Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά αν έχει κανείς την καλοσύνη επειδή δεν έχω το χρόνο να ψάξω όλο το thread, υπάρχει κανένας καλός (δωρεάν) excel viewer για το Qtek μας;

Συγκεκριμένα, έχω βγάλει σε αρχείο ASCII τα υπόλοιπα των ειδών της αποθήκης από το Market, και θέλω για έναν συγγενή μου να του βρω κάτι που να αντικαταστήσει το φορητό του, π.χ Qtek S100... Εγώ έχω το 8080, αλλά πιστεύω ότι θα πάρω μια ιδέα για το κατά πόσο θα μπορεί να τον βολέψει κάτι τέτοιο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Υπάρχει το Ptab από την http://www.z4soft.com και κοστίζει 30$. Δεν είναι μόνο viewer αλλά κανονικό sreadsheet για smartphone. Αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βαμώτο μου τέρμα η δόνηση. Μάλλον πρέπει να πάω ία βόλτα από σέρβις ε?

καλά απίστευτο τέτοια σύμπτωση!

 

Και μένα τέρμα η δόνηση!.. Το πήγα την Παρασκευή στην teleservice και θα πάρω τηλ. Τρίτη πρωί να μου πουν αν φτιάχτηκε..

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα να στελνει με bluetooth αλλη σε συσκευη sx1 που εχω και με πηρε ο υπνος και οταν ξυπνησα ειχε βγαλει τα τρια χρωματα οπωσ οταν κανεις update το λειτουργικο αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο απο εκει και μετα καμια λυση υπαρχει η οχι? Τι συναιβει και το εκανε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

re pedia mia aporia pws kanw terminate mia efarmogi???exoun ta win mobile 2003 kati san to task manager twn winxp gia na termatizeis mia efarmogi....

 

rwtaw giati exw ipopsies oti otan pataw to back key sto tilefono apla paei pisw den klinei tin efarmogi....ksereis kapios kati?

Dante Connected...Beware Of The Beast

Up The Irons!!!!!!!!!!! :w00t:

www.prismaservice.gr

Link to comment
Share on other sites

re pedia mia aporia pws kanw terminate mia efarmogi???exoun ta win mobile 2003 kati san to task manager twn winxp gia na termatizeis mia efarmogi....

 

rwtaw giati exw ipopsies oti otan pataw to back key sto tilefono apla paei pisw den klinei tin efarmogi....ksereis kapios kati?

 

σωστες ειναι οι υποψιες σου, πατωντας απλα το πληκτρο back, οι εφαρμογες δεν κλεινουν. εισαι σιγουρος ομως οτι εψαξες καλα το menu της συσκευης σου και δεν βρηκες task manager?? καπου μεσα στο φακελο accessories πρεπει να υπαρχει.

φυσικα υπαρχουν και καλυτεροι task managers απο αυτον που εχει μεσα η συσκευη.

δυο απο αυτους:

xbar 2.xx( η νεα εκδοση 3 δεν σου κανει)

SP task manager

Link to comment
Share on other sites

TELIKA eixes dikio to vrika sto menu pws na klisw tis efarmoges

 

yparxei tropos na perasO ta WM2005 for smarthphone sto 8080 mou?

Dante Connected...Beware Of The Beast

Up The Irons!!!!!!!!!!! :w00t:

www.prismaservice.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλει την τελευταία rom της Qtek γιατί του έβαλα μια της Orange, εντελώς χάλια, και δεν έχω κάποια της Qtek. Και τη ζητάω επειδή το έχω σαν SPV E200 και όχι σαν 8080 οπότε δεν μπορώ να την κατεβάσω.

 

Αν είναι να μου τη στείλει κάποιος το email μου είναι: theo905(at)gmail(dot)com.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά δεν πήγα στο σέρβις γιατί μετά από λίγες ώρες όλα ήταν εντάξει. Μου το ξανάκανε άλλη μία φορά αλλά και πάλι έφτιαξε μόνο του. Τώρα αυτό που μου τη σπάει πού και πού είναι ότι ξεχνάει και αφήνεια ανοιχτό το μεγαφωνάκι. Κάθε φορά που πατάω κάποιο κουμπί σε αυτήν την κατάσταση ακούω το κλικ του κουμπιού και τον ήχο από το ηχείο. Τελικά το μόνο που το ηρεμεί είναι να κάνω μία κλήση μέχρι να ακουστεί το σήμα και μετά όλα εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το 8080...Όταν πατάω το κουμπί της διαγραφής το κουμπί μένει κολλημένο σαν να το πατάω συνεχώς. Βασικά το πρόβλημα είναι έντονο στα μηνύματα γιατί εκεί σου σβήνει στην ουσία όλο το μήνυμα. Τόσο καιρό είχα συνηθίσει και μόλις το πάταγα έκανα το μοχλό δεξιά και έτσι σβηνόταν μόνο το τελευταίο γράμμα.

Τώρα άλλαξα κινητό και πήρα το 8020 και θέλω να δώσω το 8080 και προφανώς θέλω να διορθώσω αυτό το προβληματάκι πριν. Έχει κανείς να προτείνει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θύμισέ μου γιατί δεν το πας για επισκευή?!!!

Ρε παιδιά έχω ένα σπαστικό πρόβλημα.

Όταν πάω να γράψω τον αριθμό κινητού για να στείλω SMS κάθε νούμερο που πατάω μου βγάζει ένα μακρυναρί από αριθμούς. Μάλλον κρατάει κάθε αριθμό που έχω στείλει μήνυμα και συμπληρώνει αυτόματα. Αλλά αυτό είναισπαστικό. Σκεφτείτε μόνο πόσα κινητά αρχίζουν από 69!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν μπορω να ενεργοποιησω το bluetooth :mad: μηπως ξερει κανεις γιατι?

 

επισης ψαχνω για καποιο προγραμα για χρονομετρο, που θα μπορουσα να βρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση 1 :

Το βυσμα που μπαινει στο φορτιστη του κινητου εσπασε, μπορω να αγορασω/υπαρχει αυτο μονο διαθεσιμο ? Δε θελω το φορτιστη δουλευει εκεινος μια χαρα και το κοστος αφορα κυριως αυτον...το βυσμα πρεπει να ειναι φτηνο

Ερωτηση 2 :

Η teleservice νομιζω εχει αντιπροσωπια Θεσ/νικη. Αν ναι ποιο ειναι το τηλεφωνο της ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1 :

Το βυσμα που μπαινει στο φορτιστη του κινητου εσπασε, μπορω να αγορασω/υπαρχει αυτο μονο διαθεσιμο ? Δε θελω το φορτιστη δουλευει εκεινος μια χαρα και το κοστος αφορα κυριως αυτον...το βυσμα πρεπει να ειναι φτηνο

Ερωτηση 2 :

Η teleservice νομιζω εχει αντιπροσωπια Θεσ/νικη. Αν ναι ποιο ειναι το τηλεφωνο της ?

Φίλε υπάρχει σίγουρα το βυσματάκι σκέτο.. απλά το θέμα είναι πού θα το βρεις..

 

Θα σου έλεγα να καλέσεις την ACE Hellas να σε κατατοπίσουν.. 210 6068600

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί είδους βύσμα έχει, κάνε όμως μια βόλτα (αν είσαι Αθήνα) από την Πατησίων (νομίζω στο 14) στο «Ακτίνιο». Έχει ηλεκτρονικά είδη, και παλιότερα είχα βρει για Sony Ericsson.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ωρε

 

Όταν πάω να γράψω τον αριθμό κινητού για να στείλω SMS κάθε νούμερο που πατάω μου βγάζει ένα μακρυναρί από αριθμούς. Μάλλον κρατάει κάθε αριθμό που έχω στείλει μήνυμα και συμπληρώνει αυτόματα. Αλλά αυτό είναισπαστικό. Σκεφτείτε μόνο πόσα κινητά αρχίζουν από 69!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ωρε

 

Όταν πάω να γράψω τον αριθμό κινητού για να στείλω SMS κάθε νούμερο που πατάω μου βγάζει ένα μακρυναρί από αριθμούς. Μάλλον κρατάει κάθε αριθμό που έχω στείλει μήνυμα και συμπληρώνει αυτόματα. Αλλά αυτό είναισπαστικό. Σκεφτείτε μόνο πόσα κινητά αρχίζουν από 69!!!

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι όταν βγάζει το μακρυνάρι να πατάς μια φορά το κουμπί με το βελάκι προς τα αριστερά, που σβήνει την αυτόματη συμπλήρωση..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Να σας ενοχλήσω πάλι? Πήγα καταρχάς να δοκιμάσω να περάσω τα 5 δεν κατάφερα τίποτα διότι τα λινκς δε δουλεύουνε ,..., οπότε πήγα και έκανα hard reset. Χώρια που προσπάθησα 10 φορές μέχρι να καταλάβω ότι όταν βγει το Press any key to enter bootloader δεν πρέπει να κρατήσω πατημένα τα δύο πλαϊνά κουμπιά...

Το βασικό μου ερώτημα είναι το εξής? Αν δεν κάνω λάθος διάβασα πιο πάνω ή στο review ότι το κινητό παίζει ΑΜR ήχους με το media player. Εμένα γιατί ποτέ δεν τα κατάφερε? Υπάρχει κάνα πρόγραμμα που να τα παίζει?

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΡ ακόμη δεν παίζω, οποιαδήποτε απάντηση ευπρόσδεκτη. Έστω και λινκ να διαβάσω. Επίσης βρέθηκαν από το άλλο θρεντ τα σωστά λινκ αλλά δεν αναφέρεται πουθενά το 8080. Καμμιά ιδέα? Τέλος υπάρχει τρόπος να αυξήσω τη διαθέσιμη μνήμη του συστήματος πάνω από τα 10 μέγα?

 

EDIT ως προς τα ΑΜΡ ξαφνικά άρχισε να τα παίζει ο betaplayer

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Γεια σας! Ξεθάβω λιγάκι αυτό το thread καθώς αναμένω ένα Qtek 8080 από δημοπρασία μέσω ebay...

Θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου δώσει λύση για τα ελληνικά στο συγκεκριμένο smartphone; Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει το ελληνικό firmware;

Σας ευχαριστώ

gtsamis.wordpress.com
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

τελικα,

πηρα ενα gps blutooth receiver,

το MSI SF200,

πραγματι συνδεεται με το μαρτπηονε,

αλλα το μητρικο προγραμμα

δε κανει install στο smartphone,

ειναι για pda,

καπιος μπορει να μου πει ενα

freeware gps software

και απο που να κατεβσω χαρτες για θεσσalonki thanx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...