Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιχα κανει ποιο παλια λογαριασμο στην paypal αλλα δεν ειχα δηλωσει τα πραγματικα μου στοιχεια.Θα υπαρξει κανενα προβλημα στις αγορες που θελω να κανω απο το ebay(που εχω βαλει τα κανονικα στοιχεια)???

 

Πως εχεις κανει λογαριασμο με ψευτικα στοιχεια καρτα εχεις συνδεση στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα τοτε καρτα.Και τωρα δεν την εβαλα ακομα.

 

Μολις την βαλεις θα σε κλειδωσουν, για αυτο μην προσπαθησεις, καλυτερα ανοιξε εναν καινουργιο λογαριασμο με τα στοιχεια της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα σκοπο να κανω αλλα δεν ξερω τι γινεται με το email.Θα δεχτουν το ιδιο η να βαλω αλλο???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα σκοπο να κανω αλλα δεν ξερω τι γινεται με το email.Θα δεχτουν το ιδιο η να βαλω αλλο???

 

Κάνε πρώτα κλείσιμο του πρώτου λογαριασμού ..

και μετά δοκίμασε να δημιουργήσεις νέο ... αν στο δεχτούν έχει καλώς .. αλλιώς βάλε ένα δεύτερο mail...

και προσοχή next time!! :rolleyes:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το PayPal.

1) Αφού συνδέσω την visa κάρτα μου δεν χρειάζεται να στείλω (ανεβάσω) χρήματα στον PayPal λογαριασμό???

2)Πώς γίνετε και πόσο χρόνο χρειάζεται ο πωλητής να δει ότι τα χρήματα του τα έστειλα αν ο λογαριασμός μου στο PayPal είναι συνδεδεμένος με visa???

3) Μετά από πόσο καιρό πρέπει να ανησυχώ ότι αυτό που παρήγγειλα δεν θα έρθουν και ποιες είναι η πιθανότητες να γλυτώσω τα χρήματα μου αν χρησιμοποιήσω PayPal (π.χ. αν ο πωλητής λέει ότι θα σου τα στείλω μέσα σε 10-15 μέρες, αν περάσουν 15 έχω πιθανότητες να πάρω τα χρήματα μου πίσω???)

4) Το PayPal σου κρατά κάποια χρήματα όταν αγοράζεις ο λογαριασμός μου είναι Premier ???

***Συγγνώμη αν κάποια από της ερωτήσεις μου έχουν απαντηθεί πιο πάνω

Edited by jonis
Link to comment
Share on other sites

1) oxi, η καρτα πρεπει να εχει χρηματα

2)την πληρωμη την βλεπει έμμεσα

3) το paypal δινει περιθώριο 45 ημερες απο την πληρωμή

4) oxi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dear kostas *********,

 

As part of our security measures, we regularly screen activity in the

PayPal system. During a recent screening, we noticed an issue regarding

your account.

 

 

 

We have reason to believe that your account was accessed by a third party.

We have limited access to sensitive PayPal account features in case your

account has been accessed by an unauthorized third party. We understand

that having limited access can be an inconvenience, but protecting your

account is our primary concern.

 

Case ID Number: ***********

 

 

For your protection, we have limited access to your account until

additional security measures can be completed. We apologize for any

inconvenience this may cause.

 

To review your account and some or all of the information that PayPal used

to make its decision to limit your account access, please visit the

Resolution Center. If, after reviewing your account information, you seek

further clarification regarding your account access, please contact PayPal

by visiting the Help Center and clicking "Contact Us".

 

We thank you for your prompt attention to this matter. Please understand

that this is a security measure intended to help protect you and your

account. We apologize for any inconvenience.

 

Sincerely,

 

PayPal Account Review Department

 

 

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you

will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account

and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

 

----------------------------------------------------------------

Copyright © 1999-2010 PayPal. All rights reserved.

 

PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.

Société en Commandite par Actions

Registered Office: 5th Floor 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg

RCS Luxembourg B 118 349

 

PayPal Email ID PP522

τι προτεινετε να κανω σε αυτην την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

τι προτεινετε να κανω σε αυτην την περιπτωση?

 

please visit the

Resolution Center. If, after reviewing your account information, you seek

further clarification regarding your account access, please contact PayPal

by visiting the Help Center and clicking "Contact Us".

 

εγώ θα ακολουθούσα αυτές τις οδηγίες ... αν δεν έβγαζα άκρη, θα τους ζητούσα περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εχει κατι μερες που εχω επιλεξει να επιβαιβεωσουν τον τραπεζικο λογαριασμο,και δε μου βγαζει οπως οταν ειχα προσθεσει την χρεωστικη(που σου αφαιρει 3 ευρω) να συμπληρωσω ενα κωδικο που τον επαιρνα απο την τραπεζα,απλα εχουν προσθεσει τα στοιχεια του τραπεζικου λογαριασμου :S
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,να ρωτησω και γω κατι...εχω λογαριασμο paypal στον οποιο εχω φορτωσει μια πιστωτικη...θελω ν αγορασω απο καταστημα του εξωτερικου,το οποιο δεχεται πληρωμες μεσω paypal...ποια ειναι η σωστη σειρα;κανω την παραγγελια,μου ερχεται το προιον,περιμενω να ερθει ο μηνιαιος λογαριασμος της καρτας και μετα παω και βαζω τα λεφτα;το καταστημα δηλαδη παιρνει τα λεφτα του απ την τραπεζα οτι κι αν γινει και γω μετα θα χρωσταω τα λεφτα στη τραπεζα και οχι στο καταστημα;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,να ρωτησω και γω κατι...εχω λογαριασμο paypal στον οποιο εχω φορτωσει μια πιστωτικη...θελω ν αγορασω απο καταστημα του εξωτερικου,το οποιο δεχεται πληρωμες μεσω paypal...ποια ειναι η σωστη σειρα;κανω την παραγγελια,μου ερχεται το προιον,περιμενω να ερθει ο μηνιαιος λογαριασμος της καρτας και μετα παω και βαζω τα λεφτα;το καταστημα δηλαδη παιρνει τα λεφτα του απ την τραπεζα οτι κι αν γινει και γω μετα θα χρωσταω τα λεφτα στη τραπεζα και οχι στο καταστημα;

 

Θα προχωρήσεις στο checkout, και σε κάποιο σημείο θα σου ζητηθεί να επιλέξεις τον τρόπο πληρωμής. εφ' όσον αυτός είναι με paypal, θα κατευθυνθείς αυτόματα μέσω του site στην σελίδα του paypal, και θα ολοκληρώσεις την πληρωμή από κει ..

θα σου έρθει επιβεβαίωση κι από το paypal κι από το μαγαζί που έκανες την αγορά ..

 

Θα χρεωθεί η πιστωτική σου κάρτα από το ποσό των συναλλαγών το οποίο σου αντιστοιχεί σύμφωνα με το πιστωτικό όριο της κάρτας.. στον επόμενο λογαριασμό που θα παραλάβεις, θα δεις την χρέωση που έγινε, και θα σου δίνεται ένα ελάχιστο ποσό κατάθεσης που μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρονικό όριο θα πρέπει να πληρωθεί. Σε αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα να πληρώνεται όλο το ποσό, για να μην μαζεύονται τόκοι, κτλ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα προχωρήσεις στο checkout, και σε κάποιο σημείο θα σου ζητηθεί να επιλέξεις τον τρόπο πληρωμής. εφ' όσον αυτός είναι με paypal, θα κατευθυνθείς αυτόματα μέσω του site στην σελίδα του paypal, και θα ολοκληρώσεις την πληρωμή από κει ..

θα σου έρθει επιβεβαίωση κι από το paypal κι από το μαγαζί που έκανες την αγορά ..

 

Θα χρεωθεί η πιστωτική σου κάρτα από το ποσό των συναλλαγών το οποίο σου αντιστοιχεί σύμφωνα με το πιστωτικό όριο της κάρτας.. στον επόμενο λογαριασμό που θα παραλάβεις, θα δεις την χρέωση που έγινε, και θα σου δίνεται ένα ελάχιστο ποσό κατάθεσης που μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρονικό όριο θα πρέπει να πληρωθεί. Σε αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα να πληρώνεται όλο το ποσό, για να μην μαζεύονται τόκοι, κτλ.

 

οκ,θ ακολουθησω τις οδηγιες σου, σ ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και δεν ξέρω και πολλά από αυτά.Μια φίλη μου έχει λογαριασμό paypal και ξαφνικά ενώ έχει κάνει πολλές συναλλαγές στο παρελθόν της δέσμευσαν τον λογαριασμό,αν το λέω σωστά.Και δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει.Και το κακό είναι ότι είχε και χρήματα μέσα τα οποία δεν μπορεί καν να μεταφέρει.Ξέρει κάποιος τί θα μπορούσε να κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και δεν ξέρω και πολλά από αυτά.Μια φίλη μου έχει λογαριασμό paypal και ξαφνικά ενώ έχει κάνει πολλές συναλλαγές στο παρελθόν της δέσμευσαν τον λογαριασμό,αν το λέω σωστά.Και δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει.Και το κακό είναι ότι είχε και χρήματα μέσα τα οποία δεν μπορεί καν να μεταφέρει.Ξέρει κάποιος τί θα μπορούσε να κάνει;

 

Με την περιγραφή που δινεις δεν μπορουμε να βοηθησουμε. Σε καθε περίπτωση ας στείλει ενα εμαιλ στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

ενω εχω κανει paypal εχω βαλει την καρτα μου και μου λεει να βρω εναν 4 ψηφιο κωδικό

για να παρω πισω το 1,50 ευρω που μου πηρε. Ξερει κανεις πως το βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

ενω εχω κανει paypal εχω βαλει την καρτα μου και μου λεει να βρω εναν 4 ψηφιο κωδικό

για να παρω πισω το 1,50 ευρω που μου πηρε. Ξερει κανεις πως το βρίσκω?

 

Βρίσκεται στην αναλυτική κατάσταση του λογαριασμού σου.

Αν πρόκειται για πιστωτική θα σου έρθει στον επόμενο λογαριασμό.

Αν έχεις δυνατότητα ηλεκτρονικής διαχείρισης της κάρτας σου, ενδεχομένως να μπορείς να τον δεις (μετά την πάροδο κάποιων ημερών) και μέσα από τις κινήσεις λογαριασμού της κάρτας σου.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεται στην αναλυτική κατάσταση του λογαριασμού σου.

Αν πρόκειται για πιστωτική θα σου έρθει στον επόμενο λογαριασμό.

Αν έχεις δυνατότητα ηλεκτρονικής διαχείρισης της κάρτας σου, ενδεχομένως να μπορείς να τον δεις (μετά την πάροδο κάποιων ημερών) και μέσα από τις κινήσεις λογαριασμού της κάρτας σου.

 

αν εχω προπληρωμένη καρτα?

το κακο ειναι οτι εχω προσβαση σε e bank αλλα δεν εχω προσβαση στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα μια χαζομαρα...και εβαλα λαθος κωδικο(υς) για verified και μου κλειδωθηκε η καρτα και με βγαζει το εξης μυνημα: This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form. !!

 

τι πρεπει να κανω τωρα...?! για να ξανα δεχτει την καρτα...?! για την δεχετε καθολου.....!!

 

τον κωδικο τον εχω.....!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα μια χαζομαρα...και εβαλα λαθος κωδικο(υς) για verified και μου κλειδωθηκε η καρτα και με βγαζει το εξης μυνημα: This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form. !!

 

τι πρεπει να κανω τωρα...?! για να ξανα δεχτει την καρτα...?! για την δεχετε καθολου.....!!

 

τον κωδικο τον εχω.....!!

 

Πρεπει υποχρεωτικά να μιλήσεις με το paypal, θα σου ζητήσουν φωτοτυπία ταυτότητας και αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας (λογαριασμό δεη) τα στέλνεις με φαξ και σου ενεργοποιούν αυτοι τον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει υποχρεωτικά να μιλήσεις με το paypal, θα σου ζητήσουν φωτοτυπία ταυτότητας και αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας (λογαριασμό δεη) τα στέλνεις με φαξ και σου ενεργοποιούν αυτοι τον λογαριασμό.

 

........τοσο κοπο για μια ενεργοποιηση...?! :happy::p:p

 

Μου φενεται θα ζητησω απο την τραπεζα ακυρωση της καρτας και να μου στειλουν αλλη...(θα πω οτι την εχασα.... :p:p ) !!

 

Πιο ευκολο μου ακουγετε αυτο,παρα ολο αυτο το κατεβατω με το paypal....!!

 

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

........τοσο κοπο για μια ενεργοποιηση...?! :happy::p:p

 

Μου φενεται θα ζητησω απο την τραπεζα ακυρωση της καρτας και να μου στειλουν αλλη...(θα πω οτι την εχασα.... :p:p ) !!

 

Πιο ευκολο μου ακουγετε αυτο,παρα ολο αυτο το κατεβατω με το paypal....!!

 

:)

 

Δεν ξερω αν μπορεις ακομα και αυτο να το κανεις, σε καθε περιπτωση ενημερωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

αν εχω προπληρωμένη καρτα?

το κακο ειναι οτι εχω προσβαση σε e bank αλλα δεν εχω προσβαση στην καρτα.

 

Κάλεσε τη τράπεζα (τμήμα καρτών) και θα σου πεί το κωδικό!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω μια gift card της αττικης με την οποια κανω αγορες μεσο ebay.

Μου εχει γινει επιστροφη χρηματων απο μια αγορα που ειχα κανει(μετα απο 3μηνες)

την οποια την βλεπω και στο paypal αλλα οχι στην gift card της αττικης.

το ποσο θα φανει και στην καρτα η δεν προκειται να μπει εκει και θα ειναι μονο στο λογαριασμο του paypal?

αν η καρτα ειναι αδεια αλλα στο paypal εχω χρηματα μπορω να ψωνισω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω μια gift card της αττικης με την οποια κανω αγορες μεσο ebay.

Μου εχει γινει επιστροφη χρηματων απο μια αγορα που ειχα κανει(μετα απο 3μηνες)

την οποια την βλεπω και στο paypal αλλα οχι στην gift card της αττικης.

το ποσο θα φανει και στην καρτα η δεν προκειται να μπει εκει και θα ειναι μονο στο λογαριασμο του paypal?

αν η καρτα ειναι αδεια αλλα στο paypal εχω χρηματα μπορω να ψωνισω?

 

τα χρηματα που εχεις στο paypal δεν μπορεις να τα μεταφερεεις στην καρτα ή σε καποιον λογαριασμο σου μιας και το paypal δεν στελνει τα χρηματα σε ''ελληνικες καρτες ή λογαριασμους'' οποτε στην επομενη αγορα σου πρωτα θα φυγουνε τα χρηματα απο τον λογαριασμο του paypal και μετα απο την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...