

 

____________________

Κατασκευή Ιστοσελίδων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
που μπορω να βρω μια ελληνικη ρομ να περασω στο τηλεφωνο μου...ειχα ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας και εβαλα αλλη ρομ αλλα εχασα τα ελληνικα...για βοηθηστε με σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά Καλησπέρα, ζητώ τη βοήθειά σας.

Εχω και γώ ένα Samsung S5230 Star που μέχρι χθές δούλευε άριστα.

Από σήμερα δε λειτουργεί η οθόνη αφής και θέλω να μεταφέρω τα αρχεία του κινητού στον υπολογιστή και είναι αδύνατο.

Το τηλέφωνο δέν είναι κλειδωμένο έχω την NPS έκδοση 1.0.0.1.και απο την οθόνη του δέν μπορώ να επιλέξω τη σύνδεση μεσω usb για το PC Studio.

Απο το σέρβις της Samsung μου είπαν οτι όποια επέμβαση επιδιόρθωσης θα κάνουν όλα τα δεδομένα θα χαθούν.

Υπάρχει λύση να μη χάσω τα αρχεία που έχουν βίντεο με τα παιδιά μου?

Ευχαριστώ.

 

Θα σου προτεινω αυτο που ειπε ο @TziMmys79 λιγο πιο πανω με το digitizer :)

Μολις εγκατεστησα ενα καινουργιο touch στο κινητο μιας φιλης μου ( touch digitizer αγορασμενο απο ebay) και τωρα ειναι σαν καινουργιο :D :D

Παντως μιας και γραφω εδω να αναφερω οτι η φιλη μου το εχει σχεδον 2 χρονια με κανονικη χρηση θα ελεγα και το μονο που επαθε ειναι το touch :p

 

EDIT: Παραθετω firmware με ελληνικα για οποιον θελει εδω

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα

Ο πατερας μου εχει αυτο το κινητο και μου απο οτι ειδα και μου ειπε, στα καλα καθουμενα δεν δουλευει η οθονη αφης του !! (οπως ειπαν και ποιο πανω)

Μονο τα 3 κουμπια λειτουργουν και του κλειδωματος!

Τι μπορω να κανω ?? Χαλασε τελειως η οθονη , δεν μπορω να το φτιαξω ??

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ο πατερας μου εχει αυτο το κινητο και μου απο οτι ειδα και μου ειπε, στα καλα καθουμενα δεν δουλευει η οθονη αφης του !! (οπως ειπαν και ποιο πανω)

Μονο τα 3 κουμπια λειτουργουν και του κλειδωματος!

Τι μπορω να κανω ?? Χαλασε τελειως η οθονη , δεν μπορω να το φτιαξω ??

 

Οπως το περιγραφεις μαλλον θα χρειαστει να αλλαξεις το touch digitizer...

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το GT-S5230 με πρόβλημα στην οθόνη αφής (αλλού πατάς και άλλο πατάει). Απ' ότι κατάλαβα από το φόρουμ μάλλον φταίει touch digitizer. Αν αγοράσω ένα θα μπορέσω να το αντικαταστήσω μόνος μου ή χρειάζονται ειδικές γνώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει αντιμετωπισει κανεις το εξης: οταν παιρνει απο το samsung star για να ακουσει το υπολοιπο του να κλειδωνει το κινητο και να χρειαζεται να παταει το πλαινο για να ξεκλειδωνει καθε φορα? Πως λυνεται???
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ σας θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις

1.Υπαρχει adroid λογισμικο για τ samsung gt-s5230?

2.ειναι ασφαλες αν υπαρχει η θα μου βγαλει προβλημα και θα χαλασει τ κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ σας θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις

1.Υπαρχει adroid λογισμικο για τ samsung gt-s5230?

2.ειναι ασφαλες αν υπαρχει η θα μου βγαλει προβλημα και θα χαλασει τ κινητο?

 

οχι δεν υπαρχει για το συγκεκριμενο κινητο android.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημέρα σε όλους.

Έχω το GT-S5230 με πρόβλημα στην οθόνη αφής (αλλού πατάς και άλλο πατάει). Απ' ότι κατάλαβα από το φόρουμ μάλλον φταίει touch digitizer. Αν αγοράσω ένα θα μπορέσω να το αντικαταστήσω μόνος μου ή χρειάζονται ειδικές γνώσεις;

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα και δεν μπορω να πατησω απο την μεση και κατω και απλα δεν μπορω να κανω τπτ στο τηλεφωνο :mad:. Υπαρχει τροπος να φτιαχτει η οθονη χωρις να τα σκασω στην αντιπροσωπια? Καθ ελαχιστο θελω να παρω τις επαφες μου αλλα για 1 εκατοστο δεν μπορω να επιλεξω το pc mode απο την οθονη, οποτε τρωω ακυρο :(

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

παιδεια ριξτε μια ματια σε αυτα τα 2 links...

λενε οτι εχουν περασει android 1.6 σε samsung star....

δεν ειμαι πολυ ψαγμενος και δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι ψεμα...

ριξτε μια ματια

http://samsung-avila-android.blogspot.gr/

http://theteamk.x10.mx/index.php

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ...

1 ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΑΚΙ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ Κ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΩ Κ ΤΠΤ ΟΛΟ ΝΕΚΡΟ!!ΟΥΤΕ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΑΝΟΙΓΕΙ! Κ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ Κ 1 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΤΠΤ!ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΔΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ Η BASE..ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ?Η ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ! ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΛΔ ΟΣΟ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΙΔΙΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε περίπτωση που ούτε καν φορτίζει δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι να κάνεις για τις επαφές και το πιο πιθανόν είναι όντως το κινητό να χρειάζεται αλλαγή πλακέτας/μητρικής.

Για συνεργείο δεν γνωρίζω αλλά σε τέτοιου είδους περιπτώσεις δεν συνιστάται η επιδιόρθωση εκτός και αν πια το αγαπάς τόσο πολύ.. ενημερωτικά να ξέρεις το κόστος μπορεί να είναι και μεγαλύτερο από αυτό της συσκευής της ίδιας εάν υποτεθεί ότι τη βρίσκεις για αγορά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...