Jump to content

Τι βάρος έχετε;


nio1975
 Κοινοποίηση

Εσείς που ανήκετε;  

560 members have voted

  1. 1. Εσείς που ανήκετε;

    • Χοντρός-η
      58
    • Αδύνατος-η
      123
    • Κανονικός-ή
      262
    • Χοντρός αλλά παλιά ήμουν αδύνατος
      46
    • Αδύνατος αλλά παλιά ήμουν χοντρός
      46
    • Υπερυπερβαρος
      25


Recommended Posts

παιδια μην γελασετε, αλλα ναι δεν ξερω... ποια ειναι η περιμετρος της μεσης. ειναι η περιοχη γυρω απο τον αφαλο, δηλαδη εκει που "πεφτει" το παντελονι, η πιο πανω? (δηλαδη λιγο πιο κατω απο το στηθος)?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μην γελασετε, αλλα ναι δεν ξερω... ποια ειναι η περιμετρος της μεσης. ειναι η περιοχη γυρω απο τον αφαλο, δηλαδη εκει που "πεφτει" το παντελονι, η πιο πανω? (δηλαδη λιγο πιο κατω απο το στηθος)?

 

Στον αφαλο κ κανα 1-2 εκατοστα πιο κατω. Στο σωσιβιο που λεμε :D

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ok, thanks. Πηγα στο site που ειπατε παραπανω. και ενω με βγαζει με φυσιολογικο σωματικο βαρος. στην περιμετρο μεσης, εχω λεει αυξημενο κινδυνο (βασικα ειμαι στα ορια). πως γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ καλο site για να δειτε αν ειστε μεσα σε φυσιολογικα επιπεδα βαρους και με πληροφοριες ιατρικου περιεχομενου:

http://www.haso.gr/odigies/odigies.html

παιδιά εμένα γιατί δεν μου βγάζει τη σελίδα;;; :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 10κατω ειναι το μεγαλυτερο ψεμα! Ενας ανθρωπος μπορει να ειναι ακριβως το ιδιο υψος κ κιλα με εναν αλλο κ να δειχνει χοντροτερος! :X

 

Παιζει ρολο η μυικη μαζα. Ιδιος ογκος ενος μυ, ειναι πιο βαρυς απο τον ιδιο ογκο λιπους... Αυτο. Δλδ καποιος μπορει να ειναι πολυ γυμνασμενος κ να "κουβαλαει" πολλα κιλα σε ΜΥΕΣ, ενω ενας αλλος να ειναι αγυμναστος κ να κουβαλαει τα ιδια κιλα σε ΛΙΠΟΣ. Ο 2ος θα φαινεται αρκετα χοντροτερος.

 

Ακριβως ετσι ειναι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 1.66 και 52 κιλα(πηρα κανα-δυο τωρα στις διακοπουλες :cry: ) βεβαια ειμαι οκ. το θεμα ειναι να μην παχυνω κι αλλο...
•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
βαλε κανα κιλο ρε...!!:wacko: :blink:

 

δικαιολογειται το παιδι, 14 ετων ειναι...

και εγω στην ηλικια του τετοιο βαρος ειχα και ημουν και λιγο ψηλοτερος.:)

Link to comment
Share on other sites

luluko μην μασας.:) Αν εισαι υγιης και αισθανεσαι καλα με τον εαυτο σου μια χαρα εισαι.

Στην ηλικια σου κι εγω το ιδιο αδυνατος ημουν (λιγο πιο κοντος και πιο αδυνατος...αλλα γενικα σε χαμηλα κυβικα ημουν) και πιστεψε με ουτε αρρωστενα ουτε τιποτα.

απλως ειχα πολλα καλοπαιδα που εριχναν πολλες σποντες...(οχι οτι κανει αυτο ο Κωστας πιο πανω!!!) κι εγω αισθανομαουν ασχημα...δυστυχως!

Αργοτερα απλως αν δεις οτι θα ψηλωνεις κι αλλου (που σε κοβω να φτασεις ψηλα) καλο ειναι να παρεις λιγο βαρος.Καλο θα σου κανει σε θεμα υγειας. )

Link to comment
Share on other sites

εγω το σκευτικα ως εξης..εγω που ειμαι 1,85 και 78 κιλα..ειμαι παλι κανονικος και ο κολητος μου που ειναι 70-73ειναι λεπτος..αλλα 20 κιλα κατω δεν μπορω να με φανταστω..τεσπα..it's ok :)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εχω 1.83 υψος και ειμαι 89 κιλα... τα Χριστουγεννα ημουν 96+ ... ;)

τωρα συμφωνα με το http://www.haso.gr/odigies/odigies.html που εδωσε ο φιλος cmaniac πρεπει να χασω αλλα 5 κιλα για να ειμαι στα φυσιολογικα ορια.

τωρα ειμαι στη κατηγορια Αυξημενος Δ.Μ. 26. Πρεπει να παω στο Δ.Μ. 25!

I'll try it!!! :)

 

Δεν ειμαι καθολου γυμνασμενος ομως... μονο περπατημα κανω ( μιση με μια ωρα καθε μερα...λογω σχολης :D ) και βαριεμαι και τα γυμναστηρια.. κατι θα γινει ομως...!!!

 

Επανερχομαι λοιπον...

Υψος 1.83

Βαρος 84 .

 

Εχασα 12 κιλα σε ενα χρονο... και 4 ποντους απο τα jeans μου!!! ( απο 38-40 σε 34! ) ;)

 

Ολοι μου λενε πως αδυνατισα πολυ παντως!

 

Δεν θελω να χασω και αλλα πιστευω ειμαι ΟΚ τωρα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι 1.77 υψος και ειμαι 76 κιλα!!!! Δεν εχω κοιλια αλλα θα ηθελα να ειμαι 4-5 κιλα κατω!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Mην μπεις σε αυτο το τρυπακι.:)

Σε αλλες περιπτωσεις καλα σε αλλες λιγα.

Να θυμασαι οτι οσο πιο ψηλος εισαι τοσο μεγαλυτερη η δυσκολια.;)

Κοιτα να τα κανεις σωστα και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν εχει αναφερθει και πιστευω πως 8α επρεπε.

τι να το κανετε ρε παιδια αν ειστε 70 κιλα και τα πιο πολλα ειναι συσσωρευμενο παχος?

φανταστειτε μια κοπελιτσα πχ που λεει πως ειναι 60 κιλα αλλα ειναι φανερο πως ειναι μαζεμενα ολα σε συγεκριμενο σημειο..

μη κοιτατε τοοοοοοοσο πολυ την ζυγαρια...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα 1,67 και επιασα τα 55 .... ημουν 58 !

αχ με φαγανε οι στεναχωριες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...