Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω οτι ειχε απο την μανα του, δεν εχω αλαξει καποια ram-rom...

Απο την cosmote πηρα την συσκευη.

Πικι πικι ραμ,θυμάσαι τον Βέγγο.......:lol::lol:,που λές τη ραμ δεν την αλλάζουμε εμείς(είναι απλά το μέγεθος σε ΜΒ της μνήμης που χρησιμοποιεί ο επεξεργαστής),μόνο την ρομ(αν θες να μπεις στα βαθιά δες εδώ....);)

 

Samsung OMNIA II Roms

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιά προγράμματα πλοήγησης μου προτείνετε να χρησιμοποιήσω? Και ποιές εκδόσεις? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χρησιμοποιω τον Opera mobile 10 beta 2u και ειναι πολυ καλος και γρηγορος. Θα τον βρεις στην ιστοσελιδα του opera, mobile εκδοση και τον κατεβαζεις, αν θες και κατ' ευθειαν απο τη συσκευη αν θυμαμαι καλα.

Μια λεπτομερεια για σωστη λειτουργια του ειναι να τον ανοιξεις οταν θα σου ζητησει κατα την εγκατασταση.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο εβδομάδες αποχωρίστηκα το Ν85 μου για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ. Το μόνο πράγμα που μου έχει λείψει πραγματικά προς το παρόν από τη ΝΟΚΙΑ είναι η online υποστήριξη. H Samsung είναι απαράδεκτη. Οχι μόνο δεν υπάρχει το ΟΜΝΙΑ ΙΙ στο ελληνικό site, αλλά προσπαθώ - μάταια - να εγκαταστήσω το New Studio σε Windows 7. To Windows Mobile Center βλέπει το τηλέφωνο, to New Studio ούτε με σφαίρες!

 

Στα λοιπά:

Προσωπικά νιώθω καλά που έφυγα από το symbian και τα - πάμπολα - κολλήματά του. Οχι ότι τα windows είναι "άγια", αλλά μέχρι τώρα το ΟΜΝΙΑ ΙΙ έχει κολλήσει μόνο μια φορά, εν αντιθέσει με το symbian που κολλούσε συνεχώς.

Η κάμερα του Ν85 μάλλον ήταν καλύτερη από του ΟΜΝΙΑ. Δεν έχω τραβήξει πολλές φωτό, αλλά η πρώτη μου εντύπωση είναι αυτή.

Το Spb είναι κορυφή, δουλεύει πολύ καλά, ακόμα και στο 3D με όλα τα εφέ ενεργοποιημένα.

Το Sygic που μου έδωσαν για το GPS δεν με ικανοποίησε, εγκατέστησα το IGO8. Μια φορά το χρησιμοποίησα και μου φάνηκε πολύ καλύτερο.

Μου έβγαλε όμως ένα προβληματάκι, μόλις το έτρεξα για πρώτη φορά από το Spb, μίκρυνε η ενεργή του οθόνη! Διάβασα για κάποιο αρχείο sys.txt που είναι περασμένες οι ρυθμίσεις, όμως στη δική μου εγκατάσταση δεν υπάρχει! Εψαξα στα προηγούμενα ποστ, κάπου πήρε το μάτι μου ρυθμίσεις που ανέβασε ένας φίλος, όμως δεν μπορώ να το ξαναβρώ. Αν είναι εύκολο ρε παιδιά, ας περάσει πάλι κάποιος τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

Εχω ενα προβλημα και αν μπορειτε Help!!

1.Δεν μπορω να κανω την εγκατασταση στο igo8..αν εχει καποιος οδηγιες θα του ημουν ευγνωμων...(Εχω περασει την net cf 3.5 αν παιζει καποιο ρολο)

Ανοιγω το autorun αλλα μετα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλή χρονιά εγω το πηρα το ομνια2 μετα απο 4 τηλεφωνα htc ειναι σε ολα ενταξει γρηγορο σταθερο αλλα εκεινο που με εχει στεναχωρησει πολυ ειναι το θεμα με το κλειδωμα των δορυφορων,δεν λεει με τιποτα να κλειδωσει.

Εχω δοκιμασει τα παντα που λενε αυριο θα το παω στο μαγαζι που το πηρα να το δουν και εκεινοι μηπως μου το αλλαξουν....λεω τωρα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλή χρονιά εγω το πηρα το ομνια2 μετα απο 4 τηλεφωνα htc ειναι σε ολα ενταξει γρηγορο σταθερο αλλα εκεινο που με εχει στεναχωρησει πολυ ειναι το θεμα με το κλειδωμα των δορυφορων,δεν λεει με τιποτα να κλειδωσει.

Εχω δοκιμασει τα παντα που λενε αυριο θα το παω στο μαγαζι που το πηρα να το δουν και εκεινοι μηπως μου το αλλαξουν....λεω τωρα

 

Φιλε μου βαλε το GPS Test και μετατρεξε το προγραμμα. Επεισεις ενεργοποιησε το XTRA και κατεβασε τις ενημερωσεις. Θα κλειδωνεις πιο γγρηγορα τους δορυφορους.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο εβδομάδες αποχωρίστηκα το Ν85 μου για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ. Το μόνο πράγμα που μου έχει λείψει πραγματικά προς το παρόν από τη ΝΟΚΙΑ είναι η online υποστήριξη. H Samsung είναι απαράδεκτη. Οχι μόνο δεν υπάρχει το ΟΜΝΙΑ ΙΙ στο ελληνικό site, αλλά προσπαθώ - μάταια - να εγκαταστήσω το New Studio σε Windows 7. To Windows Mobile Center βλέπει το τηλέφωνο, to New Studio ούτε με σφαίρες!

 

Στα λοιπά:

Προσωπικά νιώθω καλά που έφυγα από το symbian και τα - πάμπολα - κολλήματά του. Οχι ότι τα windows είναι "άγια", αλλά μέχρι τώρα το ΟΜΝΙΑ ΙΙ έχει κολλήσει μόνο μια φορά, εν αντιθέσει με το symbian που κολλούσε συνεχώς.

Η κάμερα του Ν85 μάλλον ήταν καλύτερη από του ΟΜΝΙΑ. Δεν έχω τραβήξει πολλές φωτό, αλλά η πρώτη μου εντύπωση είναι αυτή.

Το Spb είναι κορυφή, δουλεύει πολύ καλά, ακόμα και στο 3D με όλα τα εφέ ενεργοποιημένα.

Το Sygic που μου έδωσαν για το GPS δεν με ικανοποίησε, εγκατέστησα το IGO8. Μια φορά το χρησιμοποίησα και μου φάνηκε πολύ καλύτερο.

Μου έβγαλε όμως ένα προβληματάκι, μόλις το έτρεξα για πρώτη φορά από το Spb, μίκρυνε η ενεργή του οθόνη! Διάβασα για κάποιο αρχείο sys.txt που είναι περασμένες οι ρυθμίσεις, όμως στη δική μου εγκατάσταση δεν υπάρχει! Εψαξα στα προηγούμενα ποστ, κάπου πήρε το μάτι μου ρυθμίσεις που ανέβασε ένας φίλος, όμως δεν μπορώ να το ξαναβρώ. Αν είναι εύκολο ρε παιδιά, ας περάσει πάλι κάποιος τις ρυθμίσεις

 

 

 

Σβησε το sys.txt και τρεξε το χωρις αυτο. Θα δημιουργηθει μονο του το αρχειο.

Μετα απο απειρες προσπαθειες με το αρχειο αυτοο, δεν βρηκα ακρη (αν και υπαρχει) και το εσβησα και δημιουργηθηκε μονο του και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου βαλε το GPS Test και μετατρεξε το προγραμμα. Επεισεις ενεργοποιησε το XTRA και κατεβασε τις ενημερωσεις. Θα κλειδωνεις πιο γγρηγορα τους δορυφορους.

 

τα εχω κανει ολα αυτα και το τεστ το τρεχω και ενω βγαζει καπου καπου οτι βρισκει δορυφορους δεν μου γραφει gps runing παρα στιγμιαια

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις pair δλδ συνδεση των δυο συσκευων πρωτα;

 

 

 

 

Καλη χρονια και απο εμενα.

 

Ναι φυσικα εχω κανει ταιριασμα.Ανοιγω τον file explorer(o oποιος κολλαει συνεχεια)και πατωντας παρατεταμενα στο τραγουδι βγαζει την επιλογη.Απ ευθειας μεσα απο τον φακελο γινεται με τον ιδιο τροπο(δηλ παρατεταμενο πατημα για να βγαλει την επιλογη)

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια κι απο εμενα.μολις πριν 2 μερες πηρα το ομνια 2.ολα καλα.αλλα θελω να σας ρωτησω καποια πραγματα?

1.πως διαγραφουμε προγραμματα απο τη μνημη του κινητου?

2.πως να κατεβασω το igo8 και τι να κανω μετα?εχει χαρτες?

σας παρακαλω απαντηστε μου.

ευχαριστω εκ των προταιρων...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη "φακου" για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ;

Και εννοω καποια εφαρμογη που να αναβει τα led του flash κατα βουληση και οχι μονο οταν "τρεχει" η φωτογραφικη μηχανη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.πως διαγραφουμε προγραμματα απο τη μνημη του κινητου?

2.πως να κατεβασω το igo8 και τι να κανω μετα?εχει χαρτες?

 

1. Υπάρχει μέσα από τις ρυθμίσεις η σχετική επιλογή για απεγκατάσταση προγραμμάτων.

2. Απευθύνσου στο thread του iGO8.

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη "φακου" για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ;

Και εννοω καποια εφαρμογη που να αναβει τα led του flash κατα βουληση και οχι μονο οταν "τρεχει" η φωτογραφικη μηχανη.

 

Δεν γνωρίζω εάν δουλεύει το TorchButton σε αυτή τη συσκευή αλλά φαντάζομαι μπορείς να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι φυσικα εχω κανει ταιριασμα.Ανοιγω τον file explorer(o oποιος κολλαει συνεχεια)και πατωντας παρατεταμενα στο τραγουδι βγαζει την επιλογη.Απ ευθειας μεσα απο τον φακελο γινεται με τον ιδιο τροπο(δηλ παρατεταμενο πατημα για να βγαλει την επιλογη)

 

Χρησιμοποίησε καλύτερα τον Resco Explorer, έναντι του default της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη "φακου" για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ;

Και εννοω καποια εφαρμογη που να αναβει τα led του flash κατα βουληση και οχι μονο οταν "τρεχει" η φωτογραφικη μηχανη.

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=76127&postcount=62

 

Και πυξίδα και torch μαζί,δουλεύει σωστά....;)

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα αυτα και το τεστ το τρεχω και ενω βγαζει καπου καπου οτι βρισκει δορυφορους δεν μου γραφει gps runing παρα στιγμιαια

ευχαριστω :)[

 

εχεις ρυθμισει την συσκευη to gps σε com 7? το ιδιο κανεις και στο προγραμμα. Θελει υπομονη λιγο μεχρι να βρει δορυφορους.

Link to comment
Share on other sites

το mobile shell ειναι πολυ καλο. το κανει αλλο τηλεφωνο. μποροθμε να αλλαξουμε και την εμφανιση του start ?
Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα αυτα και το τεστ το τρεχω και ενω βγαζει καπου καπου οτι βρισκει δορυφορους δεν μου γραφει gps runing παρα στιγμιαια

ευχαριστω :)[

 

εχεις ρυθμισει την συσκευη to gps σε com 7? το ιδιο κανεις και στο προγραμμα. Θελει υπομονη λιγο μεχρι να βρει δορυφορους.

 

το εχω κανει ναι, και απο υπομονη τεραστια αλλα τιποτα, για πολυ πολυ λιγο μπορει να κλειδωσει αλλα το χανει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι βρίσκει σήμα σημαίνει πως λειτουργεί.

Δλδ, κάθεσαι σε ανοιχτό ουρανό, ακίνητος, αρκετή ώρα για την πρώτη φορά τουλάχιστον, και "πιάνει" στιγμιαία και το χάνει αμέσως; Δεν είναι λογικό, αν δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

Έκανες hard reset και να ξαναδοκιμάσεις?

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω το mobile shell αλλα δν λειτουργουσε το wi-fi...... το παθατε και εσεις?

ενεργοποιησε το χειροκινητα η κανε ενα soft reset,μου τα κανει και μενα μερικες φορες αυτα τα κολπα αλλα μετα στρωνει.

δεν ειμαι σιγουρος ομως εαν το προβλημα ειναι απο το spb η απο κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...