Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον coreplayer μπορείς να δεις youtube σε πολύ καλή ανάλυση.

Πήγαινε Menu->tools->settings->selectpage-channels και εκεί άλλαξε το preferred format. Εγω το εχω H264 (normal quality).

 

 

Το έκανα και το αποτέλεσμα είναι καλύτερη ποιότητα εικόνας αισθητά ,αλλά το βιντεάλι παίζει πολύ αργά !!(καρε καρε) ,καμία άλλη ιδέα για το πως θα βλέπουμε βιντεάκια από το youtube σε ικανοποιητίκη ανάλυση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το κανω αυτο,αλλα δεν γινεται τιποτα..πως αλλαζει το θεμα και πως επαναφερω το αρχικο αν αλλαξω γνωμη?????

 

Θα πας στο Settings -> Today και εκεί στα Items θα απενεργοποιήσεις τα πάντα και θα επιλέξεις το Spb Mobile Shell.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές το S2U2 είναι υπαίτιο για διάφορα μικροπροβλήματα και δεν συνιστώ τη χρήση του.

 

Με 20ευρω υπαρχει στον Γερμανο το γνησιο...

 

http://www.netimes.com/shop/samsung-gti8000-omnia-ii-c-87_678.html. Καλές τιμές και αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα. Μηπως γνωριζετε καποιο προγραμμα που μεσω GPS να μπορω να μετρω χρονο για 0-100χλμ, 0-400μ και τελικη ταχυτητα? Γενικα να καταγραφει τετοιες τιμες? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Το netimes το εμπιστευόμαστε εδώ και πολύ καιρό. Αξιόπιστο και στις καλύτερες τιμές.

Πολλά μεταφορικά δεν έχει?23€:confused:

Έχει δοκιμάσει κανείς την ZAGG invisibleShield(full body)?Καλή φαίνεται αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι λειτουργική...μήπως "κολάνε" τα δάχτυλα στην οθόνη?

Edited by PaSxaLiS_OmniaII
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μεταφορικά δεν έχει?23€

 

 

Μην επιλέξεις feedex αλλά απλό ταχυδρομείο .

 

Λένε 7-30 μέρες παράδοση , αλλά σε 8 εργάσιμες είναι στο σπίτι σου .

Link to comment
Share on other sites

Μην επιλέξεις feedex αλλά απλό ταχυδρομείο .

 

Λένε 7-30 μέρες παράδοση , αλλά σε 8 εργάσιμες είναι στο σπίτι σου .

1.92€:lol:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην επιλέξεις feedex αλλά απλό ταχυδρομείο .

 

Λένε 7-30 μέρες παράδοση , αλλά σε 8 εργάσιμες είναι στο σπίτι σου .

 

+1, έτσι ακριβώς συμβαίνει και σ' εμένα που ψωνίζω απο εκεί. Μέχρι στιγμής είναι αξιόπιστη και καλή εταιρία.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε υπόψη σας ότι λόγω των προβλημάτων στα αεροδρόμια μπορεί να καθυστερήσουν πολύ οι αγορές σας από Ασία!!! ;)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε υπόψη σας ότι λόγω των προβλημάτων στα αεροδρόμια μπορεί να καθυστερήσουν πολύ οι αγορές σας από Ασία!!! ;)

Έχει και ανακοίνωση στο site:Mail Services to Europe Notice : Due to the ash cloud from a volcano eruption in Iceland drifting over Europe, most airports across Europe are closed and there is disruption to flights. Mail services (including Speedpost) to European destinations are subject to delay until further notice.

Αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα για Ελλάδα...εγώ πάντως την γεμίζω την shopping card μου!:D

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για Tv Out ταιριάζει οποιοδήποτε καλώδιο 3.5mm>RCA;

 

...και μια ακόμη ερώτηση, όταν περνάμε μια επαφή στο κινητό υπάρχει τρόπος να μην χωρίζεται το ονοματεπώνυμο με κομμα όταν έχουμε ορίσει να είναι πρώτο το επώνυμο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω δυο προβληματα με το ομνια 2.εχω περασει τη ρομ JC1 και απο τοτε δε μου δουλευει ο πλοηγος ginious που μου τον δωσανε δωρεαν με τη συσκευη και το αλλο προβλημα ειναι οτι καποιες φορες που με καλουν δεν χτυπαει το τηλεφωνο....

:((( (εχω απογοητευτει ,σκεφτομαι να το πουλησω)

Edited by maninou89
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δοκιμάσει κανείς την ZAGG invisibleShield(full body)?Καλή φαίνεται αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι λειτουργική...μήπως "κολάνε" τα δάχτυλα στην οθόνη?

 

Δεν συνιστώ τέτοιες λύσεις για προστασία που συνοδεύονται από λιπαντική κόλλα. Μπαίνει εύκολα αλλά βγαίνει επικίνδυνα δύσκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνιστώ τέτοιες λύσεις για προστασία που συνοδεύονται από λιπαντική κόλλα. Μπαίνει εύκολα αλλά βγαίνει επικίνδυνα δύσκολα.

Nαι ε?Ούτε να το σκέφτομαι δηλαδή!Έκανα μια παραγγελία από netimes...έχει χρησιμοποιήσει κανείς screen protector από εκεί?Είναι καλά?Ξέρω ότι τα brando είναι πολύ καλά αλλά έχουν και 10$...αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω?Κάθε πότε θέλουν αλλαγή περίπου?

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά είναι αυτά από netimes. Εάν προσέχεις τη συσκευή γενικώς... μπορεί και να μη χρειαστεί να το αλλάξεις ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνιστώ τέτοιες λύσεις για προστασία που συνοδεύονται από λιπαντική κόλλα. Μπαίνει εύκολα αλλά βγαίνει επικίνδυνα δύσκολα.

 

την εχω βαλει εγω. ειναι πολυ καλη κ βγαινει ανετα.. απλως να ξερετε οτι θελει λιγο πιο πολυ πιεση η οθονη. την εχω βαλει κ στο πισω μερος του κινητου..

 

καμια νεα εφαρμογη για το κινητο γιατι μπαινω στρατο??? κανα παιχνιδι που να αξιζει ομως..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καμια νεα εφαρμογη για το κινητο γιατι μπαινω στρατο??? κανα παιχνιδι που να αξιζει ομως..

 

Για εφαρμογές συζητάμε εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο myphone και μπήκα μετά απο σύσταση ενός φίλου. Για να μη μακρηγορώ έχω ένα Samsung Omnia II και ενώ όλα λειτουργούν ρολόι σε τακτά χρονικά διαστήματα ενώ έχω συντάξει ένα sms και πάω να εισάγω τον παραλήπτη μέσω του menu που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις είτε απο τηλεφωνικό κατάλογο είτε απο πρόσφατες κλήσεις κτλ...με το που διαλέξω κάτι το κινητό παγώνει σε αυτή την οθόνη. Ο μόνος τρόπος είναι να βγάλω τη μπαταρία και να επανεκκινησει το τηλέφωνο.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Το έχει ξανασυναντήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες!

 

Δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας όταν υπάρχει ήδη για τη συσκευή που μας ενδιαφέρει. Απευθύνσου λοιπόν στο σχετικό thread και οι κάτοχοι εκεί θα σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημα σου...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245636

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το άλμπουμ φωτογραφιών. Όταν πάω να ανοίξω μια φώτο, η μισή φωτογραφία γίνεται γκρι. Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο myphone και μπήκα μετά απο σύσταση ενός φίλου. Για να μη μακρηγορώ έχω ένα Samsung Omnia II και ενώ όλα λειτουργούν ρολόι σε τακτά χρονικά διαστήματα ενώ έχω συντάξει ένα sms και πάω να εισάγω τον παραλήπτη μέσω του menu που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις είτε απο τηλεφωνικό κατάλογο είτε απο πρόσφατες κλήσεις κτλ...με το που διαλέξω κάτι το κινητό παγώνει σε αυτή την οθόνη. Ο μόνος τρόπος είναι να βγάλω τη μπαταρία και να επανεκκινησει το τηλέφωνο.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Το έχει ξανασυναντήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο myphone και μπήκα μετά απο σύσταση ενός φίλου. Για να μη μακρηγορώ έχω ένα Samsung Omnia II και ενώ όλα λειτουργούν ρολόι σε τακτά χρονικά διαστήματα ενώ έχω συντάξει ένα sms και πάω να εισάγω τον παραλήπτη μέσω του menu που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις είτε απο τηλεφωνικό κατάλογο είτε απο πρόσφατες κλήσεις κτλ...με το που διαλέξω κάτι το κινητό παγώνει σε αυτή την οθόνη. Ο μόνος τρόπος είναι να βγάλω τη μπαταρία και να επανεκκινησει το τηλέφωνο.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Το έχει ξανασυναντήσει κανείς?

 

Παιδια καλησπερα ξερει κανεις τι ειναι το TCPMP και αν ειναι καλο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα ξερει κανεις τι ειναι το TCPMP και αν ειναι καλο προγραμμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...