Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι θέμα hardware θέλει service, αν είναι θέμα software πιθανόν με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να στρώσει. Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι εφόσον βρίσκει τα δίκτυα, ισχύει το δεύτερο.

 

Παρεμπιπτόντως, όταν λες «κλειδώνει» τι εννοείς; Όταν βρίσκεις wifi, είτε ξεκλείδωτο είτε κλειδωμένο, πρέπει να πατήσεις πάνω του, να επιλέξεις να συνδεθείς, και αν σου ζητήσει κωδικό να τον βάλεις. Τα κάνεις αυτά και παρόλα αυτά δεν συνδέεται;

 

http://www.insomnia.gr/images/android.png

 

αυτο ακριβως που λες!το ξαναπαθα εδω και δυο μερες!την προηγουμενη φιαχτηκε απο μονο του!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια.

έπεσε στα χερια μου ενα ομνια ιι γινετε να περάσω android απο windows που ειναι τωρα;

ευχαριστω και συγγνώμη αν εχει απαντηθεί και δεν το πρόσεξα καπου.

Link to comment
Share on other sites

έπεσε στα χερια μου ενα ομνια ιι γινετε να περάσω android απο windows που ειναι τωρα;

 

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=34271

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προσπαθώ να βρω την εσωτερική μνήμη του sumsung omnia II και δυστυχώς δεν μπορώ.....

πως θα μπορούσα να την βρω η έστω να μπορώ να μεταφέρω αρχεία μέσα σε αυτήν?

 

καλησπερα και χρονια πολλα εχω ενα προβλιμα με το omnia II δεν μπορο να δο την εσωτερικη μνημη 8 γιγα και δεν μπορο να αποθηκευσω τπτ σε σε αυτην εφοσον δεν υπαρχει

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά συγνώμη αν κάνω μια ερώτηση που ίσως να έχει απαντηθεί αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. Έχω και εγω ένα Omnia II το οποίο ξαφνικά όταν πάω να το ανοίξω, μου εμφανίζει κανονικά το logo της Samsung και μετά μια μπλέ οθόνη και τέλος! Μάλιστα μετά για να προσπαθήσω να το ξανανοίξω χρειάζεται να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία. Έκανα και Hard Reset αλλά τα ίδια...

any help?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έκανες hard reset; Πως;

 

Ναι είμαι σίγουρος. Πήρα τις οδηγίες απο εδώ απο εσάς.

Volume up + Lock Screen + Green + Red

με ρώτησε αν είμαι σίγουρος πως θέλω να κάνω format πάτησα το green και μετα απο λίγο μου έβγαλε "Done"

 

κάποια απάντηση?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια βοηθεια...μπαινω μεσω wifi και μου λεει url not found...και μετα εμφανιζει σελιδα της wind και μου λεει οτι εχω φραγη για σταθερο και νετ...τι να κανω?μηπως αυτος που παιρνω το νετ του μεσω wifi δεν εχει πληρωσει το τηλεφωνο?η εχει θεμα το wifi?
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...μπαινω μεσω wifi και μου λεει url not found...και μετα εμφανιζει σελιδα της wind και μου λεει οτι εχω φραγη για σταθερο και νετ...τι να κανω?μηπως αυτος που παιρνω το νετ του μεσω wifi δεν εχει πληρωσει το τηλεφωνο?η εχει θεμα το wifi?

 

Μαλλον. Γιατι δεν τον ρωτάς; :ninja:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να ενημερώσω το Omnia II μέσα αποτο Samsung Kies και την ωρα που το κινητο μπηκε στο downloading mode το Samsung kies εβγαλε σφαλμα. προσπαθώ να κανώ ανάκτηση εκτακτης αναγκης υλικολογισμικού και μου βγάζει σφαλμα του κινητου. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετα αποσχεδον 2,5 χρονια με την συσκευη, ανακαλυψα οτι εχει εγκατεστημενη εφαρμογη με την οποια μπορεις να εχεις ιντερνετ στον υπολογιστη σου μεσω του κινητου απο την εταιρια κινητης τηλεφωνιας.

Το κακο ειναι οτι δεν εχω ταχυτητες 3g, οποτε το ολο θεμα σερνεται περισσοτερο στο λαπτοπ και λιγο λιγοτερο στο κινητο.

Νομιζω οτι δεν ειναι θεμα της vodafone, αφου και η καρτα sim που εχω γραφει 3g, αλλα νομιζω οτι οι ρυθμισεις ειναι αυτοματες απο το δικτυο.

Εχει ρυθμισεις το ομια για ενεργοποιηση του 3g?

Link to comment
Share on other sites

Μετα αποσχεδον 2,5 χρονια με την συσκευη, ανακαλυψα οτι εχει εγκατεστημενη εφαρμογη με την οποια μπορεις να εχεις ιντερνετ στον υπολογιστη σου μεσω του κινητου απο την εταιρια κινητης τηλεφωνιας.

Το κακο ειναι οτι δεν εχω ταχυτητες 3g, οποτε το ολο θεμα σερνεται περισσοτερο στο λαπτοπ και λιγο λιγοτερο στο κινητο.

Νομιζω οτι δεν ειναι θεμα της vodafone, αφου και η καρτα sim που εχω γραφει 3g, αλλα νομιζω οτι οι ρυθμισεις ειναι αυτοματες απο το δικτυο.

Εχει ρυθμισεις το ομια για ενεργοποιηση του 3g?

 

Καπου μεσα στις ρυθμισεις αν θυμαμε καλα, εχει επιλογη που αλλαζεις το mode του δικτυου και εχει και WCDMA/UMTS, επελεξε βασικα το αυτοματο και αν παιζει σημα 3g θα γυρναει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας παιδιά και καλό Πάσχα να έχουμε!

Μια ερώτηση!

Ξεθαψα ένα omnia ii που είχα σε ένα συρτάρι και στην προσπάθεια να το θέσω σε λειτουργία μου ζήτησε κωδικό ασφαλείας αλλα δεν το θυμάμαι!

Κάνω format με πατημένα τα 4 πλήκτρα και ενεργοποιείται τώρα αλλα οποία κάρτα και να βάλω αφού βάλω το pin και ανοιξει εμφανίζει ένα λουκέτο και δίπλα την λέξη pin και πατώντας πάνω ζητάει το pin και όσες φορές και να το βάλω λέει λάθος!

Τι κάνω;

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδες, ειχα ενα προβλημα εδω και αρκετο καιρο με το omnia 2 μου με την αφη, αλλου πατουσα και αλλα κουμπια πατιοντουσαν, δεν ηταν τοσο τραγικο μεχρι που καποια στιγμη σταματησε να δουλευει εντελως η αφη, δε δεχοταν τιποτα!! μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει; αν ειναι προβλημα λογισμικου η απλα φταιει το τζαμακια που μεταφερει την αφη, το οποιο παρεπιπτοντως εχει σπασει κιολας την ιδια μερα που χαλασε και η αφη τελειως;; επισης μηπως γνωριζεται καποιο καταστημα στο οποια θα μπορουσα να απευθυνθω για επισκευη και να μη μου παρει και μια περιουσια...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς έχει ζημιά το digitizer. Η οικονομικότερη λύση είναι η αγορά display / digitizer από ebay και να βρεις κάποιον τεχνικό να κάνει την "εγχείρηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά και καλό Πάσχα να έχουμε!

Μια ερώτηση!

Ξεθαψα ένα omnia ii που είχα σε ένα συρτάρι και στην προσπάθεια να το θέσω σε λειτουργία μου ζήτησε κωδικό ασφαλείας αλλα δεν το θυμάμαι!

Κάνω format με πατημένα τα 4 πλήκτρα και ενεργοποιείται τώρα αλλα οποία κάρτα και να βάλω αφού βάλω το pin και ανοιξει εμφανίζει ένα λουκέτο και δίπλα την λέξη pin και πατώντας πάνω ζητάει το pin και όσες φορές και να το βάλω λέει λάθος!

Τι κάνω;

 

Στην θεση σου, θα του φλασαρα καποια ρομ.Σιγουρα θα εφτιαχνε τοτε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΈΧΩ πρόγραμμα ιντερνετ στο κινητό και θέλω να τροφοδοτίσω μέσω wifi το tablet μου με ιντερνετ. Πως μπορώ να κάνω μέσω wifi tethering ...ποιες είναι οι ρυθμίσεις που απαιτούνται; Το έχει δοκιμασει κάποιος; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια γεια σας εχω ενα omnia ii το οποιο μετα απο καποιες μερες μετα την αναβαθμιση που εκανα δεν εχω μικροφωνο.Καθε φορα που το ανοιγω μου ζηταει τρεις επιλογες να ορισω : ακουστικο ,ακουστικο και μικροφωνο και bluetooth.Μοιαζει να ειναι βραχυκυκλωμενο το hands free του,αλλα καθισα και το ανοιξα και ξεκουμπωσα την υποδοχη του hands free αλλα παλι τιποτε.

Καποια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι αναβάθμιση έκανες; Είσαι με official rom; Κάνε hard reset και αν συνεχιστεί θα μιλάμε για hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας! έχω το omnia II, σχεδόν δυο χρόνια τώρα. Την πρώτη φορά που το πήγα για service ήταν μόλις 4 μήνες αφού το αγόρασα -και αφού έκανα πολλή υπομονή...

τώρα, 3 service μετά και με ολοένα και περισσότερα προβλήματα (ακόμα και στα ςμς κολλάει συχνά, η δε ταχύτητά του είναι παροιμιώδης!) σκέφτομαι πως ήρθε η ώρα να κάνω αυτό που ονειρευόμουν εδώ και μήνες: να το βάλω κάτω και να το πατήσω μέχρι που να γίνει θρύψαλλα!

Αναρωτιέμαι, και άλλοι χρήστες είχαν παρόμοια θέματα ή έπεσα στην περίπτωση.

Θα ήθελα να το μάθω γιατί μέχρι πριν το omnia II είχα πάρει άλλες 3 φορές samsung και ήμουν ευχαριστημένη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια μπορω να κανω αναβαθμιση στο σαμσουνγκ κινητο μου?συγκεκριμενα δε του εχω κανει ποτε τωρα σερνεται εντελως υπαρχει λυση?μια αναβαθμισουλα κατι να ναι λιγο πιο γρηγηρο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να κανω αναβαθμιση στο σαμσουνγκ κινητο μου?συγκεκριμενα δε του εχω κανει ποτε τωρα σερνεται εντελως υπαρχει λυση?μια αναβαθμισουλα κατι να ναι λιγο πιο γρηγηρο?

 

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας!!Πασχαλης ονομαζομαι και ειμαι απο την Δραμα!

Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με καποιο τροπο???

Εχω το omnia 2 εδω και 3 χρονια και αποφασισα να χρησιμοποιησω το gps!

Θελω βασικα να αναβαθμισω τους χαρτες με τους τελευταιους που υπαρχουν η να μου προτεινετε

κατι αλλο!Οταν πηρα το κινητο ειχε το συστησα πλοηγησης sygic mobile maps και απλα εγκατεστησα

την καρτουλα στην συσκευη!Διαβασα αρκετα μεσα στο φορουμ αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη

γι αυτο και ανοιξα καινουργιο θεμα!Ευπροσδεκτη καθε βοηθεια...ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...