Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Συμβαίνει όταν έχεις τη συσκευή συνδεδεμένη στο PC σου ή πάντα; Αν πάντα, πας μάλλον για hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια κυκλοφορησε ο οπερα μινι 5.1 για windows mobile,εξαιρετικος,απεικονηση σελιδων αριστη,landscape-portraite επιτελους.

κατεβαστε τον μεσω κινητου απο m.opera.com

Link to comment
Share on other sites

εχτες το βραδυ κατεβασα απο το marketplace τα office mobile 2010 ,την εφαρμογη για το facebook και το spot4u και σημερα δεν μπορει να συνδεθει με wifi

δεν το εχω συνδεσει με το pc.hard reset πως κανω?λογικα σβηνοντε ολα ε?

Edited by dimitris_788
Link to comment
Share on other sites

εχτες το βραδυ κατεβασα απο το marketplace τα office mobile 2010 ,την εφαρμογη για το facebook και το spot4u και σημερα δεν μπορει να συνδεθει με wifi

δεν το εχω συνδεσει με το pc.hard reset πως κανω?λογικα σβηνοντε ολα ε?

 

τελικα το προβλημα ηταν το office mobile 2010,το εσβησα και δουλειει μια χαρα το wifi :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Σκέφτομαι να πάρω το omnia ii αλλά έχω έναν ενδοιασμό.Μέχρι τώρα είχα το i730 που έχει win 6.1 αλλά τα έφτυσε.Εχω κάνει backup με το PIM Backup αλλά το omnia έχει win 6.5.

Υπάρχει περίπτωση να μην μου κάνει back up από win 6.1 σε 6.5?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει περίπτωση να μην μου κάνει back up από win 6.1 σε 6.5?

 

Σε γενικές γραμμές γίνεται αλλά έχουν αναφερθεί και προβλήματα μεταξύ συσκευών.

 

Θα έλεγα να κάνεις συγχρονισμό και στο Outlook του PC σου για να έχεις και αυτή την εναλλακτική σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με το pim backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να κάνεις συγχρονισμό και στο Outlook του PC σου

Το i780 πέθανε.Για την ακρίβεια δεν κάνει στοίχιση οθόνης με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω καν στα win.Πατάω ολοκληρώνεται η διαδικασία αλλά με βγάζει πάλι απ την αρχή.Οπότε λες να μην το διακινδυνεύσω κ να ψάξω να βρω το ίδιο κινητό?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει για εμας κατι σαν τον task killer των android για να μας κλείνει μόνο του τις ανοικτες εφαρμογες μας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

εχω και εγω στην κατοχη μου ενα ομνια 2 το οποιο τρεχει στο service της samsung(ΓΕρμανος σαν εξουσιοδοτημενος) ειναι η τριτη φορα που μπαινει μεσα με προβλημα στο λογισμικο, συγκεκριμενα κολλαει το sw οποτε πας να αντλησεις πληροφορια (ειτε αρχειο κλησεων ειτε sms,) σταματαει να ανταποκρινεται η οθονη αφης και τα πληκτρα τα 2 κατω, τισ 2 πρωτες φορες κανανε αναβαθμιση λενε,,, και επισκευη λογικου κυκλωματος την πρωτη ,, τι να εννοει ο ποιητης με αυτο;;; επισκευη ολοκληρωμενου σε πλακετα;;;;; και την δευτερη φορα δεν βρηκαν προβλημα,, το κακο ειναι με το που το παιρνω και το ανοιγω ξανα τα ιδια επιτοπου, ειδικα τη δευτερη φορα πηγα πισω στο καταστημα μετα απο μια ωρα με την οθονη κολλημενη για να την δουν ,, γιατι στο τελος θα βγουμε και κατ φαντασιαν ασθενεις,,, το μηχανημα ειναι ακομα εκει για την τριτη φορα, δεν με ενημερωνει κανεις αν το φτιαξαν η οχι, παιρνω στη samsung και το μονο που ακους ειναι τισ γνωστες αηδιες εχετε δικιο κλπ κλπ αλλα πληροφορια καμια,, μονο θα σας καλεσει ο ταδε που εχει αναλαβει και εγω δεν ξερω,, δηλαδη ελεος, λες και ζητησα να μου πουν το χερι.. επηδει δεν βλεπω εκει να βγαζω ακρη, εχει αντιμετωπισει κανενας παρομοιο προβλημα και αν ναι, τι εκανε για να το λυση, σκεψου οτι ταλαιπωρουμε 1.5 και η συσκευη κανει τη διαδρομη καταστημα γερμανος λες και ειναι κολιατσου παγκρατι, μεχρι τωρα ημουν ικανοποιημενος απο την εταιρεια αλλα αυτο μαλον οφειλεται στο οτι δεν ειχα χρεαιστει να τουσ γνωρισω και σαν after sales... πλεον δεν με ξαναβλεπω να αγοραζω ξανα, γιατι πραγματικα ειναι κριμα να το στρερουμε 2 μηνες οταν ο χρονος ζωης του κινητου για μενα και για πολλους φανταζομαι ειναι ενα ετος, καθωσ με τισ επιδοτησεις που μασ δινουν οι εταιρειεσ κινητης μπορουμε να αγοραζουμε μια καινουρια συσκευη σε καλη τιμη,

 

αν το εχει δει κανεις αυτο ας μου προτεινει κατι

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προφανως εισαι ατυχος,δεν νομιζω οτι εχουν πολλοι προβληματα τετοια.

μια χαρα ειναι η συσκευη,9 μηνες την εχω κανενα προβλημα.

απλα ετυχε σε σενα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προφανως εισαι ατυχος,δεν νομιζω οτι εχουν πολλοι προβληματα τετοια.

μια χαρα ειναι η συσκευη,9 μηνες την εχω κανενα προβλημα.

απλα ετυχε σε σενα

 

φιλε μου το δεχομαι, αυτο , συσκευεσ ειναι και μπορει και να τυχει μια να χαλασει, αλλα οκ ασ το φτιαξουν, δεν ζητησα ουτε αλλαγη ουτε να του απειλω με δικιγορους αλλα ρε γμτ να φτιαχτει η συσκευη, και να μπορω να τη δουλεψω, οπωσ ειπα δεν ειχα παραπονο απο τισ συσκευες μεχρι τωρα αλλα εστιαζομαι κυριως στο aqfter sales τους που ειναι ανυπαρκτο, δυστυχως ισως να ειμαι ο ενας στους 100 τι να πω,,,

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα κανεις το εξης. Θα κρατας τις αποδειξεις με τα παραστατικα,ποτε το παρελαβες επισκευασμενο απ το καταστημα κτλ. Στην τριτη φορα που θα ερθει πισω,οταν ερθει,και αν ειναι παλι ελαττωματικο δικαιουσαι απο τον νομο αμεση αντικατασταση συσκευης με καινουργια ή επιστροφη χρηματων(γι'αυτο δεν ειμαι τοσο σιγουρος,για το πρωτο ειμαι). Σε καμια περιπτωση με σε κοροιδεψουν με προσπαθειες για service και ********. Βρες το τηλεφωνο του ΚΕΠΚΑ,εκει μπορεις να ρωτησεις ακριβως και να μαθεις τα παντα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα κανεις το εξης. Θα κρατας τις αποδειξεις με τα παραστατικα,ποτε το παρελαβες επισκευασμενο απ το καταστημα κτλ. Στην τριτη φορα που θα ερθει πισω,οταν ερθει,και αν ειναι παλι ελαττωματικο δικαιουσαι απο τον νομο αμεση αντικατασταση συσκευης με καινουργια ή επιστροφη χρηματων(γι'αυτο δεν ειμαι τοσο σιγουρος,για το πρωτο ειμαι). Σε καμια περιπτωση με σε κοροιδεψουν με προσπαθειες για service και ********. Βρες το τηλεφωνο του ΚΕΠΚΑ,εκει μπορεις να ρωτησεις ακριβως και να μαθεις τα παντα

 

θα το κοιταξω και αυτο φιλε μου, σε ευχαριστω .. αν δεν δω φως με την ευγενικη οδο ,,, θα κινηθω ετσι πλεον, γιατι αλλιωσ δεν ευαισθητοποειται κανενας,

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να βρουμε αλλη ρομ-βελτιωμενη εκτος της κανονικης ; οποιος ξερει ας μου στειλει pm
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει περιπτωση να βρουμε αλλη ρομ-βελτιωμενη εκτος της κανονικης ; οποιος ξερει ας μου στειλει pm

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=570

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω και αυτο φιλε μου, σε ευχαριστω .. αν δεν δω φως με την ευγενικη οδο ,,, θα κινηθω ετσι πλεον, γιατι αλλιωσ δεν ευαισθητοποειται κανενας,

 

Την ευγενικη οδο μετα απο τοσες επισκεψεις στο σερβις , θα σου προτεινα να την προσεπερασεις.

Αν δεν μπορουν να σου το φτιαξουν να απαιτησεις αντικατασταση , θα πρεπει να εχουμε μεγαλυτερες απαιτησεις απο συσκευες που χρυσοπληρωνουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου ήρθε "ιδέα" αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη. Μήπως κάποιος βρήκε κανένα μπροστινό cover με τζάμι που να "κάθεται - κλειδώνει" πάνω στην μπροστινή οθόνη οπότε δεν θα χρειαζόμαστε θήκη! Απλώς θα βγάζουμε το cover αφού θα έχουμε δεί την κλήση και θα απαντάμε. (κάποτε το είχαν κάτι παλαια motorola το καπάκι αυτό)
Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει καποιος φιλος νεότερα firmware απο αυτο το site; http://samfirmware.webs.com/WEBPROTECT-i8000.htm... Ειναι "μαγειρεμένα" γιατι το Kies εχει πολυ καιρο να βγαλει καποιο official upgrade..
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Σκέφτομαι να πάρω το omnia ii αλλά έχω έναν ενδοιασμό.Μέχρι τώρα είχα το i730 που έχει win 6.1 αλλά τα έφτυσε.Εχω κάνει backup με το PIM Backup αλλά το omnia έχει win 6.5.

Υπάρχει περίπτωση να μην μου κάνει back up από win 6.1 σε 6.5?

 

Επιβεβαιώνω για όποιον του χρειαστεί πως σε Samsung B7610 Omnia Pro η επαναφορά του καταλόγου μου ήταν επιτυχής.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Τα wallpapers που τα βαζουμε?

 

Ευχαριστω.

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=18471

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα wallpapers τα βαζεις όπου θες, έπειτα ανοίγεις την εικόνα από την εφαρμογη "Εικόνες" -νομίζω, στο Αγγλικό μενου υπάρχει ως "Photo" - και πατας μενου->Οριςμος ως->Ταπετσαρια ταταΑ! Edited by mytie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...