Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω ότι δεν αναφέρεσαι σε Widgets της Samsung αλλα σε συντομευσεις στα Windows.

εννοω οτι με το που ανοιξα για πρωτη φορα την συσκευη και αφου ειχα βαλει και την καρτουλα με τους χαρτες,ηταν οι συντομευσεις στα "προγραμματα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληκτρολογώντας *#0*# απο το μενου του τηλ υπαρχει επιλογη για ενεργοποιηση / test της μπροστινης καμερας αλλα δεν υπαρχει δυνατοτητα ληψης φωτογραφιας...

Υπαρχει τροπος για να παρουμε καμια self portrait φωτο???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν γίνεται με τα προγράμματα που έχει η Samsung! Μπορείς να το κάνεις χρησιμοποιώντας πρόγραμμα κάποιου τρίτου κατασκευαστή! ;)

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό: http://www.wmwifirouter.com/

Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος!

 

Επειδή προσπαθώ εδώ και ώρες αλλά δεν κατάφερα να συνδεθώ στο ιντερνετ με 3G μεσω USB με το παραπάνω πρόγραμμα..... εαν καποιος το έχει χρησιμοποιήσει επιτυχώς ας μου πει κι εμένα τις ρυθμίσεις που έβαλε στο "wmwifirouter".....! Ευχαριστω.

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Δεν εχω τη συσκευή , περιμένω το Ελληνικό leo αλλα με προβλιματίζει η έλλειψη stylus σε εφαρμογες απαραίτητες για μένα.

Να ρωτήσω κατι και ζητώ συγνωμμη αν έχει απαντηθεί. Ειδα 1-2 σελιδες παραπάνω μια παλαιότερη έκδοση του manila που προτάθηκε για την συσκευή σας.

Δηλαδή νέα εκδοση του touchflo δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο omnia II ???

To θεωρούσα δεδομένο και για τον λόγο αυτό έκλεινα προς αυτό αν δεν πάρω το leo :(

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Δεν εχω τη συσκευή , περιμένω το Ελληνικό leo αλλα με προβλιματίζει η έλλειψη stylus σε εφαρμογες απαραίτητες για μένα.

Να ρωτήσω κατι και ζητώ συγνωμμη αν έχει απαντηθεί. Ειδα 1-2 σελιδες παραπάνω μια παλαιότερη έκδοση του manila που προτάθηκε για την συσκευή σας.

Δηλαδή νέα εκδοση του touchflo δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο omnia II ???

To θεωρούσα δεδομένο και για τον λόγο αυτό έκλεινα προς αυτό αν δεν πάρω το leo :(

Ευχαριστώ

Όχι μόνο η έκδοση 1.3 παίζει! Οι πιο νέες εκδόσεις παρουσιάζουν διάφορα προβλήματα και δυσκολίες στην μετάβαση και δεν έχουν βγει ακόμα! Επίσης ένα άλλο πρόβλημα είναι το μέγεθος της έκδοσης 2.5 το οποίο ξεπερνάει τα 60ΜΒ, γεγονός που το καθιστά σχεδόν αδύνατο να εγκατασταθεί στο Omnia II αν δεν βρεθεί τρόπος να αφαιρεθούν προγράμματα από την ρομ! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο η έκδοση 1.3 παίζει! Οι πιο νέες εκδόσεις παρουσιάζουν διάφορα προβλήματα και δυσκολίες στην μετάβαση και δεν έχουν βγει ακόμα! Επίσης ένα άλλο πρόβλημα είναι το μέγεθος της έκδοσης 2.5 το οποίο ξεπερνάει τα 60ΜΒ, γεγονός που το καθιστά σχεδόν αδύνατο να εγκατασταθεί στο Omnia II αν δεν βρεθεί τρόπος να αφαιρεθούν προγράμματα από την ρομ! :)

 

Αν και άσχημα τα νέα, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε Γιώργο :)

Link to comment
Share on other sites

κατα παραξενο τροπο μου εξαφανιστηκε η ενδειξη της μπαταριας επανω δεξια διπλα απο το σημα δυκτιου. Ξερει κατι καποιος , γιατι δε μπορω να το βρω.

ευχαριστω

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και άσχημα τα νέα, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε Γιώργο :)

 

Αργά ή γρήγορα, είναι δεδομένο ότι θα βγει η κατάλληλη έκδοση του HTC Sense που θα παίζει κανονικά όχι μόνο σε αυτή αλλά και σε πολλές άλλες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατα παραξενο τροπο μου εξαφανιστηκε η ενδειξη της μπαταριας επανω δεξια διπλα απο το σημα δυκτιου. Ξερει κατι καποιος , γιατι δε μπορω να το βρω.

ευχαριστω

Μήπως έχεις ρυθμίσει το ρολόι να εμφανίζεται πάντα?(πάνω δεξιά) Αν ναι, τότε αυτό φταίει κ δεν βλέπεις τη μπαταρία..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο η έκδοση 1.3 παίζει! Οι πιο νέες εκδόσεις παρουσιάζουν διάφορα προβλήματα και δυσκολίες στην μετάβαση και δεν έχουν βγει ακόμα! Επίσης ένα άλλο πρόβλημα είναι το μέγεθος της έκδοσης 2.5 το οποίο ξεπερνάει τα 60ΜΒ, γεγονός που το καθιστά σχεδόν αδύνατο να εγκατασταθεί στο Omnia II αν δεν βρεθεί τρόπος να αφαιρεθούν προγράμματα από την ρομ! :)

 

Δεν θα μπορεί να εγκατασταθεί στην αποθήκη μου; Το Mobile Shell το έχω εγκαταστήσει στην αποθήκη μου (έχει πιάσει βέβαια μέρος και στην κύρια μνήμη αλλα ελάχιστο) και δουλεύει special!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μία ερώτηση να κάνω, το κουμπάκι που έχει πίσω κάνει soft ή hard reset????

 

Αν εννοείς αυτό που χρειάζεται οδοντογλυφίδα soft.

Πολλοί προτείνουν πάντως να μην το χρησιμοποιείς, λόγω κάποιων προβλημάτων που παρουσίασε και να προτιμήσεις να βγάλεις και να ξαναβάλεις τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορεί να εγκατασταθεί στην αποθήκη μου; Το Mobile Shell το έχω εγκαταστήσει στην αποθήκη μου (έχει πιάσει βέβαια μέρος και στην κύρια μνήμη αλλα ελάχιστο) και δουλεύει special!

Όχι μόνο στην κύρια μνήμη!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι είδα τα widget πιάνουν περίπου 10mb, μήπως έχει δει κανεις το spbshell πόσο δεσμεύει?

17 - 25 ανάλογα την έκδοση!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

17 - 25 ανάλογα την έκδοση!!!

 

Καλημέρα Γιώργο

Ασε μένουμε σε αυτά λοιπόν μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους.

Εχω πρόβλημα πάντως με τη μνήμη, πάλι εχθές με igo και notes ανοιχτά πήγα να τραβήξω photo και μου έκλεινε το igo για να προχωρήσει (α, ναι ξέχασα να σου πω τώρα ξανασυνδέετε :lol:), Rom είναι αυτή η ποντοπόρο tanker?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι είδα τα widget πιάνουν περίπου 10mb, μήπως έχει δει κανεις το spbshell πόσο δεσμεύει?

 

17 - 25 ανάλογα την έκδοση!!!

 

Δυστυχώς το SPB πιάνει πάρα πολύ μνήμη, αλλά είναι μονόδρομος. Με το SPB + κάποια έξτρα widgets που έχω βάλει μου τρώει περίπου 30μβ ! Χωρίς κανένα today έχω περίπου 79μβ ελεύθερα μετά από σοφτ ρεσετ και με το spb πέφτω στα 48-49. :(

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρώ το spb shell 3.5? thanks προκαταβολικώς.

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/mobileshell/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εννοείς αυτό που χρειάζεται οδοντογλυφίδα soft.

Πολλοί προτείνουν πάντως να μην το χρησιμοποιείς, λόγω κάποιων προβλημάτων που παρουσίασε και να προτιμήσεις να βγάλεις και να ξαναβάλεις τη μπαταρία

 

Ακόμα καλύτερα, να βάλεις ένα από τα πολλά προγραμματάκια που κυκλοφορούν για να κάνεις soft reset μέσα από το μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το SPB πιάνει πάρα πολύ μνήμη, αλλά είναι μονόδρομος. Με το SPB + κάποια έξτρα widgets που έχω βάλει μου τρώει περίπου 30μβ ! Χωρίς κανένα today έχω περίπου 79μβ ελεύθερα μετά από σοφτ ρεσετ και με το spb πέφτω στα 48-49. :(

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Pointsence V2;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ευκλος τριπος να φτιαχνουμε φακελους?

Πρεπει να μπαινουμε στη διαχειρηση μετα windows και παει λεγοντας για να μεταφερουμε μετα τις καθε συντομευσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω to παρακάτω από modaco (Omnia 2: Tweaks, Flash Guide, Suggested Programs, FAQ, Tweaks (with Cabs), Flashing ROM Guide, Suggested Programs, FAQ)

 

Disabling the Samsung dialer (I didn't test this myself yet)

 

* Open any registry editor, go to HKLM\Security\Phone\Skin

change Enabled > 1 to 0

* Warning: This disable video call and MMS

* Can save 10MB Program Memory and also speed up searching through contacts & sent SMS.

* Can be done with SKtools too: TuneUp/Phone Edition/OEM Dialer skin

 

Το δοκίμασα και βρέθηκα στην ευχάριστη θέση να έχω 68MB ελεύθερα. Τα μόνα που έχασα ήταν η βιντεοκλήση και η δυνατότητα εγγραφής της κλήσης.

 

Από την άλλη όμως όντως κέρδισα γύρω στα 8ΜΒ.

 

Μάλιστα σε άλλο post στο ίδιο forum ο Samsung Dialer "κατηγορήθηκε" για το auto-close των προγραμμάτων επειδή πέρα από την μνήμη καταλαμβάνει και άλλους πόρους του συστήματος τους οποίους χρειάζονται και τα άλλα προγράμματα.

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...