Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μου στείλουν στο PayPal χρήματα, πώς μπορώ εγώ να τα μεταφέρω μέσα στην Prepaid μου;
Link to comment
Share on other sites

Αν μου στείλουν στο PayPal χρήματα, πώς μπορώ εγώ να τα μεταφέρω μέσα στην Prepaid μου;

 

Δεν μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου στείλουν στο PayPal χρήματα, πώς μπορώ εγώ να τα μεταφέρω μέσα στην Prepaid μου;

Μόνο εάν δώσεις τον αριθμό του λογαριασμού σου και σου κάνουν κατάθεση το ποσό:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς, μόλις το τσέκαρα.

Θέλει αριθμό λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, γεια σας!

Παρακολουθώ το forum και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Σκοπεύω να βάλω προς πώληση στο eBay ένα κινητό τηλέφωνο. Έχω συνδέσει το λογαριασμό μου PayPal με την Prepaid Κύπρου που έχω. Το ερώτημά μου είναι, αν ο αγοραστής το αγοράσει και πληρώσει με PayPal, τα χρήματα θα είναι στο PayPal ή μετά από 2 μέρες θα μεταφερθούν και στην κάρτα; Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να μεταφερθούν; Ρωτάω, επειδή η εξυπηρέτηση μου είπε εντελώς διαφορετικά πράγματα (κάλεσα δύο φορές). Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας!

Παρακολουθώ το forum και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Σκοπεύω να βάλω προς πώληση στο eBay ένα κινητό τηλέφωνο. Έχω συνδέσει το λογαριασμό μου PayPal με την Prepaid Κύπρου που έχω. Το ερώτημά μου είναι, αν ο αγοραστής το αγοράσει και πληρώσει με PayPal, τα χρήματα θα είναι στο PayPal ή μετά από 2 μέρες θα μεταφερθούν και στην κάρτα; Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να μεταφερθούν; Ρωτάω, επειδή η εξυπηρέτηση μου είπε εντελώς διαφορετικά πράγματα (κάλεσα δύο φορές). Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία;

 

Ευχαριστώ!

Σου απαντησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Κάτι άλλο.

Μπορώ να ρυθμίσω κάπως έτσι ώστε να παραλαμβάνω όλα αυτά που μου στέλνονται από κάποιο κατάστημα courier? Όχι να μου έρχονται στο χώρο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Κάτι άλλο.

Μπορώ να ρυθμίσω κάπως έτσι ώστε να παραλαμβάνω όλα αυτά που μου στέλνονται από κάποιο κατάστημα courier? Όχι να μου έρχονται στο χώρο μου.

 

Τα πραγματα που ερχονται ερχονται με διαφορους τροπους εμς, ελτα, κλπ πως θα τους συντονίσεις ολους αυτους να σου κανουν αυτη την χαρη.

 

Εναλλακτικά μπορεις να νοικιάσεις ταχυδρομικά κουτια στις πιο γνωστες εταιρείες κουριερ και να στα βαζουν εκει μεσα. Αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αν μου στείλουν στο PayPal χρήματα, πώς μπορώ εγώ να τα μεταφέρω μέσα στην Prepaid μου;

Πχ εμένα σε ένα refund τα χρήματα μπήκαν απευθείας στην προπληρωμενη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ποιο είναι

Ότι η μία υπάλληλος στο CC μου είπε πως έτσι γίνεται

Σε 2 εργάσιμες

Και, αν θυμάμαι, και εμένα, ένα refund σε 2 εργάσιμες μπήκε μέσα

Ένας άλλος υπάλληλος μου είπε πως δε μπαίνουν.

Δε ξέρω τι να κάνω, στο ebay θα πουληθεί σίγουρα αλλά τα χρήματα τα χρειάζομαι μετρητά :/

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλώσω διεύθυνση οικίας και δεν είμαι εκεί όταν έρθουν, τι γίνεται;

Αφηνουν χαρτακι.

 

Πχ εμένα σε ένα refund τα χρήματα μπήκαν απευθείας στην προπληρωμενη

Το θέμα ποιο είναι

Ότι η μία υπάλληλος στο CC μου είπε πως έτσι γίνεται

Σε 2 εργάσιμες

Και, αν θυμάμαι, και εμένα, ένα refund σε 2 εργάσιμες μπήκε μέσα

Ένας άλλος υπάλληλος μου είπε πως δε μπαίνουν.

Δε ξέρω τι να κάνω, στο ebay θα πουληθεί σίγουρα αλλά τα χρήματα τα χρειάζομαι μετρητά :/

Μην τα μπερδεύετε αλλο το refund και αλλο η πώληση μεσω ebay. Το έχουμε πει και παλαιότερα για να είσαι πωλητής πρεπει να δηλωσεις τα παντα μπορεί να ζητηθεί απο της οικονομικές υπηρεσιες καθε κράτους απολογιστικό απο το paypal για το τι πουλάς και τι έσοδα εχεις, μην είστε αφελείς. Δεν μιλάμε για ερασιτεχνικές πωλήσεις οπου εκει υπάρχει ανοχή.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δε διάβασα όλη τη κουβέντα εξ αρχής θεώρησα οτι απλά θέλει να πουλήσει 1 αντικείμενο αν το θεωρεί εντελώς λάθος τοποθέτηση τότε τι να σου πω... ας σβήσει το ποστ ο mod :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

επειδή δε διάβασα όλη τη κουβέντα εξ αρχής θεώρησα οτι απλά θέλει να πουλήσει 1 αντικείμενο αν το θεωρεί εντελώς λάθος τοποθέτηση τότε τι να σου πω... ας σβήσει το ποστ ο mod :)

Virginia ειτε 1 πουλησεις ειτε 100 πρεπει να δεσεις το παυπαλ με τραπεζικο λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος βαλει λεφτα στο paypal μου, αυτο ενημερωνεται ακαριαια?? και μετα η μεταφορα των χρηματων απο το paypal στον τρ. λογαριασμο θελει 2 εργασιμες? καλα τα λεω?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθω να πουλισω ενα προιον στο facebook και μου στελνουν ολο μυνηματα οτι δηθεν θελουν το προιον και ολα τυχαιως ειανι απο Αφρικη. και μου στελνουν μετα δηθεν οτι απο paypal μηνυμα οτι εχουν στειλει τα λεφτα αλλα θελουν τον κωδικο της αποστολης για επιβαβαιωση.. επειδη πιστευω ειναι απατη το μοιραζομαι με ολους.. σας εχει τυχει?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εβαλα λεφτά στην χρεωστικη στην Πειραιώς.

 

Μπορώ να κάνω από σήμερα αγορές μέσω paypal η θα πρέπει να περιμένω μια ημέρα;

 

Τώρα λέει λογιστικό ύπολοιπο 100 ευρώ και διαθέσιμο 20.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εβαλα λεφτά στην χρεωστικη στην Πειραιώς.

 

Μπορώ να κάνω από σήμερα αγορές μέσω paypal η θα πρέπει να περιμένω μια ημέρα;

 

Τώρα λέει λογιστικό ύπολοιπο 100 ευρώ και διαθέσιμο 20.

Έχεις δηλώσει τον αριθμό της κάρτας σου στο Paypal? Εάν ναι, τότε μπορείς κανονικά να κάνεις αγορές.

Για το λογιστικό και το διαθέσιμο υπόλοιπο, προφανώς υπήρξε κάποια συναλλαγή η οποία κόστισε 80€ και οσονούπω θα ολοκληρωθεί. Μόλις ολοκληρωθεί η συναλλαγή, το λογιστικό σου υπόλοιπο θα είναι ίδιο με το διαθέσιμο σου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...