Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σφύριγμα που λες το έχω και εγώ καμια φορα,και αναγκαστικά κλείνω την γραμμή και απλά ξανά περνώ τηλ.αλλα δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα η όχι

 

παιδια ,το εχω βρει μεταχειρισμ.στα 230 ευρω. αξιζει τα χρηματα αυτα? εχω το LG renoir προς το παρον, ειναι πολυ καλυτερο το samsung?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το σφύριγμα που λες το έχω και εγώ καμια φορα,και αναγκαστικά κλείνω την γραμμή και απλά ξανά περνώ τηλ.αλλα δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα η όχι

 

το σφυριγμα το εχει γενικα η samsung στις συσκευες της...μιλαω εκ πειρας....κ ως κατοχος κ ως συνομιλητης samsung συσκευης...το σφυριγμα ακουγοταν κ απο τις 2 πλευρες κανονταςι την συνομιλια σχεδον αδυνατη!

μαλλον για αλλαγη συσκευης στο service....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,οπως σχεδον ολοι ετσι και εγω ειμαι κατοχος του jet s8000!!!Πραγματικα υπεροχο,το προβλημα που εχω ειναι και σας ρωταω μηοως ξερετε ειναι το εξης:

 

εχω εγκαταστησει το route 66 και εχω βαλει τους ελληνικους χαρτες επισης,ακομα πληρωσα και 7.00 ευρω για να εχω 30 ημερες πλοηγηση για να δω αν αξιζει!μεχρι εδω ολα καλα.Τα προβληματα μου ειναι 2!Το ενα ειναι οτι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες για να βαλω μια διευθηνση και αφου αναγκαζομαι και βαζω την διευθηνση με λατινικους χαρακτηρες,στο search δεν μου βγαζει κανενα αποτελεσμα!!!!!!!Οσες φορες και αν γραψω διαφορετικα μια διευθηνση δεν βρισκει ουτε μια!!!!μηπως δεν κανω κατι σωστα???:wacko:

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

το σφυριγμα το εχει γενικα η samsung στις συσκευες της...μιλαω εκ πειρας....κ ως κατοχος κ ως συνομιλητης samsung συσκευης...το σφυριγμα ακουγοταν κ απο τις 2 πλευρες κανονταςι την συνομιλια σχεδον αδυνατη!

μαλλον για αλλαγη συσκευης στο service....

 

 

δεν μου το κάνει συνεχεια αυτό το σφύριγμα,και δεν νομίζω να γίνεται και από τις δυο πλευρές,τώρα άμα πάει στο service ούτε ξέρεις πως και ποτε θα γυρίσει, αλλα αν θυμάμαι καλά,κάποιος από εδώ το είχε πάει για αυτό το λόγο και του είχανε πει ότι δεν έχει τίποτα (αν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα μου ειναι 2!Το ενα ειναι οτι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες για να βαλω μια διευθηνση και αφου αναγκαζομαι και βαζω την διευθηνση με λατινικους χαρακτηρες,στο search δεν μου βγαζει κανενα αποτελεσμα!!!!!!!Οσες φορες και αν γραψω διαφορετικα μια διευθηνση δεν βρισκει ουτε μια!!!!μηπως δεν κανω κατι σωστα???:wacko:

 

ευχαριστω!!!

 

Που και που τα βγάζει με greeklish αλλά είναι να το πετύχεις.....!!! ... ;)

 

Αυτό που κάνω εγώ είναι ότι περνάω τη διεύθυνση σε μία test επαφή στα ελληνικά και μετά μέσα από το route επιλέγω την επαφή και μου βγάζει τη διεύθυνση στο χάρτη μια χαρά.

 

Για να επιλέξεις επαφή μέσα απο το route πας από το μενού της Πλοήγησης-->Αναζήτηση-->Επαφές

:)
Link to comment
Share on other sites

για εμενα το GPS στο jet ειναι απλα ανεγδοτο,ειναι σαν να ζητας απο ενα jet να σε παει στο φεγγαρι,γινετε;:)
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Οντως μην το παρακανουμε το κινητο ειναι κορυφαιο αλλα το GPS ειναι καπως αδυναμο απο οτι εχω δει... Εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα με σφυριγμα ουτε με επανεκκινηση στην δευτερη κληση... Εχω αλλο προβλημα το οποιο ελπιζω να φτιαχτηκε. Το πηγα Παρασκευη για σερβις και σημερα με ενημερωσαν οτι αυριο θα το εχω... Πρωτη φορα μου φτιαχνουν κινητο τοσο γρηγορα.

Οσο για εναν που ρωταει σε προηγουμενα ποστ αν το Renoir ειναι καλυτερο, θελω να πω πως εγω πιστευω οτι το Jet ειναι κλασης ανωτερο απο το Renoir ασχετα που το LG εχει καλυτερη καμερα. Σαν συσκευη ειναι ανωτερο εκτος απο την καμερα του. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν δεχομαι δευτερη κληση ενω μιλαω..Τοκινητο η θα κολλησει η δεν θα μπαινει στη δευτερη κληση!

Ποτε δεν καταφερα να μιλησω σε δευτερη γραμμη!

Το πηρα το κινητο απο πλαισιο εδω και 2 εβδομ. ειναι καταπληκτικο γενικα αρκετα ευχαριστημενος!

 

Επισης αυτο δεν ξερω αν ειναι προβλημα απλα ρωταω να δω!Οταν μιλαω στο κιντηο η οθονη αναβοσβηνει!Μια μαυριζει μια δειχνει την κληση!Συνεχεια αναβοσβηνει οταν μιλαω ειναι προβλημα αυτο;Ουσιαστικα δεν ενοχλει πουθενα απλα αναβοσβηνει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν δεχομαι δευτερη κληση ενω μιλαω..Τοκινητο η θα κολλησει η δεν θα μπαινει στη δευτερη κληση!

Ποτε δεν καταφερα να μιλησω σε δευτερη γραμμη!

Το πηρα το κινητο απο πλαισιο εδω και 2 εβδομ. ειναι καταπληκτικο γενικα αρκετα ευχαριστημενος!

 

Επισης αυτο δεν ξερω αν ειναι προβλημα απλα ρωταω να δω!Οταν μιλαω στο κιντηο η οθονη αναβοσβηνει!Μια μαυριζει μια δειχνει την κληση!Συνεχεια αναβοσβηνει οταν μιλαω ειναι προβλημα αυτο;Ουσιαστικα δεν ενοχλει πουθενα απλα αναβοσβηνει!

 

Οταν δει σκοταδι ο αισθητηρας που βρισκεται διπλα στο ακουστικο (δηλαδη σημαινει οτι πλησιασες στο αυτι) απενεργοποιειται η οθονη για να αποφυγεις κατα λαθος πατημα της οθονης με το αυτι...

Link to comment
Share on other sites

Ααααα..

Να σαι καλα φιλε ηρεμησα καπως!Αυτο με την δευτερη κληση λογικα θα ειναι bug του fw εμενα ειναι 8000xxig3!

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Οι σταθμοί στο ραδιόφωνο δεν μπορούν να ονομαστούν? Ή να μπουν σε σειρά προτίμησης? Μόνο με το auto-detection μπαίνουν στη μνήμη?
When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Ααααα..

Να σαι καλα φιλε ηρεμησα καπως!Αυτο με την δευτερη κληση λογικα θα ειναι bug του fw εμενα ειναι 8000xxig3!

 

:wacko::wacko: Και εγω αυτο το fw εχω και δεν εχω το προβλημα με την κληση. Bug ειναι το αναφερουν πολλοι οτι το εχουν... Θα το ξανα δοκιμασω αυριο που θα παρω το κινητο απο το σερβις. Εμενα μου φανηκε περιεργο το προβλημα που ειχε το δικο μου το οποιο δεν το ανεφερε κανεις. Εντελως στα καλα καθουμενα μια μερα ξεκινησε να κανει το εκης: καθε φορα που αναβε η οθονη (ειτε ηταν επειδη το ξεκλειδωνα ειτε περναγε ο χρονος και εσβηνε κλπ κλπ) μπλεδιζε το χρωμα για πολυ πολυ λιγο. Την επομενη μερα μπλεδιζε για αρκετα δευτερολεπτα και αναβοσβηνε. Μετα απο μια φορα που το εκανε απο την στιγμη που αναβε η οθονη δεν το ξανα εκανε μεχρι να ξανα σβησει η οθονη...

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko: Και εγω αυτο το fw εχω και δεν εχω το προβλημα με την κληση. Bug ειναι το αναφερουν πολλοι οτι το εχουν... Θα το ξανα δοκιμασω αυριο που θα παρω το κινητο απο το σερβις. Εμενα μου φανηκε περιεργο το προβλημα που ειχε το δικο μου το οποιο δεν το ανεφερε κανεις. Εντελως στα καλα καθουμενα μια μερα ξεκινησε να κανει το εκης: καθε φορα που αναβε η οθονη (ειτε ηταν επειδη το ξεκλειδωνα ειτε περναγε ο χρονος και εσβηνε κλπ κλπ) μπλεδιζε το χρωμα για πολυ πολυ λιγο. Την επομενη μερα μπλεδιζε για αρκετα δευτερολεπτα και αναβοσβηνε. Μετα απο μια φορα που το εκανε απο την στιγμη που αναβε η οθονη δεν το ξανα εκανε μεχρι να ξανα σβησει η οθονη...

 

Ποιος ξερει φιλε μου τι παθαινουν;Παντως ακουω αρκετα bugs θα μου πεις οκ μηχανημα ειναι και τα παιζει!Αλλα ειναι καινουριο κινητο..Εσενα σε ποσο καιρο στο εβγαλε;Το χες 4μηνο;Κατι νοκια που ειχα symbian στο 8μηνο τα παιζαν τελειως!Αλλα τωρα αξιζει να το παω για φτιαξιμο εγω;Στη δικη σου περιπτωση θα το πηγαινα διοτι ειναι σπαστικο αυτο με την μπλε οθονη!Εγω το εχω 2 εβδομαδες και το μονο προβλημα που εχω ειναι αυτο με την 2η γραμμη και σκεψου το αλλαξα το προηγουμενο κινητο μου νοκια ν78 διοτι κολλουσε και αυτο οταν ειχα 2η κληση!αχχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει φιλε μου τι παθαινουν;Παντως ακουω αρκετα bugs θα μου πεις οκ μηχανημα ειναι και τα παιζει!Αλλα ειναι καινουριο κινητο..Εσενα σε ποσο καιρο στο εβγαλε;Το χες 4μηνο;Κατι νοκια που ειχα symbian στο 8μηνο τα παιζαν τελειως!Αλλα τωρα αξιζει να το παω για φτιαξιμο εγω;Στη δικη σου περιπτωση θα το πηγαινα διοτι ειναι σπαστικο αυτο με την μπλε οθονη!Εγω το εχω 2 εβδομαδες και το μονο προβλημα που εχω ειναι αυτο με την 2η γραμμη και σκεψου το αλλαξα το προηγουμενο κινητο μου νοκια ν78 διοτι κολλουσε και αυτο οταν ειχα 2η κληση!αχχαχααχ

 

χαχα!!

Εμενα πριν λιγες μερες εκλεισε μηνα δεν ειχε κανενα προβλημα το κινητο, αλλα απο την αρχη ειχα παρατηρησει την οθονη να παιρνει ενα πρασινοπο χρωμα οταν χαμηλωνε εντελως ο φωτισμος της. Τελικα ειχε ελλατωματικη οθονη.... (και ναι το δικο μου δεν ειχε φουσκα αλλα αλλο προβλημα με οθονη... :lol:) Τελος παντων σπασανε ρεκορ παντως... Σε 3 μερες το ειχαν ετοιμο ενω μου ειχαν πει τουλαχιστον σε 10.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτο με το πρασινο που λες μου το κανει οταν το βαλω σε αυτοματο φωτισμο!

Αλλαζει μονο του συνεχεια φωτισμο και πολλες φορες μου τα δειχνει πολυ λιγο πρασινο και το εβγαλα και αφησα τον φωτισμο στο 2!Αυτο λες;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτο με το πρασινο που λες μου το κανει οταν το βαλω σε αυτοματο φωτισμο!

Αλλαζει μονο του συνεχεια φωτισμο και πολλες φορες μου τα δειχνει πολυ λιγο πρασινο και το εβγαλα και αφησα τον φωτισμο στο 2!Αυτο λες;

 

Ακριβως αυτο ειχα κανει κι εγω επειδη δε μπορουσα να το βλεπω να αλλαζει και να αλλαζει χρωμα το εβαλα στο 2. Τωρα ομως με αυτη την οθονη που μου βαλανε δεν εχω προβλημα :p Παντως διαφορες σε ιδια κινητα εχω δει παρα πολλες οποτε αυτο δε με ανυσηχησε αμεσα. Μεχρι που χαλασε βεβαια και αναβοσβηνε μπλε. Τοτε σκεφτηκα μηπως η αποχρωση που επαιρνε ηταν λογω ελλατωματικης οθονης απο την αρχη, αλλα για να μου λες οτι το κανει και σε σενα μαλλον αυτο που μου επαθε μετα ηταν ασχετο με το πρασινο χρωμα και το φωτισμο. Απλα μια διαφορα απο οθονη σε οθονη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε ο οπερα 5 με ελληνικα για οσους τους ενδιαφερει.εγω να σας πω απλα οτι θελει καποιες αλλαγες στης ρυθμισεις του για να στρωσει και ειναι οκ.
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

η νοκια τσαμπα gps και το 8000 βολοδερνει με το ανηπαρκτο 66 . αδηκε ντουνια , αλλα μπας και βγει σε καλο , λαιται να ξηπνησουν και οι χλομοι και το βαλουν τσαμπα και αυτοι .
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι τζαμπα ρε παιδια για να συνερθουμε λιγο!Με το ανυπαρκτο να πουμε gps του n78 που εκανε 5 μερες να πιασει!Ελεος!
Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθώ να κατεβάσω on line ένα αρχείο γύρω στα 10mb μου γράφει "Requested entity too large"... :wacko:

Γιατί έτσι...;;; :blink:

Με μικρότερα αρχεία δεν μου το κάνει αυτό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό το πρόβλημα....;

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρεπει να εχω καρτα μνημης για να δημιουργησω λογαριασμο στο route66?? γιατι μου λεει δεν εχει συνδεθει η συσκευη.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθώ να κατεβάσω on line ένα αρχείο γύρω στα 10mb μου γράφει "Requested entity too large"... :wacko:

Γιατί έτσι...;;; :blink:

Με μικρότερα αρχεία δεν μου το κάνει αυτό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό το πρόβλημα....;

εμενα με wifi τα κατεβαζει κανονικα:D

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει mail από το κιν. του? Εγώ στέλνω και μου γυρνάνε πίσω σαν άκυρες διευθύνσεις (ενώ φυσικά είναι σωστές). Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...