Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Εχω το samsung h1.Σκεφτομαι ομως για λογους μη εξελιξης να παρω το omnia 2.Αξιζει τον κοπο?Διοτι βλεπω οτι και εδω εχετε μπλεχτει με αναβαθμισεις και ιστοριες και κολλαει κτλ.Εμενα δουλευει αψογα απλα δεν εχει τις εφαρμογες που θελω να του περασω.Οπως ενα προγραμμα gps σαν το garmin, destinator κτλ.Μπορειτε συνοπτικα να μου πειτε τα υπερ και τα κατα? Μιας και κανενα τελικα δεν τα εχει ολα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.Εχω το samsung h1.Σκεφτομαι ομως για λογους μη εξελιξης να παρω το omnia 2.Αξιζει τον κοπο?Διοτι βλεπω οτι και εδω εχετε μπλεχτει με αναβαθμισεις και ιστοριες και κολλαει κτλ.Εμενα δουλευει αψογα απλα δεν εχει τις εφαρμογες που θελω να του περασω.Οπως ενα προγραμμα gps σαν το garmin, destinator κτλ.Μπορειτε συνοπτικα να μου πειτε τα υπερ και τα κατα? Μιας και κανενα τελικα δεν τα εχει ολα.

6 μήνες πριν θα σου έλεγα να το πάρεις...τώρα έχεις καλύτερες επιλογές από το Omnia II

Άνοιξε καλύτερα ένα θέμα στους διαξιφισμούς θα πάρεις περισσότερη βοήθεια

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

6 μήνες πριν θα σου έλεγα να το πάρεις...τώρα έχεις καλύτερες επιλογές από το Omnia II

Άνοιξε καλύτερα ένα θέμα στους διαξιφισμούς θα πάρεις περισσότερη βοήθεια

Με την τιμή αυτή (~340euro) τι καλύτερο μπορείς να πάρεις (συγκρίνοντας με όλα αυτά που έχει το OMNIA II ήδη προεγκατεστημένα)(αν δεν επιτρέπεται απάντηση από εδώ στείλε μου pm. Ευχαριστώ)?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω το samsung h1.Σκεφτομαι ομως για λογους μη εξελιξης να παρω το omnia 2.Αξιζει τον κοπο?Διοτι βλεπω οτι και εδω εχετε μπλεχτει με αναβαθμισεις και ιστοριες και κολλαει κτλ.Εμενα δουλευει αψογα απλα δεν εχει τις εφαρμογες που θελω να του περασω.Οπως ενα προγραμμα gps σαν το garmin, destinator κτλ.Μπορειτε συνοπτικα να μου πειτε τα υπερ και τα κατα? Μιας και κανενα τελικα δεν τα εχει ολα.

τοχω 8 μηνες και δεν το μετανοιωσα,αλλα θα σου προτεινα να περιμενεις τα φρεσκα κινητα που θα σκασουν μυτη σε κανα διμηνο,ειτε με wp7,ειτε android froyo λειτουργικα .

εγω θα το κρατησω μεχρι τις γιορτες και μετα θα παω για καποια απο τις samsung,htc που θα φορανε τα παραπανω λειτουργικα και απο οτι εχω διαβασει θα ειναι πολυ "μπομπατες".

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την τιμή αυτή (~340euro) τι καλύτερο μπορείς να πάρεις (συγκρίνοντας με όλα αυτά που έχει το OMNIA II ήδη προεγκατεστημένα)(αν δεν επιτρέπεται απάντηση από εδώ στείλε μου pm. Ευχαριστώ)?

 

Όπως προτάθηκε παραπάνω... απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eγω ψαχνομαι απο τωρα για το Φεβρουαριο που θα αλλαξω δικτυο.Αρα θα αναμενω για wm7 απο την samsung.Aλλα το θεμα με εκεινα ειναι πως παλι δεν θα εχουν εφαρμογες.Και παλι στο περιμενε.Θα δουμε.Μεχρι τοτε να εχω βρει κατι αλλο μην την πατησω οπως με τουτο.Ευχαριστω παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Eγω ψαχνομαι απο τωρα για το Φεβρουαριο που θα αλλαξω δικτυο.Αρα θα αναμενω για wm7 απο την samsung.Aλλα το θεμα με εκεινα ειναι πως παλι δεν θα εχουν εφαρμογες.Και παλι στο περιμενε.Θα δουμε.Μεχρι τοτε να εχω βρει κατι αλλο μην την πατησω οπως με τουτο.Ευχαριστω παιδια.

 

Τα windows έχουν αρκετές εφαρμογές και πολλά παιχνίδια...οκ δεν είναι iphone αλλά πιστεύω καλύπτει επάξια τις βασικές και όχι μόνο ανάγκες:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα windows έχουν αρκετές εφαρμογές και πολλά παιχνίδια...οκ δεν είναι iphone αλλά πιστεύω καλύπτει επάξια τις βασικές και όχι μόνο ανάγκες:)

 

Ο φίλος μιλάει για τα Windows Phone 7 των οποίων οι εφαρμογές δεν θα είναι συμβατές με τα Windows Mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα από τα καλύτερα τηλ'έφωνα είναι το Ο 2.

Προφανώς και συνέχεια θα βγαίνουν κανούργια με περισσότερες δυνατότητες, αλλά νομίζω ότι πολύ λίγες χρησιμοποιούμε έτσι κι αλλιώς.

Προσωπικά είμαι 100% ευχαριστημένος από το κινητό.

Ούτε κολλήματα, λειτουργικότατο, με χίλες δυο υπηρεσίες, π μπορείς να τις διπλασιάσεις εύκολα, και μια χαρά φιλαράκια γίναμε.

Το μόνο π με στεναχωρεί είναι που είχα συνηθίσει 5-6 μέρες αυτονομία και τώρα είμαι στις 2 σκάρτες. Αλλά πάει σύννεφο το net και το gps.

 

Τέλος πάντων για μένα είναι από τα best που κυκλοφορούν. Τώρα, αν αύριο βγει κάποιο με 2 giga ram και 500 σκληρό, μάλλον θα περιμένω το μεθεπόμενο με 4 ραμ κι ένα τέρα σκληρό. Δεν τελειώνουν αυτά, το ξέρετε και το ξέρω.

 

Τελευταίες μου προσθήκες, το auto rotation config, μια free εφαρμογή που περιστρέφει αυτόματα την οθόνη και σε προγράμματα που δεν περιστρεφόταν :).

Και το spb keyboard, που για τους περήφανους σαν εμένα στα μάτια και χοντροδάχτυλους κάνει πολύ καλή δουλειά, άσε που έχει και τόνους.

 

Α και επιτέλους κατάφερα να κάνω register to divx, αν και δεν ξέρω τι θα αλλάξει, απλά παιδευόμουν και δεν τα κατάφερνα.

Για όσους ενδιαφέρονται...

 

Η διαδικασία:

 

Ρυθμίσεις>Γενικές ρυθμίσεις>Δήλωση divx. Aντιγράφετε κάπου τον κωδικό δήλωσης.

 

Αν δεν έχετε, κατεβάζετε στο pc σας τον divx player από το επίσημο site, divx.com.

Αν τον έχετε, τσεκάρετε μήπως θέλει αναβάθμιση.

Τον ανοίγετε.

Aπό το μενού VOD διαλέγετε Register a DivX Certified Device.

Θα χρειαστεί να κάνετε εγγραφή, μ' ένα σωστό email, κάποια στιγμή.

Δώστε ένα όνομα (Mitsos ας πούμε) για το κινητό σας.

Οταν η εγγραφή ολοκληρωθεί, θα σας έρθει μια ταινιούλα divx, με τίτλο Mitsos.divx.

Την περνάτε στο κινητό σας και την παίζετε.

Τελειώσατε, θα το δείτε και στη ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το Ομνια 1 και σκεφτομαι να παρω το ομνια 2. επιδη δε ξερω πολλα για το Ομνια 2 τι λετε αξιζει η αλλαγη??? Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο το I900, το μονο που μου δυσκολευει και αυτος ειναι και ο κυριοτερος λογος που θελω να το αλλαξω ειναι η οθονη αφης του σε χρηση ιντερνετ, sms κτλ. Τι λετε αξιζει το κοπο???
Link to comment
Share on other sites

Πανω που παω να τα ξακαθαρισω και να πω περιμενω βρισκεται ενας φιλος που λεει αυτα που θελω να ακουσω απο το κινητο και ξαναμπαινω στο δειλημα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το Ομνια 1 και σκεφτομαι να παρω το ομνια 2. επιδη δε ξερω πολλα για το Ομνια 2 τι λετε αξιζει η αλλαγη??? Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο το I900, το μονο που μου δυσκολευει και αυτος ειναι και ο κυριοτερος λογος που θελω να το αλλαξω ειναι η οθονη αφης του σε χρηση ιντερνετ, sms κτλ. Τι λετε αξιζει το κοπο???

 

Ας μου απαντησει καποιος φιλος που ειχε το i900 και τωρα εχει το i8000.

Αξιζει να το αλλαξω η δε θα δω και μεγαλες διαφορες???

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος φιλος που ειχε το i900 και τωρα εχει το i8000.

Αξιζει να το αλλαξω η δε θα δω και μεγαλες διαφορες???

Είχα το i900 και πήγα στο i8000. Το θεωρώ όπως γράφω και πιο πάνω το πληρέστερο κινητό. Ότι προγράμματα είχα εγκαταστήσει στο i900 τώρα το i8000 τα έχει από μόνο του. Βάζοντας και κάποια άλλα έξτρα έγινε πλήρες τουλάχιστον για μένα. Πάρτο χωρίς αμφιβολία τουλάχιστον για αντικατάσταση του i900.

Link to comment
Share on other sites

Πανω που παω να τα ξακαθαρισω και να πω περιμενω βρισκεται ενας φιλος που λεει αυτα που θελω να ακουσω απο το κινητο και ξαναμπαινω στο δειλημα.

κοιτα τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.

εαν δεν διαθετεις πανω απο 400 ευρω,παιρνεις αυτο.

εαν διαθετεις κανα 600αρι,περιμενεις τα καινουργια κινητα απο Οκτωβριο,να δουμε και τα winphone7 τι ρολο παιζουνε και αποφασιζεις.

εγω οπως ανεφερα πιο πανω τα Χριστουγεννα κλεινω 1 χρονο με το omnia 2 και τοτε θα παρω [πρωτα ο Θεος] καποια συσκευη απο τις "φρεσκιες με τους μεγαλους επεξεργαστες,πανω απο 4" οθονη κ.λ.π.

παντως και το omnia δεν τοχω βαρεθει γιατι καθε λιγο και λιγακι του αλλαζω skins και ειναι σαν καινουργια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.

εαν δεν διαθετεις πανω απο 400 ευρω,παιρνεις αυτο.

εαν διαθετεις κανα 600αρι,περιμενεις τα καινουργια κινητα απο Οκτωβριο,να δουμε και τα winphone7 τι ρολο παιζουνε και αποφασιζεις.

εγω οπως ανεφερα πιο πανω τα Χριστουγεννα κλεινω 1 χρονο με το omnia 2 και τοτε θα παρω [πρωτα ο Θεος] καποια συσκευη απο τις "φρεσκιες με τους μεγαλους επεξεργαστες,πανω απο 4" οθονη κ.λ.π.

παντως και το omnia δεν τοχω βαρεθει γιατι καθε λιγο και λιγακι του αλλαζω skins και ειναι σαν καινουργια συσκευη.

 

ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣ!!!!

 

 

Το SWYPE το έχει κανένας από το Galaxy S ή που μπορούμε να το βρούμε? Θα δουλεύει στο δικό μας?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το SWYPE το έχει κανένας από το Galaxy S ή που μπορούμε να το βρούμε? Θα δουλεύει στο δικό μας?

 

Υπάρχει και swype και windows mobile αλλά δεν υποστηρίζει ακόμα την ελληνική γλώσσα. Εναλλακτικά υπάρχει το SlideIT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου επεσε το κιν απο την τσεπι κ το πατισανε αυτοκινιτα και εσπασε η οθονη ....το κινιτο ομος λιτουργει κανονικα ..συνδεετε στον υπολογιστι κ βλεπο τα αρχιατου ....το προβλημα μου ειναι το εξεις ,θελο να παρω επαφες κ μηνηματα αλλα δεν γινετε γιατι το εχο γιρισμενο στο usb storage device αντι για active sync ...υπαρχη τροπος να παρο τουλαχιστον τα μηνηματα η να το γυρισο σε active sync ?

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, ότι αν το κλείσεις (μπορείς; ) και το ξανανοίξεις, όταν το συνδέσεις στον υπολογιστή, θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το active sync. Edited by OldNewbie
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αυτο αλλα δεν εγινε τπτ ;(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι μολις ενεργοποιω το τηλεφωνο, μεσω του μενου "Λειτουργεια σε", επανω αριστερα βγαζει το ονομα του παροχου (COSMOTE στην περιπτωση μου), αλλα μολις κανω καποια λειτουργεια το εξαφανιζει. Να πω την αληθεια, θα ηθελα να φαινεται μονιμα, αλλα πως;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μερικές ερωτήσεις:

 

1. Μπορώ να έχω αγγλικό μενού με ελληνική+αγγλική γραφή?

2. Στην εισαγωγή κειμένου πχ σε μνμ ιστοσελίδες λίστα επαφών κλπ μπορώ να εισάγω ταυτόχρονα αγγλικά και ελληνικά πεζά-κεφαλαία με τονισμούς? αν χρειάζεται ειδικό πρόγραμμα ποιο είναι αυτό? Η εναλλαγή ελληνικών-αγγλικών γίνεται άμεσα?

 

3. Στη λίστα επαφών πόσοι χαρακτήρες χωράνε μέχρι να μπουν οι τελίτσες της απόκρυψης?

4. Τα παλιά προβλήματα διαχείρισης ram λύθηκαν ή χρειάζεται κάποια πρόσθετη εφαρμογή?

5. Μπορούν να υπάρχουν σε μια επαφή πχ 6 τηλέφωνα ή υπάρχει περιορισμός πχ στα 3 τηλέφωνα (βάσει outlook)

6. H φόρτιση μέσω usb μπορεί να απενεργοποιηθεί?

7. Από αυτονομία θα βγάλει 2 μέρες?

8. Μπορούμε μέσω εφαρμογής στο pc να κάνουμε backup τα μνμ, ημερολόγιο, επαφές και σημειώσεις σε ενιαίο αρχείο?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα με το search αλλά...

 

Πως βλέπουμε παίδες αν είναι ενεργοποιημένο το NetFramework 3.5?? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως βλέπουμε παίδες αν είναι ενεργοποιημένο το NetFramework 3.5?? Ευχαριστώ

 

Πήγαινε με έναν registry editor στο path HKLM/Software/Microsoft/.NETCompactFramework και κοίταξε αν το DWORD data του 3.5.7283.00 είναι 1. Εάν ναι, είναι ενεργοποιημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...