Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθεσω οτι σε αυτα τα κινητα δεν κανει αναβαθμιση απο το samsung update?

Δοκιμασα και δεν βλεπει το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα το κινητο εχει ενα μονο μεγαφωνο; δεν εχει stereo εξωτερικο ηχο ; ( εννοω εκτος των ακουστικων)

:blink:

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι σε αυτα τα κινητα δεν κανει αναβαθμιση απο το samsung update?

Δοκιμασα και δεν βλεπει το κινητο..

 

Απλά δε θα υποστηρίζεται ακόμη η ελληνική έκδοση λογισμικού.Όταν βγει αναβάθμιση(μετά από κανά 5μηνο-Samsung είναι αυτή :p )θα υποστηριχτεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο εχει ενα μονο μεγαφωνο; δεν εχει stereo εξωτερικο ηχο ; ( εννοω εκτος των ακουστικων)

:blink:

 

Eνα μεγαφωνο εχει δυστυχως ναι..

Link to comment
Share on other sites

την φωτογραφικη του θα την δουμε? ακομα να το παρει κανεις...?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μικελίνο,σε καταλαβαίνω οτι σαν κάτοχος του Omnia HD θα ηθελες να μην υπάρχει κατι καλύτερο απο το δικό σου,

ομως σε ολα αυτά που είπες εχεις άδικο,το κιν το εχω,η λειτουργία αφής σου παίρνει περίπου μια εβδομάδα για να την μάθεις σε αυτό το κιν,να μαθεις τις λεπτομέριες της και ολα τα αλλα εξτρα που κανει ζοομ κ.λ.π.

Τώρα οσο για την νυχτερινή που λες,δεν εχω δει καποιο κινητό που να τραβάει νυχτερινή λειτουργια και να εχει την ποιότητα που εχει η κανονική λειτουργια,και ειδικά αν εριχνες και flas μέχρι να αναγνωρίσει και να καθαρίσει η εικόνα απο το extra φως...κλάυτα χαράλαμπε,και ειδικά οσα video εχω τραβίξει με κινητά σε νυχτερινη λειτουργία ειναι λες και βλέπεις video σε slow motion...οπότε αστο αυτό περι flas και νυχτερινής.

Τώρα οσο για το σερφάρισμα στο net και στις extra εφαρμογές...δε νομίζω να υπάρχει κάποιο αλλο κιν που να μπορεί να ανταγωνιστεί το Apple ή έστω να μπορεί να του μοιάσει λίγο,όλα τα αλλα κάνουν απλά οτι μπορούν.

Εξαρτάται το τι ζηταει ο κάθε ενας,υπάρχουν κάποιοι που θέλουν ενα συνδιασμό ολων αυτών και ας μην ειναι ολα τέλεια,υπάρχουν άλλοι που θέλουν μόνο να κανουν την δουλεία τους δηλαδή να μιλάνε και να εχουν μια πάρα πολύ καλή φωτο όποτε την χρειαστούν χωρίς να κουβαλάνε μαζί τους συνεχώς μια ψιφιακή,και υπάρχουν και κάποιοι που απλά δεν τους φτάνουν οι μισές ώρες της ημέρας που ασχολούντε με το PC τους και το net αλλά θέλουν επίσης την αλλη μισή να την περνάνε χαιδεύοντας ενα κιν....

So simple...

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω και πολλα ,γινεται να περασουμε jar files και χαρτες? δηλαδη με αυτο το λογισμικο δεν μπορουμε να περασουμε καμια εφαρμογη? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μικελίνο,σε καταλαβαίνω οτι σαν κάτοχος του Omnia HD θα ηθελες να μην υπάρχει κατι καλύτερο απο το δικό σου,

ομως σε ολα αυτά που είπες εχεις άδικο,το κιν το εχω,η λειτουργία αφής σου παίρνει περίπου μια εβδομάδα για να την μάθεις σε αυτό το κιν,να μαθεις τις λεπτομέριες της και ολα τα αλλα εξτρα που κανει ζοομ κ.λ.π.

Τώρα οσο για την νυχτερινή που λες,δεν εχω δει καποιο κινητό που να τραβάει νυχτερινή λειτουργια και να εχει την ποιότητα που εχει η κανονική λειτουργια,και ειδικά αν εριχνες και flas μέχρι να αναγνωρίσει και να καθαρίσει η εικόνα απο το extra φως...κλάυτα χαράλαμπε,και ειδικά οσα video εχω τραβίξει με κινητά σε νυχτερινη λειτουργία ειναι λες και βλέπεις video σε slow motion...οπότε αστο αυτό περι flas και νυχτερινής.

Τώρα οσο για το σερφάρισμα στο net και στις extra εφαρμογές...δε νομίζω να υπάρχει κάποιο αλλο κιν που να μπορεί να ανταγωνιστεί το Apple ή έστω να μπορεί να του μοιάσει λίγο,όλα τα αλλα κάνουν απλά οτι μπορούν.

Εξαρτάται το τι ζηταει ο κάθε ενας,υπάρχουν κάποιοι που θέλουν ενα συνδιασμό ολων αυτών και ας μην ειναι ολα τέλεια,υπάρχουν άλλοι που θέλουν μόνο να κανουν την δουλεία τους δηλαδή να μιλάνε και να εχουν μια πάρα πολύ καλή φωτο όποτε την χρειαστούν χωρίς να κουβαλάνε μαζί τους συνεχώς μια ψιφιακή,και υπάρχουν και κάποιοι που απλά δεν τους φτάνουν οι μισές ώρες της ημέρας που ασχολούντε με το PC τους και το net αλλά θέλουν επίσης την αλλη μισή να την περνάνε χαιδεύοντας ενα κιν....

So simple...

 

αν το τηλεφωνο ειχε μια πιο καλη εγγραφη ηχου στο βιντεο γιατι ειναι αθλιος πραγματικα ο ηχος που ηχογραφει θα ξεχναγα αρκετα απο τα αρνητικα του.. την αφη του omnia HD ειναι αδυνατον να την πιασει λογο οτι ειναι αλλος τυπος οθονης αλλα θα μπορουσε να ειχε την αποκριση που τουλαχιστον εχει το ν97 η το 5800 που ειναι μια χαρα και εχουν ιδιο τυπο οθονης.. αυτο που μου εκανε εντυπωση στο βιντεο του ειναι οτι εστιαζει συνεχεια κατι που δεν το εχω ξανασυναντησει σε αλλο τηλεφωνο,... και ερχεται μετα η αγαπητη samsung και σου βαζει αυτη την αθλια ηχογραφιση για να σου φυγει αμεσως η χαρα...:mad:

και το ομνια HD μην νομιζεις αθλια ηχογραφουσε με την ελληνικη ρομ... αναγκαστικα να το εχω με αγγλικο μενου για να βελτιωσω την εγγραφη ηχου.... η μονη μου ελπιδα πια ειναι στο satio που θα εχει και ξενον φλας και απο οσο εχω δει εχει και νυχτερινες ληψεις με φλας και πραγματικα φανταστικη ηχογραφιση στο βιντεο οπως εχω δει σε βιντεακι στο youtube σε μια συναυλια...

Link to comment
Share on other sites

αν το τηλεφωνο ειχε μια πιο καλη εγγραφη ηχου στο βιντεο γιατι ειναι αθλιος πραγματικα ο ηχος που ηχογραφει θα ξεχναγα αρκετα απο τα αρνητικα του.. την αφη του omnia HD ειναι αδυνατον να την πιασει λογο οτι ειναι αλλος τυπος οθονης αλλα θα μπορουσε να ειχε την αποκριση που τουλαχιστον εχει το ν97 η το 5800 που ειναι μια χαρα και εχουν ιδιο τυπο οθονης.. αυτο που μου εκανε εντυπωση στο βιντεο του ειναι οτι εστιαζει συνεχεια κατι που δεν το εχω ξανασυναντησει σε αλλο τηλεφωνο,... και ερχεται μετα η αγαπητη samsung και σου βαζει αυτη την αθλια ηχογραφιση για να σου φυγει αμεσως η χαρα...:mad:

και το ομνια HD μην νομιζεις αθλια ηχογραφουσε με την ελληνικη ρομ... αναγκαστικα να το εχω με αγγλικο μενου για να βελτιωσω την εγγραφη ηχου.... η μονη μου ελπιδα πια ειναι στο satio που θα εχει και ξενον φλας και απο οσο εχω δει εχει και νυχτερινες ληψεις με φλας και πραγματικα φανταστικη ηχογραφιση στο βιντεο οπως εχω δει σε βιντεακι στο youtube σε μια συναυλια...

 

 

ρε mike θα με κανεις να ακυρώσω την αναμονή για το 3Gs και να τους πω για το Satio...!!!

Πολύ καλό....αν και τις στιγμές που σβύνουν καποιοι προβολείς ειναι θεοσκότεινο το βίντεο...:D

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να βγει καποια ρομ απο εξωτερικο που να βελτιωνει την ηχογραφιση στο βιντεο εστω και ας εχουμε αγγλικο μενου... αλλα δεν ξερω ποσο ειναι δυνατον να γινει αναβαθμιση firmware σε τετοιες συσκευες....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και κατι αλλο τρελο σε αυτο το τηλεφωνο....... ο browser παιζει τα φλας στις σελιδες κανονικα..... μπηκα youtube στην ολοκληρη σελιδα και στο facebook και παιζει τα βιντεο κανονικα αν και στο facebook μου εβγαλε ενα μνμ οτι δεν υπαρχουν ελευθεροι ποροι και κλειστε καποιες εφαρμογες χωρις να τρεχει τιποτα αλλο απο πισω.... αλλα σπανιο για τετοια κατηγοριας συσκευη.. μηπως τελικα τρεχει κανενα λειτουργικο απο πισω...????????
Link to comment
Share on other sites

Το αν παίζει η όχι flash δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το λειτουργικό του είναι symbian/wm κτλ. Απλά έχει ενσωματωμένο Flash Player ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω πλοϊγο για να περασω μεσα στο κινιτο????και εφαρμογες παιρνει τελικα???
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το pixon12 σημερα και θα ηθελα να βοηθησει καποιος με την εγκατασταση παιχνιδιων και πως μπορω να βαλω χαρτες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια και εγω θελω να περασω κανα παιχνιδακι,εφαρμογες παιρνει?αν ναι πως?σε εσας βασιζομαστε !!!
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τους χάρτες ανατρέξτε στη σελίδα 80 στο εγχειρίδιο χρήσης . Εφαρμογές και παιχνίδια έψαξα και εγώ να βάλω, αλλά δίχως αποτέλεσμα, μάλλον δεν μπορούμε. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο ας μας βοηθήσει, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι νωρις ακομα θα πρεπει να περιμενουμε για παιχνιδια.Καταλαβα οτι χρειαζονται κωδκοι για να βαλεις java.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι νωρις ακομα θα πρεπει να περιμενουμε για παιχνιδια.Καταλαβα οτι χρειαζονται κωδκοι για να βαλεις java.

 

Καλησπέρα!

Μία απόρία....το gps είναι agps ή όχι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου γυρισε παλι το μυαλο και μεσα στο καινουργιο MediaMarkt της Θεσσαλονικης αποφασισα οτι ηθελα ενα touchscreen κινητο αξιωσεων. Απεκλεισα τα LG λογω ψευτοGPS και περιστρεφομουν αναμεσα στο Jet (399 ευρω) και το Pixon 12 (519 ευρω). Τελικα εκλινα στο Pixon 12 οχι τοσο λογω των megapixels αλλα κυριως για το xenon και την ολη κατασκευη και υλικα που ειναι σε σαφως πιο ακριβο και πολυτελες επιπεδο.

 

Το κινητο εχει αναμφισβητητα την απολυτα καλυτερη οθονη της αγορας απο πλευρας αποδοσης εικονας και το μονο του μειονεκτημα ειναι το οτι ειναι resistive και οχι capacitative. Κατα τα αλλα ειναι ενα καταπληκτικο multimedia μηχανακι. Το Wi-Fi ειναι αψογο, το Route66 GPS ειναι εξαιρετικο, με προχωρημενους χαρτες (τους κατεβασα μεσω Wi-Fi), το interface πολυ συγχρονο και η αποδοση της οθονης σε απιστευτα επιπεδα! Η ποιοτητα των υλικων και του φινιρισματος βρισκεται σε κορυφαιο επιπεδο και η ολη αισθηση ειναι στην ιδια κλαση με την τιμη του!

 

Απιστευτο και πληρεστατο gadget! Οριστε και δυο φωτο υπο συννεφια (υπαρχουν και στους "Διαξιφισμους").

 

http://img19.imagehosting.gr/out.php/t1103269_fwtografia0008.jpg http://img19.imagehosting.gr/out.php/t1103270_fwtografia0010.jpg

 

Kαλοριζικο φιλαρακι.Για πες μου τα ηχεια και το ακουστικο τι λενε;Επισης το GPS κανει πλοηγηση;:)

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε καλοριζικο το εχω και εγω αλλα δεν πολυκαταλαβα τι παιζει με τους χαρτες κατεβασα το ρουτε 66 απο εκει που λεει το εγχειριδιο ολα καλα, αλλα δεν βλεπω την ελλαδα με δρομους κτλ.μονο εναν γενικο χαρτη οταν κανω ζοομ εξαφανιζετα πρεπει να τουσ αγορασω?γιατι μου ζηταει εναν κωδικο ,και κατι αλλο παιχνιδια παιρνει? παντως οι φωτο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ .σε παρακαλω δωσε μου τα φωτα σου γιατι ειμαι ψιλοασχετος με αυτα τα θεματα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το πηρα πριν 2 μερες απο eshop. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημμα..Στην εγγραφη video μετα απο 1 λεπτο περιπου θολώνει η εικονα ανα διαστυματα και δεν κανει καθαρη καταγραφη video..Ξερει κανεις αν ειναι προβλημμα του κινητου??Η θελει καμια ρυθμηση το δοκιμασα σε ολες τις αναλυσεις και κανει το ιδιο εκει που κανει καταγραφη video θολώνει..Το δοκιμασα και με αυτοματο contrast και με ανιχνευση προσωπου

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ:cry::cry::cry:

 

520 euro και απο οτι φενεται επεσα σε προβληματικο..

Βρηκα αυτο:

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=85434

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το Pixon το Σαβατο και μεχρι στιγμης το εχω βρει παρα πολυ καλο με καλη διαρκεια μπαταριας και [ολυ καλη οθονη. Ενα προβλημα ομως και ζητω τα φωτα σας:ninja::ninja: με 500 ευρω φωνητικη κληση δεν εχει:wacko::wacko:???? Και αν δεν εχει υπαρχει η θα υπαρχει αργοτερα προγραμματακι να βαλουμε. Εχω βαρεθει καθε φορα να το ξεκλειδωνω για να κανω κληση, ενω εχω το bluetooth. Τη βοηθεια σας please............
Link to comment
Share on other sites

Παιγνίδια δεν παίρνει το κινητό? Κλασσικό Samsung? Προσπαθώ να περάσω java αλλά τίποτα.... Αν έχει καποιος ένα τρόπο ας μας το αποκαλύψει :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...