Jump to content

[Επίσημο] Samsung OmniaLITE (B7300)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eβαλα μία κοσμοκάρτα στο samsung και όταν δεν είχε wi-fi έμπαινε με gprs και αμέσως χρέωνε την κάρτα....

Υπάρχει τρόπος απενεργοποίηση του gprs?:rolleyes:

 

Γιατι δεν διαβαζετε λιγο την ενοτητα πρωτα...?!

ολα ειναι απαντημενα πιο πριν...! :)

 

Υ.Γ: NoData λεγετε το προγραματακι που χρειαζεσαι......!!

:):)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια. πειτε κανενα μετατροπεα από Microusb σε 3,5mm jack. Βρήκα αυτό http://pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=140&p=9685 αλλά δεν ξέρω αν κάνει στο samsung μας , επίσεις εχω δει και αυτό http://pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=140&p=9439 αλλά δεν ξερω αν ειναι microusb ή το παλιο συστημα της samsung. sto google ψαχνοντας πιο πολυ μου μοιαζει με το παλιο.

 

Αυτο το NODATA ειναι σωτηριο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια να πω κι εγω την απορια μου:Οταν δεχομαι κληση και ειναι αναπαντητη αναβοσβηνει ενα κοκκινο φωτακι.Μολις ομως 'σβησει' (κλειδωσει) το ομνια, το φωτακι σβηνει κι αυτο και χανω την ειδοποιηση.Ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο;Eυχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια να πω κι εγω την απορια μου:Οταν δεχομαι κληση και ειναι αναπαντητη αναβοσβηνει ενα κοκκινο φωτακι.Μολις ομως 'σβησει' (κλειδωσει) το ομνια, το φωτακι σβηνει κι αυτο και χανω την ειδοποιηση.Ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο;Eυχαριστω:)

 

Το ερώτημα έχει ξανατεθεί και απαντηθεί εδώ. Χρησιμοποίησα κι εγώ τη συμβουλή και όλα πάνε ρολόι.

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω τα εξής

- Μου πουλάνε το κινητό στα 170 ευρώ. Αξίζει η αγορά του?

- Σε bullet-points ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του?

- Το έχει κανείς? Έχει αντιμετωπίσει κολλήματα ή του τρέχει άψογα?

- Είναι κλειδωμένο σαν τα iphone ή ξεκλείδωρο?

- Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο από αυτό με ανάλογα χαρακτηριστικά?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αν στο πουλανε καλυτερα να το παρεις καινουριο στα 179€ . τρεχει αψογα χωρις κανενα κολλημα . δεν ειναι κλειδωμενο , εχει windows οπότε του κανεις οτι θες..... υπαρχουν και καλυτερα μοντελα ΜΟΝΟ ως προς την οθονη ( και αυτη ειναι παρα πολυ καλη) ΚΑΝΕΝΑ ομως με αυτη την τιμη. ΑΠΟΨΗ μου παντα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο από αυτό με ανάλογα χαρακτηριστικά?

 

Για τέτοιου είδους απορίες, μπορείς να απευθυνθείς και στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα έχει ξανατεθεί και απαντηθεί εδώ. Χρησιμοποίησα κι εγώ τη συμβουλή και όλα πάνε ρολόι.

 

Σ Ευχαριστω δεν το ειχα παρατηρησει :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα, εχω το Lite στα χερια μου μολις 2 μερες και ειναι το πρωτο μου wm και παλευω να το μαθω για αρχη θα ηθελα να ρωτησω για το gps και την εγκατασταση εφαρμογων δλδ.

1.για το gps. μου εδωσαν μαζι με το κινητο καρτα 2giga με με το sygik mobile maps δλδ χαρτες κ πλοηγηση μαζι ( θα ηθελα σχολια για το τι μερος του λογου ειναι δαυτο)? σε ενα τεστακι στο μπαλκονι συνδεθηκε αυτοματα μεσω com7 σε ταχυτητα 57600 ελπιζω χωρις χρεωση γιατι δεν παρατηρησα καποια συνδεση να τρεχει (αν δω gprs ή 3g xρεωνομαι)?

 

2. για να αποφυγω τετοιες χρεωσεις θελω να εγκαταστησω το no data που εχω κατεβασει και συντομα θα το προσπαθησω αφου πρωτα συνδεσω pc - κινητο με active sync, ομως δεν εχω ξαναεγκαταστησει ποτε τιποτα και θα εκτιμουσα λιγη βοηθεια steps a.. b... κλπ.

 

3.ιδεα!!! θελω να ανταλλαξω την sd καρτα μου 2γιγα, με αλλη απο samsung h1 sd 16giga. μπορω να τις βγαλω και τις 2 να τις βαλω μια μια στο λαπτοπ για να περασω τους χαρτες και την αφερμογη μου και στην μεγαλη καρτα ωστε να μην τους χασω με την αλλαγη?

thanks.

Link to comment
Share on other sites

2. για να αποφυγω τετοιες χρεωσεις θελω να εγκαταστησω το no data που εχω κατεβασει και συντομα θα το προσπαθησω αφου πρωτα συνδεσω pc - κινητο με active sync, ομως δεν εχω ξαναεγκαταστησει ποτε τιποτα και θα εκτιμουσα λιγη βοηθεια steps a.. b... κλπ.

 

3.ιδεα!!! θελω να ανταλλαξω την sd καρτα μου 2γιγα, με αλλη απο samsung h1 sd 16giga. μπορω να τις βγαλω και τις 2 να τις βαλω μια μια στο λαπτοπ για να περασω τους χαρτες και την αφερμογη μου και στην μεγαλη καρτα ωστε να μην τους χασω με την αλλαγη?

thanks.

2. Δεν χρειάζεται να συνδεθεις με active sync για να εγκαταστήσεις το no-data!!!!!!! Το αντιγράφεις στην κάρτα το τρέχεις απο εκεί και εγκαθίστατε μόνο του.

 

3. Η ιδέα σου είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.για το gps. μου εδωσαν μαζι με το κινητο καρτα 2giga με με το sygik mobile maps δλδ χαρτες κ πλοηγηση μαζι ( θα ηθελα σχολια για το τι μερος του λογου ειναι δαυτο)? σε ενα τεστακι στο μπαλκονι συνδεθηκε αυτοματα μεσω com7 σε ταχυτητα 57600 ελπιζω χωρις χρεωση γιατι δεν παρατηρησα καποια συνδεση να τρεχει (αν δω gprs ή 3g xρεωνομαι)?

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης είναι πολύ καλό. Η συσκευή σου δεν απαιτεί σύνδεση στο internet για να λειτουργεί το GPS και κατά συνέπεια δεν έχεις φόβο για κρυφές χρεώσεις εκεί.

 

2. για να αποφυγω τετοιες χρεωσεις θελω να εγκαταστησω το no data που εχω κατεβασει και συντομα θα το προσπαθησω αφου πρωτα συνδεσω pc - κινητο με active sync, ομως δεν εχω ξαναεγκαταστησει ποτε τιποτα και θα εκτιμουσα λιγη βοηθεια steps a.. b... κλπ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

 

3.ιδεα!!! θελω να ανταλλαξω την sd καρτα μου 2γιγα, με αλλη απο samsung h1 sd 16giga. μπορω να τις βγαλω και τις 2 να τις βαλω μια μια στο λαπτοπ για να περασω τους χαρτες και την αφερμογη μου και στην μεγαλη καρτα ωστε να μην τους χασω με την αλλαγη?

thanks.

 

Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης δουλεύει στην συγκεκριμένη κάρτα χωρίς να είμαι σίγουρος όμως. Έχω την εντύπωση ότι αν το περάσεις σε διαφορετική δεν θα σου δουλέψει (με τον επίσημο τρόπο τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και από μενα μολις εμαθα για το συγκεκριμενο κινητό από ενα τοπικ μου για αγορα κινητου που ειχα μεγαλο διλλημα Δειτε εδώ κιολας

 

Τεσπα θα ηθελα ενα μινι review ασ πουμε για το ποσο διαρκει η μπαταρια και γενικα τα + και τα - γιατι ειναι τοσο φθηνό Μου φενετε παραξενο

 

Thanks In advance

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και από μενα μολις εμαθα για το συγκεκριμενο κινητό από ενα τοπικ μου για αγορα κινητου που ειχα μεγαλο διλλημα Δειτε εδώ κιολας

 

Τεσπα θα ηθελα ενα μινι review ασ πουμε για το ποσο διαρκει η μπαταρια και γενικα τα + και τα - γιατι ειναι τοσο φθηνό Μου φενετε παραξενο

 

Thanks In advance

 

Μέχρι να απαντήσουν τα παιδιά ρίξε μία ματιά στο review του gsmarena... Αν δεν την παλεύεις με τα Αγγλικά τσέκαρε απλά τα χαρακτηριστικα, εικόνες του κινητού κ.τ.λ...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ απο το multirama χθές το βράδυ. Ακόμη ψάχνομαι, είναι το πρώτο wm κινητό μου.

Πολύ καλό κινητό. Συμπαγές , μικρό, με γρήγορη απόκριση και μπαταρία γομάρι. Αξίζει τα λεφτά του. Έχω μερικές ερωτήσεις όμως.

1. Με το Spb Backup κάνουμε backup τις μόνο ρυθμίσεις της συσκευής ή όλα όσα είναι αποθηκευμένα στην συσκευή? Να κάνω ένα backup τώρα που δεν έχω πειράξει κάτι σημαντικό στην συσκευή ή όταν την ρυθμίσω όπως θέλω?

2. Έχει βρεί κάποιος καμιά αξιόλογη μαλακή θήκη (pouche) σε καταστήματα Ελλάδας? Δεν βρήκα τίποτε για αυτό το κινητό. Κάτι σαν αυτό δηλαδή:http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006019&u=LEATHER-POUCHE-ANILINE-CASE-BLACK-%C3%C9%C1-SAMSUNG-I900-OMNIA-/-APPLE-IPHONE.

Όσες βρήκα δεν ταίριαζαν στις διαστάσεις. Θα ταιριάξει απο κανένα άλλο κινητό με παρόμοιες διαστάσεις?

Edited by Billaross
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να απαντήσουν τα παιδιά ρίξε μία ματιά στο review του gsmarena... Αν δεν την παλεύεις με τα Αγγλικά τσέκαρε απλά τα χαρακτηριστικα, εικόνες του κινητού κ.τ.λ...

 

Ευχαριστω για το λινκ απλα θα ηθελα να ακουσω προσωπικες εμπειριες και οχι απλα review από gsmarena και παρομοια sites ευχαριστώ παντως.

Link to comment
Share on other sites

το έχω και ειναι παρα πολυ καλο... κανε τις ρυθμισεις που θες , βαλε το NODATA για να μην σου κανει συνδεσεις με δικτυα, το Sus2 για κλειδωμα της συσκευης και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. δεν χρειαζεται κατι άλλο. Τοτε κανε ενα καλο backup kai sto pc και στην καρτα μνημης και τελος.

Θηκη βρηκα σε ενα καταστημα wind , δεν ειναι ακριβως για το 7300 αλλα ενα κλικ πιο κοντη. στο φαρδος ειναι γαντι.

 

θηκη βρηκα σε ενα καταστημα wind , δεν ειναι ακριβως για το 7300 αλλα ενα κλικ πιο κοντη. στο φαρδος ειναι γαντι.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Για θηκη καντε μια βολτα απο το media markt ....! εχει διαφορες....!

 

Προτεινω να βαλεις μεσα και sbp mobile shell ...

γιατι αν εισαι με το μενου της Samsung,ειναι ζητημα ωρων να το πεταξεις το κινητο στον τοιχο!! :lol::p:p (εχει πολυ αργο και σπαστικο μενου αυτη η samsung...)!

 

Και θελεις αρκετα προγραματακια για να το κανεις να λειτουργησει το κινητο ωραια και καλα...!

θελεις σιγουρα : Nodata , net framework , flash player . . . . .το sus2 δεν το θερωρο και απαραιτητο...(αλλα κανει καλη δουλεια,το εχω και εγω:p )!!

 

και πολλα αλλα και διαφορα προγραματα για να φερεις το κινητακι στα μετρα σου....!!

 

:):)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...