Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...την καρτα αυτη μπορεις να την φορτισεις κ εκφορτισεις μεσω ιντερνετ η τηλεφωνικα, με συνδεση με λογαριασμο στην πειραιως ( με προμηθεια παντα εκτος απο τις 2 πρωτες φορες αν θυμαμαι καλα) και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις ανετα παντου. την εχω χρησιμοποιησει παμπολλες φορες χωρις προβλημα κ την εχω δηλωσει και στο paypal.

 

ωραια την εβγαλα και τα καταφερα με το pay pal και κατεβασα τα windows 8. Αυτο που ανυσηχει ειναι η καρτα αυτη η καρτα της πειραιως για αγορες μεσω ιντερνετ ειναι ασφαλεις ; οταν κανουμε συναλλαγες μεσω pay pal τι στοιχεια φιανονται; επισης επειδη ειχε κωδικο πανω η καρτα και εχω υπολοιπο στην καρτα web buy υπαρχει πιθανοτητα να μου τα φαει το pay pal ; ή για ασφαλεια να μεταφερω τα λεφτα πισω στο λογαριασμο μου; .

α και κατι αλλο για την χρεωση των φορτισεων εκ φορτισεων μπορω να κανω τις 2 φορες δωρεαν και μετα να την καταργησω και να βγαλω αλλη; χωρις χρεωση ; για να μην πληρωνω 2 ευρω ; ή δεν γινεται; εχει κανενα περιοριοσμο αυτη η καρτα; ή κατι αλλο ; απο ορους ; ή οχι;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ωραια την εβγαλα και τα καταφερα με το pay pal και κατεβασα τα windows 8. Αυτο που ανυσηχει ειναι η καρτα αυτη η καρτα της πειραιως για αγορες μεσω ιντερνετ ειναι ασφαλεις ;

 

Αυτή η ερώτηση για να απαντηθεί σωστά θέλει σελίδες ολόκληρες :lol: Αυτό πάντως εξαρτάται κατα μεγάλο ποσοστό από εσένα. Διάβασε και ενημερώσου σχετικά με τις συναλλαγές μέσω internet. Οι πληροφορίες πως να κάνεις σωστή χρήση αλλά και πως να προστατευθείς υπάρχουν στο ιντερνετ, κάνε αναζητήσεις στο google και θα δεις. Εγω απο το 2005 που ασχολούμαι με αγορές μέσω internet δεν είχα ποτε πρόβλημα.

 

 

οταν κανουμε συναλλαγες μεσω pay pal τι στοιχεια φιανονται; επισης επειδη ειχε κωδικο πανω η καρτα και εχω υπολοιπο στην καρτα web buy υπαρχει πιθανοτητα να μου τα φαει το pay pal ; ή για ασφαλεια να μεταφερω τα λεφτα πισω στο λογαριασμο μου; .

Σε αγοροπωλησίες βλέπω ονομ/νυμο και διεύθυνση. Τα στοιχεία της πιστωτικής δεν φαίνονται και μην τα δώσεις ποτέ και πουθενά. Το paypal δεν μου έχει φάει ποτέ λεφτά. Ρώτησέ την τράπεζα όμως μήπως κρατάνε τέλη ανενεργού λογαριασμού για την κάρτα όπως κάνουν/έκαναν κάποιες τράπεζες με λογαριασμούς καταθέσεων.

 

α και κατι αλλο για την χρεωση των φορτισεων εκ φορτισεων μπορω να κανω τις 2 φορες δωρεαν και μετα να την καταργησω και να βγαλω αλλη; χωρις χρεωση ; για να μην πληρωνω 2 ευρω ; ή δεν γινεται; εχει κανενα περιοριοσμο αυτη η καρτα; ή κατι αλλο ; απο ορους ; ή οχι;

Σε χρεώνουν για φόρτιση και εκφόρτισητης κάρτας???

Και την κρατας ακόμα?

Φίλε μου, εγώ εχω εκδόσει πιστωτική κάρτα από την probank η οποία λειτουργεί σαν χρεωστική. Όταν θέλω να αγοράσω κάτι βάζω χρήματα για να έχω υπόλοιπο μέσα και κάνω κανονικά τις αγορές μου με τα χρήματα που την έχω γεμίσει. Μόλις το υπόλοιπο μηδενιστεί δεν κάνει άλλες αγορές και αν θέλω να αγοράσω πάλι κάτι παω και ξαναβάζω χρήματα για να έχω υπόλοιπο. Γεμίσματα μπορώ να κάνω όσα θέλω δωρεάν ενώ ταυτόχρονα με τη φραγή όταν το υπόλοιπο είναι 0 δεν έχω κανένα φόβο. Επίσης δεν μου ζήτησαν ΠΟΤΕ προμήθεια ή συνδρομή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ερώτηση για να απαντηθεί σωστά θέλει σελίδες ολόκληρες :lol: Αυτό πάντως εξαρτάται κατα μεγάλο ποσοστό από εσένα. Διάβασε και ενημερώσου σχετικά με τις συναλλαγές μέσω internet. Οι πληροφορίες πως να κάνεις σωστή χρήση αλλά και πως να προστατευθείς υπάρχουν στο ιντερνετ, κάνε αναζητήσεις στο google και θα δεις. Εγω απο το 2005 που ασχολούμαι με αγορές μέσω internet δεν είχα ποτε πρόβλημα.

 

 

 

Σε αγοροπωλησίες βλέπω ονομ/νυμο και διεύθυνση. Τα στοιχεία της πιστωτικής δεν φαίνονται και μην τα δώσεις ποτέ και πουθενά. Το paypal δεν μου έχει φάει ποτέ λεφτά. Ρώτησέ την τράπεζα όμως μήπως κρατάνε τέλη ανενεργού λογαριασμού για την κάρτα όπως κάνουν/έκαναν κάποιες τράπεζες με λογαριασμούς καταθέσεων.

 

 

Σε χρεώνουν για φόρτιση και εκφόρτισητης κάρτας???

Και την κρατας ακόμα?

Φίλε μου, εγώ εχω εκδόσει πιστωτική κάρτα από την probank η οποία λειτουργεί σαν χρεωστική. Όταν θέλω να αγοράσω κάτι βάζω χρήματα για να έχω υπόλοιπο μέσα και κάνω κανονικά τις αγορές μου με τα χρήματα που την έχω γεμίσει. Μόλις το υπόλοιπο μηδενιστεί δεν κάνει άλλες αγορές και αν θέλω να αγοράσω πάλι κάτι παω και ξαναβάζω χρήματα για να έχω υπόλοιπο. Γεμίσματα μπορώ να κάνω όσα θέλω δωρεάν ενώ ταυτόχρονα με τη φραγή όταν το υπόλοιπο είναι 0 δεν έχω κανένα φόβο. Επίσης δεν μου ζήτησαν ΠΟΤΕ προμήθεια ή συνδρομή. ;)

 

Καλησπερα

Η εικονικη καρτα της πειραιως χρεωνει για φορτισεις/εκφορτισεις παντως. Οπως προειπα γινεται τηλεφωνικα η μεσω ιντερνετ με συνδεση λογαριασμου στην πειραιως. τωρα το αν μπορει καποιος να βγαλει 2 η 3 καρτες τετοιες ωστε να γλυτωσει το κοστος μαλλον μπορει. Πρεπει οπωσδηποτε να μην χασει το τριψηφιο κωδικο καποιος γιατι δεν εμφανιζεται μετα ξανα.την εχω χρησιμοποιησει κατα κορον οπως και το paypal και ουδεποτε υπηρξε το παραμικρο.και εχω ενα μικρο υπολοιπο μεσα.

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Η εικονικη καρτα της πειραιως χρεωνει για φορτισεις/εκφορτισεις παντως. Οπως προειπα γινεται τηλεφωνικα η μεσω ιντερνετ με συνδεση λογαριασμου στην πειραιως. τωρα το αν μπορει καποιος να βγαλει 2 η 3 καρτες τετοιες ωστε να γλυτωσει το κοστος μαλλον μπορει. Πρεπει οπωσδηποτε να μην χασει το τριψηφιο κωδικο καποιος γιατι δεν εμφανιζεται μετα ξανα.την εχω χρησιμοποιησει κατα κορον οπως και το paypal και ουδεποτε υπηρξε το παραμικρο.και εχω ενα μικρο υπολοιπο μεσα.

 

πολυ ωραια διοτι εχω ακουσει πολλα για αγορες μεσω ιντερνετ για αυτο και ρωταω. Τελικα ρωτησα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της πειραιως και μου ειπανε οτι μπορω να την καταργησω χωρις χρεωση και να βγαλω αλλη παλι με χωρις χρεωση αλλα για να μεταφερω το υπολοιπο μου και να μην χρεωνομαι την μεταφορα απο τον λογαριασμο στην εικονικη καρτα μπορω να κανω εκδοση ξανα της καρτας webbuy και το υπολοιπο μεταφεται αμεσα εκει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Συνισταται το paypal για διεθνη εμβασματα; προσφατα για ποσο 250€ εδωσα προμηθειες αλλα 20 μεσω τραπεζης και τωρα που ειναι να στειλω αλλα 300 θα ηθελα να το αποφυγω. Ευχαριστω

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για διεθνή εμβάσματα χρησιμοποιούμε online Banking , με κόστος 0,5 - 1 ευρώ ανάλογα την τράπεζα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω την εξής απορία σχετικά με το paypal. Εάν υποθέσουμε ότι έχω στο λογαριασμό €10 και κάνω μια αγορά και το paypal πάρει απο τον λογαριασμό αυτά τα €10. Στην συνέχεια ακυρώνω την παραγγελία και γίνεται refund το ποσό στο λογαριασμό μου. Ως γενικό υπόλοιπο φαίνεται €0 όμως ως λογιστικό υπόλοιπο €10. Και θα φανεί ως κανονικό υπόλοιπο σε μια εργάσιμη. Το θέμα είναι εάν μπορώ να πραγματοποιήσω μια αγορά €10 ή λιγότερο πριν περάσει η εργάσιμη ημέρα; Γνωρίζει κανείς;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω την εξής απορία σχετικά με το paypal. Εάν υποθέσουμε ότι έχω στο λογαριασμό €10 και κάνω μια αγορά και το paypal πάρει απο τον λογαριασμό αυτά τα €10. Στην συνέχεια ακυρώνω την παραγγελία και γίνεται refund το ποσό στο λογαριασμό μου. Ως γενικό υπόλοιπο φαίνεται €0 όμως ως λογιστικό υπόλοιπο €10. Και θα φανεί ως κανονικό υπόλοιπο σε μια εργάσιμη. Το θέμα είναι εάν μπορώ να πραγματοποιήσω μια αγορά €10 ή λιγότερο πριν περάσει η εργάσιμη ημέρα; Γνωρίζει κανείς;

Όχι δεν μπορείς , εκτός αν χρεωθεί η πιστωτική σου κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω ενα προβλημα οποιος γνωριζει παρακαλω πολυ να βοηθησει...λοιπον πριν λιγο καιρο πουλησα κατι στο ebay το οποιο δε ηταν αυθεντικο κ ο πελατης εκανε refynd sto paypal και ο λογαριασμος μου ειναι στα -130 δολλαρια..ακομα το εβαυ μου ζηταει 70 δολλαρια για αυτα που λογικα πουλησα το φορο που κραταει δηλαδη..και ρωτω τωρα..να τους πληρωσω η να κλεισω τους λογαριασμους μου και γεια σας?τι μπορουν να μου κανουν αν δεν δωσω τα χρηματα??δεν ειναι κ να παιζεις με τα αμερικανακια..
Link to comment
Share on other sites

ακύρωσε ο ίδος την πληρωμή και πες στον αγοραστή να το δεχτεί. έτσι μου φαίνεται δε θα χασεις χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Γράφομαι στο paypal τώρα. Πόση ώρα κάνει να έρθει το μέιλ επιβεβαίωσης; Έχουν περάσει 20' και δεν έχω λάβει τίποτα (ούτε στο σπαμ) και το μέιλ που μου λέει ότι έχω δώσει είναι το σωστό! Πόσο να περιμένω μπροστά στην οθόνη; .... :mad:

 

έδιτ: πάτησα να μου ξαναστείλουν και ήρθε αμέσως! Δεν ξέρω πού χάθηκε το πρώτο...

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

ακύρωσε ο ίδος την πληρωμή και πες στον αγοραστή να το δεχτεί. έτσι μου φαίνεται δε θα χασεις χρήματα.

ποια χρηματα??τα χρηματα τα ειχα λαβει απο τον αγοραστη κ οταν πηρε το προιον ζητησε refund και το paypal μου πηρε αυτοματα ισα λεφτα ειχα στο λογαριασμο μου αλλα επειδη δεν εφταναν μου πηγε -130 ο λογριασμος που σημαινει οτι λειπουν τοσα ακομα....τωρα τι κανω??να τα δωσω η να σβησω το paypal μου?η θα χω προβληματα με τους ανωτερους???:cry:

Link to comment
Share on other sites

Να τα δώσεις, φίλε. Βάλε μόνο τον εαυτό σου στη θέση του αγοραστή...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

το ότι θα τα επιστρέψεις είναι το μόνο σίγουρο. απλά αν κάνεις refund, έχω την εντύπωση ότι το ebay θα κρατήσει ένα μέρος των χρημάτων. ενώ άν ακυρώσεις την πληρωμή θα σου επιστραφεί όλο το ποσό. μπορεί να μην ισχύουν αυτά που γράφω. μόνο αγοραζω από ebay.

ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει 100%

 

εδιτ: δες τι μου έστειλε ο πωλητής σε μια αγορά που έκανα πρόσφατα και χρειάστηκε refund

 

This case has been opened by the seller with the following reason: Other.

Additional information provided by the seller: Dear friend.

We have already refund you, and you don't need send it back;

But as you know, for this deal, eBay has charged us 12% of the total trade value, in order to get back this fee from eBay,

please agree to cancel order.

Thank you.

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Για διεθνή εμβάσματα χρησιμοποιούμε online Banking , με κόστος 0,5 - 1 ευρώ ανάλογα την τράπεζα

 

Καταθέση από ελληνικό λογαριασμό σε ξένο πάντως πάλι έχει μεγάλη χρέωση είτε σε τράπεζα πας είτε online. Αν ξέρετε τράπεζα με μικρή χρέωση πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..Μέχρι σήμερα είχα βγάλει μια χρεωστική κάρτα στην Πειραιώς η οποία ήταν συνδεδεμένη φυσικά με λογαριασμό βιβλιαρίου.Παλαιότερα χρησιμοποιούσα πιστωτική της ATEBANK,την οποία και είχα δηλώσει στον Paypal λογαριασμό μου.Απο ένα σημείο και έπειτα σταμάτησα να χρησιμοποιώ την πιστωτική μιας και αποδειχθηκε ασύμφορη,την κατήργησα και απο το paypal και στη συνέχεια όπως προείπα πήγα στην Πειραιώς όπου και έβγαλα την χρεωστική μου.Αρχικά δήλωσα στο paypal MONO τον αριθμό λογαριασμού(βιβλιαρίου)προκειμένου να λάβω μια πληρωμή.Τώρα μετα απο 2 χρόνια σχεδόν θέλω να κάνω και μια αγορά οπότε πρέπει να δηλώσω και να κάνω verify και την χρεωστική μου κάρτα.Το καλοκαίρι ειδοποιήθηκα απο την Aγροτική Τράπεζα πως η πιστωτική μου κάρτα ακυρώθηκε και πως είμαι υποχρεωμένος να καταβάλλω ολόκληρο το υπόλοιπο των οφειλών μου(γύρω στα 1000 ευρώ).Αυτό συνέβη γιατι λόγω κάποιων οικονομικών προβλημάτων καθυστέρησα περίπου 3 μήνες να καταβάλλω την μηνιαία δόση που υποχρεούμαι.Απο εκείνη την στιγμή και έπειτα,χωρίς να έχω προχωρήσει σε κανέναν διακανονισμό με την Αγροτική,βάζω κάθε μήνα όσα μπορώ(μέσος ορος 100 ευρώ).Μέχρι στιγμής δεν μ'έχουν ξαναενοχλήσει.Το ερωτημά μου τώρα είναι το εξής:

 

Μιας και υπήρξε συγχώνευση των 2 τραπεζών(Πειραιώς-ΑΤΕ),υπάρχει περίπτωση με το που πάω στην Πειραιώς να καταθέσω το ποσο που απαιτείται για την αγορά,κοινώς να φορτίσω την χρεωστική,να το "δει" και η Αγροτική και να μου δεσμεύσει τα χρήματα?

 

Αν πάω σε κάποια άλλη ανεξάρτητη Τραπεζα(π.χ Κύπρου) να ξαναβγάλω μια χρεωστική απ'την αρχή για να αποφύγω οποιοδήποτε ρίσκο,θά χω το κεφάλι μου ήσυχο ή μήπως η ΑΤΕ θα με κυνηγήσει κι εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..Μέχρι σήμερα είχα βγάλει μια χρεωστική κάρτα στην Πειραιώς η οποία ήταν συνδεδεμένη φυσικά με λογαριασμό βιβλιαρίου.Παλαιότερα χρησιμοποιούσα πιστωτική της ATEBANK,την οποία και είχα δηλώσει στον Paypal λογαριασμό μου.Απο ένα σημείο και έπειτα σταμάτησα να χρησιμοποιώ την πιστωτική μιας και αποδειχθηκε ασύμφορη,την κατήργησα και απο το paypal και στη συνέχεια όπως προείπα πήγα στην Πειραιώς όπου και έβγαλα την χρεωστική μου.Αρχικά δήλωσα στο paypal MONO τον αριθμό λογαριασμού(βιβλιαρίου)προκειμένου να λάβω μια πληρωμή.Τώρα μετα απο 2 χρόνια σχεδόν θέλω να κάνω και μια αγορά οπότε πρέπει να δηλώσω και να κάνω verify και την χρεωστική μου κάρτα.Το καλοκαίρι ειδοποιήθηκα απο την Aγροτική Τράπεζα πως η πιστωτική μου κάρτα ακυρώθηκε και πως είμαι υποχρεωμένος να καταβάλλω ολόκληρο το υπόλοιπο των οφειλών μου(γύρω στα 1000 ευρώ).Αυτό συνέβη γιατι λόγω κάποιων οικονομικών προβλημάτων καθυστέρησα περίπου 3 μήνες να καταβάλλω την μηνιαία δόση που υποχρεούμαι.Απο εκείνη την στιγμή και έπειτα,χωρίς να έχω προχωρήσει σε κανέναν διακανονισμό με την Αγροτική,βάζω κάθε μήνα όσα μπορώ(μέσος ορος 100 ευρώ).Μέχρι στιγμής δεν μ'έχουν ξαναενοχλήσει.Το ερωτημά μου τώρα είναι το εξής:

 

Μιας και υπήρξε συγχώνευση των 2 τραπεζών(Πειραιώς-ΑΤΕ),υπάρχει περίπτωση με το που πάω στην Πειραιώς να καταθέσω το ποσο που απαιτείται για την αγορά,κοινώς να φορτίσω την χρεωστική,να το "δει" και η Αγροτική και να μου δεσμεύσει τα χρήματα?

 

Αν πάω σε κάποια άλλη ανεξάρτητη Τραπεζα(π.χ Κύπρου) να ξαναβγάλω μια χρεωστική απ'την αρχή για να αποφύγω οποιοδήποτε ρίσκο,θά χω το κεφάλι μου ήσυχο ή μήπως η ΑΤΕ θα με κυνηγήσει κι εκεί?

 

η χρεωστικη καρτα web buy της τραπεζας πειραιως γεμιζει απο μεταφορα χρηματων μεσω ebanking απο οσο ξερω αρα βαλε χρηματα σε ενα τραπεζικο λογαριασμο της τραπεζας πειραιως και μετα μεσω internet κανε την μεταφορα χρηματων στην καρτα ( δηλαδη φορτισε την με χρηματα ) δεν νομιζω να σε κυνηγησουνε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Βασικά e-banking δεν χρησιμοποιώ,δε τα γνωρίζω αυτα.Μια απλή χρεωστική visa Πειραιώς έχω κι απ'όσο ξέρω μπορώ να την φορτίζω και με τον παραδοσιακό τρόπο,πάω ταμείο κάνω κατάθεση στο βιβλιαριό μου το χ ποσό που χρειάζομαι για να αγοράσω κάτι και μετα απο 2 μέρες νομίζω τα βλέπει και η χρεωστική άρα μπαίνω paypal κι είμαι έτοιμος για αγορά.Παρακαλώ ας απάντησουν όσοι είναι απολύτως σίγουροι με ανάλογη εμπειρία,δε θέλω να ρισκάρω μια πιθανή δέσμευση του ποσού λόγω οφειλών σε άλλη τράπεζα που στη προκειμένη περίπτωση έχει συγχωνευτεί με την Πειραιώς.

 

Μια επιπλέον λύση που σκέφτηκα είναι να βγάλω μια χρεωστική στο όνομα της μάνας μου,η οποία δεν έχει καμιά άλλη οικονομική εκκρεμότητα,να την δηλώσω στον paypal λογαριασμό μου και να κάνω με ασφάλεια την αγορά που θέλω.Γίνεται κάτι τέτοιο ή στο paypal η κάρτα που θα δηλώσεις πρέπει να ναι στο ίδιο όνομα με τον λογαριασμό paypal?

Edited by vag223
Link to comment
Share on other sites

αν δεν τα επιστρεψω ξερει κανεις τι κυρωσεις υπαρχουν??

 

εδιτ: δες τι μου έστειλε ο πωλητής σε μια αγορά που έκανα πρόσφατα και χρειάστηκε refund

 

This case has been opened by the seller with the following reason: Other.

Additional information provided by the seller: Dear friend.

We have already refund you, and you don't need send it back;

But as you know, for this deal, eBay has charged us 12% of the total trade value, in order to get back this fee from eBay,

please agree to cancel order.

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

με debit mastercard της eurobank http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=641&mid=693&lang=gr μπορώ ν κάνω εγραφή στο paypal και κατ΄επέκταση ebay και αλλού?
Link to comment
Share on other sites

με debit mastercard της eurobank http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=641&mid=693&lang=gr μπορώ ν κάνω εγραφή στο paypal και κατ΄επέκταση ebay και αλλού?

Ναι, κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα ΑΤΜ Alpha Bank κανένα πρόβλημα σε PayPal, apple store.

Δοκιμασμένες.

Με eurobank εγω είχα πρόβλημα.

Και στην τράπεζα δεν με βοήθησαν καθόλου να το λύσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...