Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις ποσα "γραμματα" παιρνουν ολα αυτα τα κινητα σε καθε επαφη?

ειδα ενα Κ599 ενος φιλου και απο οτι καταλαβα μπορεις να βαλεις μονο σε μια γραμμη επιθετο και ονομα και μεχρι 15 χαρακτηρες...

ετσι ειναι και ολα τα υπολοιπα ή υπαρχει καποιο που σου επιτρεπει να εχεις ενα πεδιο για το επιθετο και ενα για το ονομα...

 

επισης υπαρχει καποιος τροπος να μετραφερθουν οι επαφες απο ενα αλλο κινητο ή ακομα καλυτερα να διαχειριζονται απο τον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις δει κανένα να το έχει πάρει και να έχει γράψει γι αυτό ή για κάποιο άλλο;Μόνο ο manwlis77 έχει δώσει πληροφορίες για τη συσκευή του.Όλοι οι άλλοι αν δεν έχουν προβλήματα δεν γράφουν τίποτα.Ο φίλος σου θα μπορούσε να μας λύσει και την απορία αν βλέπει ελληνικά site το Κ599,πες του να το τσεκαρει και να μας ενημερώσει και εμας

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δειτε το βιντεακι αυτο οπως και τα γραματα στα μηνυματα δειχνουν μεγαλα

http://www.china-mobile-phone.com/2009-07/a9530.htm

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σ αυτό το βιντεάκι που έδωσες,φαίνεται σαν να μην είναι πολύ καλή η οθόνη αφής αφού το παλεύει αρκετά ορισμένες φορές για να τα καταφέρει,όπως και η αναγνώριση γραμμάτων δε φαίνεται πολύ καλή,αφού γράφει B και του βγάζει Ε ...Επίσης,μόνο σ εμένα φαίνεται ότι σαν να είναι σε fast forward το βιντεάκι ορισμένες στιγμές??:lol:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσα "γραμματα" παιρνουν ολα αυτα τα κινητα σε καθε επαφη?

ειδα ενα Κ599 ενος φιλου και απο οτι καταλαβα μπορεις να βαλεις μονο σε μια γραμμη επιθετο και ονομα και μεχρι 15 χαρακτηρες...

ετσι ειναι και ολα τα υπολοιπα ή υπαρχει καποιο που σου επιτρεπει να εχεις ενα πεδιο για το επιθετο και ενα για το ονομα...

 

επισης υπαρχει καποιος τροπος να μετραφερθουν οι επαφες απο ενα αλλο κινητο ή ακομα καλυτερα να διαχειριζονται απο τον υπολογιστη?

 

λογικα τα 14 γραμματα ειναι οταν γραφεις στον καταλογο της καρτας σιμ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σ αυτό το βιντεάκι που έδωσες,φαίνεται σαν να μην είναι πολύ καλή η οθόνη αφής αφού το παλεύει αρκετά ορισμένες φορές για να τα καταφέρει,όπως και η αναγνώριση γραμμάτων δε φαίνεται πολύ καλή,αφού γράφει B και του βγάζει Ε ...Επίσης,μόνο σ εμένα φαίνεται ότι σαν να είναι σε fast forward το βιντεάκι ορισμένες στιγμές??:lol:

 

στο F006 που εψω η οθονη αφης ειναι πολυ καλη εκτος απο το slide ξεκλειδωμα της οθονης που ποτε δεν το πιανει με την πρωτη και σπανι αμε την δευτερη.

παντος το προβλημα στρωνει αν ξεκλειδωσω με τα 2 κουμπια και πατησω μια φορα στην οθονη

 

η ληψη του wi-fi ειναι πολυ καλη θα ελεγα

δοκιμασα μαζι με ενα ν95 γνησιο και ειχαν την ιδια ληψη

Link to comment
Share on other sites

δειτε το βιντεακι αυτο οπως και τα γραματα στα μηνυματα δειχνουν μεγαλα

http://www.china-mobile-phone.com/2009-07/a9530.htm

 

αυτο ειναι αλλο απο το f006 που εχω.

αυτο εχει μεγαλητερη παταρια σε μεγεθος και θα κραταει σιγουρα το διπλο καιρο.

το δικο μου εχει 3 κουμπια μπροστα

Link to comment
Share on other sites

λογικα τα 14 γραμματα ειναι οταν γραφεις στον καταλογο της καρτας σιμ

 

οι περιορισμοι των 15 χαρακτηρων και το ενα πεδιο αναφερονται στα τηλεφωνα της κυριας μνημης και οχι σε αυτες των sim....

αρα μηπως αυτος ο περιορισμος ειναι για ολα τα κινεζικα?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια πηρα εναν κλώνο Ν96 και ειμαι ευχαριστιμενος με ολα εκτος απο το ΒΤ του.το δοκίμασα με ΒΤ plantronics,i-tech,SE και πρέπει να ειναι κοντα η συσκευη για να δουλευει καλα.στον καταλογο έχει περιορισμό 15 ελληνικά γραμματα και 30 αγγλικα και ετσι αποθήκευσα τις επαφές με greeklish.επίσης στα sms γράφω με κεφαλαία greeklish γιατι με ελλήνικά γράφει μόνο μικρά και με λιγότερους χαρακτήρες.

 

ps καμερα ψιλομάπα,τηλεόραση και radio ειναι τελεια

Link to comment
Share on other sites

δανειστικα το Κ599 ενος φιλου για να το δω και να περιγραψω τις εντυπωσεις μου

 

το τηλεφωνο ειναι αρκετα γρηγορο στις ενναλαγες των menu και χωρις κολληματα

εχει παρα πολυ καλη οθονη.

εχει 2 μπαταριες 2800mAh, φορτιστη, καλωδιο συνδεσης με ΡC γραφιδα και ακουστικα.

παιρνει μεχρι 800 επαφες αλλα εχει σαν μειονεκτημα την υπαρξη μονο ενος πεδιου για ονοματεπωνυμο με 15 χαρακτηρες.

το wifi και το bluetooth δουλευουν απροβληματιστα και πολυ καλα.

η τηλεοραση και το radio το ιδιο.

η ακουστικη ποιοτητα στο τηλεφωνο ειναι πολυ καλη και στις 2 sim

η ποιοτητα ληψης επισης ειναι αρκετα καλη.

η πισω καμερα ειναι αναλυσης 1,3Μρ και η εμπρος 0,3Μρ αλλα και οι 2 ειναι μετριας ποιοτητας (η πισω ειναι αποδεκτη παντως)

η συνδεση στο internet εγινε πολυ ευκολα και μεσω safari και τα ελληνικα φαινονται κανονικα

στα sms δεν βρηκα το Π το κεφαλαιο...αλλα δεν το πολυεψαξα κιολας...

μπορεις να γραψεις στην καρτα μνημης και απο το ραδιο και απο την τηλεοραση!!!!

υποστηριζει μεχρι 16Gb μνημη.

η οθονη ειναι πραγματικα παρα πολυ μεγαλη και πολυ φωτεινη.

δεν καταφερα να μπω στο google map...(ζηταγε καποιες ρυθμισεις και δεν ειχα χρονο να το ψαξω)

η μπαταρια του αν και ειναι στην 2η φορτιση κραταει περιπου 3-4 μερες με κανονικη χρηση και 1 μερα με αρκετη τηλεοραση...

 

προβλημα ισως ειναι και η μεταφορα των επαφων απο αλλο κινητο...

 

σας επισυναπτω μερικες φωτο (τραβηχτηκαν απο αλλο κινητο)

 

ελπιζω να σας εδωσα καποια στοιχεια που θα σας βοηθησουν...

 

προσωπικα πιστευω πως για τα λεφτα του (150€ τελικη) πραγματικα ειναι αψογο

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στο myphone δηλαδή για παράδειγμα και φαινόταν κανονικά;(άκυρο ερώτημα,είδα καλυτερα τη φώτο σου)Σε ευχαριστούμε για τις διευκρινήσεις που μας δίνεις.Προσπαθώ να καταλάβω από τις φωτογραφίες σου αν η οθόνη είναι 3.4'' αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.Για τις φώτο πέρνα τις στο pc σου για να δεις την πραγματική ανάλυση τους.

Ακριβούτσικα πάντως το πήρε ο φίλος σου.Εγώ θα το πάρω αύριο γιατί σήμερα δεν ήταν κανένας σπίτι να το παραλάβει.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

το κινητο απο οτι ρωτησα γραφει στο πισω καπακι 3,3"

 

η αναλυση των καμερων ειναι αυτη που προκυπτει απο τις επιλογες στις ρυθμισεις του menu

 

το κινητο αγοραστηκε απο ελληνικο e-shop..(βορειου ελλαδας)

 

απο οτι ειδα ομως στην Κινα (solomobi) εχει 154$ δηλαδη περιπου 115 ευρω αλλα με μεταφορικα και τελωνεια καπου εκει πρεπει να ερχεται και σε ευρω τελικα και χωρις τον κινδυνο της προπληρωμης...

 

παντως μου αρεσε παρα πολυ...

και απο οτι μου ειπε το πηρε και με αντικαταβολη...και με μια θηκη δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος behos!!!

 

Να ρωτήσω και εγώ.... με το wifi η σελίδα μπορεί να γυρίσει και σε landscape αν γυρίσεις το κινητό ή πολλά ζητάω; Επιπλέον γράφεις ότι συνδέθηκες μέσω safari.... τελικά τι παίζει; είναι δυνατόν να έχει safari; Με opera μπήκες; Η εγγραφή των sms με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο (μιας και το βλέπω αισθητά πιο μεγάλο από του V800 που έχω τώρα) είναι όντως πιο εύκολή;

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αγοραστηκε απο ελληνικο e-shop..(βορειου ελλαδας)

 

απο οτι ειδα ομως στην Κινα (solomobi) εχει 154$ δηλαδη περιπου 115 ευρω αλλα με μεταφορικα και τελωνεια καπου εκει πρεπει να ερχεται και σε ευρω τελικα και χωρις τον κινδυνο της προπληρωμης...

 

και απο οτι μου ειπε το πηρε και με αντικαταβολη...και με μια θηκη δωρο.

 

Πάρα πολύ καλή η τιμή τότε για ελληνικό e-shop.

Επιτέλους και κάποιος με συσκευή που έρχεται και δίνει πληροφορίες:respect:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος behos!!!

 

Να ρωτήσω και εγώ.... με το wifi η σελίδα μπορεί να γυρίσει και σε landscape αν γυρίσεις το κινητό ή πολλά ζητάω; Επιπλέον γράφεις ότι συνδέθηκες μέσω safari.... τελικά τι παίζει; είναι δυνατόν να έχει safari; Με opera μπήκες; Η εγγραφή των sms με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο (μιας και το βλέπω αισθητά πιο μεγάλο από του V800 που έχω τώρα) είναι όντως πιο εύκολή;

 

 

δεν δοκιμασα να το γυρισω σε landscape

οντως συνδεθηκα μεσω safari.

μπορεις να δεις την εικονα του Myphone που μπηκα....δειχνει και τα ελληνικα μια χαρα

δοκιμασα και το mini opera 4.2 αλλα ζηταγε καποια ρυθμιση και δεν ειχα χρονο να το δω παραπανω.

 

τα sms γραφονται μια χαρα αλλα δεν ειδα το κεφαλαιο Π....

επισηςμου αρεσε και η αναγνωριση χαρακτηρων που εχει..

γραφεις με την γραφιδα στην οθονη και "καταλαβαινει" το γραμμα και στο εμφανιζει..

 

αν υποστηριζε ξεχωριστα πεδια για ονομα και επιθετο θα ηταν τελειο...

 

επισης ειχε και μια λειτουργια auto answer η οποια δεν καταλαβα τι εκανε...

(να ηταν τηλεφωνητης στην μνημη του κινητου???)

 

θα προσπαθησω να το ξαναπαρω για λιγο οποτε ισως δω μερικα ακομα πραγματα..

 

μου αρεσε παντως και η αποδοση των στεροφωνικων ηχειων και το οτι το ραδιοφωνο δεν ηθελε ακουστικα για να παιξει...

 

επισης για οποιον εχει συνηθισει με κλασικο πληκτρολογιο η οθονη αφης στην αρχη σε ξενιζει αλλα μετα ειναι πολυ καλη..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ αν και παρακουλουθω τις συζητισεις πολους μηνες τωρα δεν ειχα εγκραφη (επειδη δεν εχω η/υ και λογω πανηλιθ.....ων εξετασεων).Στο θεμα μας τωρα,εχω εδω και κατι μηνες το i3216 και ειμαι ευχαριστημενος απο αυτο ,ενδιαφερομαι να παρω το κ599 και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το συγκεκριμενω κινητο 1)αν κολαει με μεγαλα,σε μνημη και αναλυση,βιντεο? 2)αν εμφανιζει μεγαλες φωτο(π.χ.3-4-5mb) 3)αν εχει τοσο ισχειρο δεκτη tv(οπως jc777-i3216 κ.α) και αν αποθεικευει τα καναλια της tv? 4)αν δεν κανω λαθος εχει οθονη 3.3 ιντσων.Η αναληση της ειναι 240*320 η' 320*480 οπως λεει στο solomobi?
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμασα να το γυρισω σε landscape

οντως συνδεθηκα μεσω safari.

μπορεις να δεις την εικονα του Myphone που μπηκα....δειχνει και τα ελληνικα μια χαρα

δοκιμασα και το mini opera 4.2 αλλα ζηταγε καποια ρυθμιση και δεν ειχα χρονο να το δω παραπανω.

 

τα sms γραφονται μια χαρα αλλα δεν ειδα το κεφαλαιο Π....

επισηςμου αρεσε και η αναγνωριση χαρακτηρων που εχει..

γραφεις με την γραφιδα στην οθονη και "καταλαβαινει" το γραμμα και στο εμφανιζει..

 

αν υποστηριζε ξεχωριστα πεδια για ονομα και επιθετο θα ηταν τελειο...

 

επισης ειχε και μια λειτουργια auto answer η οποια δεν καταλαβα τι εκανε...

(να ηταν τηλεφωνητης στην μνημη του κινητου???)

 

θα προσπαθησω να το ξαναπαρω για λιγο οποτε ισως δω μερικα ακομα πραγματα..

 

μου αρεσε παντως και η αποδοση των στεροφωνικων ηχειων και το οτι το ραδιοφωνο δεν ηθελε ακουστικα για να παιξει...

 

επισης για οποιον εχει συνηθισει με κλασικο πληκτρολογιο η οθονη αφης στην αρχη σε ξενιζει αλλα μετα ειναι πολυ καλη..

 

 

 

φιλε μου σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες σου οντως πολυ καλη παρουσιαση :)

εγω με την σειρα μου ηθελα να σε ρωτησω αν συνδεθηκες στο msn..

και τελος αν μπεις πχ youtube βλεπεις κανονικα και τα βιντεο;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν συνδεθηκα στο msn οποτε δεν ξερω τι παιζει εκει

στο youtube επισης δεν μπηκα...

 

εχω ξαναζητησει το κινητο για να το δω λιγο παραπανω αλλα δεν ειχα ανταποκριση μεχρι στιγμης...

ο φιλος που το εχει περναει τις επαφες απο ενα νοκια που ειχε μεσω bluetooth συνδεσης και γενικως το χαζευει οποτε θα καθυστερησει λιγο η επομενη δοκιμη....

Link to comment
Share on other sites

1)αν κολαει με μεγαλα,σε μνημη και αναλυση,βιντεο?

δοκιμαστηκε σε βιντεο 10Μb και επαιξε μια χαρα

 

2)αν εμφανιζει μεγαλες φωτο(π.χ.3-4-5mb)

μπορεις να δεις και μεγαλυτερες (εχουν φορτωθει καποιες που τραβηχτηκαν με φωτογραφικη μηχανη 9,3Μρ)

3)αν εχει τοσο ισχειρο δεκτη tv(οπως jc777-i3216 κ.α) και αν αποθεικευει τα καναλια της tv?

ο δεκτης ειναι παρα πολυ καλος για το εγεθος του (και της κεραιας του).προσωπικα και χωρις να εχω αλλη εμπειρια εντυπωσιαστηκα..

αν και θα πρεπει να ρυθμισεις την τηλεοραση σε ευρωπαικο mode αλλιως εχει προβλημα με την φωνη και το χρωμα.

με την σωστη επιλογη (εγω εβαλα αν θυμαμαι καλα "γερμανια")

 

 

4)αν δεν κανω λαθος εχει οθονη 3.3 ιντσων.Η αναληση της ειναι 240*320 η' 320*480 οπως λεει στο solomobi?

η αναλυση ειναι 320χ480

Link to comment
Share on other sites

Η σωστη ρυθμιση της τηλεορασης ειναι η ΤΟΥΡΚΙΑ !

Αυτη βαζω εγω στα τηλεφωνα μου και ειμαι οκ

Το F006 που εχω μπαινει κανονικα στο msn .

δεν δομικασα ομως συνομιλια

Link to comment
Share on other sites

Η σωστη ρυθμιση της τηλεορασης ειναι η ΤΟΥΡΚΙΑ !

Αυτη βαζω εγω στα τηλεφωνα μου και ειμαι οκ

Το F006 που εχω μπαινει κανονικα στο msn .

δεν δομικασα ομως συνομιλια

 

 

φιλε μου μακαρι να μπαινει και στο κ599 κανονικα μσν

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η σωστη ρυθμιση της τηλεορασης ειναι η ΤΟΥΡΚΙΑ !

Αυτη βαζω εγω στα τηλεφωνα μου και ειμαι οκ

Το F006 που εχω μπαινει κανονικα στο msn .

δεν δομικασα ομως συνομιλια

 

και η ελλαδα και η γερμανια εχουν το συστημα PAL B/G.....

και απο οτι ειδα πριν απο λιγο μιλησα με τον φιλο απο τον υπολογιστη μου μεσω του κινητου του με msn....και με την χρηση της εμπροσθιας καμερας που εχει το κινητο...

με αποδεκτη αποδοση...

σε χαμηλο φωτισμο το κινητο βεβαια χανει....(τι φτασαμε να λεμε για κινητο 150€...)

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε πληκτρολογιο και ηξερα και τι sar (ειδικα αυτο) εχει θα το ειχα παρει και εγω...

 

εχω ακουσει οτι ολα τα κινεζικα εχουν sar πανω απο 1,0 -1,5W οποτε αν δεν αποδειχτει οτι εχουν πολυ χαμηλοτερο , τοτε μακρια και αγαπημενοι...

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε πληκτρολογιο και ηξερα και τι sar (ειδικα αυτο) εχει θα το ειχα παρει και εγω...

 

εχω ακουσει οτι ολα τα κινεζικα εχουν sar πανω απο 1,0 -1,5W οποτε αν δεν αποδειχτει οτι εχουν πολυ χαμηλοτερο , τοτε μακρια και αγαπημενοι...

 

το οριο ειναι 2w

ασε που το προβλημα λυνεται με bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...