Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πρόκειτα για Κάρτα της Εθνικής έχει φοβερά προβλήματα της τελευταίες ημέρες σύμφωνα με τα δημοσιεύματα των εφημερίδων.

 

;) -ισχυει,ακομη και σε σ.μαρκετ ή καταστηματα εχουν μεγαλο προβλημα με την Εθνικη,παιρνουν τηλεφωνο,οι τεχνικοι απο εκει γινεται λενε επισκευη του προβληματος επειδη "φορτωθηκε το συστημα",δουλευει προσωρινα αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειτα για Κάρτα της Εθνικής, έχει φοβερά προβλήματα τις τελευταίες ημέρες σύμφωνα με τα δημοσιεύματα των εφημερίδων.

 

Όχι! Ολο αυτό δεν εχει να κανει με τις καρτες της Εθνικης. Εγω εχω Πειραιως και Αλφα και δεν περναει καμια. Είναι καποιο προβλμα που παρουσι'αζεται ακτά την μετάβαση - πιστοποιηση από το συστημα του ebay στο συστημα του Paypal. Το θέμα είναι ότι στο ebay δεν βλεπουν το πρόβλημα καθώς δεν ολοκληρώνεται το check out ώστε να μείνει το αντικείμενο unpaid και να ψαχτουν.

 

Καλή Χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος μέχρι τι ποσό μπορώ να διακινήσω κάνοντας αγορές για ένα χρόνο με το paypal;;

 

Όσο θέλεις .

Πάνω από 2.500 πρέπει να έχεις κάνει upload ταυτότητα και αποδεικτικό διεύθηνσης.

Αλλά γύρω στα 1.800 θα αρχίσει να στα ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Όσο θέλεις .

Πάνω από 2.500 πρέπει να έχεις κάνει upload ταυτότητα και αποδεικτικό διεύθηνσης.

Αλλά γύρω στα 1.800 θα αρχίσει να στα ζητάει.

Να φανταστώ ότι αυτό το ποσό 2500 κάθε Ιανουάριο μηδενίζει και μετράει από την αρχη για τον καινούριο χρόνο σωστά;

 

Αν δεν τους στείλεις τα αποδεικτικά που ζητάνε κάπου στα 1800 θα έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι να φτάσω τα 2500;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι αυτό το ποσό 2500 κάθε Ιανουάριο μηδενίζει και μετράει από την αρχη για τον καινούριο χρόνο σωστά;

 

Αν δεν τους στείλεις τα αποδεικτικά που ζητάνε κάπου στα 1800 θα έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι να φτάσω τα 2500;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Οχι το ποσόν μηδενίζεται για τον καθένα χωριστά, και εχει να κανει με τα "γενέθλια" σου στο ππ:p, δηλαδή μηδενίζει καθε χρονο την ημερομηνία που γράφτηκες.

 

Με το που θα σου ζητήσουν κατι τέτοιο κλειδώνουν και τον λογαριασμο σου

Link to comment
Share on other sites

Οχι το ποσόν μηδενίζεται για τον καθένα χωριστά, και εχει να κανει με τα "γενέθλια" σου στο ππ:p, δηλαδή μηδενίζει καθε χρονο την ημερομηνία που γράφτηκες.

 

Με το που θα σου ζητήσουν κατι τέτοιο κλειδώνουν και τον λογαριασμο σου

Μάλιστα υπάρχει κάπου αυτήν η ημερομηνία στο προφίλ μου να δω πότε γίνετε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω αριστερά View your account limits

 

Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου αυτήν την επιλογή View your account limits μήπως είναι σε κάποιο υπομενού;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτω αριστερά στην κεντρική σελίδα.

Πιθανόν να γράφει : See how much you can send with PayPal.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αλιεχπρες ποσο καιρό θέλουν για επιστροφή χρημάτων? από 11 Δεκεμβρίου που έχουν αποφασίσει επιστροφή ακόμα δεν έχουν επιστρέψει τα χρήματα

 

Απλά τραγικοί

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αλιεχπρες ποσο καιρό θέλουν για επιστροφή χρημάτων? από 11 Δεκεμβρίου που έχουν αποφασίσει επιστροφή ακόμα δεν έχουν επιστρέψει τα χρήματα

 

Απλά τραγικοί

Θες να πεις ότι πλήρωσες με Paypal στο Aliexpress;

Αφού δεν υποστηρίζει στις περισσότερες συναλλαγές το Paypal.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να λέει τίποτα για Paypal. Refund γίνεται φυσικά και από aliexpress απλά γίνεται στην κάρτα η οποία πλήρωσε αρχικά. Δεν είναι υπερβολικά μεγάλος ο χρόνος από 11/12 ούτε σημαίνει απαραίτητα ότι το Aliexpress δεν έκανε ό,τι ήταν να κάνει. Οι δικές μας τράπεζες καθυστερούν συνήθως και 1 μήνας χρονικό διάστημα είναι μάλλον νορμάλ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να λέει τίποτα για Paypal. Refund γίνεται φυσικά και από aliexpress απλά γίνεται στην κάρτα η οποία πλήρωσε αρχικά. Δεν είναι υπερβολικά μεγάλος ο χρόνος από 11/12 ούτε σημαίνει απαραίτητα ότι το Aliexpress δεν έκανε ό,τι ήταν να κάνει. Οι δικές μας τράπεζες καθυστερούν συνήθως και 1 μήνας χρονικό διάστημα είναι μάλλον νορμάλ.
Δεν λεει τιποτα για Paypal αλλα εγραψε στο νημα του Paypal :p

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει νήμα για αλιεχπρες φίλε μου γιαυτό

Για τον φίλο που λέει ότι είναι λίγος ο χρόνος από 11/12δεν λέω ότι δεν έχουν μπει τα λεφτά στην κάρτα αλλά ότι το αλί ακόμα είναι σε επεξεργασία για να κάνει επιστροφή ενώ το έχει αποφασίσει από 11/12

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νήμα για το Aliexpress και μπορει να το γράψει εκεί. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει νήμα για αλιεχπρες φίλε μου γιαυτό

Για τον φίλο που λέει ότι είναι λίγος ο χρόνος από 11/12δεν λέω ότι δεν έχουν μπει τα λεφτά στην κάρτα αλλά ότι το αλί ακόμα είναι σε επεξεργασία για να κάνει επιστροφή ενώ το έχει αποφασίσει από 11/12

Και υπάρχει θέμα για Ali αλλά και να μην υπήρχε, δεν γράφουμε όπου να ναι, αλλά για να γράψουμε.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όσοι χρησιμοποιούν 2 factor authentication (επιβεβαίωση SMS) στο paypal, είστε ευχαριστημένοι? Σας έχουν τύχει περιπτώσεις που καθυστερεί το SMS και λήγει η συναλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν 2 factor authentication (επιβεβαίωση SMS) στο paypal, είστε ευχαριστημένοι? Σας έχουν τύχει περιπτώσεις που καθυστερεί το SMS και λήγει η συναλλαγή?

 

Περιπτώσεις που να καθυστερεί οχι αλλα πιστεύω ειναι δύσχρηστο, για μενα τουλάχιστον, θα μπορούσε να ζητα σμσ μονο οταν ειναι να πληρώσεις και οχι σε καθε είσοδο σου, οπως οι τραπεζες

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν 2 factor authentication (επιβεβαίωση SMS) στο paypal, είστε ευχαριστημένοι? Σας έχουν τύχει περιπτώσεις που καθυστερεί το SMS και λήγει η συναλλαγή?

 

ποτε δεν εχει καθυστερησει μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

μου έχει τύχει να καθυστερήσει ώρες. Αλλά έδωσα τις μυστικές απαντήσεις και μπήκα (στις ζητάει μετά που θα στείλει το μήνυμα)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν 2 factor authentication (επιβεβαίωση SMS) στο paypal, είστε ευχαριστημένοι? Σας έχουν τύχει περιπτώσεις που καθυστερεί το SMS και λήγει η συναλλαγή?

Καμία καθυστέρηση, έρχεται άμεσα το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν καθυστερεί το μήνυμα (μέχρι τώρα) , αλλα εχω δύο λογαριασμούς και για να μικραυναλλαγες χρησιμοποιώ τον ακλειδωτο λογαριασμό......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Μιας που βρήκα σχετικό νήμα, να το αναφέρω κι εδώ:

 

Χθές έλαβα ένα mail τάχα μου από paypal, πως κάποιος άλλαξε τον κωδικό πρόσβασης. Αν δεν το έκανα εγώ, να logάρω για να το διορθώσω... Προσοχή λοιπόν (δεν την πάτησα, απλώς ενημερώνω) διότι η αρχική διεύθυνση μοιάζει αρκετά με της paypal όπως φαίνεται στο preview. Σας παραθέτω τη διεύθυνση noreply.paypal.serviceupdate.NyuZ3QEp@sinarmasmailoffice.com και προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...