Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά sorry αλλά ίσως μια χαζή ερώτηση. Όλα τα προγράμματα που βάζεις στο ΟΜΝΙΑ i900 κάνουν και για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ (άρα μπορούμε να αυξήσουμε και τον ήχο του όπως στο ΟΜΝΙΑ i900)?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι περισσότερες εφαρμογές ναι, παίζουν και στις δύο συσκευές μιας και μιλάμε για την ίδια πλατφόρμα.

 

Το συγκεκριμένο που αναφέρεις όμως δεν είναι πρόγραμμα νομίζω αλλά κάποιο tweak. Για αυτό δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις τοtv out καλωδιο?δοκιμασα ενα καλωδιο πουεχω το οποιοειναι καρφι σε διπλο rca αλλα δεν...μονο ηχο δινει οχι εικονα
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ευθύνεται το Spb Mobile Shell για την όποια δυσλειτουργία του wifi.

 

Αυτο μ συμβαινει μονο οταν εχω το spb! αλλα ενταξει μ φαίνεται λιγο δυσκολο στη χρηση του και γενικώς δν εχω πολυ ασχοληθει με αυτο το prog.... ομως ειναι εντυπωσιακό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το sk tools ευθύνετα μαλλον για το wifi

 

Από μόνο του όχι. Εκτός και αν πειράξεις πράγματα που δεν ξέρεις μέσω του SKTools.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το οτι βρίσκει σήμα σημαίνει πως λειτουργεί.

Δλδ, κάθεσαι σε ανοιχτό ουρανό, ακίνητος, αρκετή ώρα για την πρώτη φορά τουλάχιστον, και "πιάνει" στιγμιαία και το χάνει αμέσως; Δεν είναι λογικό, αν δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

Έκανες hard reset και να ξαναδοκιμάσεις?

 

Καλημερα εκανα hard reset αλλα το ιδιο πραγμα κανει συνεχεια,εαν το στειλω στο σερβις ξερετε ποσο θα το κρατησουν εκει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως ενεργοποιείται το phonepad? διαβασα οτι αμα εχεις πατημενο το XT9 θα βγει καποια επιλογη που θα το εμφανιζει αλλα τιποτα δν γινεται..........
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως ενεργοποιείται το phonepad? διαβασα οτι αμα εχεις πατημενο το XT9 θα βγει καποια επιλογη που θα το εμφανιζει αλλα τιποτα δν γινεται..........

 

αν καταλαβα καλα εννοεις το pad για να παρουμε τηλεφωνο παταμε το πρασινο με το οποιο απανταμε κιολας

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεομαστε στο ιντερνετ μεσψ gprs μετα πωσ το απενεργοποιουμε?ως τωρα κλεινω το τηλεφωνο υπαρχει αλλος τροπος
Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεομαστε στο ιντερνετ μεσψ gprs μετα πωσ το απενεργοποιουμε?ως τωρα κλεινω το τηλεφωνο υπαρχει αλλος τροπος

βαλε το nodata να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.

Link to comment
Share on other sites

βαλε το nodata να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.

 

εννοω οταν θελουμε να συνδεθουμε με το ιντερνετ μεσω του gprs μετα πως το απενεργοποιουμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω τρελαθεί στο ψάξιμο και δεν έχω καταφέρει τίποτα εκτος από το να βρω το spb :( αν μπορεί κάποιον να με βοηθήσει που μπορώ να βρω τα εξής :(

igo8

destinator 8

nodata

resco explorer

sktools

soft reset

papadimitriou [εορτολογιο]

δεκτά και pm :):)

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα εννοεις το pad για να παρουμε τηλεφωνο παταμε το πρασινο με το οποιο απανταμε κιολας

 

Εννοω οταν γραφω μηνυματα να εχω επιλογη πληκτρολογιου σε μορφη συμβατικου τηλεφωνου! δηλαδη 1- συμβολα 2-αβγ 3-δεζ ....κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά έχω τρελαθεί στο ψάξιμο και δεν έχω καταφέρει τίποτα εκτος από το να βρω το spb :( αν μπορεί κάποιον να με βοηθήσει που μπορώ να βρω τα εξής :(

igo8

destinator 8

nodata

resco explorer

sktools

soft reset

papadimitriou [εορτολογιο]

δεκτά και pm :):)

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις ψάξει αρκετά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3032014#post3032014

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3020405#post3020405

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021523#post3021523

 

Τα υπόλοιπα δεν είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Τι να πω τώρα...... :O:O:O εσύ είσαι mod έχεις αλλα tools :lol::lol::lol:

 

 

Για καρτουλα micro sd στα 8gb εχει να προτεινει κανεις τιποτα ?

εχω δει αυτην Transcend Memory Card MicroSDHC, Class 6 8gb και

SanDisk Ultra II Memory Card (SDHC, 8GB) καμια γνωμη ??????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αλλη μια ερωτηση :-D! Εχω μεταφερει τις παλιες μου επαφες στο Outlook αλλα δν ξερω πως να τις αποθηκευσω και να τισ διαβασει το κιν. και να τις αποθηκευση φυσικα...παιζει καμια βοηθεια????

 

 

Υ.Γ. Το εκανα με συγχρονισμο!!! εγινα αυτοματα!!!

 

Οταν κανεις αναβάθμιση Rom Σβήνονται τα παντα πρώτα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αλλη μια ερωτηση :-D! Εχω μεταφερει τις παλιες μου επαφες στο Outlook αλλα δν ξερω πως να τις αποθηκευσω και να τισ διαβασει το κιν. και να τις αποθηκευση φυσικα...παιζει καμια βοηθεια????

 

 

Υ.Γ. Το εκανα με συγχρονισμο!!! εγινα αυτοματα!!!

 

Οταν κανεις αναβάθμιση Rom Σβήνονται τα παντα πρώτα???

 

Πριν κανεις οτιδήποτε κανε ένα backup στις επαφές σου στο outlook γιατί εμενα με το συγχρονισμό στο omnia μου έσβησε τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις οτιδήποτε κανε ένα backup στις επαφές σου στο outlook γιατί εμενα με το συγχρονισμό στο omnia μου έσβησε τα πάντα

 

εγω τωρα που το κοιταξα δεν σβήστηκε τιποτα.... γενικα με την αναβαθμιση σβήνεται τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Για απεγκατάσταση προγραμμάτων πηγαίνουμε Ρυθμίσεις μνήμης>Κύριος χώρος αποθήκευσης και Διαγραφή?Έτσι γίνεται πλήρης απεγκατάσταση του προγράμματος ή καλύτερα να χρησιμοποιούμε κάποιο πρόγραμμα?Έχετε να προτείνετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν κανεις οτιδήποτε κανε ένα backup στις επαφές σου στο outlook γιατί εμενα με το συγχρονισμό στο omnia μου έσβησε τα πάντα

 

Υπάρχει και η λύση του PIM Backup.

 

εννοω οταν θελουμε να συνδεθουμε με το ιντερνετ μεσω του gprs μετα πως το απενεργοποιουμε.

 

DataDisconnect 1_1.cab: Adds a new shortcut in startmenu to simply disconnect the dataconnection.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.εχουμε κατι για ψηφιακη πυξιδα?ευχαριστω και χρονια πολλα.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα και απο εμενα.εχουμε κατι για ψηφιακη πυξιδα?ευχαριστω και χρονια πολλα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3034478#post3034478

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...