Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως 10 ημέρες ,Σπανίως ακόμα και μέχρι 30 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια γεια σας.

σημερα ηρθε στα μαιλ μου ,ενα μηνυμα απο το paypal το οποιο λεει το εξης:

αποστολεας:PayPal Hilfe [service@paypaln.net]

θεμα:[Phishing] Kontoproblem! Ihre Mithilfe ist gefragt!

Hallo GE****S P*************S!( εβαλα τελειες για ευνοητους λογους)

 

Bitte helfen Sie uns dabei, Ihr PayPal-Konto wieder in Ordnung zu bringen. Bis dahin haben wir den Zugang zu Ihrem PayPal-Konto vorübergehend eingeschränkt.

Wo liegt das Problem?

Bei Ihren letzten Transaktionen sind uns ungewöhnliche Aktivitäten aufgefallen.

Bearbeitungsnummer:8c68d7dfb3ec09afd2231fe83c458b22

 

Was mache ich jetzt?

Bitte verifizieren Sie sich über folgenden Link durch einen Abgleich Ihrer Daten als rechtmäßiger Besitzer. Im Anschluss können Sie Ihr Konto wieder uneingeschränkt nutzen:

https://www.paypal.com/de/security/index.php

 

 

 

Viele Grüße

 

Ihr Team von PayPal Deutschland

 

 

Sie möchten mit uns Kontakt aufnehmen?

Kundenhotline erreichen Sie unter 0180 500 66 27

(Mo.-Fr. 8.00 bis 21.30 Uhr und Sa.-So. 9.00 bis 19.30 Uhr. Für Anrufe aus dem Festnetz fallen maximal 14 Cent/Min. an, aus Mobilfunknetzen sind es maximal 42 Cent/Min.)

 

 

Copyright © 1999-2012 . Alle Rechte vorbehalten. (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A., Société en Commandite par Actions. Eingetragener Firmensitz: 22-24 Boulevard Royal, L-2449

 

θελω να ρωτησω αν προκειται για μαιλ απατης,γιατι το εχουν στειλει σε μαιλ της otenet που ειχα απο παλια,και το οποιο δεν to ειχα συνδεσει σε λογαριασμο paypal.

ενα ιδιο μηνυμα απο τον ιδιο αποστολεα,ειχαν στειλει πριν ενα μηνα περιπου.

φυσικα το ειχα διαγραψει!

πειτε μου σας παρακαλω τι κινησεις πρεπει να κανω.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

αποστολεας:PayPal Hilfe [service@paypaln.net]

Τίποτα δεν χρειάζεται να κάνεις, είναι fake. http://www.whois.com/whois/paypaln.net

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..Αυριο πάω Κυπρου να βγάλω καρτα για on-line αγορές..Τι προτεινετε,προπληρωμένη ή χρεωστικη?Βασικα σκέφτομαι για προπληρωμένη αλλα καλό δε θα ταν να υπάρχει κι ενας λογαριασμός βιβλιαριου έτσι ώστε να μπορώ να τραβήξω λεφτά σε περιπτωση που λάβω μια πληρωμη ή μου γινει κάποιο refund?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..Αυριο πάω Κυπρου να βγάλω καρτα για on-line αγορές..Τι προτεινετε,προπληρωμένη ή χρεωστικη?Βασικα σκέφτομαι για προπληρωμένη αλλα καλό δε θα ταν να υπάρχει κι ενας λογαριασμός βιβλιαριου έτσι ώστε να μπορώ να τραβήξω λεφτά σε περιπτωση που λάβω μια πληρωμη ή μου γινει κάποιο refund?

 

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα χρεωστική. Η προπληρωμένη είναι όλο χρεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φιλε μου..Βγαζοντας χρεωστικη εκτος απο τον αριθμο της καρτας που θα δηλωσω στο paypal για τις συναλλαγες μου,δηλωνω και τον αριθμο βιβλιαριου/λογαριασμου και αν λάβω π.χ καποια πληρωμη ή μου επιστραφουν χρήματα κάνω withdraw funds στο παραπάνω λογαριασμο,έτσι?Εχω premier account,μολις κάνω verify υπαρχει καποιο οριο στο ύψος του ποσού των χρηματων που θέλω να δαπανήσω?Κατι μου γράφει για limits,τι παιζει μ'αυτό?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μα ερωτησουλα θελω να στειλω λεφτα στο εξωτερικο μεσω paypal σε τραπεζικο λογαριασμο ενος φιλου μου στην ολλανδια.

Υπαρχει καποια χρεωση γιαυτο?γιατι οι τραπεζες εδψ στην ελλαδα περνουν προμηθεια γυρω στα 15 ευρο και θελω να το αποφυγω αυτο.

Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μα ερωτησουλα θελω να στειλω λεφτα στο εξωτερικο μεσω paypal σε τραπεζικο λογαριασμο ενος φιλου μου στην ολλανδια.

Υπαρχει καποια χρεωση γιαυτο?γιατι οι τραπεζες εδψ στην ελλαδα περνουν προμηθεια γυρω στα 15 ευρο και θελω να το αποφυγω αυτο.

Τι μπορω να κανω?

 

Μέσω E-banking στοιχίζει 0,50

Link to comment
Share on other sites

αποστολεας:PayPal Hilfe [service@paypaln.net]

Τίποτα δεν χρειάζεται να κάνεις, είναι fake. http://www.whois.com/whois/paypaln.net

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.;)

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει κάτι το LINK

μάλλον αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mysms.android.sms ήθελε να ποστάρει, αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με το θέμα μας

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια.Υπαρχει κανεις που να κερδισε σε escalate και να πηρε refund?Και αν ναι ποσο καιρο χρειαστηκε η ολη διαδικασια?Ολη εννοω να κανει το escalate να αποφασισει το Paypal και να μπουν τα λεφτα στον λογαριασμο του.Ειμαι ετοιμος να το κανω αν και ο πωλητης συμφωνησε να μου κανει refund,απλα δε θελω να περιμενω 2 μηνες μεχρι να παει το δεμα πισω στην Κινα και μετα να μου κανουν το refund.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια.Υπαρχει κανεις που να κερδισε σε escalate και να πηρε refund?Και αν ναι ποσο καιρο χρειαστηκε η ολη διαδικασια?Ολη εννοω να κανει το escalate να αποφασισει το Paypal και να μπουν τα λεφτα στον λογαριασμο του.Ειμαι ετοιμος να το κανω αν και ο πωλητης συμφωνησε να μου κανει refund,απλα δε θελω να περιμενω 2 μηνες μεχρι να παει το δεμα πισω στην Κινα και μετα να μου κανουν το refund.

 

Παίρνει λίγες μέρες. Το θέμα είναι ότι, αν συμφωνήσατε με το πωλητή στο dispute ότι θα του το στείλεις πίσω, αυτό θα φανεί στο claim, και κατά πάσα πιθανότητα το paypal θα ζητήσει αποδεικτικό αποστολής (tracking number). Έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να στείλω χρηματα από το paypal μου στην prepaid card μου;Όποιος μπορεί να μου απαντησει,επείγομαι.Ευχαριστώ!:)
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει λίγες μέρες. Το θέμα είναι ότι, αν συμφωνήσατε με το πωλητή στο dispute ότι θα του το στείλεις πίσω, αυτό θα φανεί στο claim, και κατά πάσα πιθανότητα το paypal θα ζητήσει αποδεικτικό αποστολής (tracking number). Έχεις?

 

Όχι στο dispute δεν έχουμε συμφωνήσει ακόμα σε τίποτα.έχω μείνει στο σημείο που μου πρότειναν refund αλλά και να μου επιστρέψουν 25$ για τα έξοδα αποστολής πίσω στην Κίνα. Απλά θα μου τα βάλουν όλα όταν παραλάβουν το tablet μετά από μήνα και αυτό θέλω να απόφύγω. αν δηλαδή προχώρησω στο claim θα δικαιωθω από τη στιγμή που δεν δέχομαι αυτό που μου προτείνουν? Και πότε θα μου επιστραφούν τα λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τί ακριβώς θέλεις? Να σου γίνει full refund χωρίς να επιστρέψεις το προϊόν? Αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Από την στιγμή που θα σου επιστρέψουν και τα έξοδα αποστολής, είναι μία καλή λύση. Αν κάνεις dispute/claim το πιο πιθανό να σου προτείνει το paypal να πάρεις το refund όταν ο πωλητής παραλάβει το δέμα σου. Απλά θα είσαι πιο καλυμμένος με αυτό τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ τί ακριβώς θέλεις? Να σου γίνει full refund χωρίς να επιστρέψεις το προϊόν? Αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Από την στιγμή που θα σου επιστρέψουν και τα έξοδα αποστολής, είναι μία καλή λύση. Αν κάνεις dispute/claim το πιο πιθανό να σου προτείνει το paypal να πάρεις το refund όταν ο πωλητής παραλάβει το δέμα σου. Απλά θα είσαι πιο καλυμμένος με αυτό τον τρόπο.

 

Όχι ρε παιδιά δεν είμαι τόσο πλεονεκτης είπαμε.δεν θέλω να περιμένω τον καιρό που θα κανει το δέμα να παει πίσω μέχρι να μου γίνει το refund.θέλω να πάρω πρωτα το refund και μετά να το στείλω.η έστω μολις το στείλω να γίνει το refund.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο αυτό που ζητάς. Θα πρέπει πρώτα ο πωλητής να παραλάβει το δέμα ώστε να βεβαιωθεί ότι το έστειλες όπως πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...