Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό που έχω εγώ στα χέρια μου είναι το K599.

Βάζω και μια φωτογραφία δίπλα στο A1000 για να δείτε το μέγεθος

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνεχίζω με εντυπώσεις πιο πολύ συμπληρωματικά σε αυτά που είπε ο behos.Εγώ internet μπήκα από τον opera mini,κανονικότατα σε ελληνικές σελίδες,(myphone,in,contra κτλ).Εφαρμογή IM έχει το ebuddy που δεν το γνωρίζω και έτσι δοκίμασα να μπώ στο msn μέσω web messenger...Και μπαίνει :D

Σαν μέγεθος στο χέρι είναι καλό(αν έχεις μάθει στο HTC HD όλα καλά είναι μετά).Το ασύρματό του δεν έχασε σήμα ποτέ αλλά δεν έχει και την δύναμη του HD.H μέγιστη ανάλυση της φωτογραφικής είναι 1280Χ960 και το κινητό έχει εσωτερική μνήμη 71,8mb.To σερφάρισμα δεν θα το χαρακτήριζα εύκολο(sorry αλλά με το HD είναι απόλαυση) αλλά όσο περνάει η ώρα γίνεται και πιο εύχρηστο καθώς το συνηθίζω.Στο google maps μπήκα κανονικά,έχει ψιλοπαλιά έκδοση,το απόγευμα θα περάσω πιο καινούρια.Πάντως βρήκα κανονικά το σπίτι μου :p. Την οθόνη του την κόβω για 3,2" και έχει φοβερή απόκριση.Δοκίμασα και άνοιξα μια μεγάλη φωτογραφία και την άνοιξε κανονικά, δεν μου άνοιξε pdf και ένα βίντεο avi που του έβαλα σε μεγάλη ανάλυση.

Εντύπωση μου έκανε που όλα τα αξεσουάρ του κινητού είναι λευκά(δείτε και τις φώτο που έχω ανεβάσει) ενώ το κινητό είναι μαύρο.

 

Sorry για τις σκόρπιες προτάσεις απλά τα γράφω όπως μου έρχονται :rolleyes:

εισαι σηγουρος οτι το κινητο παιζει βιντεο avi?(για δοκιμασε αντοιστιχο βιντεο mp4)

και τελικα τα καναλια της tv τα αποθηκευη? (η σαν το v800 που πρεπει να κανουμε αναζητηση καθε φορα?)

Link to comment
Share on other sites

.Δοκίμασα και άνοιξα μια μεγάλη φωτογραφία και την άνοιξε κανονικά, δεν μου άνοιξε pdf και ένα βίντεο avi που του έβαλα σε μεγάλη ανάλυση

sorry αν δεν το εξέφρασα καλά.Δεν μου το άνοιξε το avi

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

trackera(η οποιος αλλος εχει το συγκεκριμενο κινητο) θα μπορουσες να κοιταξεις αν τα καναλια της tv τα αποθηκευη? (η σαν το v800 που πρεπει να κανουμε αναζητηση καθε φορα?) ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

επιπλέον μιας και το δοκίμασες το net.... landscape γυρνάει για καλύτερη πλοήγηση;
Ναι γυρνάει σε landscape ο όπερα mini και έχει και ένα κουμπάκι που κάνει zoom πάρα πολύ καλά.Ο άλλος ο browser που έχει(το εικονίδιο safari) πρέπει να είναι κάνας δικός τους browser με τον οποίο όταν μπήκα στο in.gr μου τα έβγαλε όλα κουτάκια :wacko:.Τον παράτησα και δεν ασχολήθηκα άλλο με αυτόν αν και ίσως ήθελε καμιά ρύθμιση και να είναι πιο βολικός.

 

@sofos7 Θα σου απαντήσω σε λίγο γιατί μου πήρε τη συσκευή για λίγο ο αδερφός.

Οφείλω να συνδέσω και κάποιο bluetooth ακουστικό να τσεκάρω τον ήχο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

.Εγώ internet μπήκα από τον opera mini,κανονικότατα σε ελληνικές σελίδες,(myphone,in,contra κτλ).Εφαρμογή IM έχει το ebuddy που δεν το γνωρίζω και έτσι δοκίμασα να μπώ στο msn μέσω web messenger...Και μπαίνει :D

Σαν μέγεθος στο χέρι είναι καλό(αν έχεις μάθει στο HTC HD όλα καλά είναι μετά).Το ασύρματό του δεν έχασε σήμα ποτέ αλλά δεν έχει και την δύναμη του HD.H μέγιστη ανάλυση της φωτογραφικής είναι 1280Χ960 και το κινητό έχει εσωτερική μνήμη 71,8mb.To σερφάρισμα δεν θα το χαρακτήριζα εύκολο(sorry αλλά με το HD είναι απόλαυση) αλλά όσο περνάει η ώρα γίνεται και πιο εύχρηστο καθώς το συνηθίζω.Στο google maps μπήκα κανονικά,έχει ψιλοπαλιά έκδοση,το απόγευμα θα περάσω πιο καινούρια.Πάντως βρήκα κανονικά το σπίτι μου :p. Την οθόνη του την κόβω για 3,2" και έχει φοβερή απόκριση.Δοκίμασα και άνοιξα μια μεγάλη φωτογραφία και την άνοιξε κανονικά, δεν μου άνοιξε pdf και ένα βίντεο avi που του έβαλα σε μεγάλη ανάλυση.

Εντύπωση μου έκανε που όλα τα αξεσουάρ του κινητού είναι λευκά(δείτε και τις φώτο που έχω ανεβάσει) ενώ το κινητό είναι μαύρο.

 

Sorry για τις σκόρπιες προτάσεις απλά τα γράφω όπως μου έρχονται :rolleyes:

Επειδή κάποιοι ίσως δεν έχουν προσέξει καλά τις πρώτες εντυπώσεις, μαυρίζω αυτά που ξεχώρισα εγώ από την χρήση του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην περιμένετε πολλά απο ενα κινέζικο κινητό!

αλλιώς πάρτε ένα iPHONE ή HTC HD.

 

για να πάρεις ενα κινέζικο κινητό 3 λόγοι υπάρχουν :

1. ή να το πουλήσεις και να βγάλεις 50€ πχ

 

2. ή επειδή γενικός παίρνεις συχνά κινητά και με τα κινέζικα την έχεις βρει γιατί δεν χάνεις πολλά λεφτά στην μεταπώληση (μπορεί και να βγάλεις) και τα δίνεις ότι ώρα θες λόγο της TV που έχουν.

 

3. οικονομικός λόγος

 

εγώ είμαι στην 2η περίπτωση και την έχω καταβρεί :D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι οφτόπικ,όταν λέμε μπαίνει κανονικά στο google maps ,πρέπει να συνδεθείς σ αυτά από κάποιο wifi ε?
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα μόνο 3 euros έξτρα από την τιμή στο door to door για τελωνείο. Το τηλέφωνο το πήρα από το mp4mobile.net και μου ήρθε μετά από 15 μέρες. Οι κινέζοι το έστειλαν σε 2 εργάσιμες σύμφωνα με το EMS και έκανε 12 μέρες να έρθει Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα μόνο 3 euros έξτρα από την τιμή στο door to door για τελωνείο. Το τηλέφωνο το πήρα από το mp4mobile.net και μου ήρθε μετά από 15 μέρες. Οι κινέζοι το έστειλαν σε 2 εργάσιμες σύμφωνα με το EMS και έκανε 12 μέρες να έρθει Ελλάδα.
με γειά :p

Άντε ξεκίνα τώρα να δίνεις εσύ εντυπώσεις:)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιεφερε να δω καποια τετοια τεστ..και βεβαια απο ποιον οργανισμο εχουν γινει...(για να ειναι και αξιοπιστα..)

γιατι εχω δει διαφημηση σε ελληνικο eshop οτι πληρουν προδιαγραφες ευρωπαικης ενωσης, ηλεκτρομαγνητικων εκπομπων κλπ....

αν ομως ζητησεις να δεις τα πιστοποιητικα αυτα που θα επρεπε να συνοδευουν καθε τηλεφωνο , τοτε ολοι σφυριζουν αδιαφορα....

(και δεν αναφερομαι στο σημα CE το οποιο ειναι εντελως ασχετο με το θεμα SAR....)

 

θα μπορουσες σε παρακαλω πολυ να ανεβασεις (αν φυσικα εχεις ή μπορεις να βρεις) καποιες παραπανω πληροφοριες??

 

γιατι καλες οι δυνατοτητες αλλα αν τρως ακτινοβολια με το τσουβαλι εγω προσωπικα ευχαριστω δεν θα παρω...

υπαρχει αναλογο thread μπορεις να τα διαβασεις:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα τελικα μου στελνουν αυτο http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=189 ιδωμεν ειναι ακομα στον δρομο
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο φίλο που είχε ρωτήσει για την TV κανονικά τα αποθηκεύει και μπορείς να τα βάλεις τα κανάλια με όποια σειρά θες.

Και το καλύτερο για το τέλος για το Κ599...

Γίνεται πλήρης παραμετροποίηση των εικονιδίων,όπως στο iphone :w00t:

Πατάς παρατεταμένα κάποιο εικονίδιο και αρχίζουν και χορεύουν όλα μαζί,πιάνεις αυτό που θες και το πας στη θέση που σ αρέσει :dance:

 

Από βοήθεια για τη συσκευή ίσως είναι η τελευταία που μπορώ να δώσω αναλυτικά καθώς το χάσαμε το κορμί πατριώτες,μου την κράτησε ο αδερφός για δική του. Στα τέλη της άλλης εβδομάδας ελπίζω να μου έρθει ξανά αφού παραγγείλω μερικά, μέχρι τότε ότι απορία έχετε θα μπορώ να την μεταβιβάζω και όταν μου απαντάει θα σας ενημερώνω :cool:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα κάποιο εικονίδιο και αρχίζουν και χορεύουν όλα μαζί,πιάνεις αυτό που θες και το πας στη θέση που σ αρέσει :dance:

 

αυτο το κανει και το f006

μαλλον ειναι τα ιδια τηλ με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα οτι το κ599 εχει ελληνικα στην πλοηγηση στο ιντερνετ

αληθεια που μπορω να βρω εφαρμογες java που να τερειαζουν με την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλευομενος την ευκαιρια λοιπον θα ξαναρωτησω... Το κ599 τι διαφορετικο εχει απο το f003 με το ελληνικο μενου?

Επισης μια ερωτηση για τους κατοχους Τα προγραμματα instant messaging οπως το ebuddy πχ συνδεονται μεσω του wifi? Eχετε βρει προγραμμα τυπου skype που να κανει κ φωνητικες κλησεις μεσω internet(με wifi συνδεση εννοειται...).

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλευομενος την ευκαιρια λοιπον θα ξαναρωτησω... Το κ599 τι διαφορετικο εχει απο το f003 με το ελληνικο μενου?

Επισης μια ερωτηση για τους κατοχους Τα προγραμματα instant messaging οπως το ebuddy πχ συνδεονται μεσω του wifi? Eχετε βρει προγραμμα τυπου skype που να κανει κ φωνητικες κλησεις μεσω internet(με wifi συνδεση εννοειται...).

Όταν πάρεις το F003 φέρε μου το για να σου πω :D

Το ebuddy συνδέεται μέσω wifi,δεν του πέρασα κάποιο πρόγραμμα ΙΜ, μπήκα στο msn μέσω του http://people.live.com. Δεν υπάρχει πρόγραμμα τύπου skype σε java απ 'οτι ξέρω, αν γνωρίζεις κάποιο πες μου να το δω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει μηπως καποιος φιλος αν υπαρχει καποιο κινεζικο iphone clone (τυπου Κ599) με dual sim, και wifi αλλα να εχει την δυνατοτητα στις επαφες να εχεις 2 πεδια ξεχωριστα για ονομα και επιθετο?
Link to comment
Share on other sites

περιμενοντας το κινητο επειδη εψαχνα για τετοιο προγραμμα μπορω να πω οτι δεν βρηκα κ εγω κατι.... Σε αλλη πλατφορμα βεβαια υπαρχει(wm,symbian). Aν καποιος βρει κατι ας το πει... Παντως ειναι καλα τα νεα με το ebuddy...
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Στο ebuddy όπως είπα μπαίνει, αλλά δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν το γνωρίζω καθόλου.Μου ζήτησε user και pass και κάπου εκεί το έκλεισα εγώ

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...