Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια θα ηθελα να μαθω για το qik τη ακριβος κανει. ζειταει να δοσουμε αριθμο τηλεφονου ειναι ασφαλες η θα παθουμε καμια πλακα με τιποτα χρεωσεις.γενικα θελο οπιως μπορει ας μου πει μερικα πραγματα ετσι να ενειμεροθω τι ακρειβος κανει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατι σαν το face book πρεπει να ειναι, αποκλειστικα ομως για κινητα τηλεφωνα.

Μοιραζεις λεει τα προσωπικα σου αρχεια, φωτο, βιντεο... με οσους ειναι γραμμενοι στο qik.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα ηθελα να μαθω για το qik τη ακριβος κανει. ζειταει να δοσουμε αριθμο τηλεφονου ειναι ασφαλες η θα παθουμε καμια πλακα με τιποτα χρεωσεις.γενικα θελο οπιως μπορει ας μου πει μερικα πραγματα ετσι να ενειμεροθω τι ακρειβος κανει

 

Qik is a mobile live streaming web application that allows users to stream live video from their cell phones to the internet

 

On April 2009, Qik was the first mobile video service to support Facebook Connect.[4]. It allows Qik users to automatically post videos directly to their video collection or wall and does not require them to install additional Facebook applications.[

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Qik

Link to comment
Share on other sites

Και γω ήμουν σε δίλλημα πριν το πάρω. Αλλά πήγα και το είδα από κοντά και το άσπρο μου άρεσε περισότερο. Οπότε πήρα το άσπρο και δεν το έχω μετανιώσει μιας και είχα βαρεθεί συνέχεια τα μαύρα κινητά. Το μόνο κακό είναι λερώνεται εύκολα. Αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Αναφέρομαι στο χρήστη niki_zor που ρώτησε πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Που βρισκω το Disable Driver Signature Enforcement ρε παιδια? Τοσοι και τοσοι αναβαθμιζεται , ενας δεν μπορει να απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Εχω το omnia2 και εχω ενα προβλημα με το gps. Εχω περασει κανονικα το destinator και τους χαρτες αλλα δεν μπορει να βρει σημα gps. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να ενεργοποιησω το gps ή τιποτα αλλο? Ειμαι καινουργιος σε αυτα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια!! Εχω το omnia2 και εχω ενα προβλημα με το gps. Εχω περασει κανονικα το destinator και τους χαρτες αλλα δεν μπορει να βρει σημα gps. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να ενεργοποιησω το gps ή τιποτα αλλο? Ειμαι καινουργιος σε αυτα.

Ευχαριστω

 

Βάλε πρώτα το GPS Test και άστο σε ανοιχτό ουρανό να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266960

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πρώτα το GPS Test και άστο σε ανοιχτό ουρανό να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266960

 

πως καταλαβαινουμε οτι το gps test βρηκε τη θυρα και κλειδωσε δορυφορους?Τι ενδειξη βγαζει οταν το κανει αυτο?

 

Γιατι εγω το χρησιμοποιησα κατω απο ανοιχτο ουρανο και δεν εκανε τιποτα..Εβγαζε την θρυρα com 1 ή com 7 πχ και διπλα της ενα κοκινο σημαδι.τι ρολο παιζουν τα HDop και Fix??Το κοκινο σημαδι γινεται πρασινο αν βρει την καταληλη θυρα και κλιεδωσει δορυφορο??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κουκκίδα θα γίνει πράσινη και θα γράφει gps running όπως στο screenshot. Τα υπόλοιπα δεν σε ενδιαφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κουκκίδα θα γίνει πράσινη και θα γράφει gps running όπως στο screenshot. Τα υπόλοιπα δεν σε ενδιαφέρουν.

 

Καλα Κρασια!!Τιποτα απο αυτα δεν εκανε!!!

 

Ελεος τι διαολο συμβαινει με το Gps?????????????Δε λεει να λειτουργησει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι έκανα και δεν μου βγάζει καθόλου Τ9.. Κοίταξα και τις ρυθμίσεις τι; βγάζει κανονικά σαν να υπάρχει Τ9 αλλά όταν παω στο μήνυμα δεν το εμφανίζει καθόλου και επίσης δεν μπορώ να πατήσω το κουμπάκι στο keyboard για να ενεργοποιηθεί και καλά το Τ9, γενικά συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχει καθόλου.. Ξέρετε τι παίζει?

 

Επίσης μου βγάζει συνέχεια ότι η μνήμη αποθήκευσης είναι οριακά ανεπαρκής.. Τι μπορώ να κάνω γι αυτο? Δεν έχω κάνει εγκατάσταση κανενός σχεδόν προγράμματος κτλ σε εκείνη τη μνήμη και συνεχίζει να το βγάζει και είναι αρκετά ενοχλητικό μιας και δε με αφήνει ούτε να περιηγηθώ σε σελίδες του ιντερνετ.:mad::mad:

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

πωσ κανω απεγκαστηση παιχνιδιων εφαρμογων?δεν φευγουν οταν τα διαγραφω απο φαιλ εξπλορελ ειναι στο μενου ακομα
Link to comment
Share on other sites

πωσ κανω απεγκαστηση παιχνιδιων εφαρμογων?δεν φευγουν οταν τα διαγραφω απο φαιλ εξπλορελ ειναι στο μενου ακομα

 

πας ρυθμισεις/ρυθμισεις μνημης/κυριος χωρος αποθηκευσης και στην κατω πλευρα ειναι τα προγραμματα ενα ενα.πατας διαγραφη σε οποιο θες να διαγραψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα Κρασια!!Τιποτα απο αυτα δεν εκανε!!!

 

Την πρώτη φορά χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνο. Το άφησες αρκετά λεπτά σε ανοιχτό ουρανό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω ήμουν σε δίλλημα πριν το πάρω. Αλλά πήγα και το είδα από κοντά και το άσπρο μου άρεσε περισότερο. Οπότε πήρα το άσπρο και δεν το έχω μετανιώσει μιας και είχα βαρεθεί συνέχεια τα μαύρα κινητά. Το μόνο κακό είναι λερώνεται εύκολα. Αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Αναφέρομαι στο χρήστη niki_zor που ρώτησε πιο πάνω.

 

Σίγουρα είναι υποκειμενικό,αλλά όταν λες ότι λερώνεται τί ακριβώς εννοείς?Καθαρίζει όμως?

Απλά τα πιο πολλά καταστήματα έχουν το μαύρο σαν δείγμα και για αυτό ήθελα μια βοήθεια(δεν μπορώ να δω το άσπρο).

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι κατ΄ εμέ πιο κλασικό από το λευκό. Θα το βαρεθείς δηλαδή πιο δυσκολά, αν θες να το κρατήσεις για χρόνια! Με το λευκό θα κάνεις την πλάκα σου για μερικούς μήνες ότι έχεις κάτι εντυπωσιακό και μετά τέλος... Άσε που το γυαλιστερό του μαύρου είναι όλα τα λεφτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!!! Ήθελα να ρωτήσω, διάβασα για ένα player το οποίο παίζει ταινίες τύπου *.avi και χρησιμοποιεί και κανονικότατα υπότιτλους σε *.srt. Αναφέρομαι στο core player ή αλλιώς tcpmp. Έχω δοκιμάσει άπειρες φορές να το περάσω στο τηλέφωνο, εντελώς ανεπιτυχώς όμως... :(

Ενώ δείχνει να γίνεται κανονικότατα η εγκατάσταση, βγάζει κανονικότατα επίσης συντομευση στην έναρξη, μόλις πάω να το τρέξω, εμφανίζει σφάλμα, πιο συγκεκριμένα: " Unexpected program failure. Please send 'crash.txt' to the developers. Program will now exit " .

Έχει κανείς την παραμικρή ιδέα τί μπορεί να κάνω λάθος; Ή ακόμα αν έχει κανείς υπόψιν κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα να μου αντιπροτείνει πιο εύκολο να το περάσω...; :blink: Θα ήμουν ευγνώμων... :O :rolleyes:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρες!!! Ήθελα να ρωτήσω, διάβασα για ένα player το οποίο παίζει ταινίες τύπου *.avi και χρησιμοποιεί και κανονικότατα υπότιτλους σε *.srt. Αναφέρομαι στο core player ή αλλιώς tcpmp. Έχω δοκιμάσει άπειρες φορές να το περάσω στο τηλέφωνο, εντελώς ανεπιτυχώς όμως... :(

Ενώ δείχνει να γίνεται κανονικότατα η εγκατάσταση, βγάζει κανονικότατα επίσης συντομευση στην έναρξη, μόλις πάω να το τρέξω, εμφανίζει σφάλμα, πιο συγκεκριμένα: " Unexpected program failure. Please send 'crash.txt' to the developers. Program will now exit " .

Έχει κανείς την παραμικρή ιδέα τί μπορεί να κάνω λάθος; Ή ακόμα αν έχει κανείς υπόψιν κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα να μου αντιπροτείνει πιο εύκολο να το περάσω...; :blink: Θα ήμουν ευγνώμων... :O :rolleyes:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοι μου συμφοριτες, γιατι δεν μου λετε πως θα βρω το disable driver signature enforcement στον υπολογιστη, το ρωτω τριτη φορα και πιστευω πως απαντηση μπορω να παρω αφου πολλοι εισαστε που εχετε αναβαθμισει την rom.

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ότι είναι για w.m. 6 ή 6.1...

Εγώ έχω 6.5....

Το περνάω και δεν το καταφέρνω και έλεγα μήπως φταίει η άλλη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Αισίως, κατάφερα να το περάσω το πρόγραμμα... Το θέμα τώρα είναι ότι οι υπότιτλοι φαίνονται μόμο όταν είναι σε όρθια θέση το τηλέφωνο κ μόνο όταν πατάω pause....Σε όπθια θέση όταν παίζει η ταινία δεν φαίνεται τίποτα, και σε καθηστή θέση, εννοώ στο πλάι, κανει απο κάτω μια μαύρη γραμμή, και τα γράμματα απο τους υπότιτλους, φαίνονται σαν κόκκινες γραμμές ή τελείες, με λίγα λόγια καταλαβαίνω ότι ειναι οι υπότιτλοι επειδή το υποθέτω.... Είναι σα να είναι χαλασμενη θα έλεγα η οθόνη...

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι έκανα και δεν μου βγάζει καθόλου Τ9.. Κοίταξα και τις ρυθμίσεις τι; βγάζει κανονικά σαν να υπάρχει Τ9 αλλά όταν παω στο μήνυμα δεν το εμφανίζει καθόλου και επίσης δεν μπορώ να πατήσω το κουμπάκι στο keyboard για να ενεργοποιηθεί και καλά το Τ9, γενικά συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχει καθόλου.. Ξέρετε τι παίζει?

 

Επίσης μου βγάζει συνέχεια ότι η μνήμη αποθήκευσης είναι οριακά ανεπαρκής.. Τι μπορώ να κάνω γι αυτο? Δεν έχω κάνει εγκατάσταση κανενός σχεδόν προγράμματος κτλ σε εκείνη τη μνήμη και συνεχίζει να το βγάζει και είναι αρκετά ενοχλητικό μιας και δε με αφήνει ούτε να περιηγηθώ σε σελίδες του ιντερνετ.:mad::mad:

 

Κανείς???:cry:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω επιδοτηση γυρω στα 400 ευρω να παω να παρω το omnia II η να δωσω αλλα 200+ ευρω και να παρω το htc hd2????

 

αξιζει???το samsung εχει και αυτο gps οθονη καλη κτλ...εδω και ενα χρονο εχω το 5800nokia και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο πλευρας τιμη αποδοσης του κινητου!!!

 

δεν θελω να με απαντησετε εντελως gatzetika δλδ ο μαμαει το htc....!!!

 

το ερωτημα θα το βαλω και στην σελιδα του HTC

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από μένα

Παλιός χρήστης κινητών και PC (λόγο ηλικίας) αλλά είναι η πρώτη επαφή ου με win mobile

Τελευταίο είχα LG ARENA καλώ τηλ για τα λεφτά του αλλά το θέμα κλειστό λειτουργικό για μένα έχει λήξη.

Έχω το OMNIA 2 εδώ και δύο βδομάδες περίπου αλλά θεώρησα καλώ να διαβάσω όλο το forum να ασχοληθώ με το τηλ – και μπορώ να πω ότι μου λύθηκαν πολλές απορίες (πολύ καλή ενημέρωση και μπράβω σας)

Το πείρα με win 6.5 και εγκατέστησα πολλά προγράμματα απʼ αυτά που βρήκα στο forum (αλλά και μη) και μπορώ να πώ ότι έμεινα πόλη ευχαριστημένος από την απόδοση του – λίγα κολλήματα τίποτε το σοβαρό άλλωστε συμβαίνει σε όλα τα τηλέφωνα

Πρώτο το Nodata (και ησύχασα) resco explorer – registry, gpstest, finger keyboard, core player, spbmibileshell (καταεντυπωσιάστηκα το τηλ πάει σφαίρα – το μόνο που με χάλασε λίγο είναι το πληκτρολόγιο στις επαφές) πολλά προγράμματα πλοήγησης και άλλες εφαρμογές να μην μακρηγορώ και σκίζει από απόδοση

Προσωρινά δεν σκέφτομαι να ασχοληθώ με αναβαθμίσεις και τέτοια γιατί δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα.

Τα μόνα που με χάλασαν λίγο είναι η απόδοση της οθόνης στον ήλιο και το gps που άλλες φορές κλειδώνει τάχιστα και άλλες φορές κάνεις αμάν (καμιά σχέση με το I phone)

Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι μέλλων δύσκολα θα το βαρεθώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...