Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατεστησα τους χαρτες του γουγλι και μου βγαζει τετραγωνακια παντιυ, ειναι θεμα γραμματοσειρας? Διωρθωνετε αυτο με καποιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να ορίσουμε ένα mp3 ως ήχο κλήσης θα πρέπει απαραιτήτως να είναι χύμα στο "Η Αποθ. μου"?Σε εμένα πάντως δεν το εμφανίζει ως επιλογή όταν το έχω μέσα σε φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

Για να ορίσουμε ένα mp3 ως ήχο κλήσης θα πρέπει απαραιτήτως να είναι χύμα στο "Η Αποθ. μου"?Σε εμένα πάντως δεν το εμφανίζει ως επιλογή όταν το έχω μέσα σε φάκελο.

σε ενα φακελλο στην αποθηκη μου εαν τα βαλεις τα mp3 σου ,δεν υπαρχει προβλημα,απλα θα πας στον media player που εχει το κινητο απο την μανα του,θα βαλεις το mp3 που θελεις να παιζει,θα κανεις κλικ στην επιλογη δεξια μενου καιστο παραθυρο που σου ανοιγει θα επιλεξεις '"ηχος κουδουνισματος",αυτο ειναι ολο για να μην μπερδευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγκατεστησα τους χαρτες του γουγλι και μου βγαζει τετραγωνακια παντιυ, ειναι θεμα γραμματοσειρας? Διωρθωνετε αυτο με καποιο τροπο?

 

Τι εγκατέστησες ακριβώς;

 

Για να ορίσουμε ένα mp3 ως ήχο κλήσης θα πρέπει απαραιτήτως να είναι χύμα στο "Η Αποθ. μου"?Σε εμένα πάντως δεν το εμφανίζει ως επιλογή όταν το έχω μέσα σε φάκελο.

 

Δοκίμασες χύμα στον φάκελο /My Documents ;

 

σε ενα φακελλο στην αποθηκη μου εαν τα βαλεις τα mp3 σου ,δεν υπαρχει προβλημα,απλα θα πας στον media player που εχει το κινητο απο την μανα του,θα βαλεις το mp3 που θελεις να παιζει,θα κανεις κλικ στην επιλογη δεξια μενου καιστο παραθυρο που σου ανοιγει θα επιλεξεις '"ηχος κουδουνισματος",αυτο ειναι ολο για να μην μπερδευεσαι.

 

Με αυτό τον τρόπο όμως το αντιγράφει στην κύρια μνήμη. Συνεπώς... δώρο άδωρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό που είπε ο φίλος xolloth και δημιουργήθηκε ένας φάκελος με όνομα "My Ringtones" και μέσα αποθηκεύτηκε ξανά το mp3 το οποίο και όρισε ως ήχο κλήσης.Αλλά όλα αυτά στην Αποθ.μου.Στη μνήμη της συσκευής δε νομίζω ότι το αντέγραψε,όπως λέει ο athanaso77.Tουλάχιστον εγώ δεν το βρήκα κάπου εκεί μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Καπου, δεν θυμαμαι που ακριβως, μεσα στο τηλ βρηκα το google maps και το εγκατεστησα και στα widgets τωτα εχω ενα παραθυρο που λεει google maps - gmail και google για αναζητηση. Οταμ τρεχω το google maps μου ανοιγει το προγραμμα και με βρισκει κανονικα αλλα αντι για γραμματα στο προγραμμα μου εμφανιζει μικρα τετραγωνα. Διορθωνετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

 

το εχω κανει ναι, και απο υπομονη τεραστια αλλα τιποτα, για πολυ πολυ λιγο μπορει να κλειδωσει αλλα το χανει αμεσως.

 

Λοιπόν, έχω αφήσει το Omnia 2 στην εταιρεία Smartec (επίσημο Service center της Samsung) από τις 17/12 για το ιδιο προβλημα με το GPS. Έχουν αναφέρει οτι είναι κάποιο πρόβλημα στην πλακέτα του GPS και περιμένουν ανταλλακτικό. Μα πόσο να χρειάζεται για να έρθει? Θα συνιστούσα μια βόλτα από εκεί.....

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν, έχω αφήσει το Omnia 2 στην εταιρεία Smartec (επίσημο Service center της Samsung) από τις 17/12 για το ιδιο προβλημα με το GPS. Έχουν αναφέρει οτι είναι κάποιο πρόβλημα στην πλακέτα του GPS και περιμένουν ανταλλακτικό. Μα πόσο να χρειάζεται για να έρθει? Θα συνιστούσα μια βόλτα από εκεί.....

 

θα πρεπει να το στειλω και εγω γιατι ειμαι Ναξο και ειναι καπως δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η λύση του PIM Backup.

 

 

 

DataDisconnect 1_1.cab: Adds a new shortcut in startmenu to simply disconnect the dataconnection.

 

 

thanks για το prog :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Μετά από τις πρώτες εβδομάδες με το Omnia II αναφέρω τις πρώτες εντυπώσεις.

 

Μπαταρία: Αρκετά καλή

 

Hardware: Πολύ καλό

 

Software: Με τα γνωστά προβλήματα το software της Samsung

 

Οθόνη: Πολύ καλή. Πρόβλημα μόνο με τον δυνατό ήλιο, αλλά νομίζω ότι όλα αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα σε ήλιο.

 

Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να εγκαταστήσω παραπάνω από 1 email account?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να βοηθησει κανενας με το geo tagging?παταω το γπσ ον στις ρυθμισεις τις φωτογραφικης πριν βγαλω φωτογραφια αλλα μου λει δεν βρεθηκε σημα gps .
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου πει καποιος πως δουλεβει το DataDisconnect?

To εκανα εγκατασταση αλλα οταν παταω το εικονιδιο δεν κανει τπτ το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε αν λειτουργεί το gps χωρίς να έχω περάσει κάποιο πρόγραμμα πλοηγήσεις ? γιατί με αυτά που ακούω αρχίζω και ανήσυχο :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου πει καποιος πως δουλεβει το DataDisconnect?

To εκανα εγκατασταση αλλα οταν παταω το εικονιδιο δεν κανει τπτ το τηλεφωνο.

 

το ιδιο κανει και σε μενα . αν θελεις να κλεισεις το gprs δοκιμασε το εξης. πηγαινε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ και πατα κατω αριστερα -τελος- . μετα το gprs τουλαχιστον σε μενα κλεινει.

 

Υπάρχει τρόπος να δούμε αν λειτουργεί το gps χωρίς να έχω περάσει κάποιο πρόγραμμα πλοηγήσεις ? γιατί με αυτά που ακούω αρχίζω και ανήσυχο :(:(:(

 

μηπως με το gps test?

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της «Τροποποίησης» ή της «Πολλαπλής παράθεσης».
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αποσυνδέεστε απο μια σύνδεση GPRS και χωρίς να γεμίζετε το κινητό σας με τέτοιου είδους προγράμματα..

Πατάτε στην περιοχή ειδοποιήσεων και μετά στο 2ο εικονείδιο (κατάσταση σήματος).Απο εκεί μπορείτε να δείτε τις συνδέσεις που είναι ενεργοποιημένες και να αποσυνδεθείτε πατώντας το κουμπί "Όλες οι συνδέσ.δεδομένων" :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Χρονια πολλα και καλη χρονια! Πηρε η κοπελα μου το Ομνια 2 και το κινητο ειναι σχετικα αργο... Ολα τα προγραμματα ειναι κλειστα απο το τασκ μανατζερ αλλα μεσα στο μενου που σου δειχνει ποση RAM ειναι κατειλημμενη και ποση ελευθερη, εχει συνολο 256 (λογικο), κατειλημμενη 226ΜΒ και ελευθερη ΜΟΝΟ 30ΜΒ... Αυτο πιστευω οτι εξηγει γιατι ειναι τοσο αργο αλλα γιατι εχει τοση κατειλλημενη RAM??? Συμβαινει και σε αλλους αυτο??:mad:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

να βαλει πεστης το spb.

 

Αυτο ειναι καποιο προγραμμα που πρεπει να κατεβασω?

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο phonepad έχει ελληνικούς χαρακτήρες (όπως τα νοκια) για να βρίσκουμε τα ονόματα ή μονο αγγλικούς?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...