Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που φοραω PDA: JD3, PHONE: JD1, CSC: JD5 γιατί όταν πατάω για αναβάθμιση με το KIES μου λέει πως έχω την τελευταία πιο εμημερωμένη έκδοση η οποία παρεπιπτόντως είναι 6.5?

 

Την τελευταία "επίσημη" έχεις που δίνει η Samsung ... και παρεμπιπτόντως δεν έχεις 6.5 αν έχεις αυτή την έκδοση ... 6.5.3 έχεις ... απλά δεν αναγράφετε πουθενά ως 6.5.3

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ DuAI_Sun. Αλλά μου φαίνεται περίεργο που δεν γράφει 6.5.3 αλλά 6.5. Όπως μου φαίνεται περίεργο πως το κεντρικό κουμπί κάνει πλέον το ίδιο με το κουμπί της έναρξης....
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Όπως μου φαίνεται περίεργο πως το κεντρικό κουμπί κάνει πλέον το ίδιο με το κουμπί της έναρξης....

Δεν υπάρχει πλέον το menu της Samsung...προσωπικά δεν το χρησιμοποιούσα..πολύ αργό!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.. Ο DuAI_Sun που διαμαρτύρεται για την μπαταρία φοράει την ίδια ROM με εμένα? Γιατί εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο αισχρος ,δυσχρηστος ήταν ο "κύβος".πραγματικά δεν μπορουσα να βρω το λογο ύπαρξης του.Καλά κανανε και τον βγάλανε και ελάφρυνε λίγο το συστημα ,ram κτλ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Τον ίδιο κύβο είχε και το ARENA (LG KM900) που είχα πριν και ήταν και εκεί παντελώς άχρηστος. Και άλλη μια ερώτηση ρε παιδιά: Αν θέλω να απεγκαταστήσω ένα παιχνίδι πως το κάνω?

 

Το βρήκα: Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις μνήμης/Κύριος χώρος αποθήκευσης

Edited by trancer9
Άκυρο για την απεγκατάσταση
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κλικ στην πάρω μπάρα στο εικονίδιο του bluetooth , στο παράθυρο που θα ανοίξει πατάς μενού και μετά πληροφορίες συσκευής όπου θα επιλέξεις αυτό που θες .

 

Το θεμα ειναι πως μπορω να κανω το κινητο να κρατα την επιλογη που επιλεγω. Ξερω αυτο που λες, αλλα ειναι σπαστικο καθε φορα να πρεπει να το επιλεγεις να ειναι ορατη η συσκευη αφου το επιλεγω. Οπως με ολες τις ρυθμισεις, αν κατι δεν θελουμε, το αλλαζουμε ΟΤΑΝ δεν θελουμε . Κατι τετοιο εγινε και με το XTRA και ειπαν οτι ειναι bug της rom και το διορθωσαν. Ακριβως αυτο γινετε και με την ρυθμιση του bluetooth στο να ειναι ορατη η οχι η συσκευη. Το αλλαζει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση - απορία...Γιατί το Samsung Apps υποστηρίζει μόνο μια συσκευή? Samsung Wave S8500 με Bada OS.Τι μας το φορτώνουν στο Kies εφόσον δεν ειναι συμβατό με Win Mo κινητά;
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση - απορία...Γιατί το Samsung Apps υποστηρίζει μόνο μια συσκευή? Samsung Wave S8500 με Bada OS.Τι μας το φορτώνουν στο Kies εφόσον δεν ειναι συμβατό με Win Mo κινητά;

Ομοίως την ίδια απορία. Παλαιά υποστήριζε και winmo κινητά, τώρα μόνο bada!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το είδατε?

"Have you tried typing in *#1472365# into your Omnia2? It brings up some extra gps settings"

Αν καταλαβαίνει κάποιος από gps ας μας πεί. Έχω πρόβλημα στο gps. Δεν κλειδώνει δορυφόρους με τίποτα (Destinator 7 papoulis)

 

gilardino τι να το κάνω, μόνο bada υποστηρίζει πλέον.

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

πανω δεξια αν επιλεξεις omnia 2 δεν δουλευει;

Στο select φίλε έχει μόνο το wave (με χώρα την Ελλάδα) ΑΛΛΑ αν αλλάξεις την χώρα σε United Kingtom σου βγάζει και προγράμματα για το OMNIA II !!!!!!! (τώρα το βρήκα, ΚΟΥΦΟ!!!!_)

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

οχι,uk ειναι...γιατι δε δουλευει ετσι;δεν εχω μαζι μου το ομνια για να δοκιμασω...το kies παντως ανοιγει με την επιλεγμενη εφαρμογη...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στο gps. Δεν κλειδώνει δορυφόρους με τίποτα

 

 

Αν βρεις λύση πόσταρέ την σε παρακαλώ .

 

Αν και εμένα κλειδώνει αλλά μετά το πεντάλεπτο .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση - απορία...Γιατί το Samsung Apps υποστηρίζει μόνο μια συσκευή? Samsung Wave S8500 με Bada OS.Τι μας το φορτώνουν στο Kies εφόσον δεν ειναι συμβατό με Win Mo κινητά;

 

Αγοράζει κανείς από το Samsung Apps??

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο kies συμπεριλαμβανει στο μενου του το apps.

Ποιό τελευταίο Kies έχεις? Έχω το 1.5.0.10052_28 αλλά apps δεν μπορώ να βρώ:(

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις,widget και τσεκαρεις το samsung apps...

Έχεις το αγγλικό ή το ελληνικό. Εμένα πάντως δεν μου εμφανίζει στα widgets το samsung apps.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...