Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες.Μιας και ξετρυπωσα το Omnia μου μετα απο πολυ καιρο θα μπορουσε καποιος να μου πει καποιο site για να το ''πειραξω''?εννοω θεματα,roms κλπ. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καμια απαντηση για το προνλημα μου με το wifi?

 

Αν είναι θέμα hardware θέλει service, αν είναι θέμα software πιθανόν με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να στρώσει. Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι εφόσον βρίσκει τα δίκτυα, ισχύει το δεύτερο.

 

Παρεμπιπτόντως, όταν λες «κλειδώνει» τι εννοείς; Όταν βρίσκεις wifi, είτε ξεκλείδωτο είτε κλειδωμένο, πρέπει να πατήσεις πάνω του, να επιλέξεις να συνδεθείς, και αν σου ζητήσει κωδικό να τον βάλεις. Τα κάνεις αυτά και παρόλα αυτά δεν συνδέεται;

 

http://www.insomnia.gr/images/android.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε αν μπορώ να εγκαταστήσω λεξικό για διάφορες γλώσσες χωρίς να χρειάζεται πρόσβαση στο ιντερνετ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε αν μπορώ να εγκαταστήσω λεξικό για διάφορες γλώσσες χωρίς να χρειάζεται πρόσβαση στο ιντερνετ? Ευχαριστώ

 

Για δες αυτό

http://download.cnet.com/Pocket-Dictionary/3000-2064_4-10859980.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, μήπως ξέρετε αν μπορώ να εγκαταστήσω λεξικό για διάφορες γλώσσες χωρίς να χρειάζεται πρόσβαση στο ιντερνετ? Ευχαριστώ

 

Κάνε μια αναζήτηση για τα Talking Dictionary της Lingvosoft και θα βρεις για αρκετές γλώσσες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα/άκουσα ότι το εν λόγο κινητό(Samsung i8000 omnia 2) μπορείς να το κάνεις και android αν ΘΕΛΕΙΣ παρόλο που είναι windows mobile.

Ξέρει κανείς πως γίνετε ακριβώς κάτι τέτοιο και αν φυσικά γίνεται υποθέτω χάνεις την εγγύηση του έτσι δεν είναι?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ενα φιλος εχει αυτο το κινητο ..

και εχει λεει ενα προβλημα οτι το κινητο πλεον δεν φορτιζει ανοιχτο παρα μονο οταν ειναι κλειστο !

ειναι κανωνικα στην μπριζα !

 

τι μπορει να φταιει ρωταει ?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό το σαιτ και το είδα αλλά κάτι στα ελληνικά δεν παίζει έτσι?

 

Επίσης το έχει κάνει κανείς? Αν ναι μπορεί να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα:Εγκατεστησα στον Κυριο Χωρο αποθηκευσης ενα φακελλο wallpapers.Απο κει και μετα οταν προσπαθουσα να τον διαγραψω ολα μαζι ή ακομα και ενα-ενα τα photo,τοτε το κινητο εκλεινε μονο του και εκανε επανεκινηση.Μετα απο λιγο αναγκαστικά εκανα καθαρισμο Κυριου χωρου αποθηκευσης,δηλαδη πατησα να διαγραφουν ολα τα δεδομενα στο κινητο-μαλλον hard reset λεγεται ε;....

Μετα εσβησε και ξανανοιγοντας μου ζηταει να κανω στοιχιση οθονης με το γνωστο "τικαρισμα" στην οθονη αλλά ως εκει...αυτο γινεται συνεχως χωρις να μπορει να ανοιξει τα windows.:(:(:(

Εχω το Omnia II GT-I8000 με τα WM6.5

Πεθανε το κινητο ή υπαρχει τροπος να το σωσω;:blink::(

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το εξης προβλημα:Εγκατεστησα στον Κυριο Χωρο αποθηκευσης ενα φακελλο wallpapers.Απο κει και μετα οταν προσπαθουσα να τον διαγραψω ολα μαζι ή ακομα και ενα-ενα τα photo,τοτε το κινητο εκλεινε μονο του και εκανε επανεκινηση.Μετα απο λιγο αναγκαστικά εκανα καθαρισμο Κυριου χωρου αποθηκευσης,δηλαδη πατησα να διαγραφουν ολα τα δεδομενα στο κινητο-μαλλον hard reset λεγεται ε;....

Μετα εσβησε και ξανανοιγοντας μου ζηταει να κανω στοιχιση οθονης με το γνωστο "τικαρισμα" στην οθονη αλλά ως εκει...αυτο γινεται συνεχως χωρις να μπορει να ανοιξει τα windows.:(:(:(

Εχω το Omnia II GT-I8000 με τα WM6.5

Πεθανε το κινητο ή υπαρχει τροπος να το σωσω;:blink::(

 

Ρίξε μια ματιά εδώ μήπως βρεις λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πεδια μολισ αποκτισα ενα omnia ii αλλα δεν μπορω να διλοσω το dvix οτανπαο να πεχο μια ταινια ακουω τον ηχω και μου λεει να αλλαξω αναλυση καμιαιδεα τηχ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα πεδια μολισ αποκτισα ενα omnia ii αλλα δεν μπορω να διλοσω το dvix οτανπαο να πεχο μια ταινια ακουω τον ηχω και μου λεει να αλλαξω αναλυση καμιαιδεα τηχ

 

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις κανονικές και ολόκληρες τις λέξεις όπως όλοι μας. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να διαβάσουμε και να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω το εξης προβλημα:Εγκατεστησα στον Κυριο Χωρο αποθηκευσης ενα φακελλο wallpapers.Απο κει και μετα οταν προσπαθουσα να τον διαγραψω ολα μαζι ή ακομα και ενα-ενα τα photo,τοτε το κινητο εκλεινε μονο του και εκανε επανεκινηση.Μετα απο λιγο αναγκαστικά εκανα καθαρισμο Κυριου χωρου αποθηκευσης,δηλαδη πατησα να διαγραφουν ολα τα δεδομενα στο κινητο-μαλλον hard reset λεγεται ε;....

Μετα εσβησε και ξανανοιγοντας μου ζηταει να κανω στοιχιση οθονης με το γνωστο "τικαρισμα" στην οθονη αλλά ως εκει...αυτο γινεται συνεχως χωρις να μπορει να ανοιξει τα windows.:(:(:(

Εχω το Omnia II GT-I8000 με τα WM6.5

Πεθανε το κινητο ή υπαρχει τροπος να το σωσω;:blink::(

Μου έτυχε και μένα αυτό το πρόβλημα..Εγκατέστησε ένα αρχείο που λέγεται welcome.not στη storage card και επανεκίνησε..Λογικά θα παρακάμψει και θα φορτώσει τα windows..Μετά βέβαια πήγα για αλλαγή touchscreen
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΩ πρόβλημα με τη συσκευή μου.

 

Ενώ κατέβασα το samsung kiss και έκανε αναβάθμιση στο ποιο νέο windows mobile software μετά την αναβάθμιση ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ στην οθόνη "στοιχ. οθόνης" και όσες φορές και να πατήσω στα σημεία που μου λέει το κινητό ΔΕΝ ανοίγει ενώ πριν άνοιγε κανονικά.

 

Τι κουλαμάρες είναι αυτές πριν με το windows mobile 6 να δουλεύει κανονικά και τώρα με το νέο windows mobile software να έχει κολλήσει σε αυτή την οθόνη.

 

Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω και να ξεκινήσει κανονικά το κινητό ακόμα και στο παλιό windows mobile software.

Δοκίμασα ήδη το πρόγραμμα "remove screen alightment" χωρίς κάποια επιτυχία.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακούσει αυτό το πρόβλημα.. Το λευκό έχεις?

Λογικά φίλε μου η μόνη σίγουρη λύση είναι το σέρβις...

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ναι το λευκό είναι και το έφτιαξα τελικά(Με λίγη δυσκολία μεν αλλά το έφτιαξα).

 

Να σας πω ρε παιδιά αν έχω σε ένα φάκελο στη κάρτα μνημης ένα πρόγραμμα π.χ. destinator 7 πως μπορώ να κάνω συντόμευση αυτού του .exe αρχείου στην επιφάνεια εργασίας που είναι και τα άλλα εικονίδια ώστε να το τρέχω αμέσως και όχι μέσω του file manager.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας πω ρε παιδιά αν έχω σε ένα φάκελο στη κάρτα μνημης ένα πρόγραμμα π.χ. destinator 7 πως μπορώ να κάνω συντόμευση αυτού του .exe αρχείου στην επιφάνεια εργασίας που είναι και τα άλλα εικονίδια ώστε να το τρέχω αμέσως και όχι μέσω του file manager.

 

Πας στο Destinator.exe και το κάνεις copy. Πας μετά στο φάκελο /Windows/Start Menu/Programs και κάνεις Paste Shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λευκό είναι και το έφτιαξα τελικά(Με λίγη δυσκολία μεν αλλά το έφτιαξα).

Γι' αυτό σε ρώτησα.. Για τα λευκά ακούγεται ότι μετά από hard reset έχουν αυτό το πρόβλημα με τη στοίχιση της οθόνης. Αφού τα κατάφερες, τέλος καλό, όλα καλά!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το πρόβλημα ΔΕΝ είναι του κινητού αλλά του λογισμικού.

Windows mobile βλέπεις οπότε είναι αναμενόμενο να έχει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το πρόβλημα ΔΕΝ είναι του κινητού αλλά του λογισμικού.

Windows mobile βλέπεις οπότε είναι αναμενόμενο να έχει προβλήματα.

Σωστά. Πάντως στο δικό μου που έκανα χθες hard reset δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.. και όπως σου είπα το έχω ακούσει μόνο για τα λευκά.. τώρα πως γίνεται αυτό, αφού μιλάμε για το ίδιο κινητό, ένας Θεός ξέρει !!??!!

 

Κρίμα πάντως τέτοιο hardware να χαντακώνεται απ' τα windows..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...