Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως πας να το τρέξεις; Εάν το βρεις με τον file manager της συσκευής σου δεν σου το δείχνει σαν συμπιεσμένο αρχείο;

 

απο τη διαχειριση αρχειων το βρισκω και κανω κλικ επανω του για να τρεξει.το δειχνει με ενα γαλαζιο τετραγωνακι διπλα στο ονομα του αρχειου και πανω στο τετραγωνακι εχει μια σταμπα που γραφει "exe" .

 

εχω κατεβασει 4-5 αρχεια ειτε winrar με τα λινκ που μου δωσατε εσεις ειτε pockrtrar απο τοποθεσιες που βρηκα πιο πριν εγω.δοκιμασα να τα αποθηκευσω κ να τα τρεξω ειτε στην αποθηκη μου ειτε στην κυρια μνημη και δυο μηνυματα σφαλματος μου βγαζει παντα.το πρωτο και πιο συνηθες λεει επι λεξη:"το αρχειο δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του pocket pc".

 

το δευτερο μηνυμα σφαλματος που μου εμφανιζει πιο σπανια κ ειδικα σε αρχεια που σποθηκευσα στην αποθηκη μου λεει επι λεξη:"Δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου.Δεν ειναι υπογεγραμενο με αξιοπιστο πιστοποιητικο η καποιο απο τα στοιχεια του δεν μπορει να βρεθει.Εαν το προβλημα δεν λυθει δοκιμαστε να επαναλαβετε την εγκατασταση του αρχειου η να το επαναφερετε".

 

τι διαολο μπορει να συμβqινει????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το .exe που κατέβασες θέλει εγκατάσταση από το PC, γιαυτό και σου βγάζει λάθος. Εάν κατεβάσεις αυτό που δίνει ο φίλος εδώ, είναι ένα zip το οποίο περιέχει το .cab αρχείο που θα χρειαστείς να εγκαταστήσεις. Και σε αυτό έχεις πρόβλημα; Είναι δοκιμασμένο από πολλούς χωρίς πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε κληση απο το ακουστικο μλπε δοντι πατοντας το κουμπι και μετα με ομιλια να καλεσουμε μια επαφη οπως εκανα με το ν70.ειαναι δυνατον να μην εχει

voice call?

 

Bρές και εγκατέστησε τα:

CyberionVoiceSD_for_WM6_v1.2_build_61226_1_fixed.cab

JetBTHFExt-PPC-1.31.178.1.cab

 

On the Hands-free Config application you will find Advanced Options page. From that page you can choose to have the JETware Extension handle Caller ID.

Edited by kfc
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδυνατον να δω βιντεακια απο το youtube γιατι μου βγαζει το μυνημα χρονικο οριο διακομιστη η δεδομενων.Απο που μπορω να αλλαξω την ρυθμιση?(αρχιζω και τα ψιλοπαιρνω με την συσκευη...:lol:)
Link to comment
Share on other sites

Το .exe που κατέβασες θέλει εγκατάσταση από το PC, γιαυτό και σου βγάζει λάθος. Εάν κατεβάσεις αυτό που δίνει ο φίλος εδώ, είναι ένα zip το οποίο περιέχει το .cab αρχείο που θα χρειαστείς να εγκαταστήσεις. Και σε αυτό έχεις πρόβλημα; Είναι δοκιμασμένο από πολλούς χωρίς πρόβλημα.

 

πως ακριβως κανω την εγκατασταση του exe απο το pc στο κινητο??μεσω του ιδιου προγραμματος που μεταφερω και τα τραγουδι (pc studio νομιζω λεγεται) η με καποιον αλλο τροπο?πρεπει παντα να χρησιμοποιουμε ενα cap αρχειο για να γινει η εγκατασταση απο pc στο κινητο?σορυ για τις noob ερωτησεις μου.αυτες τις μερες δεν εχω κ προσβαση στο pc μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Bρές και εγκατέστησε τα:

CyberionVoiceSD_for_WM6_v1.2_build_61226_1_fixed.cab

JetBTHFExt-PPC-1.31.178.1.cab

 

On the Hands-free Config application you will find Advanced Options page. From that page you can choose to have the JETware Extension handle Caller ID.

 

Ορίστε και τα link...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=51557&d=1190417579

http://rapidshare.com/files/142936047/JetBTHFExt-PPC-1.31.178.1.cab

 

πως ακριβως κανω την εγκατασταση του exe απο το pc στο κινητο??μεσω του ιδιου προγραμματος που μεταφερω και τα τραγουδι (pc studio νομιζω λεγεται) η με καποιον αλλο τροπο?πρεπει παντα να χρησιμοποιουμε ενα cap αρχειο για να γινει η εγκατασταση απο pc στο κινητο?σορυ για τις noob ερωτησεις μου.αυτες τις μερες δεν εχω κ προσβαση στο pc μου.

 

Εάν δεν έχεις πρόσβαση στο PC σου μην σε απασχολεί προς το παρόν. Κατέβασε την έκδοση σε .cab (μέσα στο .zip που δίνεται στο παραπάνω link) και εγκατέστησε εκείνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα link...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=51557&d=1190417579

http://rapidshare.com/files/142936047/JetBTHFExt-PPC-1.31.178.1.cab

 

 

 

Εάν δεν έχεις πρόσβαση στο PC σου μην σε απασχολεί προς το παρόν. Κατέβασε την έκδοση σε .cab (μέσα στο .zip που δίνεται στο παραπάνω link) και εγκατέστησε εκείνη.

αδερφε εισαι ωραιος σε ευχαριστω θερμα.θα το δοκιμασω σε λιγο και θα σασ πω.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο zip είναι το cab,στείλτο με BT και κάνε εγκατάσταση.

 

φιλε athanaso αν ενοεις αυτο το αρχειο,μολις το κστεβασα στο κινητο και οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει το εξης μηνυμα σφαλματος:"Δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα της αρχειοθηκης.Η αρχειοθηκη μπορει να ειναι κατεστραμενη,μη εγκυρη η να μην υποστηριζεται η μορφη της "

 

και αυτο το βγαζει με την ενδειξη zip.

 

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ για το προγραμμα winrar οπου θα κατεβασω μονο το cab αρχειο???

Link to comment
Share on other sites

οταν παταω το κουμπι απο το μπλεδοντι μου ανοιγει το τηλεφωνο μιλαο στο δοντι αλλα δεν καλει.πως θα γινει να ανοιγει και το προγραμμμα μαζι με το κουμπι απο το δοντι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα το wi-fi τα "κακακρωσαι!" δεν ενεργοποιριται καν! τπτ.........!!! και πριν κατι μερες ηταν ολα μια χαρα! πριν κατι μερες εβαλα ξαμα το Spb mobile shell, και γενικωσ οσες το εβαλα δεν ειχα wi-fi, και το ξανα εβγαλα! αλλα παλι τπτ! H E L P!
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει ενα προγραμμα και ειναι .exe, πως το εγκαθιστω στο κινητο?

συνδεεις το τηλεφωνο με το pc σου.κανεις διπλο κλικ στο exe,ακολουθεις τις οδηγιες και σε καποια στιγμη σου γραφει οτι πρεπει να συνεχισεις στο κινητο σου.οποτε πας στο τηλεφωνο και κανεις εκει την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα με usb η μπορω να το εχω συνδεδεμενο με bluetooth για την διαδικασια αυτη? Παιζει κανενα ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα το wi-fi τα "κακακρωσαι!" δεν ενεργοποιριται καν! τπτ.........!!! και πριν κατι μερες ηταν ολα μια χαρα! πριν κατι μερες εβαλα ξαμα το Spb mobile shell, και γενικωσ οσες το εβαλα δεν ειχα wi-fi, και το ξανα εβγαλα! αλλα παλι τπτ! H E L P!

 

θεωρώ πως όταν λές "δεν ενεργοποιήτε"εννοείς δεν βρίσκει δίκτυα, στη περίπτωση αυτή:

κλείσε τη συσκευή με το wifi ενεργοποιημένο και ξανάνοιξε τη,

Ανάθεμα το radio αυτής της συσκευής

Edited by sirkonsta
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πως όταν λές "δεν ενεργοποιήτε"εννοείς δεν βρίσκει δίκτυα, στη περίπτωση αυτή:

κλείσε τη συσκευή με το wifi ενεργοποιημένο και ξανάνοιξε τη,

Ανάθεμα το radio αυτής της συσκευής

 

Τωρα κανει αλλο! Ενεργοποιειται καπως το wi-fi βρισκει δυκτια αλλα δν συνδεεται μονο του ουτε χειροκινητα! Ουτε μ βγαινει το συμβολο του wi-fi sto status bar!

Υ.Γ. ΔΟΥΛΕΨΕΕΕ!!!!! ετσι μονο του!

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικα με usb η μπορω να το εχω συνδεδεμενο με bluetooth για την διαδικασια αυτη? Παιζει κανενα ρολο?

 

Με USB για να είσαι σίγουρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειμαι καινουργιος χρηστης του OMNIA μολις προσφατα το απέκτησα. Μια ερωτησουλα. Εχω βαλει το IGΟ και θελω να βγάλω το exe αρχειο στην επιφανεια καπου ή εστω και στο μενου εναρξη.. Πως μπορει να γινει αυτο?:confused:
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειμαι καινουργιος χρηστης του OMNIA μολις προσφατα το απέκτησα. Μια ερωτησουλα. Εχω βαλει το IGΟ και θελω να βγάλω το exe αρχειο στην επιφανεια καπου ή εστω και στο μενου εναρξη.. Πως μπορει να γινει αυτο?:confused:

με εναν file explorer πχ resco,κανεις αντιγραφη το exe που θες.μετα πας στον φακελο windows-start menu-programs.εκει κανεις επικολληση συντομευσης και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι και εγώ εδώ και 2 μέρες κάτοχος του omnia 2, και μπορώ να πω πως μέχρι στιγμής τουλάχιστον είμαι ευχαριστημένος.

Δεν κρατήθηκα κιόλας και έκανα και αναβάθμιση με την τελευταία rom που κυκλοφορεί.

Η συσκευή "φοράει" πλεον

 

PDA: I8000NXXJA1

CSC: I8000EURJA1

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : I8000XXJA1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι η δυσκολια και θα ελεγα οτι δεν το εχει κανει και ποτε να κλειδωσει σε δορυφορους.

Εβαλα το gps test κλειδωνει για μια στιγμη μετα απο πολυ ωρα που το αφηνω να κυταει στον ουρανο και χωρις να το πειραξω χανει αμεσως παλι το σημα.

φοραει την τελευταια ρομ και οι ρυθμισεις που εχω βαλει ειναι

com 7

com 9

4800

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι και εγώ εδώ και 2 μέρες κάτοχος του omnia 2, και μπορώ να πω πως μέχρι στιγμής τουλάχιστον είμαι ευχαριστημένος.

Δεν κρατήθηκα κιόλας και έκανα και αναβάθμιση με την τελευταία rom που κυκλοφορεί.

Η συσκευή "φοράει" πλεον

 

PDA: I8000NXXJA1

CSC: I8000EURJA1

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : I8000XXJA1

Εχεις δει διαφορα με την προηγουμενη ? και απο που την βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει διαφορα με την προηγουμενη ? και απο που την βρηκες?

 

απο εδω μπορεις να την βρεις

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=158 και εδω

http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-gsm-rom-discussion/293492/secanys-i8000-wm65-rom/

και ειναι αρκετα ποιο γρηγορη απο την παλια.

Edited by naxos
Link to comment
Share on other sites

με εναν file explorer πχ resco,κανεις αντιγραφη το exe που θες.μετα πας στον φακελο windows-start menu-programs.εκει κανεις επικολληση συντομευσης και εισαι οκ.

 

Το έκανα copy με τον δικο του explorer και το κανα paste στο windows-start menu-programs αλλά δεν το βλεπει...:( Και κατι αλλο..ΠΟΣΗ ωρα θελει για 1η φορα να ''κλειδωσει'' το σημα το gps? Το χω κανα μισαωρο και δεν εχει βρει δορυφορους στο I-GO..

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

απο εδω μπορεις να την βρεις

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=158 και εδω

http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-gsm-rom-discussion/293492/secanys-i8000-wm65-rom/

και ειναι αρκετα ποιο γρηγορη απο την παλια.

 

στο site που μου εδωσες εχουν αυτην UPDATE --- 01.Nov.09 ---

Here comes the links

i8000NXXIJ9 - Official worldwide release, approved for customers

 

και αυτην σαν τελευτεα I8000XXIL5 (γλώσσες: multi-language) 20/12/2009 δεν βλεπω αυτην που εχεις εσυ. :confused:

 

 

ΑΚΥΡΟ ΕΥΡΙΚΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...