Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

service gia ta qtek sth 8essalonikh poy yparxei?

Όπως και εσύ επίσης καλό είναι να επικοινωνήσεις με την ACE Hellas στο τηλέφωνο που έχει γράψει ο φίλος harryal για να μάθεις εάν υπάρχει και πού βρίσκεται το service της Qtek στην Θεσσαλονίκη.

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από πολλές δοκιμές από χθες το τηλέφωνο τρέχει το XBAR 2.5 με κουμπί ενεργοποίησης το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού της κάμερας (που κανονικά ανοιγει τις ηχητικές σημειώσεις). Από ότι φαίνεται τώρα δεν κολλάει. Θα ξαναγράψω ένα μήνυμα προς το τέλος της εβδομάδας που θα ξέρω με μεγάλη βεβαιότητα αν έφτεγε τελικά αυτό.

 

Μια εβδομάδα μετά, μόλις ένα κόλημα, και αυτό νομίζω ότι ήταν τυχαίο (μίλαγα με κλειδωμένο πληκτρολόγιο και μετά το τέλος της κλίσης δεν ξεκλείδωνε). Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα μένει το XBAR με όλα τα καλά που αυτό προσφέρει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι (π.χ. πτώση κ.τ.λ.) μου τηλεφώνησαν 2-3 φορές και δεν μπορούσε να με ακούσει κανείς. Αφού το δοκίμασα και εγώ διαπίστωσα οτι όντως συνέβαινε αυτό. Επίσης δεν ακούγονται οι ήχοι απο τα πλήκτρα καθώς πληκτρολογώ έναν αριθμό για να καλέσω. Έχω την εντύπωση ότι χρειάζεται service και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου!!! Βέβαια το πρόβλημα με το μικρόφωνο δείχνει να έφτιαξε μετά απο κάμποσες επανεκινήσεις. Το θέμα είναι όμως ότι το Σάββατο όπως και σήμερα δεν παίζει ήχο στα Mp3 απο την κάρτα μνήμης. Αρχίζουν και με στεναχωρούν πολύ αυτά τα συμπτώματα.... Να ακούσω τις γνώμες σας?
Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το τελευταίο firmware;;;;

 

1.10.10.1 /

Έκδοση Ελληνικών 1.3.0

 

(http://www.qtek.gr/8080_firmware.html)

 

Ναι και δούλευε μια χαρά έως τώρα. Τελείως ξαφνικά άρχισε να κάνει όλα αυτά τα κουλά.

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω απο χθές hard reset και δεν μπορώ με κανέναν τρόπο!!!

Πατάω τα δύο πλαϊνά κουμπιά εμφανίζει την οθόνη με τα τρία χρώματα και μετά δεν ανταποκρίνεται καθόλου!!! Δοκίμασα να έχω πατημένο και το joystick ταυτόχρονα, πάλι τίποτα. Δοκίμασα να αφήσω και να ξαναπατήσω το joystick αφού εμφανίσει την οθόνη με τα τρία χρώματα και πάλι τίποτα!!! Τί κάνω λάθος και δεν μπορώ να κάνω Hard reset????

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω απο χθές hard reset και δεν μπορώ με κανέναν τρόπο!!!

Πατάω τα δύο πλαϊνά κουμπιά εμφανίζει την οθόνη με τα τρία χρώματα και μετά δεν ανταποκρίνεται καθόλου!!! Δοκίμασα να έχω πατημένο και το joystick ταυτόχρονα, πάλι τίποτα. Δοκίμασα να αφήσω και να ξαναπατήσω το joystick αφού εμφανίσει την οθόνη με τα τρία χρώματα και πάλι τίποτα!!! Τί κάνω λάθος και δεν μπορώ να κάνω Hard reset????

Αν μόλις εμφανίσει την οθόνη με τα τρία χρώματα αφήσεις όλα τα κουμπιά και πατήσεις μία φορά το joystic κάνει τίποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δούλευε μια χαρά έως τώρα. Τελείως ξαφνικά άρχισε να κάνει όλα αυτά τα κουλά.
Μήπως έβαλες κανά περίεργο πρόγραμμα και έχει προκαλέσει όλα αυτά τα προβλήματα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν μόλις εμφανίσει την οθόνη με τα τρία χρώματα αφήσεις όλα τα κουμπιά και πατήσεις μία φορά το joystic κάνει τίποτα;;;

 

Να περιγράψω καταρχήν τι ακριβώς κάνω.

Με κλειστό το κινητό πατάω το κουμπί ενεργοποίησης της κάμερας και κατόπιν το κουμπί ενεργοποίησης της συσκευής.

Μετά μου βγάζει ένα μύνημα που λέει "Press any key to enter bootloader". Σε εκείνο το σημείο πατάω το joystick και μπαίνει στην οθόνη με τα 3 χρώματα και μετά το απόλυτο τίποτα!!!

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Καλα το 8080 μου τα εχει παι3ει τελειως.

Εδω και καιρο οταν παταω το 4 βγαζει παρατεταμενα απειρα 4αρια...

Τα φισουσα λιγο διορθωνοταν..τωρα τιποτα...οποτε πατα 4 αυτο βγαζει μερικα 10αδες 4αρια...Το 4 ειναι και πανω απο το memory slot.

Το 2αρι εδω και λιγο καιρο συνοδευεται απο το 8αρι !! δηλαδη παρα 2 και βγαζει 28

Εννοειται πως εχω και το γνωστο προβλημα με το πολυπληκτρο ...

Κατα τα αλλα κλαφτα χαραμπαλε...δε ξερω μπηκε σκονη μεσα ?! που στο καλο να το παω θεσ/νικη για service ? Το εχω παρει απο expansys . Ο Γερμανος κανει για Qtek ?

Τα εχω παρει γενικως με το 8080 ..ειδικα με το bluetooth...αντι να βλεπει ονομα συσκευης η χρηστη...βλεπει ενα δεξαδικο string που αντε να καταλαβεις πιανου κινητο ειναι οταν το εχουν σε ενα χωρο 3-4 ανοιχτο...χωρια που με πολλα κινητα δε συνεργαζεται ! (η συνεργαζεται μετα απο reboot και των 2)

Ελπιζω το 8020 να μην εχει αυτες τις αηδιες

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάρε στην ACE Hellas ένα τηλέφωνο να σου πουν που μπορείς να το πας να το κοιτάξουν..

 

Τώρα τι να πω... εγώ το έχω περίπου 1 χρόνο και ευτυχώς μου λειτουργεί μια χαρά..

 

Το πρόβλημα που έχει με τα πλήκτρα μπορεί και να οφείλεται σε φθορά των επαφών με την πλακέτα... Γενικά τί χρήση του κάνεις;;

 

Σχετικά με το bluetooth το δικό μου συμπεριφέρεται ως εξής: σε πρώτη φάση βγάζει όλες τις δεκαεξαδικές διευθύνσεις αλλά στη συνέχεια βγάζει κανονικά τα ονόματα των συσκευών! Επίσης ακόμα δεν έχω συναντήσει πρόβλημα με τη συνεργασία μέσω BT...

 

Μήπως έχεις καμμιά παλιά έκδοση ROM πάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι συχνη χρηση

ROM εχω την τελευταια διαθεσιμη της ΑCE πρωτου τις κλειδωσει. (οπως ειχα πει το εχω παρει απο expansys)

Πιθανον να εχει πολυ σκονη τη πληκρολογιο, σκεφτομαι να χρησιμοποιησω πεπιεσμενο αερα μπας και καθαρισει αλλα δε νομιζω οτι θα κανει δουλεια

Για το BT handsfree δεν εχω προβλημα , αλλα εχω σε συνεργασια με αλλα κινητα + του οτι οπως ειπα δε βγαζει τα ονοματα τους...οντως ισως ειναι θεμα ROM αυτο

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα κάνω στις επόμενες μέρες καινούργια σύνδεση στ VOda 60 γνωρίζετε αν μπορώ να ζητήσω το 8080 ,γιατί στο online vodafon shop δεν εμφανίζεται. Επίσης αν γνωρίζετε το επίπεδο της τιμής του. Το qtec.gr αναφέρει ότι καταργήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα κάνω στις επόμενες μέρες καινούργια σύνδεση στ VOda 60 γνωρίζετε αν μπορώ να ζητήσω το 8080 ,γιατί στο online vodafon shop δεν εμφανίζεται. Επίσης αν γνωρίζετε το επίπεδο της τιμής του. Το qtec.gr αναφέρει ότι καταργήθηκε

 

Σωστά αναφέρει.

Ρώτησε να μάθεις εάν μπορείς να πάρεις το 8020.

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το chipshop θα μου το στείλει καινούργιο ελληνικό και 220 ευρόπουλα

good news!! έχει site αυτό το μαγαζί;;; Το βρήκες και αλλού;;

Link to comment
Share on other sites

Για το πλήκτρο 4 κάτι με ένα χαρτάκι μέσα στο πληκτρολόγιο είχα διαβάσει κάπου. Αν είσαι σε εγγύηση τι χωλοσκάς?

 

ΘΗΚΗ υπάρχει για το κινητάκι?Πού και πόσο?

Link to comment
Share on other sites

Θήκη βρέθηκε. Στο συρτάρι μου και τζάμπα. 7110 rulezzz

 

 

Βρε παιδιά ,μήπως άκουσε κανείς τίποτα για μεγαλύτερη μπαταρία .Γιατί πραγματικά είναι η αχίλλειος φτέρνα του κινητού. Οι φωτογραφίες δε με χαλάνε αλλά η μπαταρία πολύ.

 

Γνωρίζει κανείς τις διαφορές μεταξύ της τελευταίας αναβάθμισης από το site της qtek.gr και 1,7,10,4

 

---Επίσης μπορώ να κάνω συγχρονισμό των sms , mms και να τα διαχειρίζομαι και από το πισί?

---Εκτός από το outlook μπορώ να συγχρονίσω τα δεδομένα μου με το thunderbird?

---Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή άλλος τρόπος να διατηρείται ενα log με τη φόρτιση της μπαταρίας, και το χρόνο χρήσης ανά φόρτισης???

---Τέλος μπορώ να βάλω ως ήχο για τα sms κάποια δικιά μου μελωδία.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μπορούσε κανένας να μου πει αν το Qtek 8080 υπάρχει ακόμα στο Carrefour στα 190 ευρώ??? Αν όχι, ποιο άλλο κινητό είναι διαθέσιμο σε αυτή την τιμή??

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...