Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω προσωπικα εχω πολυ καλη γνωμη για τα κινεζικα οχι ολα ομως..

πες μας τι θες απο το κινητο να σου πουμε προς τα που θα πας :)

οσο για το sar εγω χρησιμοποιω ακουστικα και ειμαι οκ

φιλικα :)

 

επειδη και γω εχω την ιδια απορια με τον φιλο ποιο πανω μπορεις να εξηγησεις τα εξης

1)Ισχυει αυτο που λεν για την μπαταρια οτι μπορει να σκασει,η μπορεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οπως με τα καθημερινα μας κινητα?????

2)η ποιοτητα κατασκευης και πλαστικων πως ειναι???

3)βγαζουν προβληματα τοσο σε software οσο και σε hardware????Πχ υπαρχει περιπτωση να χαλασει καμια οθονη,δεκτης ΤV.καμερα κλπ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη και γω εχω την ιδια απορια με τον φιλο ποιο πανω μπορεις να εξηγησεις τα εξης

1)Ισχυει αυτο που λεν για την μπαταρια οτι μπορει να σκασει,η μπορεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οπως με τα καθημερινα μας κινητα?????

2)η ποιοτητα κατασκευης και πλαστικων πως ειναι???

3)βγαζουν προβληματα τοσο σε software οσο και σε hardware????Πχ υπαρχει περιπτωση να χαλασει καμια οθονη,δεκτης ΤV.καμερα κλπ???

 

φιλε μου...

λοιπον αυτο με την μπαταρια μπορει να συμβει με οποιοδηποτε κινητο,ακομα και στα κινεζικα (δεν υπαρχει φοβος ανησυχιας)

η ποιοτητα δεν ειναι για ολα τα κινεζικα ιδια υπαρχουν μοντελα χαλια υπαρχουν μετρια υπαρχουν καλα..

οσο για το τριτο ερωτημα σου μπορει αν το παρεις απο εξω να σου βγει πατατα αν ομως στα πρωτα 5 λεπτα δεν παθει τιποτα τοτε εισαι οκ :)

καλα κινητα για μενα αν θελει καποιος 2 σιμ τηλεοραση ελληνικο μενου ειναι το α1000 α5000 (κλωνοι diamond το πρωτο ιδιο με το diamond το δευτερο με πληκτρολογιο.. και αλλα πολλα κινεζικα το θεμα ειναι εσυ τι θες αν θες καποιο με wifi παμε αλλου

το θεμα ειναι οτι για τα λεφτα που κανουν τα κινεζικα ειναι οτι καλυτερο..

ελπιζω να σε βοηθησα

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να δώσω μερικές διευθύνσεις από εργοστάσια κινητών κ.α. ηλεκτρονικών ειδών στην Κίνα. Οι ποσότητες που πουλάνε συνήθως είναι άνω των 100 κομματιών το ελάχιστο και οι πληρωμές γίνονται με western union( και ότι κινδύνους συνεπάγεται αυτό).

http://www.hkrofen.com/

http://www.wisecorp.cn/

http://www.manypowers.com/

 

Τα παραθέτω μόνο για να δούμε τι κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή,δεν συνιστώ σε κανένα να ψωνίσει από αυτά τα εργοστάσια

 

Να σας δώσω και εγώ δυο sites από τα οποία ψώνισα και μου ήλθαν στο σπίτι μου με courier χωρίς κανένα πρόβλημα παρακολουθώντας μάλιστα μέσω ιντερνετ την πορεία της αποστολής. http://www.sourcingate.com με πολύ καλές τιμές και http://www.totobay.com από το οποίο πήρα το v777 με δύο κάρτες κινητό με TV, ραδιόφωνο, ΕΛΛΗΝΙΚΑ, bluetooth πολύ καλό στην τιμή περίπου των 137 ευρώ μαζί με μεταφορικά. Το πρώτο έχει καλύτερες τιμές και στέλνει και μέσω ΕΛΤΑ με πολύ φθηνότερα μεταφορικά αλλά το μοντέλο που ήθελα δεν είχε Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή πλέον βρίσκουμε κινητά που εκτός αυτών που ανέφερες έχουν και wifi. Πάντως καλά έκανες και ανέφερες τα site για να ξέρουμε για την αξιοπιστία τους ;)

 

edit: κακώς έκανες παράθεση στο μήνυμά μου καθώς όπως έγραψε ο droulis αυτά δεν είναι εργοστάσια τελικά.καλύτερα θα ήταν να σβηστεί και το μήνυμά μου για να μην μπερδευτεί κανένας

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/Hot-sell-Quad-band-TV-mobile-phone-Dual-sim-PDA-WIFI_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ65Q3a15Q7c66Q3a4Q7c39Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a200QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem414705cf2fQQitemZ280364437295QQptZCellQ5fPhonesQQsalenotsupported

 

τι λετε για αυτο?

το μονο αρνητητικο ειναι οτι δεχεται μεχρι 2 GB μνημη...

κατα τα αλλα τα εχει ολα .. νομιζω και ελληνικα.

 

γενικα ψωνιζω πολυ απο το ebay και το προτημω απο τα ελληνικα μαγαζια , γιατι οτι προβλημα και να εχεις κανουν σαν τρελλοι να στο λυσουν για να μην τους αφησεις αρνητικο feedback και αν το προβλημα δεν λυνεται σου επιστρεφουν τα χρηματα (πραγμα αδυνατον για τα καταστηματα εδω περα...το πολυ πολυ να σου επιστρεψουν κανενα τασακι στο κεφαλι!)..

 

αυτο που με προβληματιζει και παλι ειναι στο παρακατω λινκ , που ειναι ενα κινιτο που επεισης με ενδιαφερει αλλα θα ηθελα να προσεξετε αν πατε να το δειτε καπου στην περιγραφη γραφει με μεγαλα ασπρα γραμματα :

"Note: This is Not a 3G phone, it does not work with 3G sim"

http://cgi.ebay.com/New-Unlocked-Dream-G2-cell-phone-WiFi-Google-Tri-Band_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ65Q3a15Q7c66Q3a4Q7c39Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a200QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem29ff1779e2QQitemZ180373387746QQptZCellQ5fPhonesQQsalenotsupported

Το ιδιο ακριβως εγραφε και το f003 που ειχα σταμπαρει..τελικα δεν εχω καταλαβει... εκει λεει ξεκαθαρα οτι δεν θα λειτουργησει εδω περα με την 3G μου και εδω εσεις μου λετε οτι θα λειτουργησει κανονικα.

τελικα τι υσχυει?και αν δεν υσχυει μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι αποτελουμε εξερεση στον κανονα?

αν αργοτερα ανεβουν και αλλο τα δυκτυα εδω αυτο το τηλεφωνο θα ειναι αχρηστο αν δεν μπορει να δεχθει αναβαθμισμενες καρτες?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το 3G δεν θα δουλεύει.... Δεν θα έχεις δυνατότητα βιντεοκλήσεων δλδ.... κανένα κινέζικο δεν την έχει προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/Hot-sell-Quad-band-TV-mobile-phone-Dual-sim-PDA-WIFI_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ65Q3a15Q7c66Q3a4Q7c39Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a200QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem414705cf2fQQitemZ280364437295QQptZCellQ5fPhonesQQsalenotsupported

 

τι λετε για αυτο?

το μονο αρνητητικο ειναι οτι δεχεται μεχρι 2 GB μνημη...

κατα τα αλλα τα εχει ολα .. νομιζω και ελληνικα.

 

γενικα ψωνιζω πολυ απο το ebay και το προτημω απο τα ελληνικα μαγαζια , γιατι οτι προβλημα και να εχεις κανουν σαν τρελλοι να στο λυσουν για να μην τους αφησεις αρνητικο feedback και αν το προβλημα δεν λυνεται σου επιστρεφουν τα χρηματα (πραγμα αδυνατον για τα καταστηματα εδω περα...το πολυ πολυ να σου επιστρεψουν κανενα τασακι στο κεφαλι!)..

 

αυτο που με προβληματιζει και παλι ειναι στο παρακατω λινκ , που ειναι ενα κινιτο που επεισης με ενδιαφερει αλλα θα ηθελα να προσεξετε αν πατε να το δειτε καπου στην περιγραφη γραφει με μεγαλα ασπρα γραμματα :

"Note: This is Not a 3G phone, it does not work with 3G sim"

http://cgi.ebay.com/New-Unlocked-Dream-G2-cell-phone-WiFi-Google-Tri-Band_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ65Q3a15Q7c66Q3a4Q7c39Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a200QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem29ff1779e2QQitemZ180373387746QQptZCellQ5fPhonesQQsalenotsupported

Το ιδιο ακριβως εγραφε και το f003 που ειχα σταμπαρει..τελικα δεν εχω καταλαβει... εκει λεει ξεκαθαρα οτι δεν θα λειτουργησει εδω περα με την 3G μου και εδω εσεις μου λετε οτι θα λειτουργησει κανονικα.

τελικα τι υσχυει?και αν δεν υσχυει μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι αποτελουμε εξερεση στον κανονα?

αν αργοτερα ανεβουν και αλλο τα δυκτυα εδω αυτο το τηλεφωνο θα ειναι αχρηστο αν δεν μπορει να δεχθει αναβαθμισμενες καρτες?:blink:

 

 

 

φιλε μου δες το κ599 ειναι πολυ καλο και νεο κινητο οσο για το 3g κανενα κινεζικο δεν ειναι ακομα 3g..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένα βίντεο με το iphone K599 παίζει να δούμε?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

thanks trackera :)
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

λογω προβληματος του site προσωρινα θα μας βρειτε εδω τουλαχιστον τα νεα μοντελα

ευχαριστω

http://tv-watch-mobile.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

λογω προβληματος του site προσωρινα θα μας βρειτε εδω τουλαχιστον τα νεα μοντελα

ευχαριστω

http://tv-watch-mobile.blogspot.com/

 

 

Κώστα είδα πως έφερες και εσύ το Κ599. Πες μας την γνώμη σου γι' αυτό το κινητό. Για την απόδοση των ελληνικών και του wifi...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει και ελληνικά.

 

Δεν είναι κακή η τιμή του αλλά ebay-er με βαθμολογία μόνο 41....

Πάντως καλή άποψη θα έχουμε για όλα αυτά αν όσοι πάρουν κάποιο στα χέρια τους γράψουν μια αναλυτική περιγραφή.Μέχρι τώρα δυστυχώς δεν είχαμε κάποια αναλυτική περιγραφή από κάποιον για να έχουμε ένα μπούσουλα...:mad:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα το f006

με μια μικρη επεξεργασια μου φενεται πολυ καλο

με πολυ οραια οθονη

εχει καμερα 2mp

ολα καλα αλλα δεν διαβαζει τις σελιδες στα ελληνικα σιτε.

δεν δοκιμασα βεβαια πολλα στο contra.gr και στο sport-fm.gr μονο δοκιμασα!

θα κανω κιαλλες δοκιμες και θα σας πω

παντος κατα τα αλλα το κινητο φενεται πολυ καλο!

πολυ καλη κατασκευη καθαρος ηχος!

και το βασικο ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ BLUETOOTH ΑΨΟΓΑ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα το f006 - έχει ελληνικά;

με μια μικρη επεξεργασια μου φενεται πολυ καλο

με πολυ οραια οθονη

εχει καμερα 2mp -την πέρασες την φωτογραφία στο pc σου για να δεις τι ανάλυση σου βγάζει;

ολα καλα αλλα δεν διαβαζει τις σελιδες στα ελληνικα σιτε.-

δεν δοκιμασα βεβαια πολλα στο contra.gr και στο sport-fm.gr μονο δοκιμασα! δοκίμασε όσα περισσότερα μπορείς

θα κανω κιαλλες δοκιμες και θα σας πω

παντος κατα τα αλλα το κινητο φενεται πολυ καλο!

πολυ καλη κατασκευη καθαρος ηχος!

και το βασικο ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ BLUETOOTH ΑΨΟΓΑ!

 

και φωτογραφίες όποτε μπορείς

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ ένα Κ599 στο mp4mobile.net, αλλά μια εβδομάδα τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση οπότε να δω πως θα πάρω πίσω τα χρήματα και να το παραγγείλω στο solomobi
Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι σκεφτομαι μηπως εχουν βαλει "KINEZIKO" opera και δεν εχει greek fonts

 

κωστα αλλαζει αυτο σε 'ΕΛΛΗΝΙΚΟ' συγνωμη αν ειπα μα....

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω.

εχει και IE αλλα τα ιδια!

και στο ευρετηριο δεν αναγνωριζει τα ελληνικα γραματα.

οποτε δεν νομιζω να αλλαζει.

παντος κατα τα αλλα μου φενεται πολυ καλο.

θα σας ανεβασω και φωτο αλλα σιγα σιγα........

Link to comment
Share on other sites

Αστα τα σιγά σιγά,ότι σου πούμε εμείς θα κάνεις :p

εφαρμογή για instant messaging έχει; Αλλιώς δες αν μπαίνεις στο web messenger.

Αν έχεις και κάνα άλλο κινητό με wifi άνοιξε τα και τα δυο και βάλε τα δίπλα δίπλα να φανεί το σήμα τους.Και φωτογραφίες με το κινητό στο χέρι αν μπορείς για να φανεί το μέγεθος και η ευχρηστία του:worry:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αν θες κάνε εγκατάσταση αυτό με ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.Δεν έχω κάποια αντίστοιχη συσκευή για να το εγκαταστήσω εγώ και δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...