Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την διαφορά των 20-25 ευρώ που την είδες;Αντίστοιχα χαρακτηριστικά έχουν και σχεδόν ίδια τιμή.Το V706 είναι που είναι φθηνότερο

 

Εδω: http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=189

 

138 δολλαρια βαλε και καμια 25-30 δολλαρια τα μεταφορικα ειναι 168 τελικη στο περιπου παντα. Δηλαδη 119 ευρω τελικη.Δεν εχω ψαξει ακομα μπας και βρω πιο χαμηλη τιμη αλλα πιστευω λιγο ακομα κατεβαινει .Αμα βρω θα σας πω.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια σας διαβαζω εδω και κατι μερες και εχω ψηθει ασχημα για ενα κ599 γιαιτι θελω ενα δευτερο κινητο και λεω να το τολμησω.

 

Βασικα σκεφτομουν να παρω κανενα iphone 3G 8αρι αλλα οι διακοπες θα με ξετιναξουν (ασε που ειναι αμαρτια να χεις iphone για δευτερο κινητο:p) οποτε λεω για να το τσιμπισω κατα το τελος καλοκαιριου (εκτος αν οι κινεζοι βγαλουν κατι καλυτερο μεχρι τοτε).

 

Τα ερωτηματα μου λοιπον ειναι τα εξης:

1) Απο ποιο σαιτ προτεινετε να το παρω (για να μην μπλεκω με τελωνεια κτλ)?

2) Πως γινεται η παραγγελεια? Θελει paypal και τετοια?

3) Ειδα την τιμη του Κ599 στα 154$ και χρησιμοποιοντας τον converter της yahoo μου εβγαζε 109 ευρω. Ειναι οντως τοσα?

4) Ποσο κοστιζουν τα μεταφορικα?

 

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα σας βλεπω πολυ ενημερωμενους!!:D

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να το παρεις ανεβαζω βιντεο μεσα στο σ/κ απο πρωτη ματια το v706 εχει 2 μειον

1.δεν εχει ελληνικα γραμματα να στειλεις μηνυμα κλπ ,ενω εχει ελληνικο μενου ιδιο ολοιδιο ομως με το v709

2.δεν εχει τοση καλη αποκριση η 2.8 οθονη του

 

τα μηνύματα δεν με ενδιαφέρουν το πολύ πολύ όταν είναι να στείλω θα στέλνω με greeklish

περιμένω να δω για την οθόνη :(

edit:

σήμερα είναι να δω ένα A1000 πες μου droulis σε παρακαλώ αν ξέρεις και απο το A1000, είναι καλύτερη η απόκριση της οθόνης σε σχέση με το A1000?

για να έχω μια άποψη ;)

 

thanks :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

τα μηνύματα δεν με ενδιαφέρουν το πολύ πολύ όταν είναι να στείλω θα στέλνω με greeklish

περιμένω να δω για την οθόνη :(

edit:

σήμερα είναι να δω ένα A1000 πες μου droulis σε παρακαλώ αν ξέρεις και απο το A1000, είναι καλύτερη η απόκριση της οθόνης σε σχέση με το A1000?

για να έχω μια άποψη ;)

 

thanks :)

αλλο το α1000 αλλο το mini iphone v706 μη τα συγκρινεις .

επισης το v709 κοστιζει 133 ευρω περιπου το ενα και 241.5 περιπου τα δυο + 3 ευρω στον κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Μπορώ να συνδεθώ μέσω 3G η έστω μέσω gprs?Mε ενδιαφέρει γιατί έχω ένα πακέτο της vodafone.Επίσης μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως μόντεμ για να το συνδέω με το λάπτοπ μου για σερφάρισμα?Εν τω μεταξύ ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για τις παρουσιάσεις και τις πληροφορίες που μας δίνουνε...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μπορείς να συνδεθείς με 3g, το προσπάθησα. Αναγνωρίζει κανονικά την 3g σιμ της cosmote αλλά δεν κάνει 3g μεταφορα data. Drouli εάν ρυθμίσεις vcard version3 χωράει ελληνικό όνομα με 15 χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

εχει "δοκιμασει" κανενας το Cesim V800i

(http://www.solomobi.com.cn/viewproduct.asp?pro_id=2918)

απο οτι μπορω να δω σε σχεση με ενα Κ599 που ειχα δει , εχει

2000 επαφες αντι για 800 του Κ599

2Μρ καμερα αντι για 1,3Μρ

1 καμερα (οπισθια) με flash αντι των 2 (1 μπροστα 0,3Μρ και 1 πισω χωρις flash)

και επισης στο πανω μερος υποδοχη για ακουστικα που το Κ599 δεν ειχε

 

οποτε θα ηθελα την γνωμη καποιου που ισως ηδη το εχει

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα ηθελα την γνωμη καποιου που ισως ηδη το εχει

Περίμενε, όταν κάποιος έχει πρόβλημα θα εμφανιστεί :rolleyes:

Εδώ δεν είδες τι έγινε με το Κ599; Τα αναλύσαμε όλα και εξαφανίστηκαν όλοι, αν δεν είχαμε γράψει τόσες πληροφορίες ξέρεις πόσοι θα είχαν εμφανιστεί με τη συσκευή;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

εχει "δοκιμασει" κανενας το Cesim V800i

(http://www.solomobi.com.cn/viewproduct.asp?pro_id=2918)

απο οτι μπορω να δω σε σχεση με ενα Κ599 που ειχα δει , εχει

2000 επαφες αντι για 800 του Κ599

2Μρ καμερα αντι για 1,3Μρ

1 καμερα (οπισθια) με flash αντι των 2 (1 μπροστα 0,3Μρ και 1 πισω χωρις flash)

και επισης στο πανω μερος υποδοχη για ακουστικα που το Κ599 δεν ειχε

 

οποτε θα ηθελα την γνώμη καποιου που ισως ηδη το εχει

Το κινητό αυτό πωλείται και ως F003 κατα κόρον στο ebay περι τα 170$. Προσοχή, αλλού έχει φλασ, αλλού όχι, όπως και 3.5 jack!

Έχω κάνει 1 αγορά μέσω δημοπρασίας (ο πωλητής το αναγράφει ως F003-μοντέλο V800i) κι αν (όταν) τελικά το λάβω θα κάνω αναλυτική παρουσίαση. Δυστυχώς δεν το έχω ακόμη. Πάντως στο YOUTUBE βάλε F003 WiFi και θα βρεις αρκετές παρουσιάσεις του. δυστυχώς και απο ξένα site που έχω ψάξει για παρουσιάσεις χρηστών-προτερήματά-μειονεκτήματα κλπ δεν βρήκα τίποτε περαν του ότι η μπαταρία δεν κρατάει!

Τώρα για την κάμερα νομίζω οτι έιναι 1,3 και όχι 2, φλας έχει (για εμένα σημαντική δυνατότητα- το χρησιμοποιώ για.. φακό:cool:)... Ελπίζω σε περισσότερα σύντομα!

 

EDIT 1:

παρουσίαση youtube (και με το φλας σε λειτουργία):

http://www.youtube.com/watch?v=1t3Yugo3f60

 

EDIT 2:

και παρουσίαση απο έλληνα (όχι εμένα!!!)

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το V800i με το F003, εκτός αν εννοείς ότι και τα δύο είναι κλώνοι του iphone.Ξαναδες τς φωτογραφίες, τα χαρακτηριστικά και τα βιντεο από το china-mobile-phone.com και θα το καταλάβεις.Εσύ ποιό πήρες;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το V800i με το F003, εκτός αν εννοείς ότι και τα δύο είναι κλώνοι του iphone.Ξαναδες τς φωτογραφίες, τα χαρακτηριστικά και τα βιντεο από το china-mobile-phone.com και θα το καταλάβεις.Εσύ ποιό πήρες;

το Brand / Model PN-V800i (ο πωλητής το γράφει ωσ Brand / Model PN-V800i F003).

Ίδιο με τα παραπάνω που έχω link στο youtube.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι θα σου στείλει ότι να ναι.Πήγαινε στο http://www.china-mobile-phone.com και δες χαρακτηριστικά, φωτογραφίες και βίντεο.Άλλο κινητό το V800i και άλλο κινητό το F003.Στα link που έχεις δώσει είναι το F003

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια μία ερωτηση και από εμένα,ίσως φανούν γελοίες.Θέλω να πάρω ένα κινητό dual sim,με windows ,gps ,και ελληνικό μενού (κάτι διάβασα για τα μυνήματα) και γιατί όχι και με τηλεόραση.Καφέ δεν ζητάω να φτιάχνει γιατί πίνω freddo capuccino και φοβάμαι ότι θα κόβει το αφρόγαλα...:lol::p:lol:

Συγγνώμη αλλά επειδή δεν είμαι και τόσο σχετικός μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει links αξιόπιστα και δοκιμασμένα για τηλέφωνα με αυτά τα χαρακτηριστικά έστω και prive ,δεν το ζητάω για λόγους διαφημισης των κατ/των εδώ η εξωτερικού...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μία ερωτηση και από εμένα,ίσως φανούν γελοίες.Θέλω να πάρω ένα κινητό dual sim,με windows ,gps ,και ελληνικό μενού (κάτι διάβασα για τα μυνήματα) και γιατί όχι και με τηλεόραση.Καφέ δεν ζητάω να φτιάχνει γιατί πίνω freddo capuccino και φοβάμαι ότι θα κόβει το αφρόγαλα...:lol::p:lol:

Συγγνώμη αλλά επειδή δεν είμαι και τόσο σχετικός μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει links αξιόπιστα και δοκιμασμένα για τηλέφωνα με αυτά τα χαρακτηριστικά έστω και prive ,δεν το ζητάω για λόγους διαφημισης των κατ/των εδώ η εξωτερικού...

τηλεοραση και gps-windows δεν υφισταται ακομα. γι'αυτο που θες υπαρχει χωρις τηλεοραση το eten dx900
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να το παρεις ανεβαζω βιντεο μεσα στο σ/κ απο πρωτη ματια το v706 εχει 2 μειον

1.δεν εχει ελληνικα γραμματα να στειλεις μηνυμα κλπ ,ενω εχει ελληνικο μενου ιδιο ολοιδιο ομως με το v709

2.δεν εχει τοση καλη αποκριση η 2.8 οθονη του

οριστε και το βιντεο http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=188

τα αρνητικα του ισχυουν αλλα ειναι πολυ ..."μανιτζεβελο" ... χωραει παντου χωρις προβλημα και τα κανει ολα

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγάλω την γυάλα:heat:

Ανάλογα από ποιά χώρα το πήρες,πότε θα το δώσουν για αποστολή και ανάλογα τον τρόπο αποστολής και τα κέφια του ελληνικού τελωνίου μόλις φτάσει Ελλάδα. Σαν μέσο όρο υπολόγισε 7-20 ημερολογιακές ημέρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, αν και έχω το anycool A728 και έχω μήνη σουπερ ευχαριστημένος το wifi είναι ένα εργαλείο που ήθελα στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

οριστε και το βιντεο http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=188

τα αρνητικα του ισχυουν αλλα ειναι πολυ ..."μανιτζεβελο" ... χωραει παντου χωρις προβλημα και τα κανει ολα

 

Ωραίο κινητάκι αυτό.. Η οθόνη του φαίνεται να έχει καλή απόκριση.

Τελικά με τα ελληνικά τί γίνεται? Έχει ελληνικά αλλά δεν μπορείς να γράψεις μήνυμα στα ελληνικά? Αν σου στείλουν ελληνικό μήνυμα το διαβάζει?

Επίσης στις επαφές.. σε κάποιες με ελληνικούς χαρακτήρες εμφανίζει στο τέλος κάτι σύμβολα :/1 Έτσι εμφανίζονται??

Πόσο έχει? Γύρω στα 82 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος παιδια χιλια συγνωμη το v706 εχει ελληνικα και στην γραφη 100% σας δινω και φωτο να το δειτε...soryyy:D:D:D επισης ανεβαζω μια φωτο με το v706 διπλα στο v709

 

(το v706 κοστιζει με την μεταφορα του περιπου 120ευρω ολα μεσα)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια.

 

Μπορεις να σερφαρεις ανετα στο ιντερνετ με αυτα τα κινητα?

Ας μην απαντησουν κατοχοι iphone-htc hd για ευνοητους λογους:p-πλακα κανω.

 

Ενταξει φανταζομαι δεν θα ναι σαν του iphone αλλα θελω να πω για να μπεις σε 2-3 σελιδες μπαινεις ανετα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια.

 

Μπορεις να σερφαρεις ανετα στο ιντερνετ με αυτα τα κινητα?

Ας μην απαντησουν κατοχοι iphone-htc hd για ευνοητους λογους:p-πλακα κανω.

 

Ενταξει φανταζομαι δεν θα ναι σαν του iphone αλλα θελω να πω για να μπεις σε 2-3 σελιδες μπαινεις ανετα?

Η πλοήγηση δεν είναι και τόσο εύκολη όπως τα κινητά που είπες.Αν έχεις μπει σε μια σελίδα και θες να ξαναμπεις είναι εύκολο.Η πρώτη φορά που μπαίνεις σε μια σελίδα είναι δύσχρηστη...

Είπανε στην προηγούμενη σελίδα πάντως ότι πλοήγηση στο ίντερνετ παίζει μόνο με wifi και όχι με 3g..
Ποιός το είπε αυτό;Δεν έκανα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω λόγο να μην μπαίνει με GPRS(όχι με 3G βέβαια γιατί το κινητό δεν υποστηρίζει αυτές τις ταχύτητες)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Η πλοήγηση δεν είναι και τόσο εύκολη όπως τα κινητά που είπες.Αν έχεις μπει σε μια σελίδα και θες να ξαναμπεις είναι εύκολο.Η πρώτη φορά που μπαίνεις σε μια σελίδα είναι δύσχρηστη...

E καλα δεν περιμενω απο ενα κινητο των 100 ευρω να μπορω να κανω την ιδια δουλεια με αυτο των 500 και 600.

Ειναι λογικο να μην ειναι τοσο ευχρηστο αλλα θελω να πω οτι αν θελω να μπω σε μερικες σελιδες γινεται.

Ποιός το είπε αυτό;Δεν έκανα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω λόγο να μην μπαίνει με GPRS(όχι με 3G βέβαια γιατί το κινητό δεν υποστηρίζει αυτές τις ταχύτητες)

Ναι δεν θα χουμε και HSDPA ταχυτητες αφου δεν ειναι 3G το κινητο αλλα οπως ειπες GPRS θα μπαινει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...