Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exo kapoies apories pou tis exo grapsei kai stin kentriki selida sxetika me to Qtek thelo na diavaso ena arxeio .txt pou einai sta ellinika kai den ta anagnorizei thelei kapoio programma?ta agglika einai ok,kai meta den mou pezei ta video morfis Mpeg,Avi.Wmv kai alla ekei ti prepei na kano giati mou leei trexe tin sosti efarmogi gia na pexoun an mporeite kai exete lisei steilte email sto terrorist@in.gr

 

 

h kante ena peply se periptosi pou den thelete na steilete email arkei na do apantisi na mou figei h agonia toulaxiston

 

 

euxaristo

 

 

Για τα mpeg θελει το PocketTV, για τα avi το betaplayer και για τα wmv τον windows media.

Τωρα για τα txt που δεν τα βλεπει τα Ελληνικα θα σου ελεγα να κατεβασεις το Repligo.Αυτο το προγραμμα μετατρεπει αρχεια txt,doc,pdf σε μορφη rgo και εγκαθηστα στο κινητο εναν viewer για να μπορεις να τα βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok file se euxaristo poli gia tis plirofories sou elpizo na vriskontai auta programmata eukola tora an esi exeis kapoio link pou tha mporouse na me voithouse perissotero kai mporeis na mou to peis exei kalos,pantos thanks gia tin voithia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑΝ ΗΧΟ MP3 NΑ ΠΑΙΖΕΙ ΩΣ ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??

ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ . . . . .

 

Ευχαριστω!!

I love my baby!!!
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑΝ ΗΧΟ MP3 NΑ ΠΑΙΖΕΙ ΩΣ ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??

Μόνο wav και wmv αρχεία παίζει. Τα βάζεις στο φάκελο Storage/Application Data/Sounds.

 

Μετά από την ρύθμιση των προφίλ θα μπορείς να επιλέξεις του ήχους αυτούς.

 

 

Υ.Γ. Νομίζω ότι υπάρχει πρόγραμμα για να μπορείς να βάλεις αρχεία mp3 ως ήχους κλήσης. Αλλά δεν έχω ιδέα πως το λένε. Αν κάποιος γνωρίζει ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες τι κανουμε? λοιπον problem υπαρχει το οποιο και εντοπισα σχετικα με το Bluetooth kai IR,πηγα να στειλω μια φωτο μεσο IR και εκει που μου λεει αναζητηση κανει αλλα μετα με γυρναει στο μενου "Διαχειρησης Αρχειων" εντελως κουφο και φυσικα δεν στελνει το αρχειο,μετα πηγα να το στειλω μεσω Bluetooth εκανα συζευγμενες συσκευες και τα σχετικα και εκει κολλησε το Qtek chrush ολικο επαθε, βεβαια ενα φιλαρακι που ξερει απο αυτα μου ειπε ισως να χρειαστει να βαλω αλλο προγραμμα "Διαχειρησης Αρχειων" (file manager). η δικια σας γνωμη ποια ειναι και τι πιστευετε να εχει πεχτει και τι μπορω να κανω ετσι ωστε να δουλευουν ολα ρολοι

 

το περιεργο ειναι οτι και με το Bluetooth εκει κολλησε κανονικοτατα το κινητο

 

Τελος παντων εσεις ξερετε κατι παραπανω και θα μου πειτε

 

Thanks και τα ξανα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια ερώτηση, ελπίζω να μην θεωρηθεί off-topic.

Πώς κάνετε μετατροπή από .wav σε .wma εσείς;

Ξέρω ότι ο media player κάνει rip τα audio cds σε αυτό το φορμά αλλά δεν έχω βρει πώς μπορώ να το κάνω σε μεμονωμένα αρχεία...

Νομίζω είναι αρκετά σημαντικό μιας και τα .wav είναι σημαντικά μεγαλύτερα σε μέγεθος....

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, ελπίζω να μην θεωρηθεί off-topic.

Πώς κάνετε μετατροπή από .wav σε .wma εσείς;

Ξέρω ότι ο media player κάνει rip τα audio cds σε αυτό το φορμά αλλά δεν έχω βρει πώς μπορώ να το κάνω σε μεμονωμένα αρχεία...

Νομίζω είναι αρκετά σημαντικό μιας και τα .wav είναι σημαντικά μεγαλύτερα σε μέγεθος....

 

Ευχαριστώ.

Kαλημερα.Εγω καταβασα απο το site της Microsoft το windows media encoder (ειναι free) και κανω encode σε *.wma οτι αρχειο ηχου θελω και φτιαχνω σε μορφη *.wmv oτι video θελω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες τι κανουμε? λοιπον problem υπαρχει το οποιο και εντοπισα σχετικα με το Bluetooth kai IR,πηγα να στειλω μια φωτο μεσο IR και εκει που μου λεει αναζητηση κανει αλλα μετα με γυρναει στο μενου "Διαχειρησης Αρχειων" εντελως κουφο και φυσικα δεν στελνει το αρχειο,μετα πηγα να το στειλω μεσω Bluetooth εκανα συζευγμενες συσκευες και τα σχετικα και εκει κολλησε το Qtek chrush ολικο επαθε, βεβαια ενα φιλαρακι που ξερει απο αυτα μου ειπε ισως να χρειαστει να βαλω αλλο προγραμμα "Διαχειρησης Αρχειων" (file manager). η δικια σας γνωμη ποια ειναι και τι πιστευετε να εχει πεχτει και τι μπορω να κανω ετσι ωστε να δουλευουν ολα ρολοι

 

το περιεργο ειναι οτι και με το Bluetooth εκει κολλησε κανονικοτατα το κινητο

 

Τελος παντων εσεις ξερετε κατι παραπανω και θα μου πειτε

 

Thanks και τα ξανα λεμε...

Φίλε βάλε το smart explorer! Κορυφαίο προγραμματάκι! Και κάνει και τη δουλειά που θες!
Link to comment
Share on other sites

φιλε harryal thanks για την βοηθεια σου καταρχην αλλα το μονο προβλημα ειναι εαν ξερεις εαν υπαρχει ελληνικος broswer αντιστοιχος του Smart Explorer μιας και εχω στο κινητο το ελληνικο Firmware.Εαν ειναι μου λες και ξανα μιλαμε...
Link to comment
Share on other sites

φιλε harryal thanks για την βοηθεια σου καταρχην αλλα το μονο προβλημα ειναι εαν ξερεις εαν υπαρχει ελληνικος broswer αντιστοιχος του Smart Explorer μιας και εχω στο κινητο το ελληνικο Firmware.Εαν ειναι μου λες και ξανα μιλαμε...

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε ελληνική έκδοση (εκτός βέβαια από την ενσωματωμένη διαχείριση αρχείων).

 

Πάντως μπορείς κανονικά να εγκασταστήσεις το Smart Explorer. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το ελληνικό firmware.

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε harryal ηθελα να σε ρωτησω κατι τελευταιο σχετικα με το Smart Explorer,αφου το εγκαταστησω θα εχω την δυνατοτητα απο την προσθ/αφαιρεση προγραμματων να το βγαλω σωστα? χωρις να επηρρεαστει ο υπαρχων browser,οκ αυτα μου λες και κανω την δοκιμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τον κοσμο του Qtek λοιπον ηθελα να σας ρωτησω υπαρχει περιπτωση στο δικο μας smartphone [8080]να μπορουμε να βαλουμε map οδηγο και αν ναι ξερετε που να ψαξω??? γιατι στο google δεν βρεθηκε ακρη για κανενα λογο,

 

Οκ αν ειναι μου λετε και αναλογα θα πραξω..

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε harryal ηθελα να σε ρωτησω κατι τελευταιο σχετικα με το Smart Explorer,αφου το εγκαταστησω θα εχω την δυνατοτητα απο την προσθ/αφαιρεση προγραμματων να το βγαλω σωστα? χωρις να επηρρεαστει ο υπαρχων browser,οκ αυτα μου λες και κανω την δοκιμη μου.

Εννοείται ότι θα μπορείς να το απεγκαταστήσεις όποτε το επιθυμείς χωρίς καμμία επιπλοκή!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τον κοσμο του Qtek λοιπον ηθελα να σας ρωτησω υπαρχει περιπτωση στο δικο μας smartphone [8080]να μπορουμε να βαλουμε map οδηγο και αν ναι ξερετε που να ψαξω??? γιατι στο google δεν βρεθηκε ακρη για κανενα λογο,

 

Οκ αν ειναι μου λετε και αναλογα θα πραξω..

 

Φίλε Cannibal υπάρχει το Pocket Streets. Γενικά για software διάβασε το παρακάτω thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=45384

 

Σε κάποια σελίδα του θα βρεις και ένα link για το pocket streets ;)

 

Υ.Γ.To software κατά βάση δεν γράφεται μόνο για το 8080 ή το 8010/8020. Αλλά για τα windows mobile κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται παιδες καλα ειμαστε? Λοιπον φιλε "harryal" κατεβασα το Smart Explorer ολα μια χαρα προς το παρον τα στελνει ολα κανονικα με IR&Bluetooth.

 

Ηθελα να ρωτησω κατι αλλο οποιος γνωριζει κατεβασα το PocketMusic Freeware ok και θελει registration γιατι σε 14 μερες αντιο το προγραμμα,παω λοιπον να κανω registration οπως και σε αλλα προγραμματα και μου ζηταει κατι ασχετα

 

 

{Device Code: --

This code is displayed on your device when you start unregistered PocketMusic.}http://www.pocketmind.com/reg.htm

 

και ουσιαστικα ενα code που σου βγαζει ειναι αχρηστο δεν κανει,μηπως εχει τυχει σε κανεναν σας ή το εχετε ψαξει καλυτερα απο μενα,οκ αυτα τα ξανα λεμε guys..

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται παιδες καλα ειμαστε? Λοιπον φιλε "harryal" κατεβασα το Smart Explorer ολα μια χαρα προς το παρον τα στελνει ολα κανονικα με IR&Bluetooth.

 

Ηθελα να ρωτησω κατι αλλο οποιος γνωριζει κατεβασα το PocketMusic Freeware ok και θελει registration γιατι σε 14 μερες αντιο το προγραμμα,παω λοιπον να κανω registration οπως και σε αλλα προγραμματα και μου ζηταει κατι ασχετα

 

 

{Device Code: --

This code is displayed on your device when you start unregistered PocketMusic.}http://www.pocketmind.com/reg.htm

 

και ουσιαστικα ενα code που σου βγαζει ειναι αχρηστο δεν κανει,μηπως εχει τυχει σε κανεναν σας ή το εχετε ψαξει καλυτερα απο μενα,οκ αυτα τα ξανα λεμε guys..

 

Φίλε Cannibal γράψε την ερώτησή σου σε αυτό το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=45384

 

που το διαβάζουν περισσότεροι χρήστες και θα μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας, εαν αγορασθεί το 8080 από το nomatica.gr εάν καλύπτει η ace-hellas με εγγύηση το τηλέφωνο, ή ισχύει το ίδιο που ισχύει και για την expansys;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please…. everybody.. anybody….

Που μπορώ να βρω την τελευταία ξεκλείδωτη έκδοση rom της ace hellas?

Η αλλιώς.. μπορεί να την στείλει κάποιος?

Όπως θα καταλάβατε έχω το spv e200.. το πήρα με ανταλλαγή με υπολογιστή γιατί χρήμα δεν παίζει....

Στείλτε μου pm or mail me στο neoneo9577@yahoo.gr

Thanks in advance…

Link to comment
Share on other sites

Έστω αν μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την αγγλική έκδοση rom που να διορθώνει το πρόβλημα με την μπαταρία…please..
Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα και εγώ και τις 79 σελίδες που υπάρχουν στο σχετικό thread μπορώ να πώ ότι το κινητό είναι κορυφαίο και καλύτερο ακόμη και απο το 6600 της Nokia το οποίο ήταν η ενναλακτική επιλογή μου.

Όσον αφορά το θέμα της τιμής, εγώ το βρήκα στα Carefour της Ευκαρπίας στην Θεσσαλονίκη με τελική τιμή 193 € και φυσικά σήμερα φεύγοντας απο την δουλειά θα το χτυπήσω κανονικά και με τον νόμο.

Τώρα όσον αφορά τα προβλήματα που διάβασα σε όλες τις παραπάνω σελίδες του Thread νομίζω πως ψάχνουμε ψιλους στα άχυρα ορισμένες φορές.

Περισσότερες εντυπώσεις θα έχω να σας πώ μετά την αγορά της συσκευής.

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα και εγώ και τις 79 σελίδες που υπάρχουν στο σχετικό thread μπορώ να πώ ότι το κινητό είναι κορυφαίο και καλύτερο ακόμη και απο το 6600 της Nokia το οποίο ήταν η ενναλακτική επιλογή μου.

Όσον αφορά το θέμα της τιμής, εγώ το βρήκα στα Carefour της Ευκαρπίας στην Θεσσαλονίκη με τελική τιμή 193 € και φυσικά σήμερα φεύγοντας απο την δουλειά θα το χτυπήσω κανονικά και με τον νόμο.

Τώρα όσον αφορά τα προβλήματα που διάβασα σε όλες τις παραπάνω σελίδες του Thread νομίζω πως ψάχνουμε ψιλους στα άχυρα ορισμένες φορές.

Περισσότερες εντυπώσεις θα έχω να σας πώ μετά την αγορά της συσκευής.

Καλώς να έρθεις στην παρέα μας λοιπόν! Και ύστερα από πολύ καιρό χρήσης να αναφέρω και εγώ ποια θεωρώ τα μοναδικά μειονεκτήματα του κινητού:

 

1. Μπαταρία κρατάει 1,5 άντε 2 μέρες

2. Δεν έχει ραδιοφωνάκι

3. Στο ελληνικό Τ9 δεν μπορείς να προσθέσεις λέξεις.

 

Κατά τα άλλα είναι άπαικτο και δε το βαριέσαι με τίποτα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μου κρατούσε η μπαταρία 1,5 με 2 μέρες.

Εδώ το φορτίζω όλο το βράδυ και μέχρι το μεσημέρι της επόμενης ημέρας η μπαταρία έχει φτάσει στο 25%.

Υπάρχει καμία λύση στο συγκεκριμένο θέμα που μου έχει διαφύγει απο τις σελίδες του forum???

Έχω βάλει την τελευταία έκδοση firmware της ACE-Hellas, η οποία απο ότι είχα διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες βελτιώνει κάπως την κατάσταση.

Εάν έχει τόσο τραγική αυτονομία δυστυχώς είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα!!!

 

Επίσης, μήπως γνωρίζει κανείς σας που μπορώ να βρώ κάποιο car kit ή έστω μια βάση αυτοκινήτου και φορτιστή αυτοκινήτου??

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...