Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Επειδή είμαι λίγο αρχάρια με αυτό το κινητό,αν κ το έχω 3-4 μήνες-λόγω του ότι δουλέυω πολλές ώρες-θα ήθελα να μου πείτε αν κάνω αναβάθμιση μέσω pc studio είμαι καλυμένη,ή θα μπλέξω?Εχω την έκδοση όπως την αγόρασα.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Επειδή είμαι λίγο αρχάρια με αυτό το κινητό,αν κ το έχω 3-4 μήνες-λόγω του ότι δουλέυω πολλές ώρες-θα ήθελα να μου πείτε αν κάνω αναβάθμιση μέσω pc studio είμαι καλυμένη,ή θα μπλέξω?Εχω την έκδοση όπως την αγόρασα.ευχαριστώ.

 

Ρίξε μια ματιά λίγο πιό πάνω στη σελίδα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3269384#post3269384

 

Αναφέρω πώς έκανα την διαδικασία...!

ΜΗΝ κάνεις την αναβάθμιση με την έκδοση που έχει το cd πάντως... έτσι κι αλλιώς δεν γίνετε.... :p

Με την έκδοση 5 όλα γίνονται μόνα τους πάντως...!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To nodata, που και πως το βρίσκω, μπορεί αν θέλει να μου υπενθυμίσει κάποιος;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπό την αναβάθμιση και μετά η Ram με τη χρήση πέφτει σε τραγικά επίπεδα,κάτω από 10mb και δεν μπορώ ούτε την κάμερα να ανοίξω..χρησιμοποιώ και spb.

Τί φταίει?Έβαλα και το xTask αλλά και πάλι τα ίδια....any help?

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aπό την αναβάθμιση και μετά η Ram με τη χρήση πέφτει σε τραγικά επίπεδα,κάτω από 10mb και δεν μπορώ ούτε την κάμερα να ανοίξω..χρησιμοποιώ και spb.

Τί φταίει?Έβαλα και το xTask αλλά και πάλι τα ίδια....any help?

 

 

φιλε δεν εχω και μεγαλη γνωση του τηλ. αν και το εχω εδω και 5 μηνες αλλα αυτο με την μνημη ειναι η μεγαλητερη απατη, κι εγω τα ιδια προβληματα εχω γενικα δεν ξερω αν υπαρχει τροπος βελτιωσης αλλα εγω ειμαι ηδη στην διαδικασια ευρεσης νεου τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Aπό την αναβάθμιση και μετά η Ram με τη χρήση πέφτει σε τραγικά επίπεδα,κάτω από 10mb και δεν μπορώ ούτε την κάμερα να ανοίξω..χρησιμοποιώ και spb.

Τί φταίει?Έβαλα και το xTask αλλά και πάλι τα ίδια....any help?

 

+1

 

Ο Opera κολλαει,προγραμματα κολλανε,οταν παω να εγκαταστησω κατι μου βγαζει μηνυματα για ανεπαρκη μνημη. Επισης η εφαρμογη για τα sms εχει γινει παλι τραγικη,γενικως εχει χαλασει για μενα η εικονα του τελειου κινητου. Κριμα ομως

Link to comment
Share on other sites

κακα τα ψεματα τα προβληματα που εχει το τηλ ειναι πολλα και δεν ξερω αν θα πορεσουν να τα λυσουν οι αμοδιοι
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν εχω και μεγαλη γνωση του τηλ. αν και το εχω εδω και 5 μηνες αλλα αυτο με την μνημη ειναι η μεγαλητερη απατη, κι εγω τα ιδια προβληματα εχω γενικα δεν ξερω αν υπαρχει τροπος βελτιωσης αλλα εγω ειμαι ηδη στην διαδικασια ευρεσης νεου τηλεφωνου

 

Παιδιά, έχει αναφερθεί και πιο πάνω. Ως Windows Mobile "οφείλει" να κουβαλάει και τα κουσούρια των Windows για pc. Όπως ακριβώς σε ένα pc πρέπει κάθε δυο τρεις μέρες να του κάνουμε και ένα restart (για όσους το έχουν συνέχεια σε λειτουργία μιλάω) έτσι και στο κινητό μας . Κλέιστε το και ανοίχτε κάθε τρεις μέρες και όλα θα είναι καλά.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αναφερθεί και πιο πάνω. Ως Windows Mobile "οφείλει" να κουβαλάει και τα κουσούρια των Windows για pc. Όπως ακριβώς σε ένα pc πρέπει κάθε δυο τρεις μέρες να του κάνουμε και ένα restart (για όσους το έχουν συνέχεια σε λειτουργία μιλάω) έτσι και στο κινητό μας . Κλέιστε το και ανοίχτε κάθε τρεις μέρες και όλα θα είναι καλά.

 

Mα το θέμα είναι ότι μετά την αναβάθμιση το κουσούρι έγινε ΚΟΥΣΟΥΡΙ!

Εγώ πριν δεν αντιμετόπιζα κάποιο πρόβλημα...τώρα....:X

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αναφερθεί και πιο πάνω. Ως Windows Mobile "οφείλει" να κουβαλάει και τα κουσούρια των Windows για pc. Όπως ακριβώς σε ένα pc πρέπει κάθε δυο τρεις μέρες να του κάνουμε και ένα restart (για όσους το έχουν συνέχεια σε λειτουργία μιλάω) έτσι και στο κινητό μας . Κλέιστε το και ανοίχτε κάθε τρεις μέρες και όλα θα είναι καλά.

 

φιλε συμφωνω με αυτα που λες αλλα οταν δινω 400ευρο για την αγορα του εχω και αλλες απετισεις

οι ενημερωσεις ειναι για να φτιαχνουν τα προβληματα οχι να τα μεγαλωνουν

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα φορματ στο κινητο και σεταρωντας το κινητο ξανα επεσα πανω στη λυση ενος προβληματος που ολοι εχουμε οταν δουλευουμε με wifi και σβήνει η οθονη (αναστολη).Θα μου πειτε δεν ειναι και κατι σπουδαιο καθοτι με διαφορες εφαργογες και tweaks μπορουσαμε να διατηρησουμε το wifi αλλα αφου υπαρχει ρυθμιση γιατι να φορτωνεις το κινητό με αχρηστα πραγματα

 

Έναρξη -Ρυθμίσεις- Ρυθμίσεις Δικτύου-WIFI-Μενού-Ρύθμιση παραμέτρων και ξετικαρουμε το Λειτουργία Εξοικονόμησης Ενέργειας

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, έχει αναφερθεί και πιο πάνω. Ως Windows Mobile "οφείλει" να κουβαλάει και τα κουσούρια των Windows για pc. Όπως ακριβώς σε ένα pc πρέπει κάθε δυο τρεις μέρες να του κάνουμε και ένα restart (για όσους το έχουν συνέχεια σε λειτουργία μιλάω) έτσι και στο κινητό μας . Κλέιστε το και ανοίχτε κάθε τρεις μέρες και όλα θα είναι καλά.

 

Δυστυχώς οι συσκευές άλλων εταιριών δεν κουβαλάνε τέτοια κουσούρια. Μάλλον η samsung δεν έχει σκοπό, ούτε είχε ποτέ, να ασχοληθεί εκτενέστερα με το εν λόγω λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι συσκευές άλλων εταιριών δεν κουβαλάνε τέτοια κουσούρια...

π.χ. φίλε athanaso77? Ποιές είναι αυτές οι εταιρίες?

Link to comment
Share on other sites

Πχ η HTC .Δεν θα δεις αυτα τα κουσουρια οπως λετε σε συσκευη της HTC με το ιδιο ακριβως λογισμικο.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πχ η HTC .Δεν θα δεις αυτα τα κουσουρια οπως λετε σε συσκευη της HTC με το ιδιο ακριβως λογισμικο.

Είναι πιο ακριβές όμως οι ρουφ...ες:mad:(και αυτό το sense πολύ μου αρέσει ρε μαμώτο!)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πχ η HTC .Δεν θα δεις αυτα τα κουσουρια οπως λετε σε συσκευη της HTC με το ιδιο ακριβως λογισμικο.

 

Αυτό είναι αλήθεια. Οι τελευταίες συσκευές της εν λόγω εταιρίας... δουλεύουν απροβλημάτιστα σε κάθε τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το προβλημα της εγραφης του βιντεο , το οποιο εχει σπασιματα -lag- και ειναι πολυ κριμα επειδη η ποιοτητα ειναι πολυ καλη εχει βρεθει καποια λυση? ειχα διαβασει οτι ειναι γενικο των 6,5 ,ισχυει? εψαξα στην αναζητηση αρκετα αλλα δεν βρηκα τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί ξανά αλλά αξίζει τον κόπο νομίζω γιατί βλέπω ότι όλοι λίγο πολύ έχουμε πρόβλημα με την τραγική μνήμη του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Εδώ και λίγες μέρες χρησιμοποιώ ως broswer τον uzard web P. Το τηλέφωνο δεν έχει κολήσει ούτε μία φορά, δεν μου έχει βγάλει ποτέ μήνυμα για ανεπάρκη μνήμη, είναι πολύ πιο γρήγορος από opera, explorer, ακόμα και από τον firefox. Τρέχει επίσης, χωρίς να κολάει, εφαρμογές flash και όλα αυτά χωρίς να μειώνει την ανάλυση και χωρίς να εμφανίζει τα εκνευριστικά τετραγωνάκια του opera. Edited by kapnos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για όποιον ενδιαφέρεται για τον uzard... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3275707 Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενω πριν καιρο ειχα παει και μου ειχαν κανει hard reset στην samsung δεν ειχα δοκιμασει το gps το οποιο παλια δουλευε αλλα μετα δεν βλεπω να κλειδωνει τιποτα παροτι το βρισκουν τα προγραμματα mobile maps, igo kai destinator που δοκιμασα τζιφος

το gps test το βρισκει αλλα ουτε αυτο κλειδωνει δορυφορους μενει στο opening gps

δοκιμασα πολλες ρυθμισεις

εχετε καμια ιδεα?

εχω com7 - com9 - 4800 στα τρια πεδια

 

 

χμμμ παιδες εβαλα θυρα 6 !! και το gps test ξανα για πολλη ωρα κατι βρηκε ψιλα και τωρα το igo εντοπισε... να δουμε τεσπα με βασανισε αλλα φαινεται οκ τωρα με την 6

Edited by drjohngr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμμ παιδες εβαλα θυρα 6 !! και το gps test ξανα για πολλη ωρα κατι βρηκε ψιλα και τωρα το igo εντοπισε... να δουμε τεσπα με βασανισε αλλα φαινεται οκ τωρα με την 6

 

Δορυφόρους κλειδώνει κανονικά; Μετά από πόση ώρα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαρυ κι ασηκωτο το κινητο τελικα μαγκες... Τελευταια μου χει σπασει τα νευρα!

 

Σκεφτομαι να το γυρισω σε κατι πιο light. Τι λετε για sony x10 mini?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...