Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σορυ ΙΩΑΝΝΗ εγραφα αλλου ταυτοχρονα......και τον αλλο ΘΑΝΑΣΗ τον ειπα Γιαννη:lol:

 

και εδω http://www.opera.com/mobile/download/versions/ ανοιξτε τον καταλογο και κατεβαστε τον μινι5 beta για windows-mobile.μετα εγκατασταση στην κυρια μνημη. OXI TON OPERA 1O:down:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχει και επίσημο θέμα εδώ όπου συζητάμε για τον Opera mini όπου έχω δώσει και το σχετικό .cab

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=267388

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάμε για browsers, έχω ένα θεματάκι με τον Οπερα 10 (κατα τα άλλα μου αρέσει περισσότερο από Skyfire)

Όταν μπαίνω σε κάποιο φορουμ και κάνω σύνδεση, μου βγάζει τη σελίδα "συνδεθήκατε επιτυχώς" κλπ κλπ, αλλά είτε πατήσω στο "πατήστε εδω αν ο browser δεν σας προωθήσει κλπ κλπ", είτε το αφήσω να κάνει redirect μόνο του, είμαι πάλι logged out. Στα email δεν συμβαίνει αυτό, μπαίνω κανονικά(στον Skyfire μια φορά που δοκίμασα μπήκε κανονικά σε φορουμ, και για τον ΙΕ καλύτερα να μη μιλήσω). Τα Cookies είναι ενεργά πάντως. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς αν θέλεις να απευθυνθείς στο σχετικό για την εφαρμογή thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260545

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια Εβαλα και εγω τον opera mini 5 .

 

Ναι Παει σφαιρα

 

Ναι Δεν υπαρχει πλεον το προβλημα με τα τετραγωνακια.

 

Ομως εξακολουθει να υπαρχει το προβλημα που ειχε και ο οπερα 10.Πανω Πανω στο πλαισιο που κανεις ενναλλαγη τον ενεργοποιημενων προγραμματων ΔΕΝ μπορεις να το κανεις αυτο καθοτι οταν χρησιμοποιεις τον οπερα μινι 5 δεν σου βγαζει το πλαισιο του WKTask...

 

Υπαρχει λυση σε αυτο???

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω και τους 2 εγκατεστημένους και ανάλογα τι σελίδα μπορεί να χρησιμοποιήσω έναν από αυτούς. Για μένα δε είναι θέμα ταχύτητας - πάνω κάτω το ίδιο είναι - αλλά θέμα μνήμης μιας και ο 10 καταναλώνει πολύ περισσότερο από τον 5 και λογικά και περισσότερη μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω και τους 2 εγκατεστημένους και ανάλογα τι σελίδα μπορεί να χρησιμοποιήσω έναν από αυτούς. Για μένα δε είναι θέμα ταχύτητας - πάνω κάτω το ίδιο είναι - αλλά θέμα μνήμης μιας και ο 10 καταναλώνει πολύ περισσότερο από τον 5 και λογικά και περισσότερη μπαταρία...

 

ναι ομως φιλε john δεν απαντησες στο ερωτημα μου :p

 

Οταν τρεχει ο opera mini 5 ΔΕΝ μπορεις να κανεις εναλλαγη των ανοιχτων προγραμματων.Πρπει πρωτα να τον κλεισεις ουσιαστικα.Υπαρχει αλλος τροπος οταν εινα ιανοιχτος?

Link to comment
Share on other sites

βασικά δε κατάλαβα το πρόβλημα εγώ για εναλλαγή επειδή έχω τα πάντα περασμένα στην επιφάνεια εργασίας με το Resco κάνω "εναλλαγή" έτσι. Δεν έχω δοκιμάσει το τρόπο σου, οπότε δε ξέρω να απαντήσω!!
Link to comment
Share on other sites

βασικά δε κατάλαβα το πρόβλημα εγώ για εναλλαγή επειδή έχω τα πάντα περασμένα στην επιφάνεια εργασίας με το Resco κάνω "εναλλαγή" έτσι. Δεν έχω δοκιμάσει το τρόπο σου, οπότε δε ξέρω να απαντήσω!!

 

α οκ!το

WKTaskδηλαδη δεν ξερεις τι ρολο παιζει?Εγω λεω οτι οταν τρεχει ο οπερα μινι 5(αλλα και ο 10) πανω πανω δεν εμφανιζει τη μπαρα του WKTASK με τα ανοιχτα προγραμματα αλλα εμφανιζει απλως μια κοκινη μπαρα με την ενδειξη οπερα μινι.Αυτο εινα ιτο προβλημα δνε μπορω να κανω εναλλαγη στα ανοιχτα προγραμματα.Πρεπει να κλεισω τον opera mini 5 και μετα..

 

Athanaso καμια ιδεα??????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους. Είναι το πρώτο μήνυμα που γράφω και θα ήθελα την βοηθειά σας.

Έχω το i8000 από τον Ιανουάριο και δεν μπορώ να εγκαταστήσω πρόγραμμα gps. Έχω κάνει πολλές προσπάθειες με το Destinator7 κατεβάζοντας το από διάφορα site, έχω ακολουθήσει όλες τις οδηγίες που δίνονται για εγκατάσταση, αλλά ενώ εμφανίζεται η αρχική σελίδα με την επωνυμία και τα βελάκια που δείχνει ότι το πρόγραμμα φορτώνει, πριν εμφανιστεί το τελευταίο βελάκι, με πετάει έξω. Προσπάθησα και με το Mio 3.3 και το igo αλλά με το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Επειδή είναι πρακτικά δύσκολο να ψάξω τις προηγούμενες 200+ σελίδες μήπως υπάρχει κάποια αναφορά, μπορεί κάποιος να μου δώσει λύση; Πληροφοριακά να πω ότι το μόνο πρόγραμμα που έχω εγκαταστήση είναι το spb.

 

Αν υπέβαλλα το ερωτημά μου σε λάθος μέρος, συγχωρέστε με και διορθώστε με.

Όταν αγαπάς ..χωράς. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για τις rom...Η ελληνική σελίδα της samsung γιατί δεν προσφέρει καμιά από τις επίσημες (ως τώρα) αναβαθμίσεις; Αν έχει βγει δηλαδή επισήμως μια αναβάθμιση, η Samsung σου λεει απλά κατέβασέ την από όπου νομίζεις και κάνε την μόνος σου;;;; Γιατί, ο Γερμανός χρεώνει 23 ευρώ για αλλαγή rom (αν το κιννητό δεν έχει βλάβη, οπότε είναι τσάμπα εντός εγγύησης) και η τεχνική υποστήριξη Samsung σε παραπέμπει στον... Γερμανό!

Και όσο για την περίφημη 6.5.3, πολλά ξένα site στο google αναφέρουν ότι αναμένεται επίσημο δωρεάν update από τη Samsung στα τέλη Μαϊου. Αν είναι έτσι, αυτη που κυκλοφορεί τώρα τι είναι; Να περιμένω δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια παρακαλώ στον νέοπα.

 

Είχα όλες τις επαφές περασμένες στο outlook στο pc μου και με το που συνέδεσα το τηλέφωνο με το Pc (usb) έκανε αυτό sync και αντί να περάσει τις επαφές από το outlook στο κινητό διέγραψε όλες τις επαφές από το outlook... Πως μπορώ να κάνω το αντίθετο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για τις rom...Η ελληνική σελίδα της samsung γιατί δεν προσφέρει καμιά από τις επίσημες (ως τώρα) αναβαθμίσεις; Αν έχει βγει δηλαδή επισήμως μια αναβάθμιση, η Samsung σου λεει απλά κατέβασέ την από όπου νομίζεις και κάνε την μόνος σου;;;; Γιατί, ο Γερμανός χρεώνει 23 ευρώ για αλλαγή rom (αν το κιννητό δεν έχει βλάβη, οπότε είναι τσάμπα εντός εγγύησης) και η τεχνική υποστήριξη Samsung σε παραπέμπει στον... Γερμανό!

Και όσο για την περίφημη 6.5.3, πολλά ξένα site στο google αναφέρουν ότι αναμένεται επίσημο δωρεάν update από τη Samsung στα τέλη Μαϊου. Αν είναι έτσι, αυτη που κυκλοφορεί τώρα τι είναι; Να περιμένω δηλαδή;

 

Η 6.5.3 δεν είναι απλά αναβάθμιση rom αλλά αναβάθμιση λειτουργικού και θα έχεις διαφορές από τα winmo 6.5 λογικά...

Πάντως όντως τις rom θα έπρεπε να τις έχει και το ελληνικό site!

Στο θέμα υποστήριξης η Samsung αδράνισε πολύ τελευταία ακόμα και στην Κορέα! Αλλά επειδή υπήρχαν πολλοί που διαμαρτύροταν γιά αυτή την κατάσταση προβλέπω σύντομα να αλλάξει!

Και άμα δεν αλλάξει,

η Sammy θα βουλιάξει(:lol::lol:έκανα και ρίμα)... και αντί να πιάσει πρωτιά θα μείνει με 10-15%...

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι arcpad στο κινητο ..ειχε κανεις το κινητακι με win 6.1 ? σκεφτομαι να βαλω 6,1
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α οκ!το

WKTaskδηλαδη δεν ξερεις τι ρολο παιζει?Εγω λεω οτι οταν τρεχει ο οπερα μινι 5(αλλα και ο 10) πανω πανω δεν εμφανιζει τη μπαρα του WKTASK με τα ανοιχτα προγραμματα αλλα εμφανιζει απλως μια κοκινη μπαρα με την ενδειξη οπερα μινι.Αυτο εινα ιτο προβλημα δνε μπορω να κανω εναλλαγη στα ανοιχτα προγραμματα.Πρεπει να κλεισω τον opera mini 5 και μετα..

 

Athanaso καμια ιδεα??????

 

Ο Opera δουλεύει full screen και λογικό είναι να μην βλέπεις την πάνω μπάρα.

 

Εντούτοις πατώντας το πλήκτρο απόρριψης κλήσης δεν σε πάει στο home screen όπου έχεις πρόσβαση στην πάνω μπάρα με τον opera minimized;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Opera δουλεύει full screen και λογικό είναι να μην βλέπεις την πάνω μπάρα.

 

Εντούτοις πατώντας το πλήκτρο απόρριψης κλήσης δεν σε πάει στο home screen όπου έχεις πρόσβαση στην πάνω μπάρα με τον opera minimized;

 

Ευχαριστω φιλε μου Athanaso! Αυτη ειναι η λυση τελικα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες μια βοήθεια παρακαλώ στον νέοπα.

 

Είχα όλες τις επαφές περασμένες στο outlook στο pc μου και με το που συνέδεσα το τηλέφωνο με το Pc (usb) έκανε αυτό sync και αντί να περάσει τις επαφές από το outlook στο κινητό διέγραψε όλες τις επαφές από το outlook... Πως μπορώ να κάνω το αντίθετο;

 

Όταν θα φτιάξεις το partnership μεταξύ συσκευής και PC στο ActiveSync υπάρχει η σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ...σημερα εγινα κατοχος ενος ομνια 2 ... εχω καποιες ερωτησουλες αν ειναι ευκολο να απαντηθουνννν

 

πως αλλαζω το μενου της σαμσουνγ ...για να καταλαβω την λογικη του τι μου ειναι απαραιτητο να; περασω...μου φανηκε οτι με αυτο το μενου σερνεται το τηλεφωνο....

 

Επισης επειδη βλεπω πολλους να αναφερονται στο spl mobile shell τι ειναι ...αν μπορει καποιος να μου εξηγησει

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Madness
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ...σημερα εγινα κατοχος ενος ομνια 2 ... εχω καποιες ερωτησουλες αν ειναι ευκολο να απαντηθουνννν

 

πως αλλαζω το μενου της σαμσουνγ ...για να καταλαβω την λογικη του τι μου ειναι απαραιτητο να; περασω...μου φανηκε οτι με αυτο το μενου σερνεται το τηλεφωνο....

 

Επισης επειδη βλεπω πολλους να αναφερονται στο spl mobile shell τι ειναι ...αν μπορει καποιος να μου εξηγησει

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Όντως σέρνεται..ειδικά το touchwiz.Γι'αυτό και δεν χρησιμοποιεί κανείς το menu της Samsung.Το spb mobile shell είναι μια εναλλακτική λύση που επιλέγουν οι περισσότεροι και είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο έτσι ώστε να το φέρεις στα μέτρα σου.Δες ένα video

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια από το thread του Opera δεν έρχεται απάντηση σε αυτό το ερώτημα, και στομεταξύ έχω μεγάλο πρόβλημα στο σερφάρισμα αφού το 80% που κάνω στο ιντερνετ απαιτεί login. Καμιά βοήθεια pls; Ρίξτε μια ματιά γιατί μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό. Εχω τον Opera που είναι πειραγμένος για να παίζει flash, από προηγούμενο post.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια από το thread του Opera δεν έρχεται απάντηση σε αυτό το ερώτημα, και στομεταξύ έχω μεγάλο πρόβλημα στο σερφάρισμα αφού το 80% που κάνω στο ιντερνετ απαιτεί login. Καμιά βοήθεια pls; Ρίξτε μια ματιά γιατί μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό. Εχω τον Opera που είναι πειραγμένος για να παίζει flash, από προηγούμενο post.

 

Εγώ που έχω τον opera που είχε απο την αρχή (τον 10?), κάνει log-in κανονικά.. Δεν τον έχω αλλάξει γιατί δεν μπαίνω συνέχεια στο internet απ' το κινητό, οπότε μια χαρά κάνει τη δουλειά του!

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Firefox mobile?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τον opera που είχε απο την αρχή (τον 10?), κάνει log-in κανονικά.. Δεν τον έχω αλλάξει γιατί δεν μπαίνω συνέχεια στο internet απ' το κινητό, οπότε μια χαρά κάνει τη δουλειά του!

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Firefox mobile?

 

Όχι, αυτός που ήταν μέσα δεν είναι ο 10 (ο οποίος είναι ΠΟΛΥ καλύτερος). Όσο για τον ΦΦ νομίζω ότι είναι μόνο για developers ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα χωρίς το gpsfix αν κλείδωνε το έκανε μετά από 5 λεπτά

Τώρα χωρίς τίποτε κλειδώνει ταχύτατα

Να μην μου φανεί λίγο παράδοξο;

Edited by NIKOLASIRA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...