Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αυτο με την εστιαση δουλευει καλα σε εσας στα video εστιαζει καλα??Γιατι εμενα θολώνει στα video.Μονο οταν ειμαι εξω και εχει καλο φως εστιαζει καλα ο φακος..Ας απαντησει καποιος αν ειναι να το στυλω το κινητο αν εχω προβλημα.:(

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει καταφερει κανεις να κανει αναβαθμιση?(δεν ειμαι και σιγουροσ ποια ειναι και η ποιο προσφατη)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα την περασμενη εβδομαδα. Η σουιτα που εχει το CD κολλάει στην εξελιξη της ρυθμισης του τηλ. και πρεπει να κατεβασεις την τελευταια εκδοση της απο τον site.

Ο συνχρονισμός της SIM με τον Η/Υ δεν ειναι και οτι καλιτερο.

Περιμενα να κανει συχρονισμο του Outlook με την συσκευη οπως ειχα συνιθυσει με το Glofish x800, αλλα δυστυχως κανει με την σουιτα και τον Υπολ. και μετα πρεπει να τα στειλεις στην SIM αλλα και κει κοβει πολλα στοιχεια της επαφης.

Δεν εχω δει αξιολογο προγραμμα περιηγησης παρα μονο του Google map καμμια σχεση με destinator kai e-go κλπ.

Ο καταλογος επαφων δεν χωραει πολλους χαρακτηρε με αποτελεσμα να φαινετα το μισο ονομα αν ειναι μεγαλο το επωνυμο.

Η μπαταρια θελει φορτισμα καθε 2 μερες.

Μαλλον οχι και τοσο επιτυχημένη επιλογη παρα τα 12MPX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο με την εστιαση δουλευει καλα σε εσας στα video εστιαζει καλα??Γιατι εμενα θολώνει στα video.Μονο οταν ειμαι εξω και εχει καλο φως εστιαζει καλα ο φακος..Ας απαντησει καποιος αν ειναι να το στυλω το κινητο αν εχω προβλημα.:(

το εκανε και σε εμενα φιλε μου και ειναι οντως πολυ εκνευρηστικο.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε οταν λες δλδ τωρα δεν το κανει???

 

Το εστηλες για service η ετσι ειναι ο φακος δεν εχει τοσο ευαισθησια στο φως λαμπας και γενικα στον ελλιπη φωτισμο με αποτελεσμα να μην εστιαζει καλα στην καταγραφη video??

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εψαξες σε βαθος γιατι αναφερεις πραγματα που δεν ισχυουν. ;)

 

Τι ακριβως δεν ισχυει, θα ηθελες να βοηθησεις;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε οταν λες δλδ τωρα δεν το κανει???

 

Το εστηλες για service η ετσι ειναι ο φακος δεν εχει τοσο ευαισθησια στο φως λαμπας και γενικα στον ελλιπη φωτισμο με αποτελεσμα να μην εστιαζει καλα στην καταγραφη video??

το κινητο το πουλησα για τον συγκεκριμενο λογο. το ειχα παει στην smartec και μου ειπαν οτι ετσι ειναι εργοστασιακα.οταν το φως δεν ειναι παρα πολυ,προσπαθει με το auto focus να εστιασει το ανικειμενο λογο φωτισμου ομως μπερδευε την αποσταση με αποτελεσμα να θολωνει.δυστηχος δεν μπορεις να το ρυθμησεις και απο το μενου χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Toυς χαρτες τους κατεβασα μεσω W-Fi απο το μενου του "Περηγηση" επιλεγοντας Extras>Maps>Route 66 Store>Road Maps>Europe>Greece. Δεν εχω ιδεα τι γραφει το βιβλιαρακι.

 

OK Νομιζω οτι κατι βρηκα , αλλα εκανα μια βολτα στο site το 66.com

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πουλησα για τον συγκεκριμενο λογο. το ειχα παει στην smartec και μου ειπαν οτι ετσι ειναι εργοστασιακα.οταν το φως δεν ειναι παρα πολυ,προσπαθει με το auto focus να εστιασει το ανικειμενο λογο φωτισμου ομως μπερδευε την αποσταση με αποτελεσμα να θολωνει.δυστηχος δεν μπορεις να το ρυθμησεις και απο το μενου χειροκινητα.

 

Ευχαριστω φιλος..Ισως με μελλοντικο Firmware να εστιαζει καλυτερα ο φακος οταν δεν εχει πολυ φως.

 

Βασικα ειναι πολυ καλο σε γενικο συνολο αλλα η μπαταρια του 2 μερες το πολυ δεν μπορουσαν οι Kορεατες να βαλουν μια 1500mah να κραταει λιγο παραπανω..

 

Βρηκα κατι μπαταριες στο ebay που υποστυριζουν το μοντελο μπηκα στον πηρασμο αλλα μπορει να δημιουργησει και προβλημα στην συσκευη.

 

Επισης αυτο που δεν με αρεσε ειναι οτι δεν εχει μεγαλη ευαισθησια στο Wifi οπως ειχε το Nokia N82 μου ..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που με ενδιαφερει αρκετα και ισως μπορει να θεωρηθει για μερικους γελεια:rolleyes:....οffice μπορει να διαβασει ? και αν εχω καποιο κειμενο μπορω να συνεχιζω να το δουλευω στο τηλ. ? επισης acrobat reader ? και ολα τα συναφη..γιατι με ενδιφερουν πολυ για την δουλεια μου...σας ευχαριστω εκ των προτερων :happy:
Link to comment
Share on other sites

μία ακόμα ερώτηση.....το a-gps που έχει το τηλ λειτουργεί ώς πρόσθετη βοήθεια στην αρχή για να ΄΄λοκάρει΄΄ ή ανοίγει συνέχεια το internet ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eχει επιλογη. Αν θες απομονωνεις το internet μονιμα. Παλι πολυ γρηγορα κλειδωνει.

 

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, απλά είμαι ανάμεσα σε αυτό και το satio και την ψάχνω γενικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από Pixon 12 ......ωραία οθόνη με πολλή καλή απόκριση, εντυπωσιακή κάμερα και στην φωτό και στο βίντεο, γρήγορο wifi και σαν κατασκευή δείχνει πολύ στιβαρή γενικά, το μόνο που δεν κατάφερα να λειτουργήσω ήταν το gps , ζήτησα και την βοήθεια από τον πωλητή του πλαισιου αλλά μάταια.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπραβο! το κινητο ειναι εξοχο! μου αρεσει πολυ! (ναουσα ε?)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από Pixon 12 ......ωραία οθόνη με πολλή καλή απόκριση, εντυπωσιακή κάμερα και στην φωτό και στο βίντεο, γρήγορο wifi και σαν κατασκευή δείχνει πολύ στιβαρή γενικά, το μόνο που δεν κατάφερα να λειτουργήσω ήταν το gps , ζήτησα και την βοήθεια από τον πωλητή του πλαισιου αλλά μάταια.....

συμφωνω απολυτα! (εκτος απο το gps)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα! (εκτος απο το gps)

 

τι εννοείς? δεν κατάλαβα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? δεν κατάλαβα !

 

2 φορες ασχοληθηκα με το GPS του και δουλεψε κανονικα :up::clap:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

2 φορες ασχοληθηκα με το GPS του και δουλεψε κανονικα :up::clap:

 

είμαι και λίγο άμπαλος ξέρεις :) φαντάζομαι με κλειστό το inernet το δούλεψες.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μερικες ερωτήσεις προς τους κατόχους

1) το ξυπνητήρι χτυπάει οταν ειναι κλειστό το κινητο?

2)στην αναπαραγωγή αρχείων βιντεο εχει καθόλου κολλήματα?

3)αν ειναι ευκολο στον φίλο που ποσταρε τις φωτο πιο πάνω (τρομερη ποιότητα)

να ανεβάσει 1-2 αν ειναι δυνατον σε κλειστο χώρο με τη χρήση flash

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητηρι χτυπαει οταν ειναι κλειστο.Οσο για το βιντεο εμενα παιζει μια χαρα.

http://www.mobile-review.com/review/samsung-m8910-cam-en.shtml#1 δες και αυτο

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα και εγω :) απλα θα ηθελα να σας ρωτησω..σε σας περιειχε η συσκευασια θηκη και καρτα μνημης 2 GB ? γιατι σε εμενα ειχε :) (δεν ειχα διαβασει πουθενα οτι περιεχονται στην συσκευασια και μου εκανε εντυπωση) η εξαταται τελικα απο τον παροχεα και πως τα διαθετει στην αγορα /
Link to comment
Share on other sites

Η αποκριση δεν ειναι καλη; Γιατι εχω δοκιμασει μονο το jet που μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις! Το φλας τι εμβελεια εχει και ποσο θορυβο εχουν οι βραδυνες φωτο; Υποθετω οτι αφηνει πισω πολλα κινητα στη βραδυνη ληψη...
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις, κοιμαμαι ορθιος!:p Θελω να εχει καλη αποκριση, αρα οταν ειναι θα το δοκιμασω και βλεπουμε. Αλλιως και το jet δεν με χαλαει καθολου!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...