Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν πολλές επιλογές. Δώσε μας κάποιο link για παράδειγμα.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34438&bid=62&ref=bestprice

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Νομίζω ότι η συγκεκριμένη δεν έχει άνοιγμα από πίσω για το ηχείο και δεν ξέρω ποσο καλά θα ακούγεται το κινητό μέσα στην θήκη :confused:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η συγκεκριμένη δεν έχει άνοιγμα από πίσω για το ηχείο και δεν ξέρω ποσο καλά θα ακούγεται το κινητό μέσα στην θήκη :confused:

 

 

Κατι αλλο να αντιπροτεινεις????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Περήφανος κάτοχος και εγώ του ομνια αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις ρε παιδιά. Ισως να είναι χαζές αλλά έχω μαυρα μεσάνυχτα στο συγκεκριμενο τομέα. Λοιπόν...

 

1. Για να λαμβάνεις e-mail στο κινητό πρέπει να έχεις (ανεξαρτήτως ρυθμίσεων ) κάποιο ανάλογο πακέτο υπηρεσιών ενεργοποιημένο από τον πάροχο πχ κοσμοτέ? Η΄μπορείς να δέχεσαι με κάποιες ρυμθμίσεις μέσω GPRS με άλλη χρέωση.

 

2. Για να βλέπεις πχ το SPBWeather φαντάζομαι ότι πρέπει πάλι να έχεις πακέτο από υπηρεσία ή υπάρχει άλλη μέθοδος.

 

Αυτά προς το παρόν....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Για να λαμβάνεις e-mail στο κινητό πρέπει να έχεις (ανεξαρτήτως ρυθμίσεων ) κάποιο ανάλογο πακέτο υπηρεσιών ενεργοποιημένο από τον πάροχο πχ κοσμοτέ? Η΄μπορείς να δέχεσαι με κάποιες ρυμθμίσεις μέσω GPRS με άλλη χρέωση.

 

2. Για να βλέπεις πχ το SPBWeather φαντάζομαι ότι πρέπει πάλι να έχεις πακέτο από υπηρεσία ή υπάρχει άλλη μέθοδος.

 

1. GPRS και ίντερνετ από τον πάροχο είναι το ίδιο πράγμα.

 

2. Μπορείς να συνδέεσαι και μέσω wifi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο να αντιπροτεινεις????

 

Αυτο http://www.fommy.com/view-full-page.asp?skuno=86747 και αυτα για να διαλεξεις http://www.fommy.com/accessories.asp?make=Samsung&model=Samsung+Omnia+2+i920&cat=Cases

Ολα για ΟΜΝΙΑ ΙΙ και οχι για ΟΜΝΙΑ η IPHONE το λέω αυτό γιατί το iphone είναι ποιο φαρδύ από το omnia 2 και το omnia 2 ποιο λεπτό από το omnia 1 οποτε πεζή να έχεις και προβλήματα εφαρμογής.

Μην μπερδευτείς με το ι920 που γραφη ταιριάζουν και για το i8000

δεν έχουν διαφορα στο μέγεθος μονο στην θέση τις msd.

Edited by DARKMAN74
Link to comment
Share on other sites

Βαση για να το στηριζουμε στον αεραγωγο του αυτοκινητου, υπαρχει? Εχω το golf4 και μονο εκει με εξυπηρετη τα μεγιστα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι υποχρεωτικό να βάλεις κάποια που να απευθύνεται στη συγκεκριμένη συσκευή αποκλειστικά. Μπορείς να βάλεις μια universal από αυτές που κυκλοφορούν στο ebay και σε εξευτελιστική τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση. Έχω συνδεδεμένο το bluetooth και όταν με καλούνε δεν ακούγεται το ringtone του τηλεφώνου αλλά μόνο του bluetooth. Θα ήθελα να χτυπάει και του τηλ. Ειναι κάποια ρύθμιση του τηλ ή φταίει το bluetooth?

 

Τελικά το κάνει και χωρίς το bluetooth. Ενώ ο ήχος του ringtone αναπαράγεται κανονικά όταν πηγαίνω να τον επιλέξω στις εισερχόμενες δεν παίζει.

Edited by zafou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτρεπετε με εγκατεστημενα το spb το naong mobile sence και το spikes micneo taskbar να μου ξεκιναει μετα απο soft reset με 30mb ram? πως να απενεργοποιησω το today screen?

 

Παιδια επιτρεπετε με εγκατεστημενα το spb το naong mobile sence και το spikes micneo taskbar να μου ξεκιναει μετα απο soft reset με 30mb ram? πως να απενεργοποιησω το today screen?
μπορω να κανω καποιες αλλες ενεργειες ετσι ωστε να ξελαφρωσω λιγη ραμ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όταν λες να απενεργοποιήσεις το today screen εννοείς να βγάλεις το Spb Mobile Shell;

 

Για καθαρισμό της RAM δες και το CleanRAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου προτεινεις μια διευθυνση να κοιταξω? ευχαριστω πολυ.

 

http://www.netimes.com/shop/ Φθηνό και αξιόπιστο....

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να απενεργοποιήσεις το today screen εννοείς να βγάλεις το Spb Mobile Shell;

 

Για καθαρισμό της RAM δες και το CleanRAM.

 

To ερωτημα μου ειναι αν μπορουμε με καποιον τροπο να μεγαλωσουμε την ραμ του προγραμματος αφαιροντας κατι απο τον "εσωτερικο κοσμο" του κινητου ή απενεργοποιοντας κατι τελος παντων...ευχαριστω

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγητε την διαφορα του φοντου με την ταπετσαρια? Η φωτο που βαζουμε τι ειναι? ταπετσαρια? Πως μπορω να βαλω στην οθονη την αρχικη, που εχω βγαλει τα widgets, και δεν δειχνει τιπτα παρα μονο μλπε ανοιχτο χρωμα , μια εικονα αν γινετε?
Link to comment
Share on other sites

ταπετσαρια ειναι η εικονα που βαζεις στην αρχικη οθονη,η αλλη επιλογη ειναι για την οθονη που βλεπεις οταν ξεκλειδωνεις το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το ομνια σε λευκο.... :D πειτε μου οτι γινεται αλλαγη προσοψης απο μαυρο να το κανουμε λευκο....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To ερωτημα μου ειναι αν μπορουμε με καποιον τροπο να μεγαλωσουμε την ραμ του προγραμματος αφαιροντας κατι απο τον "εσωτερικο κοσμο" του κινητου ή απενεργοποιοντας κατι τελος παντων...ευχαριστω

 

Ποια RAM ποιου προγράμματος; :confused:

 

Αυτό που δίνω είναι η καλύτερη δυνατή λύση. Μπορείς να κερδίσεις RAM αφαιρώντας όλα τα shell από την αρχική οθόνη. Έτσι όμως χάνεις από εμφάνιση και φιλικότητα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια RAM ποιου προγράμματος; :confused:

 

Αυτό που δίνω είναι η καλύτερη δυνατή λύση. Μπορείς να κερδίσεις RAM αφαιρώντας όλα τα shell από την αρχική οθόνη. Έτσι όμως χάνεις από εμφάνιση και φιλικότητα στη συσκευή.

Την ραμ του κινητου εννοω.για να μην το κουραζω πολυ ακουω αλλα παιδια που λενε οτι με χιλια μιρια προγραμματα φορτωμενα το κινητο τους ξεκιναει με 50 και 60 μβ ραμ ενω εγω μονο με 3 προγραμματα ξεκιναω με 29-30μβ με αποτελεσμα να μην μου δουλευει το igo 8 και γιαυτο εχω απελπιστει και δεν ξερω τι να κανω...μηπως να το πουλησω τωρα που κραταει ακομα τιμη:lol::lol::lol:
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παιδια εκανα ενα hard reset στην συσκευη και ξαφνκα δεν δουλευει το zip.... δλδ δν ανοιγε .zip αρχεια! τι να κανω???

 

 

Υ.Γ. καθε φορα που παω να ανοιξω κατι τςρα μ λεει συνεχεια δεν ειναι αξιοπστο και τετοια..... τι παιζει εδς? (μιλαω για προγ που εχω βαλει εγω)

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!ειμαι κι εγω κατοχος του omnia απο χθες!μετα απο επαφη με αρκετα smartphones και καχυποψια ανοιγωντας το κουτι του εχω να πω οτι το <μηχανημα> ειναι απλα κορυφαιο .στο θεμα hardware ειναι ποιοτικοτατο.οσο για το software με λιγο ψαξιμο που εκανα ...λες οτι αξιζει τα λεφτα του!ειναι η πρωτη φορα με samsung ..δεν το περιμενα τοσο ποιοτικο!αυτα γιατι τα καλα πρεπει να λεγονται (ιδιως απο ατομα σαν εμενα τοσο ...σχολαστικα!)
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!ειμαι κι εγω κατοχος του omnia απο χθες!μετα απο επαφη με αρκετα smartphones και καχυποψια ανοιγωντας το κουτι του εχω να πω οτι το <μηχανημα> ειναι απλα κορυφαιο .στο θεμα hardware ειναι ποιοτικοτατο.οσο για το software με λιγο ψαξιμο που εκανα ...λες οτι αξιζει τα λεφτα του!ειναι η πρωτη φορα με samsung ..δεν το περιμενα τοσο ποιοτικο!αυτα γιατι τα καλα πρεπει να λεγονται (ιδιως απο ατομα σαν εμενα τοσο ...σχολαστικα!)

Καλορίζικο φίλε!

Έτσι είναι...Πρέπει να λέγονται τα καλά..Απο hardware η συσκευή είναι top! :)

 

Είναι εύκολο να δείς ποια rom έχει? Απο που το πήρες?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...