Jump to content

Τι βάρος έχετε;


nio1975
 Κοινοποίηση

Εσείς που ανήκετε;  

560 members have voted

  1. 1. Εσείς που ανήκετε;

    • Χοντρός-η
      58
    • Αδύνατος-η
      123
    • Κανονικός-ή
      262
    • Χοντρός αλλά παλιά ήμουν αδύνατος
      46
    • Αδύνατος αλλά παλιά ήμουν χοντρός
      46
    • Υπερυπερβαρος
      25


Recommended Posts

εγώ κατανοώ αυτούς που είναι με περισσότερα κιλά, λόγω κάποιου προβλήματος, αλλά δε μπορώ να βλέπω έναν άνθρωπο 120 κιλά, να τρώει τα σουβλάκια 10 -10 και να θέλει να βρει άντρα/γυναίκα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ κατανοώ αυτούς που είναι με περισσότερα κιλά, λόγω κάποιου προβλήματος, αλλά δε μπορώ να βλέπω έναν άνθρωπο 120 κιλά, να τρώει τα σουβλάκια 10 -10 και να θέλει να βρει άντρα/γυναίκα...

@XPUSER sostos...

K emena me enoxlei idika otan lene oti dn mporun kathws einai epilogi tus...

K dn yparxei dn mporw sto sygekrimeno thema synithws yparxei dn thelw...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι 1,74 και 63 κιλα. Αν και θα πρεπει να καψω καμποσο λιπος ακομα. Μολις τελειωσει το σχολειο θα ξεκινησω γυμναστηριο :D

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

αλλά επειδή εμείς οι παχουλές έχουμε φάει το κορόιδεμα της ζωής μας και τον χλευασμό απο μερικούς

 

 

Μην το λές,καλή μου!Όσο κορόιδεμα έχουν φάει οι έχοντες "παραπάνω κιλά",άλλο τόσο έχουμε φάει κ εμείς οι "πετσί κ κόκκαλο"!!Ξέρεις τί είναι να σε κοιτούν με ένα υποτιμητικό βλέμμα κ να σου λένε "μα,καλά εσύ δεν τρώς καθόλου???"Κ εσύ να σκέφτεσαι τί κινήσεις a la matrix να κάνεις για να τους σπάσεις τα μούτρα!!:ninja: :lol: :p

Πλέον,κατέληξα στο συμπέρασμα ότι αν αισθάνεσαι εσύ καλά με τον εαυτό σου,δεν παέι να είσαι 10,20,120,150 κιλά!Για μένα οι άλλοι έχουν το πρόβλημα!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγώ κατανοώ αυτούς που είναι με περισσότερα κιλά, λόγω κάποιου προβλήματος, αλλά δε μπορώ να βλέπω έναν άνθρωπο 120 κιλά, να τρώει τα σουβλάκια 10 -10 και να θέλει να βρει άντρα/γυναίκα...

Και να σου λένε κιολας οτι απο Δευτέρα ξεκινάνε δίαιτα.:wacko:

Στο μεταξύ έχουν περάσει 150 Δευτέρες και το μόνο που έχουν κάνει είναι απο τα 120 κιλά να πάνε 140.

Δυστυχώς εχω και φίλους με ανάλογα παραδείγματα και ειλικρινά δεν ξέρω τι σκα@ά σκέφτονται εκτός απο το φαί.:worry: :blink:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

tora ΙΜΕ ena 1.84 kai 100 kila akrivos meta pou paratisa tis polemikes texnes pou asxoloumoun apo 80 mesa se 6 mines evala 20 kila tora omos xekinisa ksana gimnastirio .An kai den fainoumai paxoulos logo tou ipsous kai oti ime akomi stivaros exo agxothi ipervolika ola pane strava grrrr pou tha pai den tha xanagino

fisiologikos :(

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν ειδηση να ειχες παρει και υψος στα 21 σου!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Για όλους αυτούς τους "είμαι έξω από τον χορό και λέω πολλά τραγούδια", να πω ότι υπάρχουν άτομα που είτε γεννήθηκαν με αυτό το "πρόβλημα" (παχυσαρκία),είτε το απέκτησαν αργότερα. Για τους πρώτους,δεν θα πω τίποτα,αυτοί έτσι γεννήθηκαν,δεν φταίνε. Να πάρω τους άλλους,που το απέκτησαν αργότερα όμως.Πρέπει να ξέρετε,ότι έτσι κ έχεις μάθει σε ένα συγκεκριμένο τρόπο ζωής δεν είναι εύκολο να αλλάξεις κ να χάσεις 20 και 30 κιλά έτσι.Ούτε τον μεταβολισμό που έχετε(έχουμε), έχουν, ούτε την θέληση. Και το να βλέπεις τον εαυτό σου να γίνεται έτσι (γιατί ας μην κοροϊδευόμαστε,30 κιλά,εε είναι πολλά) δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία(δεν το έχω ζήσει εγώ,ούτε κανένας δικός μου αλλά ξέρω). Ιδιαίτερα οι γυναίκες, που αναγκάζονται να ψωνίζουν ρούχα από τα εγκυμονικά και τέτοιες λύσεις, φαντάζομαι πώς θα είναι αυτές και η ψυχολογία τους.

Να σχολιάσω επίσης κάτι άλλο που ακούστηκε, ότι όπως είναι η κατάσταση του παχύσαρκου είναι και του "με παίρνει ο αέρας". Λοιπόν, όχι! Δεν είναι καθόλου το ίδιο. Ο παχύσαρκος πάντα είναι δακτυλοδεικτούμενος ενώ ο κοκκαλιάρης πάντα περνάει απαρατήρητος, ή ακόμη, τον θαυμάζουν για το ότι "διατηρείται"!

Επίσης, ο παχύσαρκος για να φτάσει στο ιδανικό βάρος, πρέπει να αλλάξει ριζικά τρόπο διατροφής και να στερηθεί πολλά. Ο κοκκαλιάρης, ανά πάσα στιγμή μπορεί να φάει 5 σοκολάτες και 3 παγωτά, να πάρει 3-4 κιλάκια και να γίνει όπως ονειρεύεται! Έλεος δηλαδή, υπάρχει κανείς που να συγκρίνει την απόλαυση του να τρως μέχρι σκασμού, με το να στερείσαι τις σοκολατίτσες :) και τα παγωτά?

Πάντως greekcharmed μου να μην ανησυχείς και σε βλέπω μέχρι το επόμενο καλοκαιράκι να σκίζεις τις παραλίες με μπικίνι και να επιδεικνύεις το κορμί σου παντού!! Και όχι, δεν θα δεκτώ την πρότασή σου, καθώς ξέρω ότι είσαι παντρεμένη / έχεις αγόρι γιατί σε λυπάμαι να πας μέσα για διγαμία και για αποπλάνηση! :p :p :lol:

 

Φιλικά

JustMe!

Link to comment
Share on other sites

εγω ετσι και χασω η παρω θα χασω πιο πολλα στην φυσικη κατασταση την οποια ειμαι

(τα κιλα αυτα που εχω τα μετρουσα επι 3 χρονια ανα μια εβδομαδα ωστε να εχω πληρη στοιχεια και στον χρονο εχανα 5 κιλα και επερνα 5 κιλα )

Link to comment
Share on other sites

Βρε, πάτε καλά ή σας ξεφευγουν? Τρώμε τα σουβλάκια δεκα δεκα κι άλλες τετοιες αηδίες!

Λοιπον εγώ σας πληροφορώ, ότι μετα το πρωτο μου παιδί, ό,τι μα ό,τι κι αν εκανα, δεν εχανα γραμμάριο όχι κιλό! Και διατροφή έκανα (όχι απλή διαιτα, αλλά κατι μονιμο) και γυμναστική (αεροβική, τα σκαγα κανονικά καθε μήνα) κι ό,τι γινόταν. Με τετοιες καταστασεις, ειδα φως μετα απο, δύο χρόνων, προσπάθεια?! Απλούστατα δεν εκαιγα. Απλουστατα δε δουλευε όπως έπρεπε ο μεταβολισμός. Μολις λοιπον άρχισε να (ψιλο)δουλευει, κανω και το δευτερο νινί. Εκεί, ήρθε κι έδεσε!

Τώρα ειναι ο δευτερος ή τριτος μηνας που εχω να φάω κανονικά σαν άνθρωπος. Ε και? Εχω χάσει τπτ? Απολύτως! Λίγο να ξεφύγω και να πω ενα βραδάκι να φάω κατι, τσουπ!, αρχιζω κι ανεβαινω τη σκάλα ξανά!

Αλλά δε θα πεθάνω γι' αυτο. Και προτιμώ να χω λίπος στην κοιλιά μου παρά στον εγκέφαλο και να κατακρινω τους άλλους με βάση τα κιλά τους ή γενικότερα την εμφάνιση τους!

Link to comment
Share on other sites

Βρε, πάτε καλά ή σας ξεφευγουν? Τρώμε τα σουβλάκια δεκα δεκα κι άλλες τετοιες αηδίες!

Λοιπον εγώ σας πληροφορώ, ότι μετα το πρωτο μου παιδί, ό,τι μα ό,τι κι αν εκανα, δεν εχανα γραμμάριο όχι κιλό! Και διατροφή έκανα (όχι απλή διαιτα, αλλά κατι μονιμο) και γυμναστική (αεροβική, τα σκαγα κανονικά καθε μήνα) κι ό,τι γινόταν. Με τετοιες καταστασεις, ειδα φως μετα απο, δύο χρόνων, προσπάθεια?! Απλούστατα δεν εκαιγα. Απλουστατα δε δουλευε όπως έπρεπε ο μεταβολισμός. Μολις λοιπον άρχισε να (ψιλο)δουλευει, κανω και το δευτερο νινί. Εκεί, ήρθε κι έδεσε!

Τώρα ειναι ο δευτερος ή τριτος μηνας που εχω να φάω κανονικά σαν άνθρωπος. Ε και? Εχω χάσει τπτ? Απολύτως! Λίγο να ξεφύγω και να πω ενα βραδάκι να φάω κατι, τσουπ!, αρχιζω κι ανεβαινω τη σκάλα ξανά!

Αλλά δε θα πεθάνω γι' αυτο. Και προτιμώ να χω λίπος στην κοιλιά μου παρά στον εγκέφαλο και να κατακρινω τους άλλους με βάση τα κιλά τους ή γενικότερα την εμφάνιση τους!

αν το λες και για μενα :p σου λεω οτι δεν μπορω να βγαλω νινι (ακομη)

αλλα και μονο που εχω να κανω τοσα πραγματα καθε εβδομαδα +τις ασκησεις που κανω +πολλα και διαφορα και χανω τοσα λιγα κιλα τον χρονο το θεωρω τουλαχιστον βλακεια αλλα δεν μπορω να το αλλξω καθως ο μεταβολισμος μου εχει φτασει εκει που δεν παει πια:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω για κανεναν απο σας. Αν πιστευα ότι κρινετε μια κοπέλα, μια γυναικα, έναν αντρα, οποιονδήποτε απο την εμφάνιση του, δε θα μιλουσα καν. ;)

Τροπος του λεγειςν ήταν. Απλως, θελω να πω, ότι υπάρχουν πολλοι λογοι που δε χάνονται κιλά κι οχι μονο το φαγητο. Αφοριστικο το βρισκω..

Αυτο ειπα, αυτο ακριβώς εννοούσα.:)

Link to comment
Share on other sites

1,95 και 75 κιλά. Ευτυχώς, γιατί όπως είπαν και κάποιοι μπορώ να φάω ό,τι τραβάει η ψυχή μου, όποτε το τραβάει η ψυχή μου. ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

γεια σου βρε γκαρφιελντ!!!!!!!!!σωστηηηηηηηηηηηηηηηη

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

'Υψος... 1.60 :cry: και βάρος 46 κιλά.

 

Γιατί όσοι ακούνε πόσα κιλά είμαι λένε "ααααα!!! Κόκκαλο είσαι!!!" ενώ είμαι μια χαρούλα; Λεπτή αλλά με σωστές (καμπυλωτές;) ) αναλογίες... (Μου κάνω και διαφήμιση...!!!:lol: :lol: :lol: )

 

Εχμ... Ερώτηση: άντρα 20 ετών, ύψους 1.88 περίπου στα πόσα κιλά θα τον λέγατε κανονικό;;

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

'Υψος... 1.60 :cry: και βάρος 46 κιλά.

 

Γιατί όσοι ακούνε πόσα κιλά είμαι λένε "ααααα!!! Κόκκαλο είσαι!!!" ενώ είμαι μια χαρούλα; Λεπτή αλλά με σωστές (καμπυλωτές;) ) αναλογίες... (Μου κάνω και διαφήμιση...!!!:lol: :lol: :lol: )

 

Εχμ... Ερώτηση: άντρα 20 ετών, ύψους 1.88 περίπου στα πόσα κιλά θα τον λέγατε κανονικό;;

76 με 83

Link to comment
Share on other sites

Για όλους αυτούς τους "είμαι έξω από τον χορό και λέω πολλά τραγούδια", να πω ότι υπάρχουν άτομα που είτε γεννήθηκαν με αυτό το "πρόβλημα" (παχυσαρκία),είτε το απέκτησαν αργότερα. Για τους πρώτους,δεν θα πω τίποτα,αυτοί έτσι γεννήθηκαν,δεν φταίνε. Να πάρω τους άλλους,που το απέκτησαν αργότερα όμως.Πρέπει να ξέρετε,ότι έτσι κ έχεις μάθει σε ένα συγκεκριμένο τρόπο ζωής δεν είναι εύκολο να αλλάξεις κ να χάσεις 20 και 30 κιλά έτσι.Ούτε τον μεταβολισμό που έχετε(έχουμε), έχουν, ούτε την θέληση. Και το να βλέπεις τον εαυτό σου να γίνεται έτσι (γιατί ας μην κοροϊδευόμαστε,30 κιλά,εε είναι πολλά) δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία(δεν το έχω ζήσει εγώ,ούτε κανένας δικός μου αλλά ξέρω). Ιδιαίτερα οι γυναίκες, που αναγκάζονται να ψωνίζουν ρούχα από τα εγκυμονικά και τέτοιες λύσεις, φαντάζομαι πώς θα είναι αυτές και η ψυχολογία τους.

Να σχολιάσω επίσης κάτι άλλο που ακούστηκε, ότι όπως είναι η κατάσταση του παχύσαρκου είναι και του "με παίρνει ο αέρας". Λοιπόν, όχι! Δεν είναι καθόλου το ίδιο. Ο παχύσαρκος πάντα είναι δακτυλοδεικτούμενος ενώ ο κοκκαλιάρης πάντα περνάει απαρατήρητος, ή ακόμη, τον θαυμάζουν για το ότι "διατηρείται"!

Επίσης, ο παχύσαρκος για να φτάσει στο ιδανικό βάρος, πρέπει να αλλάξει ριζικά τρόπο διατροφής και να στερηθεί πολλά. Ο κοκκαλιάρης, ανά πάσα στιγμή μπορεί να φάει 5 σοκολάτες και 3 παγωτά, να πάρει 3-4 κιλάκια και να γίνει όπως ονειρεύεται! Έλεος δηλαδή, υπάρχει κανείς που να συγκρίνει την απόλαυση του να τρως μέχρι σκασμού, με το να στερείσαι τις σοκολατίτσες :) και τα παγωτά?

Πάντως greekcharmed μου να μην ανησυχείς και σε βλέπω μέχρι το επόμενο καλοκαιράκι να σκίζεις τις παραλίες με μπικίνι και να επιδεικνύεις το κορμί σου παντού!! Και όχι, δεν θα δεκτώ την πρότασή σου, καθώς ξέρω ότι είσαι παντρεμένη / έχεις αγόρι γιατί σε λυπάμαι να πας μέσα για διγαμία και για αποπλάνηση! :p :p :lol:

 

Φιλικά

JustMe!

 

Εγώ επιμένω με παντρεύεσαι? :happy:

Eιλικρινά όμως σε επικροτώ για την άποψή σου αυτή. Δυστυχώς όμως την ίδια άποψη δεν την έχει η πλειοψηφία.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο δύσκολο είναι για έναν άνθρωπο που έχει μάθει μέσα στο φαγητό και έχει μάθει να μασουλάει κάτι συνεχώς, είτε απο βουλιμία είτε απο κακή ψυχολογία, να συμμαζευτεί. Όποιος το έχει καταφέρει του δίνω ειλικρινά μέσα απο την καρδιά μου συγχαρητήρια :cry: να μου πει και εμένα πως το κάνει γιατί ακόμα παλεύω.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

GreekCharmed εγώ τα παιρνω τα συγχαρητήρια σου.:D

Δυσκολευτηκα πολυ όταν εκοψα το τσιγάρο. Μεχρι τότε με βοηθουσε αρκετά στο να κόβω την πεινα μου.

Αυτο που εκανα οταν μου ερχοταν η ορεξη να μασουλισω (στην μετα-τσιγαρική εποχή), ήταν να τρωω ρυζογκοφρέτες. Υποθέτω ότι τις ξερεις. Είναι αυτά τα υγιεινα παρασκευάσματα απο ρύζι, όπου έβαζα απο πάνω μια λεπτή φέτα τυρί και με βοηθουσε πραγματικά. Αλλοι ουτε να τις δουνε. Εμενα όμως (ως διαστροφική στο γουστο, να φανταστεις οτι τρελλαινομαι για κουάκερ σε οποιαδηποτε μορφή) μου αρέσουν πολύ.

Κολπα υπάρχουν πολλά. Εγώ, με τα παιδιά, συνέχεια μεσ' τα φαγητά ειμαι, αλλά, εχω συνηθίσει πια και δεν τρωω. Ζαχαρη βάζω μόνο στον καφέ μου (όσο καπνιζα καφές χωρίς ζάχαρη, τώρα όμως όχι), γιατι πλέον ειμαι σε διατροφή, αλλά κι αυτη προσεχω ποσοτητα κλπ.

Δώρον άδωρον όμως όπως ειπα παραπάνω... Κάνω δεν κανω, δε χάνω!:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω με παντρεύεσαι? :happy:

Eιλικρινά όμως σε επικροτώ για την άποψή σου αυτή. Δυστυχώς όμως την ίδια άποψη δεν την έχει η πλειοψηφία.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο δύσκολο είναι για έναν άνθρωπο που έχει μάθει μέσα στο φαγητό και έχει μάθει να μασουλάει κάτι συνεχώς, είτε απο βουλιμία είτε απο κακή ψυχολογία, να συμμαζευτεί. Όποιος το έχει καταφέρει του δίνω ειλικρινά μέσα απο την καρδιά μου συγχαρητήρια :cry: να μου πει και εμένα πως το κάνει γιατί ακόμα παλεύω.

 

Όπως έχουμε ξαναπεί στο msn όλα είναι στο μυαλό, αν θέλεις πραγματικά να χάσεις κιλά και το κάνεις για τον εαυτό σου και όχι για να αποδείξεις κάτι αλλα για να νοιώθεις εσύ πιο όμορφα τότε το καταφέρνεις. Και εσύ έως ένα βαθμό το έχεις καταφέρει (και εύχομαι να συνεχίσεις)

Link to comment
Share on other sites

γκρικτσαρμεδ κουκλα μου ολα ειναι θεμα προσπαθειας!εγω ημανε 105 κιλα (και 184 υψος)δεν ηταν οτι ενοιωθα χοντρος, αλλα λογω προιστοριας σε καρδιακα θεματα καποια στιγμη θα αναγκαζομουν να χασω κιλα. ε πηρα την αποφαση και το εκανα τωρα που τα χανω πιο ευκολα (21 ετων). μια αποφαση ειναι βρε...εγω σου ευχομαι να εισαι οπως πραγματικα ΣΟΥ αρεσεις (και οχι οπως αρεσεις στους αλλους)..κι αμα θες κουραγια για τις διαιτες εδω ειμαι εγω!!!1 χρονο εκανα!!μουαχαχαχαχα

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

γκρικτσαρμεδ κουκλα μου ολα ειναι θεμα προσπαθειας!εγω ημανε 105 κιλα (και 184 υψος)δεν ηταν οτι ενοιωθα χοντρος, αλλα λογω προιστοριας σε καρδιακα θεματα καποια στιγμη θα αναγκαζομουν να χασω κιλα. ε πηρα την αποφαση και το εκανα τωρα που τα χανω πιο ευκολα (21 ετων). μια αποφαση ειναι βρε...εγω σου ευχομαι να εισαι οπως πραγματικα ΣΟΥ αρεσεις (και οχι οπως αρεσεις στους αλλους)..κι αμα θες κουραγια για τις διαιτες εδω ειμαι εγω!!!1 χρονο εκανα!!μουαχαχαχαχα

Sostos k egw epimenw se auto.

Einai aplws mia apofasi...

Alliws dn exeis dynato xaraktira...

k an se niazei toso tha eprepe na tin pareis...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Πραγματικά είναι ένα πολύ καλό θέμα συζητήσεις !

εγώ έχω να σας πω δυο προσωπικές εμπειρίες ! πρώτα τη δίκια μου ! εδώ ήθελα να πω ότι μέχρι τη 4η δημοτικού ήμουν κανονικός προς το αδύνατος μετά πάχυνα αφού σταμάτησα το κολυμβητήριο! στο γυμνάσιο ψήλωσα και το καλοκαίρι της 3ης γυμνάσιου πάχυνα!

μέχρι πριν 2,5 χρόνια είχα κάποια κιλά παραπάνω τα οποία αυξηθήκαν μετά από τραυματισμό που δεν μου άπτερε να μετακινούμε εύκολα !Ήμουν 80 με 81 κιλά με ύψος γύρω στο 1,80 ! Δεν μου άρεσε που ήμουν έτσι κ αποφάσισα να αδυνατίσω !

 

Εκεί που έτρωγα μια σοκολάτα κάθε μέρα τις αντικατέστησα με φρούτα ακόμη και στο σχολειό το όποιο το ψιλό κορόιδευαν ! Για να μη τα πολυλογώ από το Φεβρουάριο μέχρι τον Μάιο πριν τις εξετάσεις έχασα τα πρώτα 5-6 κιλά και μετά τον Ιούλιο και Αύγουστο τα αλλά 6 !Από τότε νιώθω άλλος άνθρωπος !Στην αρχή δεν ήταν εύκολο Παίναγα κ ήθελα σοκολάτες !σιγά σιγα το συνώθησα ! βεβαία βοήθησε και το γυμναστήριο!εφτασα 69 κιλά !

 

Εάν θέλεις μπορείς !όλα τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες !βεβαιώ δεν αναφέρομαι για ανθρώπους έχουν προβλήματα !

 

Το δεύτερο παράδειγμα είναι η μητέρα μου !ξεκίνησε διατροφή λίγο πριν από μένα ! Μετά από 4 (!!) γέννες είχε αρκετά παραπάνω κιλά !έχασε τα πρώτα 5 με διατροφή από διαιτολόγο και τα υπόλοιπα 8 μονή της στο γυμναστήριο !

 

ΝΑΙ τη θαυμάζω και την ευχαριστώ γιατί με βοηθούσε και τη βοηθούσα να αποφεύγουμε τους πειρασμούς αλλά και γιατί άλλαξε το τρόπο μαγειρέματος της με ένα πολύ πιο ελαφρύ και υγιεινό ! Τώρα όταν κυκλοφορούμε μαζί νομίζουν ότι είμαστε αδέρφισα – η έτσι λένε πειραχτικά !

 

Μπορείς και εσύ !

Ξεκινά σήμερα !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...