Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλ???

Εγω μπενω μεσο WIFI και με τον NATIVE μπενει μια χαρα (αφου το κατεβασα)

 

Επισεις υπαρχουν MSN ή ICQ για το κινητο?

 

Στο games and more, πήγαινε settings και στο connections διάλεξε το wifi σου, για να μπαίνει και ο opera mini στο internet.

 

Για MSN χρησιμοποιούσα το ebuddy.

 

Μπαίνεις στο http://www.ebuddy.com από το τηλέφωνο και κατεβάζεις την Java εφαρμογή.

 

Για να φαίνεται εντάξει με το τηλέφωνο, (μιας και δεν υπάρχει σαν επιλογή στο ebuddy) επιλέγεις κάποιο τηλέφωνο που να έχει την ίδια ανάλυση (800*480), π.χ. το HTC Touch HD.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά άμα βγάλω ένα widjet απο την πλαινή μπάρα και το βάλω στην "επιφάνεια εργασίας" δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πώ, πώς σκατά το ξαναβάζω στην πλαινή μπάρα να φύγει απ την οθόνη;
ƒ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα βγάλω ένα widjet απο την πλαινή μπάρα και το βάλω στην "επιφάνεια εργασίας" δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πώ, πώς σκατά το ξαναβάζω στην πλαινή μπάρα να φύγει απ την οθόνη;

 

Ανοίγεις την μπάρα, πατάς συνεχόμενα το widget, και το "σέρνεις" πίσω στην μπάρα ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να κρατάει η μπαταρία του πιό πολύ όταν λειτουργεί σε auto 3G/2G παρά σε 2G μόνο? :confused: Εκτός και αν παρατηρώ εγώ κάτι λάθος :p Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να κρατάει η μπαταρία του πιό πολύ όταν λειτουργεί σε auto 3G/2G παρά σε 2G μόνο? :confused: Εκτός και αν παρατηρώ εγώ κάτι λάθος :p

 

όχι σωστά παρατηρείς !

 

Γενικά ισχύει, αλλά κι ένας άλλος λόγος που γίνεται αυτό είναι γιατί στις περισσότερες περιοχές, έχεις καλύτερο 2G σήμα απ' ότι 3G, και έτσι δεν "προσπαθεί" τόσο πολύ το κινητό να πιάσει σήμα..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα το route66 και κατέβασα τους χάρτες τις ελλάδας.Ωστόσο το πρόγραμμα μου φαίνεται αηδιαστικά αργό σε σχέση με το google maps.Αλήθεια το google maps είναι απλά μια εφαρμογή που βλέπεις χάρτες οταν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, ή και αυτό επικοινωνεί με δορυφόρους και είναι gps προγραμματάκι;Το λέω γιατί νόμιζα το πρώτο, ωστόσο ακόμα και όταν απενεργοποιώ το wifi στο κινητό ακόμα μπαίνει στο google maps και εμφανίζει και την θέση μου και όλα, και εμφανίζει και χάρτες που δεν είχαν φορτώσει πιο πρίν.Τελικά τί απο τα δυό είναι το google maps;Κυρίως το ρωτάω γιατί μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο και πιο "όμορφο" απο το route 66 :/.
ƒ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι παιζει με το ξυμπνητηρι ? Γιατι καποιες φορες χτυπαει και αλλες οχι? το κανει και σε κανενα αλλο αυτο? οχι τιποτα αλλο εχω εξεταστικη κ κοντεψα να χασω μαθημα με τη μα:Xκια!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι παιζει με το ξυμπνητηρι ? Γιατι καποιες φορες χτυπαει και αλλες οχι? το κανει και σε κανενα αλλο αυτο? οχι τιποτα αλλο εχω εξεταστικη κ κοντεψα να χασω μαθημα με τη μα:Xκια!!!!:lol:

+2 δυστηχως

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως ποτέ δεν μου το έκανε αυτό με το ξυπνητήρι... μάλλον ήμουν τυχερός με τη συσκευή :)
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος netfaster iad router της HOL να μου πει τις ρυθμισεις που έχει στο μόντεμ?(αυτες που επηρεαζουν αμεσα την συνδεση με το κινητο) Γιατι τελικά φταιει το ρουτερ μου που δεν παιζει τα βιντεο του youtube.Σε ολα τα αλλα ρουτερ τα βιντεο παιζουν κανονικα! Και στο ιντερνετ μπαινω κανονικα χωρις προβλημα σε αλλες σελιδες,μονο τα ytube video's δεν παιζουν !! WTF?

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι παιζει με το ξυμπνητηρι ? Γιατι καποιες φορες χτυπαει και αλλες οχι? το κανει και σε κανενα αλλο αυτο? οχι τιποτα αλλο εχω εξεταστικη κ κοντεψα να χασω μαθημα με τη μα:Xκια!!!!:lol:

 

Διαλεγεις ολες τις ημερες της εβδομαδας?

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγεις ολες τις ημερες της εβδομαδας?

 

Ναι διαλεγω ολες τις ημερες και αυτοματη ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Ναι διαλεγω ολες τις ημερες και αυτοματη ενεργοποιηση

εγω την αυτοματη ενεργοποιηση την εχω απενεργοποιημενη. αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο. ποιο firmware εχεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω την αυτοματη ενεργοποιηση την εχω απενεργοποιημενη. αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο. ποιο firmware εχεις?

Την αυτοματη ενεργοποιηση την εχω γιατι νομιζω οτι ετσι χτυπαει και οταν το εχεις κλειστο. τωρα για firmware θα σε γελασω, λογικα το ποιο παλιο αφου το ειχα παρει το Νοεμβριο π μας περασε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ο αριθμός 1. στην οθόνη αναμονής πλάι στο σύμβολο της κάρτας SIM τι συμβολίζει; Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω;
Link to comment
Share on other sites

πιθανολογω οτι εχεις καρτα sim cosmote. αν ναι, απλα δειχνει οτι ειναι ενεργη η γραμμή 1 της καρτας sim. στα περισσοτερα κινητα (αν οχι σε ολα) δε νομιζω να γινεται να το αφαιρέσεις αυτό, γτ ειναι θεμα καρτας sim.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

πιθανολογω οτι εχεις καρτα sim cosmote. αν ναι, απλα δειχνει οτι ειναι ενεργη η γραμμή 1 της καρτας sim. στα περισσοτερα κινητα (αν οχι σε ολα) δε νομιζω να γινεται να το αφαιρέσεις αυτό, γτ ειναι θεμα καρτας sim.

Ναι έχω κάρτα Cosmote...ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! θελω μια χαρη!

Στην σελιδα 113 εχει σε δυο αρχεια το το Fireware που εχει και τα ελληνικα.

Δυστυχως το 2ο αρχειο εχει προβλημα.. κατα το "ξεζιμαρισμα" βγαζει ενα σφαλμα.

Επειδη ειναι σημαντικο να περασω το last fireware που να εχει και ελληνικα..που μπορω να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως γινεται να βαλουμε κανενα παιχνιδι στο jet?? στο youtube ο καθενας λεει αλλον τροπο ποιος ειναι ο σωστος. δοκιμασα να τα βαλω στη μνημη του κινητου ειτε στην καρτα αλλα μου λεει "δεν υποστηριζεται ο τυπος αρχειου"
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατεβασει το we travel και θελω ενα οδηγο εγκαταστασης

το εχω κανει upload στο κινητο αλλα δεν μπορω να το τρεξω

 

μηπως θα μπορουσε κανεις να βοηθησει ?

 

ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ψάχνει ο αδερφός μου για κινητό και του άρεσε το S8000. Το βρήκαμε στο pixmania -> εδώ. Αλλά στις γλώσσες δεν έχει τα Ελληνικά. Ξέρετε αν θα έχει κάποιο πρόβλημα; Πιο πολύ για τα ονόματα των επαφών παρά τα sms.

 

Με κανένα firmware update μπορεί να λυθεί το πρόβλημα της έλλειψης των Ελληνικών;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την κάρτα μνήμης στο eshop.Την υποστηρίζει κανονικά το κινητό,σωστά?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553848

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την κάρτα μνήμης στο eshop.Την υποστηρίζει κανονικά το κινητό,σωστά?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553848

 

οκ είναι αλλά είναι class 4 ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ!

εγώ έχω την ίδια σε class 6 και πετάει το κινητό

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

οκ είναι αλλά είναι class 4 ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ!

εγώ έχω την ίδια σε class 6 και πετάει το κινητό

 

Μπορεις να μου πει απο που την έχεις αγοράσει? να το δω! :)

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...