Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εσείς που είστε πιο ψαγμένοι, υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν αυτό "Sheriff Android Lite" που έχει βγει για τα android κινητά αλλά για το δικό μας κινητό? Ευχαριστώ

 

Κάτι σαν αυτό?

Υ.Γ: Δεν το έχω δοκιμάσει..

 

 

Παιδιά στην αναβάθμιση αφαίρεσαν την επιλογή να απενεργοποιούμε τον φοτισμό της οθόνης? Δεν τη βρίσκω πουθενά...:blink:

Κρίμα γιατί ήταν χρήσιμο όταν είχες λίγη μπαταρία...

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι σαν αυτό?

Υ.Γ: Δεν το έχω δοκιμάσει..

Είσαι ΑΡΧΗΓΟΣ! Ευχαριστώ.

Για τον φωτισμό νομίζω ότι αν το βάλεις ατο "αυτόματο" αν η μπαταρία πέσει κάτω του 10% "ελαχιστοποιεί" τον φωτισμό μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ΑΡΧΗΓΟΣ! Ευχαριστώ.

Για τον φωτισμό νομίζω ότι αν το βάλεις ατο "αυτόματο" αν η μπαταρία πέσει κάτω του 10% "ελαχιστοποιεί" τον φωτισμό μόνο του.

Χαίρομαι που βοήθησα! :)

 

Τον φωτισμό στο αυτόματο τον έχω, αλλά όταν φτάσεις στο 10% δεν σου μένει και πολύ ώρα αυτονομίας! :lol:

Αλλά εδώ που τα λέμε, δεν είναι η οθόνη που καίει, αφού είναι amoLED..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για να μας "δείχνει" την ένταση του σήματος?

 

Η ένδειξη στην πάνω μπάρα δεν σου αρκεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα με πιο λεπτομερή τρόπο ή κάτι τέτοιο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=452514 αλλά δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να δουλέψει!
Link to comment
Share on other sites

Η εξέλιξη της συγκεκριμένης εφαρμογής έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Δεν τη συνιστώ.

Έχεις δίκιο. Κάτι άλλο?

Επίσης πάω να εγκαταστήσω το NETCFv35.wm.armv4i και μου λέει ότι "a later version of the .NET Compact Framework is already installed. e.t.c" Τι κάνω? (Θέλω να εγκαταστήσω τα "Don't tuch me" και το "Shake and save" τα οποία χρειάζονται το ΝΕΤv35)

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πλέον αυτό που ζητάς δεν είναι τόσο περιζήτητο όσο στο παρελθόν και το θεωρώ δύσκολο να βρεις τέτοια εφαρμογή για τις σημερινές συσκευές μιας και τα περισσότερα από αυτά χρησιμοποιούν δικό τους today plugin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αυτό που ζητάς δεν είναι τόσο περιζήτητο όσο στο παρελθόν και το θεωρώ δύσκολο να βρεις τέτοια εφαρμογή για τις σημερινές συσκευές μιας και τα περισσότερα από αυτά χρησιμοποιούν δικό τους today plugin.

 

Sorry αλλά δεν σε καταλαβα. Για το . ΝΕΤ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, αναφέρομαι στο άλλο που ζήτησες. Όσον αφορά το .netcf, πήγαινε με έναν registry editor στο path HKLM/Software/Microsoft/.NETCompactFramework και πες μας ποια έκδοση γράφει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό, από φίλο, σε τιμή κάτι λιγότερο από τζάμπα:lol:

Είναι κινητομάνιακ και δεν το έχει απ' όσο βλέπω πολυχρησιμοποιήσει, κάτι βιντεάκια πονηρά έχει μέσα και από προγράμματα, της μαμάς του μόνο.

 

PDA I8000NXXIJ3

CSC I8000EURIJ5

PHONE I8000XXIJ1

 

Μέχρι τώρα είχα symbian και προσπαθώ να το συνηθίσω.

 

Μάλλον πρέπει να κάνω αναβάθμιση έ; Πως, ή που την κάνω;

 

GPS τΟ SYGIC, κλειδώνει γρήγορα και λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Είχα όμως συνηθίσει το Garmin.

Πέρασα το igo8, αλλά δε βρίσκει δορυφόρο με τπτ.

Καμιά καλή πρόταση (και με π.μ.);

Εχω απενεργοποιήσει την xtra ιντερνετιακή βοήθεια.

 

Με το symbian είχα επιλογή να συνδέεται μόνο με wifi, δε βρίσκω κάτι ανάλογο στο ομνια. Υπάρχει; Γενικά αποφεύγω να βάζω πολλά προγράμματα στο κινητό μου, αλλά μάλλον το nodata είναι απαραίτητο ε;

Επίσης, πως γίνεται να αποθηκεύσει τον κωδικό του wifi, γιατί μου τον ζητάει συνέχεια.

 

ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ έλλειψη (και λόγω της δουλειάς μου), ότι δεν υπάρχει - δεν έχω βρει, ηχογράφηση.

Μόνο αν πάω στο "Εξυπνη σημείωση">μενού>εισαγωγή>εγγραφή φωνής, μπορώ να ηχογραφήσω. Αλλά πάλι πως μπορώ μετά να απομονώσω το αρχείο ήχου;

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχει επιλογή ηχογράφησης κλήσης.

Στο ντέμο στο σάιτ της σάμσουνγκ στο μενού του τηλεφώνου, κάτω αριστερά δείχνει κουμπί "εγγραφή", εμένα μου δείχνει κουμπί "σημείωση...

Μπορεί κάποιος να με βγάλει από το αδιέξοδο;

 

Διάβασα προσεκτικά μέχρι τις πρώτες 80 σελίδες.

Με συγχωρείτε αν έχουν αναφερθεί λύσεις μετά.

 

Χρησιμότατο το θέμα, ευχαριστώ πολύ όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον πρέπει να κάνω αναβάθμιση έ; Πως, ή που την κάνω;

 

Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αναφέρεται αναλυτικά αυτό που ζητάς.

 

Γενικά αποφεύγω να βάζω πολλά προγράμματα στο κινητό μου, αλλά μάλλον το nodata είναι απαραίτητο ε;

 

Ακριβώς... απαραίτητο.

 

ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ έλλειψη (και λόγω της δουλειάς μου), ότι δεν υπάρχει - δεν έχω βρει, ηχογράφηση.

Μόνο αν πάω στο "Εξυπνη σημείωση">μενού>εισαγωγή>εγγραφή φωνής, μπορώ να ηχογραφήσω. Αλλά πάλι πως μπορώ μετά να απομονώσω το αρχείο ήχου;

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχει επιλογή ηχογράφησης κλήσης.

Στο ντέμο στο σάιτ της σάμσουνγκ στο μενού του τηλεφώνου, κάτω αριστερά δείχνει κουμπί "εγγραφή", εμένα μου δείχνει κουμπί "σημείωση...

Μπορεί κάποιος να με βγάλει από το αδιέξοδο;

 

Vito Audio Notes Touch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Λέω να πάω στην αντιπροσωπεία να κάνω αναβάθμιση, δεν είναι καλύτερα;

 

Εβαλα το Vito.

Που αποθηκεύονται οι ηχογραφημένες κλήσεις;

Εχει επιλογή αυτόματης ηχογράφησης όλων των κλήσεων. Αν το ξετσεκάρω και τσεκάρω επιλογή quick record, μου βγάζει να διαλέξω κουμπί για γρήγορη εγγραφή...

Ποιά είναι αυτά ρε παιδιά, δεν υπάρχει κουμπί στο κινητό :rolleyes:

Αν τελικά διαλέξω αυτό, όταν συνομιλώ, πατώντας το αρχίζει η ηχογράφηση;

Α αν θελήσω να το απεγκατστήσω, απλά σβήνω το .cab από τη διαχείρηση αρχείων; και τη συντόμευση στο κυρίως μενού;

 

Το AudoCallRecorder που είναι freeware είναι καλό, το έχει τεστάρει κανείς;

 

Για το gps καμιά συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-> Ρυθμίσεις Μνημης-Καθαρισμος Μνήμης...Τα σβηνει ολα και ξαναπερνάει το λογισμικο σαν να πήρες το κινητό σήμερα.

Εκανα το πιο πάνω...

Πιο γρήγορο δείχνει να έγινε.

Αλλά σβήστηκαν 4 παιχνίδια που είχε εγκαταστημένα γμτ.

 

Το κακό είναι ότι τώρα το sygic, δεν βρίσκει δορυφόρους.

Λέτε να είναι γιατί απ' την ώρα του καθαρισμού μέχρι τώρα ρίχνει καρέκλες κι έχει ένα τόνο σύννεφα;

com7 com 9 9600 έχω στο τηλέφωνο

com7 9600 στο SYGIC.

 

Υ.Γ.

Αποφάσισα να κάνω και την αναβάθμιση μόνος αφού στη Samsung και θέλαν να το κρατήσουν 1 μέρα και μ ζήτησαν κι ένα εικοσαρικάκι.

Δε το πίνω μπύρες καλύτερα;.

Ασε που διαβάζοντας περίπου τις μισές σελίδες από το θέμα, κατάλαβα ότι για να το φέρω στα μέτρα μου, πρέπει να ασχοληθώ ...άρα αναμένετε καταιγισμό ασχέτων ερωτήσεων.

Λοιπόν πάω να κατεβάσω το New Pc Studio από εδώ, αλλά πάει λες κι έχω 56άρι μόντεμ και μετά από καμιά ώρα διακόπτεται.

Καμιά άλλη πηγή;

Edited by OldNewbie
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αναφέρομαι στο άλλο που ζήτησες. Όσον αφορά το .netcf, πήγαινε με έναν registry editor στο path HKLM/Software/Microsoft/.NETCompactFramework και πες μας ποια έκδοση γράφει.

 

Λέει (αν το κατάλαβα καλά) D 3.5.9085.00 1

 

 

Και φίλε xolloth όταν πας να κατεβάσεις τώρα το KIES δεν λέει την ver (όπως έλεγε παλιά δηλ. ....71_32)?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

...Και φίλε xolloth όταν πας να κατεβάσεις τώρα το KIES δεν λέει την ver (όπως έλεγε παλιά δηλ. ....71_32)?

 

Κι εμενα δεν ανεφερε την εκδοση, οπως παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ ΣΟΣ

 

Κατέβασα το Keis.

 

Σύνδεσα το κινητό, μετά από αρκετή ώρα το αναγνώρισε...

Πατάω αναβάθμιση...

Μπακ απ κλπ όλα καλά.

Κάνει λήψη...

Με το που περνάει στο επόμενο στάδιο (αναβάθμιση) πετάγεται το UAC το Κeis θέλει να κάνει αλλαγές, άστο να κάνει,,,

Κι εκεί που η αναβάθμιση είναι σε εξέλιξη...

 

Keis:

Ο υπολογιστής σας δεν αναγνωρίζει τη συσκευή. Επαναφέρετε τη συσκευή.

1Αποσυνδέστε το καλώδιο από τη συσκευή,

2 Αφαιρέστε τη μπαταρία.

Η συσκευή θα επανεκκινηθεί και η αναβάθμιση θα ολοκληρωθεί.

 

Εκεί είμαι τώρα κι έχω κολλήσει.

Εντάξει βγάζω το καλώδιο...

Βγάζω και τη μπαταρία....

Μετά, τι κάνω μετά ρε παίδες;;;;;

Για βοηθάτε.

 

 

EDIT

 

Ολα καλά ...ουφ.

 

Αρα...

 

Αναβάθμιση:

 

Εγκαθιστάμε το Keis.

Συνδέουμε το κινητό στο pc.

Περιμένουμε να το αναγνωρίσει το Keis και να συνδεθεί. (δεν ξέρω αν είναι τυχαίο... επειδή αργούσε πολύ να το αναγνωρίσει το αποσύνδεσα και το πέρασα με επιλογή μαζική αποθήκευση δεδομένων στο usb.... το σύνδεσα, αμέσως το Keis έβγαλε μήνυμα ότι το i8000 (το αναγνώρισε με τη μία) δεν είναι συνδεδεμένο με τη κατάλληλη ρύθμιση... το αποσύνδεσα το έβαλα σε activesync... το ξανασύνδεσα και το αναγνώρισε αμέσως).

Πάμε κάτω δεξιά στο κουμπί αναβάθμιση...

Ακολουθούμε τις οδηγίες...

Μόλις μετά από αρκετλή ώρα τελειώσει η λήψη...

Βγάζει μήνυμα, ότι δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό, αποσυνδέστε το καλώδιο και βγάλτε τη μπαταρία...

ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΝΔΕΟΥΜΕ το καλώδιο. Βγάζουμε τη μπαταρία και μετά από λίγο την ξαναβάζουμε.

Η διαδικασία αργά αλλά σταθερά θα συνεχιστεί και θα ολοκληρωθεί.

 

Αυτά.

 

Α και με την αναβάθμιση, εμφανίστηκε επιτέλους το κουμπί εγγραφή όταν παίρνω τηλέφωνο, αντί του άχρηστου σημείωση, άρα όλα μια χαρά.

 

EDIT 2

 

Το sygic, εξακολουθεί να μη βλέπει δορυφόρους, αν και δεν ε΄χει τώρα τόσο πολύ συννεφιά, θα το δω αύριο πάλι.

 

EDIT 3

 

To Keis αρνείται να δει το κινητό μετά την αναβάθμιση, έχει ένα τέταρτο ...συνδέεται και συνδέεται.

Με μαζική αποθήκευση το είδε αμέσως, αλλά δε συνεργάζεται...

Ακόμα συνδέεται...

Edited by OldNewbie
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς έχεις ήδη την έκδοση 3.5 του netCF στη συσκευή σου.

Όταν όμως εγκαθιστώ το Dont tuch me λέει να εγκαταστήσω την 3.5 ver ή πιο καινούργια!!!! Τι κάνω?

 

Φίλε OldNewbie σ'άκουσα και αγχώθηκα. Τραβάς μεγάλο ζόρι. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

...Ενώ με το New PC Studio που προτείνει ο ίδιος ο κατασκευαστής δεν υπάρχει πρόβλημα, του τύπου να πρέπει να βγάλεις τη μπαταρία για να συνεχιστεί η αναβάθμιση ή να μην αναγνωρίζει το κινητό σου...;)
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

@alex61 Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση της εφαρμογης στην κυρια μνημη και οχι στην "Αποθηκη" ή καρτα μνήμης
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με το New PC Studio που προτείνει ο ίδιος ο κατασκευαστής

Η συγκεκριμένη έκδοση δεν είναι συμβατή με τα 7 που τρέχω :)

Κατέβασα μετά από πολύ ώρα το σωστό NewPCStudio, γιατί όπως είπα σερνόταν και δοκίμασα και αυτό. Τα ίδια Παντελάκη μου...

 

To sygic δεν βλέπει δορυφόρους τέλος.

 

Κατέβασα το gpstest.exe, το πέρασα στο τηλέφωνο (έβαλα το usb σε μαζική αποθήκευση και το πέρασα μέ drag n drop όπως στα στικάκια).

 

Πάω να το εγκαταστήσω στο τηλέφωνο... Μου λέει δεν έγκυρη εφαρμογή pocket pc και δεν το εγκαθιστά.

 

Εν τω μεταξύ το σήμα του τηλεφώνου με gprs είναι στο μισό. Το πήγα σε GSM και επανήλθε.

 

Λέω μετά να δοκιμάσω ένα καθαρισμό μνήμης... Το κάνω και μάλλον εντοπίστηκε το πρόβλημα...

Μετά την επανεκκίνηση, μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι το mstli.exe δεν δουλεί σωστά και να το αναφέρω στη microsoft.

Eana ένα γουγλοψάξιμο, το μόνο που βρήκα είναι ένας τύπος που έχει το ίδιο πρόβλημα (εδώ).

 

Ανακαιφαλαίωση:

Μετά την αναβάθμιση...

gprs σήμα μικρό, gsm μια χαρά όμως.

Πιο γρήγορο το κινητό.

Δυστυχώς

gps δε δείχνει να δουλεύει.

Και το NewPcStudio αλλά και το Keis, δε βλέπουν το τηλέφωνο. Επίσης δεν βγαίνει καν το κέντρο συγχρονισμού κινητού των windows που έβγαινε αυτόματα μόλις έβαζα το κινητό στο usb.

 

Συμπέρασμα...

Εφτιαξα την ηχογράφηση κλήσεω που μου έλειπε πολύ, το κινητό έγινε πιο γρήγορο, αλλά έχασα το gps και τη σύνδεση με τον υπολογιστή.

 

Any help;

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη έκδοση δεν είναι συμβατή με τα 7 που τρέχω :)

Κατέβασα μετά από πολύ ώρα το σωστό NewPCStudio, γιατί όπως είπα σερνόταν και δοκίμασα και αυτό. Τα ίδια Παντελάκη μου...

[...]

Any help;

 

Και εγώ στα w7 το έβαλα και τρέχει μια χαρά! :)

Πρέπει να τρέξεις το setup ως διαχειριστής και να το εγκαταστήσεις χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις συμβατότητας..

 

Όσο για τα υπόλοιπα μου κάνουν πρόβλημα στη συσκευή...Μήπως να το πήγαινες απ' τη Samsung να του ρίξουν μια ματιά?

Αφού και μετά από hard reset δεν επανήλθε...:(

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...