Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτη την λογικη ομως μπορει να παρει και αυτο που του πουλησα και να προσπαθησει να παρει και τα χρηματα του πισω. Ποιος εγγυαται το τι πραγματικα συνεβη ? Αν σου τα στειλει ως gift παλι μπορει να κανει dispute ? Και επισης απο οσο ξερω αυτο ισχυει για αγορες μεσω ebay. Εγω αναφερομαι σε απλες συναλλαγες που δεν ειναι μεσω ebay.

 

Πολυ σωστη απορια. Ξερει καποιος ?

 

Οσο αφορα στο πρωτο κομμάτι δεν αφορα μονο το ebay αλλα αποκλειστικά το paypal. Dispute μπορεις να κανεις εστω και αν η αγορα ειναι εκτος ebay.

 

Τωρα για το δευτερο μεχρι τωρα εχω την εντυπωση οτι το paypal στα δεσμευει για 45 ημερες αλλα δεν ειμαι σιγουρος και για αυτο έθεσα το ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!

Εχω βγαλει μια prepaid card απο την τραπεζα Κυπρου....Μετα απο μια συναλλαγη που εγινε θελω να μου βαλουν καποια λεφτα στην καρτα μου και μου ζητανε το paypal id...μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει τι ειναι αυτο,που μπορω να το βρω και τη πρεπει να κανω.....πρεπει να κανω εγγραφη στην paypal.com???

 

Ευχαριστω εκ τον προτέρων....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!

Εχω βγαλει μια prepaid card απο την τραπεζα Κυπρου....Μετα απο μια συναλλαγη που εγινε θελω να μου βαλουν καποια λεφτα στην καρτα μου και μου ζητανε το paypal id...μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει τι ειναι αυτο,που μπορω να το βρω και τη πρεπει να κανω.....πρεπει να κανω εγγραφη στην paypal.com???

 

Ευχαριστω εκ τον προτέρων....

 

To paypal id ή accound ειναι το εμαιλ με το οποιο εχεις γραφτει στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ενα order σε ενα καταστημα,και μετα cancel order...τα χρηματα που τραβηχτηκαν μεσω paypal και ξαναγυρισαν μετα το cancel,ποσο καιρο κανουν να μεταφερθουν παλι στην καρτα?ΤΟ CANCEL εγινε Παρασκευη μεσημερι!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το ebay και το paypal.Έχω μια prepaid από την αγροτική και κωδικό pay pal όπου την έχω δήλωση την pre paid σε αυτόν το λoγαριασμο.

Έκανα μια αγορά πριν από μια βδομάδα από το ebay ένα κινητό από το hong-kong όπου αυτός είχε κάπου 30.000 και βάλε θετικά feedbacks.Σήμερα μου ήρθε το κινητό και από ότι παρατήρησα στο ειμή του μου βγήκε μούφα δηλαδή χωρα κατασκευής emirates πολύ κακή ποιοτικά αλλα το κινητό είναι μια χαρά η camera και έχει και 18gb μου λένε και wi-fi ktlp.Μονο με χαλάει η κατασκευη του πολύ πλαστικουρα και ελαφρύ.Άσε που έχει πρόβλημα και με του usb όλα τα μεταλλικά εξαρτήματα φαίνονται σκουριαμενα και σάπια!

Εκείνοι μου εγγυήθηκαν ότι η χωρα κατασκευής είναι φιλανδία.

Να μην σας πολυλογώ του έστειλα μήνυμα αλλα ακόμη περιμένω απάντηση.

Από εσάς ζητάω την βοήθεια πως μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω και πως θα τον αναφέρω στο ebay και το paypal για να κινηθούν αυτοί ανάλογος.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το ebay και το paypal.Έχω μια prepaid από την αγροτική και κωδικό pay pal όπου την έχω δήλωση την pre paid σε αυτόν το λoγαριασμο.

Έκανα μια αγορά πριν από μια βδομάδα από το ebay ένα κινητό από το hong-kong όπου αυτός είχε κάπου 30.000 και βάλε θετικά feedbacks.Σήμερα μου ήρθε το κινητό και από ότι παρατήρησα στο ειμή του μου βγήκε μούφα δηλαδή χωρα κατασκευής emirates πολύ κακή ποιοτικά αλλα το κινητό είναι μια χαρά η camera και έχει και 18gb μου λένε και wi-fi ktlp.Μονο με χαλάει η κατασκευη του πολύ πλαστικουρα και ελαφρύ.Άσε που έχει πρόβλημα και με του usb όλα τα μεταλλικά εξαρτήματα φαίνονται σκουριαμενα και σάπια!

Εκείνοι μου εγγυήθηκαν ότι η χωρα κατασκευής είναι φιλανδία.

Να μην σας πολυλογώ του έστειλα μήνυμα αλλα ακόμη περιμένω απάντηση.

Από εσάς ζητάω την βοήθεια πως μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω και πως θα τον αναφέρω στο ebay και το paypal για να κινηθούν αυτοί ανάλογος.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

δημήτρης

 

Φιλε μου ειναι δύσκολο να παρεις χρηματα πισω για αυτον το λογο. Δεν αναγνωρίζεται απο το paypal τετοια δικαιολογία. Εσυ παντως ανοιξε ενα dispute και πραττεις ανάλογα με το τι θα σου πουν.

 

Εδιτ

...και εσυ κινητο απο κινα πηρες τι περιμενες να ερθει ferrary!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα τo paypal να δώσει επιστροφή αν το αγαθό είναι σημαντικά διαφορετικό από αυτό που διαφημιζόταν. Αν αυτά που έγραφε στο listing ισχύουν όμως, δεν μπορείς να κάνεις κάτι επειδή απλά απέκρυψε τα άσχημα του. Κάνε μια σύγκριση της περιγραφής στη δημοπρασία με τα πραγματικά στοιχεία και σημείωσε τι ήταν ψέμματα από αυτά που έγραφε.

 

Επίσης άλλο "φαίνονται" και άλλο "είναι" σκουριασμένα. Είναι σκουριασμένο ναι ή όχι? Αν είναι σκουριασμένο και στο listing ήταν "new" και όχι "used", υπάχει θέμα...

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το account του PayPal. Εδώ και μερικούς μήνες μου γράφει συγκεκριμένα Account Access Limited

Why is my account access limited?

 

Your account access has been limited for the following reason(s):

#

 

Feb 9, 2010: We have reason to believe that your account was accessed by a third party. We have limited access to sensitive PayPal account features in case your account has been accessed by an unauthorized third party. We understand that having limited access can be an inconvenience, but protecting your account is our primary concern.

 

και προκειμένου να γίνει Restore του Account μου γράφει τα παρακάτω:

 

Restriction Appeal

 

PayPal requires a copy of certain documents for verification purposes to return your account to regular standing.

 

Please submit each of the following documents: Help

 

Proof of address for ***********************************

 

* Utility Bill

 

Please make sure that the documentation you provide is up-to-date and legible. The name and address on your documentation must correspond with the information registered on your PayPal account. Your documentation cannot be older than 6 months. Send only documents received by mail (online statements cannot be accepted). Send all the information and documents required as soon as possible to complete the review process.

Note: This information will not be shared with any third parties.

 

και μου δίνει 2 τρόπους ώστε να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους είτε με Upload File(s) είτε αποστολή των απαραίτητων εγγράφων μέσω fax.

 

Στην περίπτωση που θελήσω να στείλω fax μου ζητάει επιπλέον έγγραφα πέρα του Utility Bill, συγκεκριμένα:

 

Fax Step Help

What qualifies as an acceptable photo ID?

 

PayPal accepts the following types of photo ID:

 

* Passport

* Driver's License

* National Identity Card

 

Expired identification cards and cards without photos cannot be accepted.

 

What qualifies as an acceptable proof of address?

 

* Utility Bill

 

Please ensure that you received the document by mail; we cannot accept copies of online billing statements. In addition, mobile phone bills cannot be accepted. Unless specified otherwise, the name and address on your document must correspond with the information registered on your PayPal account.

 

What qualifies as an acceptable bank account statement?

 

Please fax to us a recent bank account statement that you received by mail for the bank account(s) specified. Your name, account number, and the street address registered with PayPal should be clearly visible on the statement. We cannot accept copies of online bank statements.

 

What qualifies as an acceptable credit card statement?

 

Please fax to us a recent credit card statement that you received by mail for the credit card(s) specified. Your name, account number, and the billing address registered with PayPal should be clearly visible on the statement. We cannot accept copies of online credit card statements.

 

What if I don't have these documents?

 

If you are unable to provide documentation that fits these requirements, please fax all possible documents and include an explanation on the Fax Cover Sheet.

 

Περιμένω εναγωνίως τα φώτα σας, ειδικά αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα!:O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το account του PayPal. Εδώ και μερικούς μήνες μου γράφει συγκεκριμένα Account Access Limited

 

 

και προκειμένου να γίνει Restore του Account μου γράφει τα παρακάτω:

 

 

 

και μου δίνει 2 τρόπους ώστε να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους είτε με Upload File(s) είτε αποστολή των απαραίτητων εγγράφων μέσω fax.

 

Στην περίπτωση που θελήσω να στείλω fax μου ζητάει επιπλέον έγγραφα πέρα του Utility Bill, συγκεκριμένα:

 

 

 

Περιμένω εναγωνίως τα φώτα σας, ειδικά αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα!:O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Να στείλεις οτι σου λενε. Να προσέξεις ομως να ταιριάζουν με τα στοιχεια της κάρτας και αυτών που εχεις δηλώσει εσυ στο paypal με αυτα τα εγγραφα που θα στειλεις.

Αυτη ειναι μια κλασική διαδικασία του paypal σε ολες τις περιπτώσεις που διαπιστώσει καποιες περίεργες κινήσεις ή χειρισμούς στον εκάστοτε λογαριασμό, το εχω αναφέρει και σε προηγούμενα ποστς.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θα ζητήσω από την τράπεζα να μου στείλει μέσω email?

Πώς θα ζητήσω το bank account statement και το credit card statement στα ελληνικά?

Την ταυτότητα μου πειράζει αν τη βγάλω φωτοτυπία? Αλλιώς πώς θα τους τη στείλω?

Utility Bill δεν έχω στο όνομα μου αλλά στο τέλος των οδηγιών γράφουν ότι αν δεν μπορώ να βρω κάποια από τα δικαιολογητικά, να το αναφέρω και να εξηγήσω το λόγο.

 

:cry::cry::cry::cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσμο και να επιβεβαιώσει χρεωστικής ή πιστωτικής σας κάρτας

 

Ελέγξτε δήλωση της κάρτας σας και να βρείτε το 4-ψήφιο κωδικό PayPal για να σας χρεώσει άδεια. Εισάγετε τον κωδικό παρακάτω.

 

 

Επιλέξτε την κάρτα:

 

Ημερομηνία χρέωση PayPal:

 

PayPal code:

 

Όταν επιβεβαιώσετε την κάρτα σας, σας Αποστολή, λήψη και αποχώρηση όρια θα πρέπει να αρθεί.

 

Θα επιτρέψει το φόρο για να σας λογαριασμό PayPal, εντός 24 ωρών μετά την επιβεβαίωση της κάρτας σας.

Αυτα μου γραφει

 

Ερωτηση πως θα βρω το 4-ψήφιο κωδικό PayPal.Ηκαρτα μου ειναι της τραπεζας Κυπρου,ας μου απαντηση καποιος με λεπτομερεια.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσμο και να επιβεβαιώσει χρεωστικής ή πιστωτικής σας κάρτας

 

Ελέγξτε δήλωση της κάρτας σας και να βρείτε το 4-ψήφιο κωδικό PayPal για να σας χρεώσει άδεια. Εισάγετε τον κωδικό παρακάτω.

 

 

Επιλέξτε την κάρτα:

 

Ημερομηνία χρέωση PayPal:

 

PayPal code:

 

Όταν επιβεβαιώσετε την κάρτα σας, σας Αποστολή, λήψη και αποχώρηση όρια θα πρέπει να αρθεί.

 

Θα επιτρέψει το φόρο για να σας λογαριασμό PayPal, εντός 24 ωρών μετά την επιβεβαίωση της κάρτας σας.

Αυτα μου γραφει

 

Ερωτηση πως θα βρω το 4-ψήφιο κωδικό PayPal.Ηκαρτα μου ειναι της τραπεζας Κυπρου,ας μου απαντηση καποιος με λεπτομερεια.Ευχαριστω πολυ

 

αν καταλαβα καλα...εκανες εγραφη στο paypal με μια καρτα και σε ζηταει επιβεβαιωση τον 4ψηφιο κωδικο...

 

αυτο θα το δεις ειτε αν εισαι γραμενος στο http://www.i-cardonline.gr της τραπεζα κυπρου που ειναι να βλεπεις online τις συνναλαγες σου..

εκει θα δεις στην συναλαγη που εκανες με το paypal Που σε πηρε το 1.5ευρο θα δεις διπλα απο την συναλαγη του paypal εναν 4ψηφιο κωδικο..εκεινον θελει..!!

 

αλλιως θα περιμενεις μεχρι να σου εκδωθει ο μηνιαιος λογαριασμος και να σου ερθει το χαρτι σπιτι σου...

 

και μετα νομιζω γινετε τηλεφωνικος αν καλεσεις στην τραπεζα σου...!!

 

Οταν κανεις επιβεβαιωση θα σου επιστραφει το 1.5ευρο!!

 

** Την καρτα για συναλαγες μεχρι ενα ποσο (νομιζω κατω τον 100ευρο) , μπορεις να την χρησιμοποιησεις και χωρις να την κανεις επιβεβαιωση...!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία το i-cardonline.gr τι διαφορά έχει από αυτό εδώ ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία το i-cardonline.gr τι διαφορά έχει από αυτό εδώ ?

 

To "i-cardonline.gr" ειναι για τους πελάτες της Κυπρου που εχουν μονο την προπληρωμένη καρτα. Το αλλο που λες είναι το "Internet banking" και για να το χρησιμοποιήσεις πρεπει να εχεις και τραπεζικούς λογαριασμούς στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο link ή μπορεί να μου πει κάποιος ποιες ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ κάρτες δουλεύουν σίγουρα στο pay-pal ?

 

Ένας γνωστός αγόρασε την prepaid gift τις τράπεζας Kύπρου, και από βλέπουμε δεν γίνεται δεκτή (εκτός αν τυχών θέλει 1 μέρα για να ενεργοποιηθεί - γράφει το κλασικό από ότι έγινε denied )

 

Από ότι κατάλαβα τώρα που διάβασα το τοπικ, πρέπει να πάρει την απλή prepaid, αυτή που θέλει και ΑΦΜ δηλαδή και μπορείς να βάλεις και χρήματα ξανά.

 

Επίσης μια δεύτερη επιλογή είναι η gift card visa απο τράπεζα αττικής ... μάλλον αυτή έχουν οι περισσότεροι αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν υπάρχει και κάποια άλλη που μου ξέφυγε (γιατί οι 2 τράπεζες είναι και μακριά) , η έχω κάνει λάθος πέστε μου παιδιά, κυρίως όποιος έχει ακούσει ότι δουλεύουν τελευταία, μην κάνουμε και άλλο λάθος.

 

ευχαριστώ

Αυτές που λες εσύ δεν λέγονται χρεωστικές αλλά προπληρωμένες.

Οι χρεωστικές είναι Electron VISA κατά κύριο λόγο και είναι κάρτες συνδεδεμένες με λογαριασμό.

Περισσότερα θα διαβάσεις στο thread με τις Πιστωτικές κάρτες στο Chat & Fun.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο link ή μπορεί να μου πει κάποιος ποιες ΜΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ(edit) κάρτες δουλεύουν σίγουρα στο pay-pal ?

 

Ένας γνωστός αγόρασε την prepaid gift τις τράπεζας Kύπρου, και από βλέπουμε δεν γίνεται δεκτή (εκτός αν τυχών θέλει 1 μέρα για να ενεργοποιηθεί - γράφει το κλασικό από ότι έγινε denied )

 

Από ότι κατάλαβα τώρα που διάβασα το τοπικ, πρέπει να πάρει την απλή prepaid, αυτή που θέλει και ΑΦΜ δηλαδή και μπορείς να βάλεις και χρήματα ξανά.

 

Επίσης μια δεύτερη επιλογή είναι η gift card visa απο τράπεζα αττικής ... μάλλον αυτή έχουν οι περισσότεροι αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν υπάρχει και κάποια άλλη που μου ξέφυγε (γιατί οι 2 τράπεζες είναι και μακριά) , η έχω κάνει λάθος πέστε μου παιδιά, κυρίως όποιος έχει ακούσει ότι δουλεύουν τελευταία, μην κάνουμε και άλλο λάθος.

 

ευχαριστώ

 

Οι κάρτες που συνδεονται στο paypal ειναι οι "American Express", "Visa", "MasterCart", "Τραπεζικος λογαριασμος" και φαίνονται στην 1η σελίδα του paypal.

 

Carts

https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=5DJqL24hFdDwhbhMN3K29QGvkSMdNGvt8QJvnMpnvTnZlGTDjmL7!-506724550?locale=en_US&_dyncharset=UTF-8&countrycode=GR&cmd=_help&serverInstance=9020&t=solutionTab&ft=browseTab&ps=solutionPanels&solutionId=13003&isSrch=Yes

 

Bank

https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=5DJqL24hFdDwhbhMN3K29QGvkSMdNGvt8QJvnMpnvTnZlGTDjmL7!-506724550?locale=en_US&_dyncharset=UTF-8&countrycode=GR&cmd=_help&serverInstance=9020&t=browseTab&sidetopic=800045&opentopic=800045

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Εχω μια ερωτηση..

Εχω βγαλει χρεωστικη στην Κυπρου, προσπαθω να κανω λογαριασμο στην Παυπαλ και δεν τη δεχεται . Ξερει κανεις την διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Εχω μια ερωτηση..

Εχω βγαλει χρεωστικη στην Κυπρου, προσπαθω να κανω λογαριασμο στην Παυπαλ και δεν τη δεχεται . Ξερει κανεις την διαδικασια;

 

Πρεπει η καρτα να εχει μεσα Χρηματα...αλλιως δεν μπορει να στην δεχτη...!!

την εγραφη στο paypal με τα στοιχεια και τα σχετικα θα βαλεις τα ΙΔΙΑ στοιχεια που εχεις και για την καρτα σου...!!

οτι νουμερο γραφει η καρτα/ημερομηνια/ονοματεπωνυμο !!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω τα εκανα ολα δηλαδη εκανα λογαριασμο εβαλα και τον τετραψιφιο κωδικο και αντι για 15 ευρω μου λεει οτι εχω 3 ευρω!!!!γιατι ετσι?η καρτα ειναι prepaid απο την κυπρου!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω τα εκανα ολα δηλαδη εκανα λογαριασμο εβαλα και τον τετραψιφιο κωδικο και αντι για 15 ευρω μου λεει οτι εχω 3 ευρω!!!!γιατι ετσι?η καρτα ειναι prepaid απο την κυπρου!!!

 

Εχεις βαλει 15? και αν ναι ποιος σου λεει οτι εχεις 3?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει 15? και αν ναι ποιος σου λεει οτι εχεις 3?

η καρτα 15euro ειναι και με λεει PayPal balance: €3.00 EUR!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η καρτα 15euro ειναι και με λεει PayPal balance: €3.00 EUR!!!!!

 

Αλλο το PayPal balance και αλλο ποσα εχει μεσα η καρτα. Το PayPal δεν γνωριζει το διαθεσιμο υπολοιπο της καρτας σου.

 

Αν θελεις να μαθεις ποσα εχει μεσα η καρτα μπες εδω

https://www.i-cardonline.gr/login.aspx?ReturnUrl=%2fmain.aspx

 

ή παρε τλφ την κυπρου 801.11.802.803, 210-64.77.577

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το PayPal balance και αλλο ποσα εχει μεσα η καρτα. Το PayPal δεν γνωριζει το διαθεσιμο υπολοιπο της καρτας σου.

 

Αν θελεις να μαθεις ποσα εχει μεσα η καρτα μπες εδω

https://www.i-cardonline.gr/login.aspx?ReturnUrl=%2fmain.aspx

 

ή παρε τλφ την κυπρου 801.11.802.803, 210-64.77.577

αααααααα σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!!!!!!αρα 15 + 3 = 18?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους, θα ηθελα μια βοηθεια αν γινεται σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το paypal (δεν ξερω αν εχει απαντηθει, ελπιζω να μη σας κουρασω). Eχω βαλει μια χρεωστικη καρτα της Πειραιως και εχει γινει verified το account μου. Εχω κανει κανονικα αγορες απο ebay με paypal αλλα και απο αλλα sites. Μου εστειλε στο email μου ενας πωλητης ενα invoice ωστε να κανω μια αγορα, παταω pay now, με πηγαινει στη σελιδα του paypal οπου στο checkout, στο πεδιο payment method μου γραφει το εξης αναμεσα σε αλλα:

 

"Sorry, your bank account can't be used for this transaction." και στο "this transaction" που ειναι link ανοιγει ενα παραθυρο που γραφει τα εξης:

 

"PayPal uses information from consumer reporting agencies to help decide whether to approve certain types of transactions.

 

Under the Fair Credit Reporting Act, you have the right to obtain a free copy of your consumer report within 60 days by contacting the consumer reporting agency at the address or telephone number below.

 

EWS

P.O. Box 740241

Atlanta, GA 30374

800-685-1111

 

The consumer reporting agency did not make the decision whether to approve this payment method and cannot provide you with the specific reasons why you could not use it at this time. However, if you'd like to dispute the accuracy or completeness of the information contained in the report, please contact the agency directly."

 

Kαι εαν πατησω pay now μου βγαζει το εξης:

 

"You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card."

 

Ξερει κανεις τι φταιει και τι μπορω να κανω; Nα πω πως λεφτα στην καρτα εβαλα την κυριακη το απογευμα και υποτιθεται πως μεχρι σημερα θα ειχαν καταμετρηθει και θα ειχαν μπει στο λογαριασμο/καρτα. Λετε να φταιει αυτο (μηπως δεν εχουν μπει ακομα); Απλα οποτε δεν εχουν μπει τα χρηματα συνηθως το καταλαβαινω αφου πατησω pay now γιατι δε μπορει να ολοκληρωθει η συναλλαγη αλλα τωρα μου γραφει απο πριν "Sorry, your bank account can't be used for this transaction.", πρωτη φορα το βλεπω...

 

***ΑΚΥΡΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ***

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...