Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνω την 8.24 με χαρτη 2011.03 και κανω ενεργοποιηση και μου βγαζει μηνυμα πως δεν μπορει να βρει χαρτη στην καρτα μνημης. παρακαλω στειλτε μου σε ενα pm αναλυτικοτατα την διαδικασια εγκαταστασης ενος sygic με τους τελευταιους χαρτες στο nokia c6 (symbian 5th edition) γιατι τα χω χασει...
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω περάσει τους τελευταίους χάρτες ακόμα, αλλά υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα που έχουνε τα παιδιά έχει να κάνει με το mlm αρχείο (αν η στάνταρ διαδικασία ενεργοποίησης κλπ δεν δουλεύει).

Βεβαιωθείτε ότι έχετε το σωστό mlm με τις σωστές εγγραφές μέσα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει τους τελευταίους χάρτες ακόμα, αλλά υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα που έχουνε τα παιδιά έχει να κάνει με το mlm αρχείο (αν η στάνταρ διαδικασία ενεργοποίησης κλπ δεν δουλεύει).

Βεβαιωθείτε ότι έχετε το σωστό mlm με τις σωστές εγγραφές μέσα.

 

Κανένα tip για την λογικη του αρχειου mlm εχουμε? γιατι παω να το επεξεργαστω και δεν βγαζω ακρη να πω την αληθεια. το Sygic μου ανοιγει κανονικα, κανω και ενεργοποιηση του mlm απλα δεν βλεπει τους χαρτες! Μαλλον χρησιμοποιει λαθος εντολες.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει που πηρατε το χαρτη θα πρεπει να υπαρχει και το αναλογο mlm ή οδηγιες γι'αυτο γιατι καθε χαρτης χρειαζεται το δικο του (mlm)!Για την ενεργοποιηση οσοι εχουν την εκδοση 8.16 και μετα θα πρεπει να τικαρετε το κουτακι στο κευγ...ν.Οσοι εχετε βαλει την 8.24 επρεπε πριν να εχετε αφαιρεση προηγουμενη εκδοση (driver,res και maps).Αν γινονται ολα τα παραπανω τοτε ολα καλα!Εγω ετσι εχω κανει και δεν εχω προβλημα!
Link to comment
Share on other sites

περνω την 8.24 με χαρτη 2011.03 και κανω ενεργοποιηση και μου βγαζει μηνυμα πως δεν μπορει να βρει χαρτη στην καρτα μνημης.

 

Δοκίμασε αυτό το κείμενο για αρχείο .mlm και πες μας αν δούλεψε

 

 

[PRODUCT:Greece MM10]

name=Greece MM10

tts=yes

sdk=yes

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

maps=CI:GRC:2012.03,CI:CYP:2012.03

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το κείμενο για αρχείο .mlm και πες μας αν δούλεψε

 

 

[PRODUCT:Greece MM10]

name=Greece MM10

tts=yes

sdk=yes

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

maps=CI:GRC:2012.03,CI:CYP:2012.03

 

δεν μπορω με τιποτα να το φτιαξω μου ρχεται να το πεταξω το κινητο... μπορει καποιος να μου εξηγησει το αρχειο αναλυτικα. ΕΧΩ:

 

Sygic 8.2.4

Ένα αρχείο grc.pak (Χάρτης 2010.07(NavteQ))

 

και δεν εχω mlm αρχειο, δεν υπηρχε καπου. Το φτιαχνω απο δω το φτιαχνω απο κει τιποτα...

 

---ενα αρχειο SygicKG_lin πρεπει να ειναι καπου ? (licence)

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο mlm πρεπει να εχει την ιδια ονομασια με τον χαρτη η δεν παιζει ρολο?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να το φτιαξω μου ρχεται να το πεταξω το κινητο... μπορει καποιος να μου εξηγησει το αρχειο αναλυτικα. ΕΧΩ:

 

Sygic 8.2.4

Ένα αρχείο grc.pak (Χάρτης 2010.07(NavteQ))

 

και δεν εχω mlm αρχειο, δεν υπηρχε καπου. Το φτιαχνω απο δω το φτιαχνω απο κει τιποτα...

 

---ενα αρχειο SygicKG_lin πρεπει να ειναι καπου ? (licence)

Το είπαμε και πιο πάνω.Το mlm αρχείο θα το βρείτε μαζί με το topic που βρήκατε και τους χάρτες.Αν παρόλαυτά δεν το βρίσκετε, ανοίγετε στο pc σας ένα νέο notepad με ονομασία SMM10 europe.mlm και βάζετε το κείμενο πιο πάνω που έδωσε ο Mikelangelo.Προσοχή να είναι η κατάληξη mlm και όχι txt.Το αρχείο mlm πρέπει να βρίσκεται μαζί με το licence.txt μέσα στον φάκελο maps (όχι στον φάκελο του χάρτη πχ φάκελος grc).

Το sygickg πρέπει να είναι το ******erator.

 

το αρχειο mlm πρεπει να εχει την ιδια ονομασια με τον χαρτη η δεν παιζει ρολο?

Εγώ πάντα βάζω το SMM10 europe. Νομίζω ότι δεν έχει και τόσο σημασία πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να το φτιαξω μου ρχεται να το πεταξω το κινητο... μπορει καποιος να μου εξηγησει το αρχειο αναλυτικα. ΕΧΩ:

 

Sygic 8.2.4

Ένα αρχείο grc.pak (Χάρτης 2010.07(NavteQ))

 

και δεν εχω mlm αρχειο, δεν υπηρχε καπου. Το φτιαχνω απο δω το φτιαχνω απο κει τιποτα...

 

---ενα αρχειο SygicKG_lin πρεπει να ειναι καπου ? (licence)

 

 

Ανοιξε το σημειωματάριο(notepad) στο pc και κάνε αντιγραφή αυτό που αναφέρει ο φίλος και επικόλληση στο σημειωματάριο, άλλαξε την κατάληξη από .txt σε .mlm και αποθήκευσε το με ότι όνομα θες (δες στη σελίδα 18 το ποτ 259 του mikelangelo). Άνοιξε το SygicKG_lin και από εκει(νομιζω λέει αναζήτηση αρχείου, κάτι τέτοιο) θα πρέπει να βρες τον χάρτη που θεές να ενεργοποιήσεις και κάνε την διαδικασία για να τον ενεργοποίησης!

ΥΓ αυτά που γράφω έχουν αναφερθεί πρώτα από άλλους φίλους και όχι από εμένα!

junglist το ειχα στον ''αερα'' και μετα το ειδα οτι ειχες απαντησει στον φιλο.... και αν εχω καπου λαθος διορθωσε με!

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ:

 

Sygic 8.2.4

Ένα αρχείο grc.pak (Χάρτης 2010.07(NavteQ))

 

Πρέπει να παραμένουμε σε έναν χάρτη γιατί θα χαθούμε τελείως (σε προηγούμενο ποστ είχες τον 2011.03).

 

Για τον NavTeq 2010.07 το κείμενο είναι

 

 

 

[PRODUCT:--Drive10 Europe]

name=Drive10 Europe

tts=no

sdk=no

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=no

speedcam=SCDB:EXTEUR:2012.08,SCDB:ISL:2012.08,SCDB:IMN:2012.08

maps=NT:EXTEUR:2010.07

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μετά το PRODUCT στην πρώτη γραμμή σβήσε τις δυο παυλίτσες οι οποίες δεν ισχύουν, απλά τις έβαλα γιατί την άνω και κάτω τελεία και το "D" το εμφάνιζε ως smilie

 

 

edit: Αν δεν έχεις k++gen δεν θα καταφέρεις να κάνεις δουλειά. Χρειάζεται και αυτό σε συνάρτηση με το σωστό κείμενο του αρχείου .mlm

Σε γενικές γραμμές αν ξανασυναντήσεις πρόβλημα, θα σου συνιστούσα ανεπιφύλακτα την έκδοση 8.06 η οποία δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα απ τις 2-3 επόμενες modified που έχουν βγει.

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Τον έβαλα και εγώ με το mlm που λέει ο φίλος mikelangelo!

Το κάθε αρχείο mlm το ονομάζω με το όνομα του αντιστοίχου χάρτη για να μπορώ να το ''εντοπίζω' καλύτερα και δουλεύει!

MAP_CIT_NAVICREECE2010.06

MAP_CIT_NAVICREECE2011.02

MAP_NAVTEQ2010.07

MAP_GR_TELEATLAS2010.09

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

.....καμια ενημερωση για το sygic aura για symbian υπαρχει?ξερει κανεις?

Χλωμό εώς αδύνατο...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει καινουργιος χαρτης ΝΤ του 11?ξερει κανεις?απο οσο εχω δοκιμασει ο navteq ειναι ο καλυτερος.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει καινουργιος χαρτης ΝΤ του 11?ξερει κανεις?απο οσο εχω δοκιμασει ο navteq ειναι ο καλυτερος.....

 

εννοειται πωσ ειναι ο καλυτεροσ σε ολα... αυτο θα ρωταγα και γω με προλαβεσ,, ποτε θα βγει καινουργιοσ χαρτησ ελεοσ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.ξερει κανεις αν το εν λογο προγραμμα παιρνει 3d buldings?καπου σε ενα site ειδα μια φωτο του sygic με κτιρια.και δεν ηταν το aura.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι γιατί δεν θα μπορεί να τρέξει η εφαρμογή :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για την εγκατάσταση του Sygic 8.2.4 (η πιο πρόσφατη έκδοση), ισχύουν τα παρακάτω τα οποία είναι αυτά που κατάλαβα ύστερα από ψάξιμο στο ιντερνετ ή όχι;

 

Από τα αρχεία που φαίνονται στην εικόνα:

http://img198.imageshack.us/img198/350/sygicmage.th.jpg

 

 

1.τα αντιγράφω όλα χύμα στην κάρτα μνήμης(ή στην μνήμη του τηλεφώνου) εκτός από τα αρχεία SetupAndroid.apk και SetupWinMobile(επειδή είναι για Android και Windows mobile).

 

2.Στο σημείο που αντιγράφω τα παραπάνω αρχεία, δημιουργώ και έναν φάκελο με το όνομα maps όπου μέσα σε αυτόν βάζω το αρχείο mlm(CIT_SMM10_South East Europe.mlm) και μέσα στον maps δημιουργώ έναν νέο φάκελο(υποθέτω με το όνομα grc) όπου βάζω τον χάρτη(NaviGreece 2011.03).

 

3.Τέλος κάνω εγκατάσταση το sygic στο κινητό, μου ζητάει κάποιο κωδικό τον οποίο βρίσκω μέσω του key##n και είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες για την εγκατάσταση του Sygic 10 v8.24 αλλά όταν πάω να το ενεργοποιήσω μου βγάζει ότι έβαλα λάθος κωδικό! Τι μπορώ να κάνω;

 

*Αν παίζει κάποιο ρόλο η εγκατάσταση έχει γίνει στην 8gb μνήμη του τηλεφώνου. Δεν έχω κάρτα μνήμης.

 

1) If you already installed any version of sygic you must uninstall it and then manually remove these dirs : MAPS-DRIVE-RES generally located in e:\ (yours memory card) NOT DOING THAT WILL MAKE SYGIC NOT INSTALLING AND-OR NOT WORKING RIGHT!

 

2) Simply run the .sis file in your cell.

 

3) Copy these dirs Drive, Maps e Res in e:\

If Maps is not inside the .rar file simply make it by yourself.

 

4) You can choose between TELEATLAS (TA) and/or NAVTEQ (NT) maps. Best solution is to have both of them.

It must be for example e:\maps\GBR where you unpack the GBR map.

 

IMPORTANT -> the .mlm file must be in e:\maps! Simply copy the .mlm file from the .rar file into e:\maps and no need to edit it. Of course the maps are going as always in a proper subdir. For example GBR maps should go in e:\maps\GBR and be sure to use a valid one!

 

5) Run Sygic at these point it will ask you to activate the map(s). So get the key##n and use it. Its pretty easy and clean. Remember to select the option for sygic >8.16.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες για την εγκατάσταση του Sygic 10 v8.24 αλλά όταν πάω να το ενεργοποιήσω μου βγάζει ότι έβαλα λάθος κωδικό! Τι μπορώ να κάνω;

 

*Αν παίζει κάποιο ρόλο η εγκατάσταση έχει γίνει στην 8gb μνήμη του τηλεφώνου. Δεν έχω κάρτα μνήμης.

 

1) If you already installed any version of sygic you must uninstall it and then manually remove these dirs : MAPS-DRIVE-RES generally located in e:\ (yours memory card) NOT DOING THAT WILL MAKE SYGIC NOT INSTALLING AND-OR NOT WORKING RIGHT!

 

2) Simply run the .sis file in your cell.

 

3) Copy these dirs Drive, Maps e Res in e:\

If Maps is not inside the .rar file simply make it by yourself.

 

4) You can choose between TELEATLAS (TA) and/or NAVTEQ (NT) maps. Best solution is to have both of them.

It must be for example e:\maps\GBR where you unpack the GBR map.

 

IMPORTANT -> the .mlm file must be in e:\maps! Simply copy the .mlm file from the .rar file into e:\maps and no need to edit it. Of course the maps are going as always in a proper subdir. For example GBR maps should go in e:\maps\GBR and be sure to use a valid one!

 

5) Run Sygic at these point it will ask you to activate the map(s). So get the key##n and use it. Its pretty easy and clean. Remember to select the option for sygic >8.16.

 

στο κλειδακι εχει μια επιλογη να τικαρεις για την εκδοση που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

στο κλειδακι εχει μια επιλογη να τικαρεις για την εκδοση που θελεις.

 

Προφανώς εννοείς αυτό που λέει στο βήμα 5. Δοκίμασα τον κωδικό που μου δίνει και τικαρισμένο και ατικάριστο αλλά πάλι δεν... Εν το μεταξύ η επιλογή γράφει: Check this if you have 8.16 version. Μήπως υπάρχει πιο καινούργιο "κλειδί";

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς αυτό που λέει στο βήμα 5. Δοκίμασα τον κωδικό που μου δίνει και τικαρισμένο και ατικάριστο αλλά πάλι δεν... Εν το μεταξύ η επιλογή γράφει: Check this if you have 8.16 version. Μήπως υπάρχει πιο καινούργιο "κλειδί";

 

Δοκίμασα τους χάρτες της navteq και μου τους ενεργοποίησε, το θέμα είναι γιατί δεν μου ενεργοποιεί τους χάρτες της CIT;

Χρησιμοποιώ κανονικά το CIT_SMM10_South East Europe.mlm αλλά στην ενεργοποίηση μου βγάζει ότι έβαλα λάθος κωδικό!

 

Τέλος, πως βάζουμε δύο χάρτες στην συσκευή; Είδα στην πρώτη σελίδα του θέματος που γράφει ότι φτιάχνουμε νέο φάκελο με το όνομα του χάρτη αλλά όλοι χάρτες έχουν το ίδιο όνομα, δηλαδή grc!

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...