Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα...

Υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε σε κάποια από τις αρχικές οθόνες να προβάλλονται τα καθημερινά ραντεβού, όπως στο tf3d της htc ή το spb mobile shell ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημέρα...

Υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε σε κάποια από τις αρχικές οθόνες να προβάλλονται τα καθημερινά ραντεβού, όπως στο tf3d της htc ή το spb mobile shell ??

 

Έχεις κάνει την ίδια ερώτηση και εδώ και στο thread του omnia1. Για ποιο από τα δύο σε ενδιαφέρει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Bρές και εγκατέστησε τα:

CyberionVoiceSD_for_WM6_v1.2_build_61226_1_fixed.cab

JetBTHFExt-PPC-1.31.178.1.cab

 

On the Hands-free Config application you will find Advanced Options page. From that page you can choose to have the JETware Extension handle Caller ID.

 

Τα εγκατέστησα, αλλά εξακολουθώ να έχω πρόβλημα. Με το Νοκια που είχα πατούσα το κουμπί του handsfree έλεγα το όνομα και έκανε την κλήση. Τώρα δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω αυτό... Πρέπει να ανοίξω πρώτα χειροκίνητα μέσα από το μενού το CyberionVoiceSD και μετά να κάνω την φωνητική κλήση. Υπάρχει λύση για αυτό;

Και κάτι άλλο... Αναβάθμισα το τηλ μου αλλά δεν πέρασα το τελευταίο eBoot. Υπάρχει πρόβλημα;

 

 

Προέκυψε κάτι ακόμη πριν από λίγο.... Γέμισε ξαφνικά ο χώρος αποθήκευσης μου (512 ΚΒ). Δεν έχω εγκαταστήσει τπτ εκεί και πριν από ώρες που τον είχα τσεκάρει είχε περίπου 60 ΜΒ. Τί να κάνω;;;;

Edited by physikos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια υπαρχει κανενα .cab ή καποιο "trick" me την registry?

 

...που να κάνει τι;

 

Εάν απλά ζητάς έναν registry editor: http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε!

Έτσι είναι...Πρέπει να λέγονται τα καλά..Απο hardware η συσκευή είναι top! :)

 

Είναι εύκολο να δείς ποια rom έχει? Απο που το πήρες?

φιλε ακομα δεν εχω ψαξει ποια rom φοραει(ακομα δεν ξερω πως).οταν τη βρω θα στο πω.το πηρα απο wind.:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε ακομα δεν εχω ψαξει ποια rom φοραει(ακομα δεν ξερω πως).οταν τη βρω θα στο πω.το πηρα απο wind.:)

 

φιλε μ ποσο το πηρες? εγω γ καποιο λογο τ πηρα 440.... δεν μ χαλασ απλα μ φανηκε περιεργο γτ εγω το περιμενα στα 520 τοσο τ ειχε η wind!

 

...που να κάνει τι;

 

Εάν απλά ζητάς έναν registry editor: http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

 

Στο ν βελτιωνει κατι, εστιαση,ζουμ, διαφορα τετοια! γτ στο ericsson π ειχα(g900) μ κατι τροπους καπως τ πειραζες κ αλλα αλλαζε λιγο! κ λεω μηπως γντ κ εδω κατι....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε ακομα δεν εχω ψαξει ποια rom φοραει(ακομα δεν ξερω πως).οταν τη βρω θα στο πω.το πηρα απο wind.:)

 

Κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει ένα About και ένα Device Information.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει ένα About και ένα Device Information.

παιδες το πηρα 320 με επιδοτηση (παγιο 25Ε)..ειναι windows 6.5.η εκδοση pda ειναι..

I8000 NXXIJ3

CSC..I8000EURIJ5:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Και εγω το πήρα με επιδοτηση την παρασκευη!!!!!! Του εβαλα την Α1 και ειναι τελειο!! Η ΣΠΒ δεν με πολυ τρελαινει (εβαλα την 3.5.3) αλλα λειτουργει σαν καλο συμπληρωμα στο μαμα σοφτ.

Ξερετε πως αλλαζει το μπακραουντ στην οθονη του σπβ???

επισης υπαρχει τροπος να παιζει υποτιτλους ο μεντια πλαιερ??? Ο κορε που εβαλα μ φαινεται λιγο μυστηριος... Θανκσ!!!

 

Α και ο ακροβατ ριντερ δεν περιστρεφει την οθονη για να δειξει πλαγια τα αρχεια........ Φταιω εγω??? ποιο αλλο ειναι καλο προγραμμα???

Edited by bravechiefgr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης υπαρχει τροπος να παιζει υποτιτλους ο μεντια πλαιερ??? Ο κορε που εβαλα μ φαινεται λιγο μυστηριος... Θανκσ!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

Α και ο ακροβατ ριντερ δεν περιστρεφει την οθονη για να δειξει πλαγια τα αρχεια........ Φταιω εγω???

 

Πρόκειται για περιορισμός του Acrobat.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το ομνια σε λευκο.... :D πειτε μου οτι γινεται αλλαγη προσοψης απο μαυρο να το κανουμε λευκο....

 

Ξερει καποιος ισως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν εργοστασιακο που ειναι.. δεν εχει καποιο gps-χαρτες απο μονο του αποως ολα τα κιν? Επισης πας ρυθμισεις->γενικα-> gps-> xtra και παταω την ληψη δεδομενων αλλα αυτη κραταει 3-6 δευτ. και απο κατω φραγει χρονο ληψης κατι μερες και ωρες...(6μερες 23 ωρες!) μπορειτε να μου δωσετε κανα φως?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια σαν εργοστασιακο που ειναι.. δεν εχει καποιο gps-χαρτες απο μονο του αποως ολα τα κιν?

 

Οι περισσότερες συσκευές της κατηγορίας δεν συνοδεύονται από κάποιο πακέτο προγράμματος πλοήγησης και χαρτών. Επίσης... τι εννοείς εργοστασιακό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραια και καλα με το omnia μου αλλα εχει ενα ελαττωμα,

 

Για ακυρο λογο μερικες φορες δε λειτουργει η επιλογη ''μενου'' στα μηνυματα και στις εργασιες, δε θυμαμαι να το εχω δει και σε αλλο μενου αλλα εκει σιγουρα...

Εννοω δεν ανεβαινει το παραθυρακι που εχει τις επιλογες της διαγραφης, αντιγραφης κτλ κτλ...

 

Με soft reset επανερχεται...

 

 

Γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες συσκευές της κατηγορίας δεν συνοδεύονται από κάποιο πακέτο προγράμματος πλοήγησης και χαρτών. Επίσης... τι εννοείς εργοστασιακό;

 

Ελεγα οπως στα Nokia η στο iphone η στα ericsson εχουν κατι σαν προγραμμα που εχουν χαρτες και κλπ. και νομιζω περνουσες καποιο προγραμμα! αλλα απ'οτι καταλαβα πρεπει να βαλλω μονος μου! η εγκατασταση ειναι μπελαλιδικη??

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει την ίδια ερώτηση και εδώ και στο thread του omnia1. Για ποιο από τα δύο σε ενδιαφέρει;

 

Ουπς, συγνώμη, για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ, ενδιαφέρομαι....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος να βάλω στην επιφανεια εργασίας του ui της samsung δικα μου widgets?? στην μπαρα που έχει αριστερά εμφανιζει μονο λιγα εξειδικευμένα κ δεν μπορω να προσθεσω περισσοτερα. Επίσης ξέρει κανείς πως εγκαθιστω java εφαρμογες??? Οτι δοκίμασα μεχρι τώρα σε ξαρ κατάληξη δεν το εγκαθιστα!! Edited by bravechiefgr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η εγκατασταση ειναι μπελαλιδικη??

 

Σε άλλα περισσότερο, σε άλλα λιγότερο και σε άλλα καθόλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pε παιδιά ελληνικές εφαρμογές για omnia 2 που μπορούμε να βρούμε ? υπάρχουν ?:(:(
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα περισσότερο, σε άλλα λιγότερο και σε άλλα καθόλου.

 

Εγω προσπαθησα να βαλω το garmin ηταν καπως μπελας! οσο για τα igo8 kai destinator7

δεν ξερω τι παιζει και αν ειναι καλα! αλλα γενικς αυτα τα 3 ακουω συχνα! να ξανα δοκημασω το garmin?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές εφαρμογές που να κάνουν τι;

 

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο γενικά για ελληνικές εφαρμογές, έως τώρα έχω βρει μονο εορτολόγιο.

Δεν υπάρχουν άλλες? πχ πρώτες βοήθειες, ζώδια, διετές, λεξικά, fun apps,εγκυκλοπαίδειες .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο γενικά για ελληνικές εφαρμογές, έως τώρα έχω βρει μονο εορτολόγιο.

Δεν υπάρχουν άλλες? πχ πρώτες βοήθειες, ζώδια, διετές, λεξικά, fun apps,εγκυκλοπαίδειες .

 

Εορτολόγιο ψάχνω και εγώ ποιό έβαλες, παίζει καλά;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εορτολόγιο ψάχνω και εγώ ποιό έβαλες, παίζει καλά;

 

Papadimitriou Hellenic Callendar ναι παιζει μια χαρα.

http://www.papadi.gr/Default.aspx?TabId=253

Edited by DARKMAN74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...