Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

behos όπως κατάλαβες περιμένουμε και τις τελευταίες απαντήσεις στα ερωτήματα που έχουν τεθεί για να πατήσουμε το buy now και εμείς!!! :)

 

Υ.Γ: Τι γίνεται; Αργεί ο φίλος σου; :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και απο οτι ειδα πριν απο λιγο μιλησα με τον φιλο απο τον υπολογιστη μου μεσω του κινητου του με msn....και με την χρηση της εμπροσθιας καμερας που εχει το κινητο...

με αποδεκτη αποδοση...

 

τι εννοείς??βιντεοκλήση σου έκανε?:happy:

Link to comment
Share on other sites

και η ελλαδα και η γερμανια εχουν το συστημα PAL B/G.....

και απο οτι ειδα πριν απο λιγο μιλησα με τον φιλο απο τον υπολογιστη μου μεσω του κινητου του με msn....και με την χρηση της εμπροσθιας καμερας που εχει το κινητο...

με αποδεκτη αποδοση...

σε χαμηλο φωτισμο το κινητο βεβαια χανει....(τι φτασαμε να λεμε για κινητο 150€...)

 

Πλάκα κάνεις!! Μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση μέσω msn?? Πώς λέγεται η εφαρμογή που χρησιμοποιεί?

Link to comment
Share on other sites

το οριο ειναι 2w

ασε που το προβλημα λυνεται με bluetooth

Στις ΗΠΑ είναι 1,6W και το δημοφιλές Iphone 3Gs έχει 1,38W.

Γνώμη μου είναι να μην γινόμαστε υστερικοί με αυτά αλλά και να μην πάμε και στην υπερβολή.Η χρήση handsfree ή bluetooth πιστεύω ότι είναι απαραίτητη και πολύ βολική κιόλας με τόσο μεγάλες συσκευές.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις!! Μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση μέσω msn?? Πώς λέγεται η εφαρμογή που χρησιμοποιεί?
κάτσε ρε βιντεοκλήση δεν κάνει ούτε το HTC HD, το Κ599 θες να κάνει;Δεν υπάρχει ακόμα κάποιο κινητό να κάνει βιντεοκλήση.Εννοεί ότι χρησιμοποίησε το K599 ως webcam

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εχω φυγει για παραγγελεια με κλειστα ματια.Το κινητο απλα τα σπαει. Το εχω βρει απο Κινα 140 ευρω ( και τα μεταφορικα μεσα) με 4gb μνημη, δερματινη θηκη, φορτιστη αυτκινητου και screen protection. :lol::lol:

Μονο που διαβαζει τα Ελληνικα site και μπαινει msn επισης, μου φτανει και με το παραπανω!!! :O:O

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε βιντεοκλήση δεν κάνει ούτε το HTC HD, το Κ599 θες να κάνει;Δεν υπάρχει ακόμα κάποιο κινητό να κάνει βιντεοκλήση.Εννοεί ότι χρησιμοποίησε το K599 ως webcam

 

σωστα...και με αναλυση 0,3Μρ (με την μπροστινη καμερα..)

για να κανει βιντεοκληση πρεπει η συσκευη να ειναι 3G και αυτο το κινητο δεν ειναι

 

τωρα ως προς το sar η ακτινοβολια του κινητου δεν αφορα μονο τον εγκεφαλο αλλα και την απορροφηση απο το σωμα....

για καποιους αυτο μπορει να μην λεει τιποτα αλλα προσωπικα επιτρεψτε μου να εχω σοβαροτατη αντιθετη αποψη...και δεν προσπαθω να πεισω κανεναν για την ορθοτητα της αποψης μου....

 

τωρα για τα υπολοιπα που ρωτανε διαφοροι φιλοι, εχω "προωθησει" τις ερωτησεις και οταν εχω κατι θα σας ενημερωσω...

το κινητο παντως πριν το επομενο Σ.Κ. το κοβω κομματακι δυσκολο να το ξαναεχω για να παιξω...

Link to comment
Share on other sites

ακομη κατι που ξεχασα..

 

το bluetooth δεν εχει την εμβελεια των 10+ μετρων που εχουν οσα "επωνυμα" ηξερα..

 

μετα βιας "πιανει" τα 4-5 μετρα στην ευθεια και χωρις εμποδια η εν λογω συσκευη...

 

και βεβαια το κεραιακι που ειναι αρκετα λεπτο και "ευαισθητο" σε κακουχιες απο οτι φαινεται...

 

(και δεν ξερω αν υπαρχουν και ανταλλακτικα....)

Link to comment
Share on other sites

επισης στην μεταφορα επαφων μεσω Bluetooth κραταει μονο το 1ο νουμερο τηλεφωνου και μπορεις να μεταφερεις μονο 7 επαφες σε καθε "παρτιδα".

 

και με ενημερωσε επισης οτι η αναζητηση μερικες φορες μπερδευεται , και μονο σε greeklish επαφες παιζει παντα σωστα...

 

και βεβαια οπως ειπα εχει μονο ενα πεδιο για ονομα και επιθετο με 15 χαρακτηρες συνολικα.

(αρκετα σοβαρο μειονεκτημα για τις δικες μου αναγκες...)

 

στην συνδεση με υπολογιστη εμφανιζει σαν ενα αποθηκευτικο χωρο την κυρια μνημη και σαν 2ο την καρτα μνημης.

 

και δεν συνεργαζεται με outlook...

 

εχει την δυνατοτητα ενεργοποιησης και απενεργοποιησης των 2 καρτων ανεξαρτητα και χωρις να χρειαστει να ορισεις master και slave καρτες οπως στο δικο μου samsung D880.

 

επισης το wi-fi συνδεθηκε με το router-modem στα 54Mbps.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/NEW-2-SIM-3-3-Google-Maps-WI-FI-Java-2G-TV-Phone-K599_W0QQitemZ150356000205QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2301ea7dcd&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A15|66%3A2|39%3A1|293%3A1|294%3A50

 

Gia opoion endiaferete 123evrw...parakolouthw ta nea

pros to parwn perimenw ena i9+tv pou pira gia thn kopela mou kai an einai to poulame kai pame se k599...

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

προσεξε γιατι ουτε 2Μρ καμερα εχει ουτε flash

(αναφερει=>2.0 mega pixel; support auto focus with flashlight support to shoot MP4(320*480) with sound, the time depends on storage.)

επισης υπολογισε μεταφορικα για Ελλαδα + τελωνειο

και επισης ουτε οι διαστασεις ειναι σωστες (αν θυμαμαι ειναι 13 ή 14mm παχος και το βαρος 120 περιπου gr)

 

επισης αναφερει μπαταρια 1000mAh (αυτο που ειδα ειχε 2800mAh)

 

μην παραγγειλεις αλλο και σου ερθει αλλο

 

θα σε συμβουλευα να του ζητησεις να σου στειλει ακριβη φωτογραφια/χαρακτηριστικα του κινητου που θα αγορασεις...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κ599 έφτασε σήμερα στο "πόρτα-πόρτα" οπότε σε μια με δυο μέρες θα το έχω για εντυπώσεις.!!!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κ599 έφτασε σήμερα στο "πόρτα-πόρτα" οπότε σε μια με δυο μέρες θα το έχω για εντυπώσεις.!!!

 

Τι πλήρωσες τελωνείο ??? (αν πλήρωσες βέβαια:lol:}

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι έχω την εντύπωση ότι το F003 είναι καλύτερο από το Κ599(αν κάνω λάθος διορθώστε με) αλλά του λείπουν τα ελληνικά ,σας παραθέτω μετά από πολύ έρευνα:lol: στο EBAY το F003 με ελληνικά

 

Item number: 370222232443

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε πληκτρολογιο και ηξερα και τι sar (ειδικα αυτο) εχει θα το ειχα παρει και εγω...

 

εχω ακουσει οτι ολα τα κινεζικα εχουν sar πανω απο 1,0 -1,5W οποτε αν δεν αποδειχτει οτι εχουν πολυ χαμηλοτερο , τοτε μακρια και αγαπημενοι...

οχι φιλε μου δεν εχουν οσο λενε ειναι ψεμματα,εχω κατα καιρους ανεβασει διαφορα τεστ sar απο κινεζικα, μεγιστο εχουν 1.0 , παλιοτερα(2χρονια) ισως, τωρα το αποκλειω. παλια ειχαν διπλη σιμ με δυο δεκτες τωρα εχουν διπλη σιμ με εναν δεκτη. :)
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν εχουν οσο λενε ειναι ψεμματα,εχω κατα καιρους ανεβασει διαφορα τεστ sar απο κινεζικα, μεγιστο εχουν 1.0 , παλιοτερα(2χρονια) ισως, τωρα το αποκλειω. παλια ειχαν διπλη σιμ με δυο δεκτες τωρα εχουν διπλη σιμ με εναν δεκτη. :)

 

 

θα με ενδιεφερε να δω καποια τετοια τεστ..και βεβαια απο ποιον οργανισμο εχουν γινει...(για να ειναι και αξιοπιστα..)

γιατι εχω δει διαφημηση σε ελληνικο eshop οτι πληρουν προδιαγραφες ευρωπαικης ενωσης, ηλεκτρομαγνητικων εκπομπων κλπ....

αν ομως ζητησεις να δεις τα πιστοποιητικα αυτα που θα επρεπε να συνοδευουν καθε τηλεφωνο , τοτε ολοι σφυριζουν αδιαφορα....

(και δεν αναφερομαι στο σημα CE το οποιο ειναι εντελως ασχετο με το θεμα SAR....)

 

θα μπορουσες σε παρακαλω πολυ να ανεβασεις (αν φυσικα εχεις ή μπορεις να βρεις) καποιες παραπανω πληροφοριες??

 

γιατι καλες οι δυνατοτητες αλλα αν τρως ακτινοβολια με το τσουβαλι εγω προσωπικα ευχαριστω δεν θα παρω...

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους!

Μαζέψτε ότι απορίες υπάρχουν,πάω να πάρω τα πακέτα μου,σε καμιά ώρα θα έχω και εγώ συσκευή :)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάποιες πρώτες φωτογραφίες και θα δώσω εντυπώσεις σε λίγο.Πρώτη ματιά δείχνει στιβαρή συσκευή και με καλή οθόνη touch,η οθόνη δεν κόβει τα κεφάλια στην tv,η μπαταρία αποκλείεται να είναι πάνω από 1200 mah(2800 mah λέει),δεν έχει πενάκι αλλά δεν χρειάζεται παρά μόνο εκεί που βάζεις το PIN.To τηλέφωνο έρχεται σφραγισμένο με ζελατίνα στο κουτί και όχι σε ένα κουτί που αν θέλει το ανοίγει ο άλλος

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1)αν κολαει με μεγαλα,σε μνημη και αναλυση,βιντεο?

δοκιμαστηκε σε βιντεο 10Μb και επαιξε μια χαρα

 

2)αν εμφανιζει μεγαλες φωτο(π.χ.3-4-5mb)

μπορεις να δεις και μεγαλυτερες (εχουν φορτωθει καποιες που τραβηχτηκαν με φωτογραφικη μηχανη 9,3Μρ)

3)αν εχει τοσο ισχειρο δεκτη tv(οπως jc777-i3216 κ.α) και αν αποθεικευει τα καναλια της tv?

ο δεκτης ειναι παρα πολυ καλος για το εγεθος του (και της κεραιας του).προσωπικα και χωρις να εχω αλλη εμπειρια εντυπωσιαστηκα..

αν και θα πρεπει να ρυθμισεις την τηλεοραση σε ευρωπαικο mode αλλιως εχει προβλημα με την φωνη και το χρωμα.

με την σωστη επιλογη (εγω εβαλα αν θυμαμαι καλα "γερμανια")

 

 

4)αν δεν κανω λαθος εχει οθονη 3.3 ιντσων.Η αναληση της ειναι 240*320 η' 320*480 οπως λεει στο solomobi?

η αναλυση ειναι 320χ480

 

ευχαριστω behos για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους!

Μαζέψτε ότι απορίες υπάρχουν,πάω να πάρω τα πακέτα μου,σε καμιά ώρα θα έχω και εγώ συσκευή :)

 

Φίλε trackera

1 Απο που το αγόρασες ?

2 Τι πλήρωσες τελωνείο ?

3 Δουλεύει με κάρτα sim 3G (δηλαδή με κάρτα sim που γράφει πάνω 3G) ?

Αυτα τα λίγα....:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνεχίζω με εντυπώσεις πιο πολύ συμπληρωματικά σε αυτά που είπε ο behos.Εγώ internet μπήκα από τον opera mini,κανονικότατα σε ελληνικές σελίδες,(myphone,in,contra κτλ).Εφαρμογή IM έχει το ebuddy που δεν το γνωρίζω και έτσι δοκίμασα να μπώ στο msn μέσω web messenger...Και μπαίνει :D

Σαν μέγεθος στο χέρι είναι καλό(αν έχεις μάθει στο HTC HD όλα καλά είναι μετά).Το ασύρματό του δεν έχασε σήμα ποτέ αλλά δεν έχει και την δύναμη του HD.H μέγιστη ανάλυση της φωτογραφικής είναι 1280Χ960 και το κινητό έχει εσωτερική μνήμη 71,8mb.To σερφάρισμα δεν θα το χαρακτήριζα εύκολο(sorry αλλά με το HD είναι απόλαυση) αλλά όσο περνάει η ώρα γίνεται και πιο εύχρηστο καθώς το συνηθίζω.Στο google maps μπήκα κανονικά,έχει ψιλοπαλιά έκδοση,το απόγευμα θα περάσω πιο καινούρια.Πάντως βρήκα κανονικά το σπίτι μου :p. Την οθόνη του την κόβω για 3,2" και έχει φοβερή απόκριση.Δοκίμασα και άνοιξα μια μεγάλη φωτογραφία και την άνοιξε κανονικά, δεν μου άνοιξε pdf και ένα βίντεο avi που του έβαλα σε μεγάλη ανάλυση.

Εντύπωση μου έκανε που όλα τα αξεσουάρ του κινητού είναι λευκά(δείτε και τις φώτο που έχω ανεβάσει) ενώ το κινητό είναι μαύρο.

 

Sorry για τις σκόρπιες προτάσεις απλά τα γράφω όπως μου έρχονται :rolleyes:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε trackera

1 Απο που το αγόρασες ?

2 Τι πλήρωσες τελωνείο ?

3 Δουλεύει με κάρτα sim 3G (δηλαδή με κάρτα sim που γράφει πάνω 3G) ?

Αυτα τα λίγα....:p

 

Από δικό μου άνθρωπο από Κίνα

Για τελωνείο πληρώνεις τα 3 ευρώ της EMS εκτος κι αν είσαι άτυχος και στο κρατήσουν και πληρώσεις φόρους.

Δεν έχω κάρτα 3G, αν βρώ θα δοκιμάσω

 

Το απόγευμα θα κάτσω να του περάσω και παιχνιδάκια java και θα ενημερώσω.Το κινητό θα το έχω 2-3 μέρες ακόμη,μετά θα το δώσω γιατί περιμένω και το V800i,οπότε ότι θέλετε ρωτήστε τώρα που έχω συσκευή

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...