Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμαστε τον Skyfire, γνωστο περιοδικο εκανε συγκριτικο και ττον εβγαλε ως τον καλυτερο. Τον δοκιμασα κι εγω και επαθα πλακα .Καταρχιν παιζει flash ακομα και εφαρμογες πολυ βαριες πχ facebook τα παιχνιδια!!! Φιρτωνει μονο το κομματο που "βλεπεις" στην οθονη, εμφανιζει τετραγωνακια οταν scrollαρεις αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Μονο και μονο που παιζει κανονικοτατα flash, μου αρκει. Σελιδες που δεν μπορω να δω πχ τηλεοραση μεσα σε παραθυρο, μ τον Skyfire.... κανονικοτατα!!!!

 

 

Kατι που θελω να ρωτησω, εχω κατεβασει καποια wallpapers, οπως ενα απο αυτα που εχει ονομασια Bkg_31.png , που ακριβως το μεταφερω για να τα επιλεξω μεσα απο την συσκευη?

 

προτιμω να μη βλεπω τα αναθεματισμενα αυτα τετραγωνακια παρα να παιζει flash..προς το παρον internet explorer για μενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προτιμω να μη βλεπω τα αναθεματισμενα αυτα τετραγωνακια παρα να παιζει flash..προς το παρον internet explorer για μενα.

Eγώ εξακολουθώ να βλέπω τετραγωνάκια στον Οpera 10:wacko:

Στον explorer όταν ανοίγω facebook δεν μου δείχνει την "κανονική" σελίδα όπως το laptop μου αλλά πετσοκομμένη....

Ας μου απαντήσει κάποιος, το GPS έχει χρέωση;

Δεν νομίζω αρκεί να έχεις χάρτες-πρόγραμμα κ.λ.π

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αρκεί να έχεις χάρτες-πρόγραμμα κ.λ.π

Εστω ότι αγοράζω το τηλέφωνο και θέλω να συνδεθώ στο GPS, τι γίνεται μετά;

Link to comment
Share on other sites

Εστω ότι αγοράζω το τηλέφωνο και θέλω να συνδεθώ στο GPS, τι γίνεται μετά;

 

 

 

Το gps είναι στην ουσία μια ενσωματωμένη κεραία .

 

Βάζοντας ένα πρόγραμμα πλοήγησης πχ IGO η Destinator η ginius κλπ αυτό θα βρει αυτόματα συνήθως την κεραία gps και μέσω αυτής θα λαμβάνει σήμα από δορυφόρο ώστε να μπορεί να σε καθοδηγήσει σε σημείο που θα του ορίσεις εσύ .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι νεος και ψηλοασχετος !!!!θελω να ρωτησω κατι.

εχω κι'εγω το τηλ.και του εβαλα το Destinator7 δουλευε κανονικα , αλλα μια ωραια μερα σταματησε να το φορτωνει!!! εκανα hard reset το ξαναεβαλα δουλεψε μια χαρα!!!! αλλα τωρα παλι τα ιδια!!!!!

Και η ερωτηση μου ειναι... πρεπει παλι να κανω hard reset ή υπαρχει καποια αλλη λυση??????

Ευχαριστω Πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και που τα βρίσκω αυτά τα προγράμματα;

Tα αγοράζεις!!Μπορείς όμως και να:X

Πάρε εσύ το κινητό και τα υπόλοιπα τα φροντίζεις στην πορεία

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

προτιμω να μη βλεπω τα αναθεματισμενα αυτα τετραγωνακια παρα να παιζει flash..προς το παρον internet explorer για μενα.

 

Μα τα τετραγβνακια τα βλεπεις μονο οταν μετακινεισαι στην σελιδα φιλε μου. Προτιμας να μην παιζεις flash στο internet, δηλαδη να μην εχεις το ιντερνετ που εχει ολος ο κοσμος απο το να μην βλεπεις στιγμιαια τα τετραγωνακια?:worry:

Τι να πω.. οτι προτιμας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα ειμαι νεος και ψηλοασχετος !!!!θελω να ρωτησω κατι.

εχω κι'εγω το τηλ.και του εβαλα το Destinator7 δουλευε κανονικα , αλλα μια ωραια μερα σταματησε να το φορτωνει!!! εκανα hard reset το ξαναεβαλα δουλεψε μια χαρα!!!! αλλα τωρα παλι τα ιδια!!!!!

Και η ερωτηση μου ειναι... πρεπει παλι να κανω hard reset ή υπαρχει καποια αλλη λυση??????

Ευχαριστω Πολυ!!!!

 

Μπες στον φάκελο που έχεις το destinator.exe και εκεί θα βρεις ένα αρχείο smsmodule.dll. Το σβήνεις άφοβα και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε τον Skyfire, γνωστο περιοδικο εκανε συγκριτικο και ττον εβγαλε ως τον καλυτερο. Τον δοκιμασα κι εγω και επαθα πλακα .Καταρχιν παιζει flash ακομα και εφαρμογες πολυ βαριες πχ facebook τα παιχνιδια!!! Φιρτωνει μονο το κομματο που "βλεπεις" στην οθονη, εμφανιζει τετραγωνακια οταν scrollαρεις αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Μονο και μονο που παιζει κανονικοτατα flash, μου αρκει. Σελιδες που δεν μπορω να δω πχ τηλεοραση μεσα σε παραθυρο, μ τον Skyfire.... κανονικοτατα!!!!

 

O skyfire ειναι ανωτερος απο τον opera 10 και τον explorer φυσικα.

Το μονο που θελει ειναι το κολπο για να κανει το omnia 2 rotation σε landscape σε ολες τις περιπτωσεις και οχι σε ορισμενες εφαρμογες μονο.

 

Δεν εχω λυσει το θεμα με το country location στο webtv του αντ1 ακομα, αν εχεις καποια λυση θα χαρω να την ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως έχω ξαναπεί, το σημαντικότερο θέμα με τον skyfire είναι ότι χρησιμοποιεί proxy δικό τους που αναδιαμορφώνει τα δεδομένα και τα στέλνει στο browser. Γι αυτό δουλεύει και τόσο απλά και παντού. Ο proxy όμως χρειάζεται πρόσβαση σε στάνταρ πόρτες και δε μπορείς να έχεις τέτοια πρόσβαση από παντού. Αν πχ. ανοίξω skyfire σε κάποιο (δοκιμασμένο) πανεπιστήμιο μου λέει ότι δεν έχει πρόσβαση στο service του στην τάδε πόρτα και δε δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Bαλτε τον ΟPERA mini 5 και θα παθετε πλακα!!! ξεχαστε οτι αλλο ξερατε !!! Ανοιγει και παιζει τα παντα ΣΦΑΙΡΑ!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, το σημαντικότερο θέμα με τον skyfire είναι ότι χρησιμοποιεί proxy δικό τους που αναδιαμορφώνει τα δεδομένα και τα στέλνει στο browser. Γι αυτό δουλεύει και τόσο απλά και παντού. Ο proxy όμως χρειάζεται πρόσβαση σε στάνταρ πόρτες και δε μπορείς να έχεις τέτοια πρόσβαση από παντού. Αν πχ. ανοίξω skyfire σε κάποιο (δοκιμασμένο) πανεπιστήμιο μου λέει ότι δεν έχει πρόσβαση στο service του στην τάδε πόρτα και δε δουλεύει.

 

Ναι οντως χρησιμοποιει proxy UK και εχει και ενα θεματακι η τελευταια εκδοση με κρασαρισματα κατα το φορτωμα της αρχικης σελιδας και δυστηχως δεν ξεκολαει αν δεν βγαλεις την μπαταρια.

 

Αλλα η πιστοτητα ειναι απιστευτη, ειναι μακρα καλυτερη του opera 10 και τα video ανοιγουν κανονικοτατα, το πιο ''desktop like'' σερφαρισμα που εχω δει σε κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδοξο ρε παιδιά

Μετά το δεύτερο hart reset και win 6.65 χωρίς να πειράξω τίποτε το gps δουλεύει άψογα και κλειδώνει ταχύτατα 1 με 1,5 λεπτό με XTRA βέβαια και σίγουρα Χωρίς ενεργοποιημένο το AGPS !!!

Link to comment
Share on other sites

Στον explorer όταν ανοίγω facebook δεν μου δείχνει την "κανονική" σελίδα όπως το laptop μου αλλά πετσοκομμένη....

 

μην περιμενεις να δεις κανονικη σελιδα facebook σε smartphone.ειναι προσαρμοσμενο στα κινητα γιαυτο αλλωστε λεγεται fb mobile.

 

tip:βαλε το "FIM" για να εχεις και chat στο fb απο το κινητο ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και την κανονική έκδοση αν θες. Κάτω κάτω στην σελίδα έχει επιλογή αντι για την mobile να δεις την νορμάλ. Αλλά είναι πολύ βαριά να φορτώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και την κανονική έκδοση αν θες. Κάτω κάτω στην σελίδα έχει επιλογή αντι για την mobile να δεις την νορμάλ. Αλλά είναι πολύ βαριά να φορτώσει.

 

ναι μπορεις αλλα δεν εχει νοημα ουσιαστικα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα με τα πρωτα δυο δευτερολεπτα που παιζουν πιο χαμηλα εχει γινει τιποτα ?????

Εχω windows 6.5

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ένα παράδοξο ρε παιδιά

Μετά το δεύτερο hart reset και win 6.65 χωρίς να πειράξω τίποτε το gps δουλεύει άψογα και κλειδώνει ταχύτατα 1 με 1,5 λεπτό με XTRA βέβαια και σίγουρα Χωρίς ενεργοποιημένο το AGPS !!!

 

Ποιο είναι το παράδοξο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μην περιμενεις να δεις κανονικη σελιδα facebook σε smartphone.ειναι προσαρμοσμενο στα κινητα γιαυτο αλλωστε λεγεται fb mobile.

 

tip:βαλε το "FIM" για να εχεις και chat στο fb απο το κινητο ;)

 

Μπορείς να δεις και την κανονική έκδοση αν θες. Κάτω κάτω στην σελίδα έχει επιλογή αντι για την mobile να δεις την νορμάλ. Αλλά είναι πολύ βαριά να φορτώσει.

Mε τον Opera10 βλέπεις την κανονική έκδοση χωρίς να σέρνεται.

 

Ρε παιδια τελικα με τα πρωτα δυο δευτερολεπτα που παιζουν πιο χαμηλα εχει γινει τιποτα ?????

Εχω windows 6.5

Τίποτα!Κάποιοι τροποποιούν τα τραγούδια ώστε να έχουν δυνατότερο ήχο στα πρώτα 3 δευτερόλεπτα

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδοξο ρε παιδιά

Μετά το δεύτερο hart reset και win 6.65 χωρίς να πειράξω τίποτε το gps δουλεύει άψογα και κλειδώνει ταχύτατα 1 με 1,5 λεπτό με XTRA βέβαια και σίγουρα Χωρίς ενεργοποιημένο το AGPS !!!

 

Φυσιολογικό μου φαίνεται .

 

Ποιο είναι το παράδοξο;

 

Αυτό θα αναρωτιόμουνα και εγώ .

Link to comment
Share on other sites

o μινι 5 opera ειναι ακομα ποιο γρηγορος απο τον 10.Ανοιγει-κλεινει τις σελιδες σφαιρα.παιζει και youtube!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
o μινι 5 opera ειναι ακομα ποιο γρηγορος απο τον 10.

 

Λογικό είναι μιας και συμπιέζει πολύ περισσότερο τις σελίδες και μειώνει αισθητά τον όγκο τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα τι ταλαιπωρια ρε Θαναση περασαμε με τον παλιο 9.5 Τωρα με τον μινι5 οπερα ολα μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...