Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο το προβλημα το αντιμετωπισα και εγω μετα απο εγκατασταση του resco explorer και το οποιο μολις εβγαλα επανηλθε το σηματακι αλλα και η ενεργοποιηση του wi-fi,αλλα και με το spb backup και το οποιο αφαιρεσα.

εχω και εγω το spb mobile shell αλλα ειναι σιγουρο οτι απο μονο του δεν δημιουργει αυτο το προβλημα.

 

Απλά για ενημέρωση: μετά από επικοινωνία μου με την υποστήριξη της samsung 8011164000 με ενημέρωσαν πως πρέπει να απευθυνθώ στο service στη Θεσσαλονίκη. Αν ενδιαφέρεται κάποιος, μπορώ να ενημερώσω σχετικά με την ποιότητα της εξυπηρέτησης αλλά και το είδος του προβλήματος που υπήρξε, όταν από βδομάδα; έχω νεώτερα από το service.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα παιδια.. εχω μερικες αποριες κ μαλλον ειστε οι καταλληλοι να μου τις λυσετε. Προκειται να παρω το ομνια.. αλλα μ ειπαν στην wind πως το i8000 εχει 477 € και το ι900με 16gb μνημη 599€. Πως γινεται αυτο? βγαινει κ το ι8000 με 16gb μνημη? ποιο μου προτεινετε να παρω? εχω 550€ επιδοτηση. θα επαιρνα το iphone αλλα η wind ζηταει πολλα νταβατζιλικι για ενα κινητο που κανει 550.. ποιο εινια το καλυτερο ομνια? ευχαριστω προκαταβολικα

 

Εννοείται ότι το i8000 είναι καλύτερο (υπάρχει και με 16GB). Για περισσότερες γνώμες, μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στου Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,επειδη ειμαι νεος χρηστης σε κινητο με windows mobile θα ηθελα να με βοηθησετε σε οτι μπορειτε :

 

1. σχετικα με την ram υπαρχει καποια λυση ωστε να μην κολλαει το τηλεφωνο γενικοτερα?

2. το active sync δεν βρισκει το τηλεφωνο μου

3. απο εφαρμογες και παιχνιδια θα ηθελα να μου στειλει καποιος τα link παλι

4. οσον αφορα το πλοηγο ginious θα ηθελα να τον μεταφερω σε μια memory

με μεγαλυτερη μνημη που εχω αγορασει και μου ειπαν απο την εταιρεια τους

οτι μονο αυτοι μπορουν να το κανουν.επισης αν υπαρχει κανενας καλος σπασμενος

πλοηγος ευπροσδεκτος.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και συγνωμη για το αν ρωταω πραγματα που εχουν ειπωθει :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις πρόβλημα περιορισμένης RAM; Διάβασε πιο πίσω να δεις κάποιες προτάσεις κατόχων.

 

Για τον συγχρονισμό, πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το activesync εάν έχεις windows xp στον υπολογιστή σου ή το windows mobile device center εάν έχεις windows vista ή 7.

 

Σχετικά με το λογισμικό που ζητάς, δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε δημόσια στο forum για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω προβλημα με το active sync,δεν συνδεεται με το κινητο μου!!!!!????????:worry:

 

Δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες αν θες για να καταλάβουμε που είναι το πρόβλημα ούτως ώστε να βρούμε τη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν μου το εντοπιζε. Το προβλημα ηταν οτι το συνδεα στην μπροστηνη USB. Για δοκιμασε :happy:
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το active sync,δεν συνδεεται με το κινητο μου!!!!!????????:worry:

 

και γω ειχα ενα παρομοιο προβλημα..

 

αφου συνδεσεις το κινητο στην usb δες που θα σου βγαλει κατω δεξια ενα καρτελακι με οδηγο προσθηκης/εγκαταστασης νεου υλικου.ακουλουθησε τις οδηγιες και μετα θα στο βρισκει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το active sync,δεν συνδεεται με το κινητο μου!!!!!????????:worry:

 

Επισης τσεκαρε και αν η ρυθμιση στο ρυθμισεις-γενικες ρυθμισεις-συνδεση USB ειναι επιλεγμενο το ActiveSync και οχι το μαζικη αποθηκευση

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνδέω το τηλέφωνο σε Windows 7, έχοντας επιλέξει active sync και ενεργοποίηση προηγμένης λειτουργίας δικτύου από το menu του κινητού. Το θέμα είναι πως ο Η/Υ κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνει όταν συνδέεται κάποια συσκευή, αλλά δε βλέπω το τηλέφωνο... Το κέντρο συσκευών των Windows Mobile μου λέει πως δεν έχει γίνει σύνδεση... Η μοναδική περίπτωση που το βλέπω είναι έχοντας επιλέξει μαζική αποθήκευση, σαν εξωτερικό δίσκο. Έχω εγκαταστήσει όλα τα προγράμματα του CD και έχω ακολουθήσει τις οδηγίες εγκατάστασης νέου υλικού των Windows. Τι πρόβλημα υπάρχει; Edited by Omnia2
Link to comment
Share on other sites

Επισης τσεκαρε και αν η ρυθμιση στο ρυθμισεις-γενικες ρυθμισεις-συνδεση USB ειναι επιλεγμενο το ActiveSync και οχι το μαζικη αποθηκευση

Εχω δοκιμασει ολες τις θυρες του υπολογιστη....

Στις πισω, σε μια συγκεκριμενη, μου το αναγνωριζει κ ενω δειχνει οτι παει καλα το πραγμα, εμφανιζοντας connecting, τελευταια στιγμη, μου βγαζει not connected και προσπαθω κι εγω με το A.S.Troubleshouting και ενω παει κατι να γινει παλι, μου πεταει μια φουσκα οτι και καλα πρεπει να παω στον πινακα ελεγχου και να δημιουργησω λογαριασμο... Τι ειδους λογαριασμος ειναι αυτος??? μου ζηταει mail κλπ... Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:

Το SKTools είναι κάτι αντοίστιχο του CCcleaner (πχ.) για wm ??

 

Καθαρίζει μνήμη, απο απεγκατεστημένα προγράμματα κλπ?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα εχει και πολλες περισσοτερες εφαρμογες πανω του,το καλυτερο εργαλειο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό πρόγραμμα προτείνετε για να διαβάζουμε QR Codes? Υπάρχει κανένα που να δίνει πληροφορίες και για BarCode??

Ευχαριστώ!..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μία ερώτηση:

Το SKTools είναι κάτι αντοίστιχο του CCcleaner (πχ.) για wm ??

 

Μπορείς να το πεις και έτσι μόνο που όπως είπες και ο φίλος xolloth, έχει πολλές περισσότερες δυνατότητες και είναι περισσότερο επικίνδυνο να καταλήξεις σε hard reset εάν πειράξεις πράγματα που δεν γνωρίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πεις και έτσι μόνο που όπως είπες και ο φίλος xolloth, έχει πολλές περισσότερες δυνατότητες και είναι περισσότερο επικίνδυνο να καταλήξεις σε hard reset εάν πειράξεις πράγματα που δεν γνωρίζεις.

Ευχαριστώ!

Βασικά μονό τη registry θέλω να καθαρίζω..Για τα παραπάνω, βλέπουμε!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις επαφές από την ΝΟΚΙΑ τις διαβάζει κανονικά ή πρέπει να τις ξαναγράψω με το πληκτρολόγιο του ΟΜΝΙΑ (ή καλύτερα με το πληκτρολόγιο του outlook) οπότε θα δουλεύει και σε νοκια αλλά και σε samsung?
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιδια τα καταφερα !!!

ερωτηση δευτερη, που μπορω να βρω παιχνιδια και το sktools?

ερωτηση τριτη,παω να περασω εφαρμογες και μου λεει οτι δεν εχω αρκετο χωρο και μολις παω να το περασω σε κατι φακελους που μου τους βγαζει με ερωτηματικα και συμβολα μου αλλαζει το σφαλμα και αντι να λεει οτι δεν εχει αρκετο χωρο ,λεει οτι δεν γινεται να αποθηκευσω δεδομενα σε φακελο που εχει για ονομα συμβολα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μικρή απορία. Κάνω εγκατάσταση τα προγράμματα στην αποθήκη μου και αυτά εμφανίζονται στον κύριο χώρο αποθήκευσης και "τρώνε" χώρο απο εκεί, όταν πάω να τσεκάρω τις ρυθμίσεις μνήμης. Γιατι? Edited by divnick
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μηπως μπορει καποιος καλος συμφορουμιτης να μου στειλει με p.m το nodata?ευχαριστω!(ποιο πισω το αρχειο ειναι αδειο)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα!μηπως μπορει καποιος καλος συμφορουμιτης να μου στειλει με p.m το nodata?ευχαριστω!(ποιο πισω το αρχειο ειναι αδειο)

 

http://uploaded.to/?id=s82s38

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κάποτε το nodata τα έπαιξε με αποτέλεσμα να χρεωθώ 9 euro και μετά δεν ξαναλειτούργησε :( οποτε του κάνω εγκατάσταση δεν φαίνονται η επιλογές απλά έχει κενό το παράθυρο :( καμια ιδέα η κάνα άλλο πρόγραμμα ??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

κάποτε το nodata τα έπαιξε με αποτέλεσμα να χρεωθώ 9 euro και μετά δεν ξαναλειτούργησε :( οποτε του κάνω εγκατάσταση δεν φαίνονται η επιλογές απλά έχει κενό το παράθυρο :( καμια ιδέα η κάνα άλλο πρόγραμμα ??? :confused:

 

αν ρυθμίσεις το κινητό σε GSM δίκτυο και όχι 3G, θα σε χρεώσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...