Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν το Sygic κάνει για το Samsung i560?

 

Η τελευταία εφτάρα (7.78?) μπαίνει άνετα

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσεξα κάτι στην 8.22 και θέλω να μου πείτε αν το κάνει το Sygic και σε προηγούμενες εκδόσεις.

Όταν μπαίνω σε τούνελ, αυτόματα αλλάζει τα χρώματα σε νυκτός.Το έκανα αυτό και παλιότερα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον στην 8.06 όχι δεν το κάνει
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εγκατεστησα κ εγω στο vivaz την εκδοση 8.22,θελω να ρωτησω χρειαζομαι κατι παραπανω να βαλω?(Γιατι μεσα ειχε και POI και χαρτη κτλπ (μονο της Ελλαδας χαρτη,αλλα νταξ οταν παω εξωτερικο θα ξαναψαχτω...)Ρωταω γιατι λετε για διαφορα εδω μεσα για χαρτες κτλπ αλλα τα posts ειναι πριν 2(2009-2011 ποτε περασε ο καιρος)χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Sygic Mobile 10 v8.14 Προσπαθω να φορτωσω το χαρτη CIT_NaviGreece-NaviCyprus_2010 και μου βγαζει συνεχεια "λαθος κωδικος ενεργοποιησης"

Ακολουθησα τις οδηγιες απο το γνωστο μαγαζακι, αλλα ματαια, τι κανω λαθος; μπορει να στειλει καποιος pim

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το sygic (λόγω garmin) και προσπάθησα να το βάλω στο ν8. To έκανα εγκατάσταση αλλά μου βγάζει "disc error!" Τι κάνω λάθος? Μπορεί κάποιος να βοηθήσει (έστω με pm)

Ευχαριστώ

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω χρισημοποιήσει ποτέ το sygic (λόγω garmin) και προσπάθησα να το βάλω στο ν8. To έκανα εγκατάσταση αλλά μου βγάζει "disc error!" Τι κάνω λάθος? Μπορεί κάποιος να βοηθήσει (έστω με pm)

Ευχαριστώ

Φίλε είσαι σε λάθος ενότητα.

Εδώ είναι για symbian 5th edition.

To Ν8 που έχεις είναι Symbian^3.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Sygic Mobile 10 v8.14 Προσπαθω να φορτωσω το χαρτη CIT_NaviGreece-NaviCyprus_2010 και μου βγαζει συνεχεια "λαθος κωδικος ενεργοποιησης"

 

Δοκίμασε το εξής mlm αρχείο

 

[PRODUCT:Greece MM10]

name=Greece MM10

tts=yes

sdk=yes

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

maps=CI:GRC:2010.08,CI:CYP:2010.08

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο δεν είναι και για symbian^3? Τουλάχιστον σαν διαδικασία εγκατάστασης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε και στο 3d edition section.

Βγήκε μια αναβάθμιση της 8.22 που πλέον είναι η 8.24.

Αλλαγές δεν έχω βρει ακόμα να αναφέρονται κάπου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εγκατεστησα το sygic 8.06 αλλα μου ζηταει να ενεργοποιησω τους χαρτες

greece cyprus 09 2009

mobile maps 2009

smm10europe

με το ****** βαζω κωδικο συσκευης και δεν το δεχεται τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω μια φρεσκια εγκατασταση της 8.24 στο Χ6 και παει μια χαρα. Δυο ερωτηματα μονο:

1. Ποιον χαρτη να προτιμησω, teleatlas ή navteq? (Teleatlas νομιζω ειναι οι του google maps) Ποιος θεωρειτε οτι ειναι πληρεστερος σε χαρτογραφηση και poi's ?

2. Γιατι κατα τη δρομολογηση λεει πχ "Στριψτε δεξια, συνεχιστε ευθεια 75" ? Το 75 στο τελος τι υποδηλωνει και απενεργοποιειται καπως?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

google maps) Ποιος θεωρειτε οτι ειναι πληρεστερος σε χαρτογραφηση και poi's ?

 

Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. Βάσει μεγέθους ο μεγαλύτερος (ενδεχομένως και πληρέστερος) είναι ο CIT navigreece 2010.06 ο οποίος αγγίζει τα 77mb

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. Βάσει μεγέθους ο μεγαλύτερος (ενδεχομένως και πληρέστερος) είναι ο CIT navigreece 2010.06 ο οποίος αγγίζει τα 77mb

 

o καλυτεροσ ειναι ο navteq παγκοσμιωσ και μακραν καλυτεροσ ο cit αν κοιταξεισ στα οταν πατασ σημεια ενδιαφεροντοσ δεν εχει οσα εχει ο navteq αν δεισ ο navteq εχει τα παντα απο τηλεφωνα απο ολα τα ξενοδοχεια νοσοκομεια κτλ, ο cit εχει πολι λιγα σχετικα,..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ καινούρια εγκατάσταση του 8.24, αλλά το μόνο πρόβλημα ότι μέσα από το Sygic δεν πιάνει σήμα εύκολα.

Αντίθετα, αν βάλω πρώτα το Ovi Maps, κλειδώνει αμέσως και μόλις ανοίξω το Sygic κλειδώνει και αυτό στο καπάκι...

Τι να φταίει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια κοιταξτε ενα κουφο...εχω το ν8 και εβαλα την 824 εκδοση....ολα καλα και ωραια.το προγραμμα τρεχει κανονικα αλλα οταν παω στις διευθυνσεις να κανω αναζητηση μου βγαζει ενα "σφαλμα"και με πεταει εξω....μονον εκει.αν μπω στα αγαπημενα η κανω αναζητηση απο τον χαρτη η πλοηγηση παει κανονικα....τι μπορει να φταιει?ευχαριστω εκ των προτερων........
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση, εχει κυκλοφορησει εδω και κατι μερες ο 2011.02 χαρτης Navigreece της CIT. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ειναι αρκετα μικροτερος του προηγουμενου (48mb εναντι καπου 78mb) χωρις να ξερω επι της ουσιας τι διαφορες υπαρχουν. Παντως αν και λεει οτι ειναι μονο για την εκδοση SMM 9 (7.7), επαιξε ανετα και στην 10 (8.2.4) .
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση, εχει κυκλοφορησει εδω και κατι μερες ο 2011.02 χαρτης Navigreece της CIT. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ειναι αρκετα μικροτερος του προηγουμενου (48mb εναντι καπου 78mb) χωρις να ξερω επι της ουσιας τι διαφορες υπαρχουν. Παντως αν και λεει οτι ειναι μονο για την εκδοση SMM 9 (7.7), επαιξε ανετα και στην 10 (8.2.4) .

 

Σίγουρα παίζει στις εκδόσεις του 10. Επισήμως όμως από το φόρουμ της CIT αναφέρεται πως για την έκδοση 10 δεν έχει βγει ακόμη. Το οτι είναι μεγάλο το αρχείο μάλλον έγκειται στο οτι έχει πολλά ενσωματωμένα POI, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Ίσως και η έκδοση για όλα τα 10 να είναι κι αυτή της τάξεως των 75-80mb. Είδωμεν.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Η 8.24 εχει ελληνικα? Και τι διαφορες εχει απ΄την προηγουμενη εκδοση?

Ελληνικα εχει κανονικα, οσο για διαφορες εκτος απο σχετικη βελτιωση στην αποκριση και την ταχυτητα, δε διαπιστωσα κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 8.22 ίδια μου φαίνεται η 8.24 πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νέοι χάρτες για το Sygic

CIT NaviGreece & NaviCyprus 2011.02

Υποτίθεται ότι είναι για το Mobile 9, αλλά παίζουν μια χαρά και στο Mobile 10. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ,εχω περασει την 8,24 ,αλλα μου ζηταει συνεχεια ενεργοποιηση χαρτη!

τι πρεπει να κανω?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...