Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω παραγγειλει για ανταλλαγη με καποιες πιο παλιες συσκευες που εχω. Ο κυριος λογος που το προτιμησα ειναι η αυτονομια του κι ελπιζω να με βγαλει ασπροπροσωπο! Δεν ειδα κανενα σχολιο για το τι φωτο βγαζει αν και δεν εχω πολλες απαιτησεις. Γενικως διαβασα καλα λογια εδω και απ'οτι φαινεται εχει μια αξιοπρεπη οθονη αφης. Εκεινο που δεν ξερω ειναι κατα ποσο υστερει η οχι απο το αδελφακι του το Preston στο θεμα της αφης! Δεν ηθελα ομως να δωσω 70 ευρω παραπανω. Το μονο προβλημα ειναι οτι θα εχει myview και θελω να του περασω "καθαρο" firmware. (Εχω Wind) Αν γινεται και ξερει καποιος τον τροπο θα το εκτιμουσα..:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλει να το αγοράσει μια φίλη μου αλλά της είπαν ότι δεν έχει πενάκι.. Ισχύει ή βλακείες της λένε? Αν είναι να τσιμπήσω ένα από ebay...
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Είναι myview αλλά μην φανταστείς τιποτα τραγικό όπως voda live! μόνο κάποια θεματάκια και κατι screens με το σήμα του myview έχει... Το firmware που έχουν είναι το αυθεντικό της Samsung για την Ελλάδα (s5230maid2 ενω έχει βγεί και η έκδοση s5230maie2...) Πενάκι δεν περιλαμβάνεται αλλά σπανια θα σου χρειαστεί..κατ'εμε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά... της το δίνει η cosmote αλλά της έκαναν τρελό παζάρι από wind μήπως την κρατήσουν οπότε δεν ξέρω ακόμα αν θα το πάρει... thx πάντως! ;-)
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει το χαζοκουμπι myview στην κεντρικη οθονη δεν με πειραζει καθολου. Πλεον τα touchscreen που βγαινουν χειριζονται ανετα με το δαχτυλο και ευτυχως δηλαδη!

Anyway.. τι καρτουλα προτεινετε για το κινητο; Μεταξυ 4-8 giga. Σκεφτομαι καποια Sandisk που θεωρω τις πιο αξιοπιστες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω μερικές ερωτήσεις για το τηλέφωνο αυτό.

1) Στη συσκευασία συμπεριλαμβάνεται hands-free και καλώδιο σύνδεσης με το PC?

2) Το πρόγραμμα για συγχρονισμό δεδομένων που περιέχει, επιτρέπει τον συγχρονισμό SMS με το Outlook(για το Thunderbird μαλλον θα ήταν θαύμα)?

3) Η ακουστική του πως είναι?

4) Η αυτονομία της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη του οτι δεν ειναι απαραιτητο μια συσκευη να κανει "παπαδες" για να πουλησει. Αρκει να ειναι ομορφη, ευχρηστη και πανω απ'ολα τηλεφωνο! Δεν εχουν ολοι αναγκη το wi-fi και το 3G. Αντιθετως σε πολλους που εχουν παρει κατα καιρους τα σουπερ ντουπερ πανακριβα κινητα εχει λειψει η ευχρηστια και η αυτονομια...

 

Edit: Σημερα το παρελαβα λοιπον και το εχω να φορτιζει. Πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες! Μικρο, ελαφρυ και με πολυ ζωντανη οθονη παρα τη σχετικα χαμηλη της αναλυση. Επισης ευχρηστο μενου και γρηγορη ανταποκριση στην αφη. Οταν εχω χρονο θα το ψαξω πιο πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ρωτησε παραπανω το πακετο εχει καλωδιο usb και hands free. Επισης το τηλεφωνο εχει αρκετα δυνατο ηχειακι και δεν θα προβληματισει κανεναν πιστευω! Οσο για τη μπαταρια θα δειξει.. λογικα πρεπει ν'αντεχει πολυ...

 

Οι φωτογραφιες ειναι αναμενομενες οπως και το βιντεο που ειναι απλα ικανοποιητικα. Δεν καταλαβαινω γιατι εχουν βαλει επιλογη να εστιαζει μονο στο χαμογελο(smile shot)και δεν εβαζαν καλυτερα μια αυτοματη εστιαση..πιο χρησιμη θα ηταν! Τεσπα δεν πειραζει..οποιος θελει να παρει αυτο το κινητο ξερει τι να περιμενει...

 

Η αισθηση της αφης ειναι μια χαρα.. δεν χρειαζεται διπλα και τριπλα πατηματα για ν'ανταποκριθει(οπως το Viewty που ειχα)!

Ωραια και τα widgets αν και μερικα ειναι εντελως αχρηστα. Εκεινο που μ'αρεσει πιο πολυ ειναι που μπορεις να εχεις τρεις επιφανειες εργασιας με διαφορετικα φοντα και widgets..και ευτυχως αλλαζουν αμεσως χωρις καθυστερηση!

 

Το μονο που εχει μεινει ειναι να του βαλω μια καρτουλα και να χωσω mp3 αφου εχει πολυ καλο player και αψογο ηχο με ακουστικα!

Σκεφτομαι αυτην αν ειναι βεβαια συμβατη: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569135

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα το πήρες. Καλορίζικο λοιπόν:)

Όταν πάρεις την κάρτα μνήμης θα ήθελα να μου πείς αν όταν βάζεις μια εικόνα για φόντο ή ένα ΜΡ3 για ήχο κλήσης αν σου κάνει ένα αντίγραφο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και ειμαι πολυ χαρουμενος για την αγορα μου!:D

Το κανει αυτο που λες Ισιδωρε αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα. Αν βαλεις για ηχους κλησης ρεφραιν τραγουδιων ειναι μικρα και επισης τα φοντα πιανουν ελαχιστο χωρο. Εγω αυτα στα πιο πολλα κινητα που ειχα μεχρι τωρα τα εβαζα στη μνημη του τηλεφωνου. Δεν μου πιανουν παραπανω απο 20MB!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και ειμαι πολυ χαρουμενος για την αγορα μου!:D

Το κανει αυτο που λες Ισιδωρε αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα. Αν βαλεις για ηχους κλησης ρεφραιν τραγουδιων ειναι μικρα και επισης τα φοντα πιανουν ελαχιστο χωρο. Εγω αυτα στα πιο πολλα κινητα που ειχα μεχρι τωρα τα εβαζα στη μνημη του τηλεφωνου. Δεν μου πιανουν παραπανω απο 20MB!

Αυτό που κάνει η Samsung είναι πολύ χρήσιμο γιατί άμα αφαιρεθεί η κάρτα μνήμης δεν θα αλλάξουν ο ήχος κλήσης και τα φόντο.

Σαν προσωρινό αντίγραφο ασφαλείας δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αλλα σου ειπα τι μπορεις να κανεις για να μην εχεις διπλα αρχεια. Τωρα θελω μονο να βρω τις ρυθμισεις για mms & wap. Στο site της Wind δεν βρηκα κατι...
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αλλα σου ειπα τι μπορεις να κανεις για να μην εχεις διπλα αρχεια. Τωρα θελω μονο να βρω τις ρυθμισεις για mms & wap. Στο site της Wind δεν βρηκα κατι...

Αυτή η γελιά Wind στην σελίδα της έχει μόνο 15 LG και αυτά είναι αρχαία!:mad: Και χειροκίνητα!:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει, τους πηρα στο 1260 και μου τις εστειλαν. Πηρα και μια 8αρα καρτα και τωρα ειμαι κομπλε! Πολυ ευχρηστο τηλεφωνο.. ακομα και στο δρομο με το ενα χερι μπορω να το κουμανταρω ευκολα για τα βασικα(καμια κληση η γρηγορο μηνυμα)!:D
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερο σε ολα απο το Viewty...εκτος απο την καμερα φυσικα! Δεν θ'αρχισω να λεω αλλα γιατι θα μου κανουν παρατηρηση και εδω μιλαμε μονο για το Star!

Παντως γραφεις μηνυμα απροβληματιστα και χωρις τα δυο χερια. Επισης ακους πολυ καλα τον συνομιλητη ακομα και σε θορυβωδες περιβαλλον.. το διαπιστωσα σημερα που βρεθηκα για λιγο στο metropolis!;)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω ρυθμισεις για Ιντερνετ απο την wind, η εταιρεια εχει αυοτματες ρυθμισεις για πολλα μοντελα αλλα οχι για το 5230 και το τζετ. Υπαρχει καποιο παρομοιο μοντελο που μπορει να δεχθει? Εχω F2G
Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις 1260 ακολουθεις τις οδηγιες και σου ερχονται οι ρυθμισεις σε sms. Κανα 5λεπτο υποθεση!:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ και θα ηθελα αν εχουμε θεματα επιφανειας εργασιας για την κυρια οθονη του κινητου...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα ηθελα σαν αυτα τα τοπια που ειναι 3 διαφορετικα. Ανακαλυψα ενα μειονεκτημα κατασκευαστικο μαλλον.. το πισω καπακι φθειρεται πολυ ευκολα και σε συντομο χρονικο διαστημα θα εχει γεμισει σημαδια/γρατσουνιες. Η οθονη παντως φαινεται ανθεκτικη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επειδή κι εγω σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung S5230 μήπως θα μπορούσατε να ξεκαθαρίσετε κάποια πράγματα;:)

Συγκεκριμένα:

1) Τι τύπους βίντεο υποστηρίζει; Πρέπει να κάνεις κάποια μετατροπή στο βίντεο για να το βάλεις στο κινητο;

 

2)Τελικά υπάρχει κάποια εφαρμογή σε java, που να μπορείς να βάλεις και να έχεις τους ΄χαρτες offline?

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ..

 

Έχω το συγκεκριμένο κινητό , και ενώ έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να μπαίνω στο Ίντερνετ (μέσω Vodafone) , τα widgets (accuweather πχ.) που θέλουν σύνδεση στο ίντερνετ , αλλά και το Shazam ID , δεν μου δουλεύουν...Υπάρχει κάτι που δεν κάνω σωστά?Στο Shazam στο προφίλ εχω το Prepay, το οποίο θα έπρεπε να δουλεύει κανονικά:blink:

 

Υπάρχει κάποια λύση;

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό και το προτείνω ανεπιφύλακτα..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος ας δωσει τα φωτα του για το τι μετατροπη θελουν τα βιντεο και με ποιο προγραμμα ωστε να παιξουν στο κινητο σε fullscreen, μπας και περασουμε καμια ταινιουλα να δουμε!:cool:

Η μπαταρια με τη 2η φορτιση και αρκετη χρηση(με 1ο επιπεδο δονηση στα πατηματα)βγαζει 3 μερες ανετα.. υποθετω οτι μολις στρωσει θα πηγαινει ακομα καλυτερα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...