Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Balance του πατπαλ δεν χανετε απο την μια στιγμη στην αλλη, και δεν δινεις καμια πληροφορία ή καποιο ιστορικό κλπ απλα εκανες μαι ερωτηση "που ειναι το Balance" τι απαντήσεις περιμένεις να πάρεις.

 

http://uploads.im/N83Dw.jpg

 

http://sk.uploads.im/t/N83Dw.jpg

 

:cool: - μολις κανω login βλεπω αυτο,για εξηγησε μου εσυ που ξερεις.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

http://uploads.im/N83Dw.jpg

 

http://sk.uploads.im/t/N83Dw.jpg

 

:cool: - μολις κανω login βλεπω αυτο,για εξηγησε μου εσυ που ξερεις.

 

Παλι δεν καταλαβαίνω το ερωτημα σου, αυτο που παραθετεις ειναι το στάτους του balance σου και δεν εχει χρήματα, ποιο ειναι το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

:blink: - οτι ειχα λεφτα μεσα και τωρα δεν τα βλεπω (!) ρωταω λοιπον που πηγαν? εχει κανεις το ιδιο θεμα τελευταια?

ποσο ποιο απλο να στο κανω δηλαδη ? αντε να δουμε ποσα post θα γραψουμε μεταξυ μας αποψε....

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες λεφτά στο Balance και φύγανε , δες τις κινήσεις του λογαριασμού σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες λεφτά στο Balance και φύγανε , δες τις κινήσεις του λογαριασμού σου.

 

:) - εκτος απο top up με μεταφορα στην τραπεζα που αργει 2 εργασιμες ειχα κανει και φορτιση μεσω προπληρωμενης και εγινε μπερδεμα,τελικα βρεθηκε το ποσο εκτος απο 2-2,5 ευρω περιπου τα οποια πλεον δεν υπαρχουν εξ'ου και το Μηδεν που φαινεται,ισως απο καποια αλλαγη της ισοτιμιας

ευχαριστω για την απαντηση,πανικοβληθηκα προς στιγμην (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται τίποτα άμεσο σχετικά με το PayPal για καινούριο Xiaomi mi6 που δεν αναγνωρίζει sim μόλις ήρθε από Banggood?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται τίποτα άμεσο σχετικά με το PayPal για καινούριο Xiaomi mi6 που δεν αναγνωρίζει sim μόλις ήρθε από Banggood?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιλας με το Banggood πρωτα και αμα δεν βγαλεις ακρη πηγαινεις μεσω paypal

Link to comment
Share on other sites

Μιλας με το Banggood πρωτα και αμα δεν βγαλεις ακρη πηγαινεις μεσω paypal
Όπως είναι λογικό σε τέτοια περίπτωση με ενδιαφέρει να πάρω πίσω όσο πιο άμεσα τα χρήματα μου.. Η πρόταση σου καλύπτει τη λογική αυτή απαίτηση μου η' μπορώ να βγάλω άκρη πιο σύντομα με άλλο τρόπο?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή και άλλος τρόπος ; Αν δεν το επιστρέψεις πίσω χρήματα δεν πέρνεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται τίποτα άμεσο σχετικά με το PayPal για καινούριο Xiaomi mi6 που δεν αναγνωρίζει sim μόλις ήρθε από Banggood?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες γρήγορα Επιστροφή χρημάτων ή να σου στείλουν άμεσα νέο κινητό, μίλα με banggood. Θα πρέπει να το στείλεις πίσω όπως σου είπε ο φίλος πιο πάνω. Αν τους στείλεις αποδείξεις με φώτο από tracking number και το βάρος του δέρματος μπορεί να σου κάνουν refund ή να σου στείλουν άλλο πριν το παραλάβουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πω πω, οντως χαλι μαυρο το paypal με τον κωδικο!

3 κωδικους ζητησα, δεν ηρθε κανενας (cosmote εταιρεια αν παιζει ρολο),

και με πεταξε κι εξω και δεν με ξαναβαζει!

να κανω reset λεει ή να προσπαθησω αργοτερα!

οτι ναναι πραγματικα, το βγαζω οταν μπω και δεν το ξαναβαζω,

χιλιες φορες να με χακεψουν παρα αυτο το χαλι!

Link to comment
Share on other sites

πω πω, οντως χαλι μαυρο το paypal με τον κωδικο!

3 κωδικους ζητησα, δεν ηρθε κανενας (cosmote εταιρεια αν παιζει ρολο),

και με πεταξε κι εξω και δεν με ξαναβαζει!

να κανω reset λεει ή να προσπαθησω αργοτερα!

οτι ναναι πραγματικα, το βγαζω οταν μπω και δεν το ξαναβαζω,

χιλιες φορες να με χακεψουν παρα αυτο το χαλι!

Εγώ το ενεργοποίησα πριν από μία εβδομάδα και δουλεύει κανονικά. Τα μηνύματα έρχονται άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ενεργοποίησα πριν από μία εβδομάδα και δουλεύει κανονικά. Τα μηνύματα έρχονται άμεσα

 

και σ μενα παντα εδω και καιρο και αμεσα

Link to comment
Share on other sites

:D - ανακουφιση εδω και μερικες βδομαδες, πανε τα Top Up και η αναμονη 2 εργασιμων,τωρα Pay now-κλικ και τελος,οι παλιες καλες μερες ξαναηρθαν (!) στην τουρκια παντως Paypal "γιοκ",πριν μερικα χρονια ειχαν αλλα ακομη ειναι ακυρον δεν εχει επανελθει

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

και εδώ μια χαρά έρχονται τα μηνύματα... σε πέντε δευτερόλεπτα .....

 

πάντως έχω δύο λογαριασμούς στο PayPal έναν κλειδωμένο με μήνυμα στο κινητό και ένα χωρίς..... για μικροπραγματα χρησιμοποιώ τον δεύτερο που είναι συνδεδεμένος με καρτα με μικρό υπόλοιπο.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και οι δύο στο όνομά σου; επιτρέπεται;

 

Μόνο ένας επαγγελματικός και ένας προσωπικός επιτρέπεται. Αν δεν είναι verified και οι δύο δεν θα έχει θεωρητικά θέμα. Αν όμως αναγκαστεί λόγω ύψους συναλλαγών να επιβεβαιώσει και τους δύο, πιθανότατα θα χάσει τουλάχιστον τον έναν, αν όχι και τους δύο λογαριασμούς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ο ένας είναι verified ο αλλος με τα μικροποσα δεν ειναι, και δεν βλέπω το λόγο γιατί θα πρέπει να είναι.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο την Κυριακή τα ξημερώματα.

Ειδοποίηση από revolut για αγορά προϊόντος μέσω PayPal.

Μέχρι να τσεκάρω άλλες δύο ειδοποιήσεις για αγορές συνολικά γύρω στα 170€.

Ο τύπος είχε μπει και στο λογαριασμό της yahoo και έσβηνε τα μέιλ των επιβεβαιώσεων αγορών.

Εσένα προφανώς σου διέγραψε και το λογαριασμό.

Με την PayPal δεν δικαιώθηκα παρόλο που τηλεφώνησα 2 φορές.

Οι μόνοι που φαίνεται να ασχολούνται σοβαρά πια με το θέμα είναι οι της Revolut.

Κατάφερα από μία αγορά που έκανε από gearbest μπαίνοντας στον λογαριασμό μου να βρω όνομα και διεύθυνση που είχε προσθέσει αλλά δεν ξέρω πόσο αληθινά είναι, πάντως η παραγγελία εκεί εστάλη.

Με λίγα λόγια ο τύπος μπήκε και ήλεγξε τους λογαριασμούς μου του gearbest, yahoo και PayPal τουλάχιστον.

 

Είχα εξελίξεις με την συγκεκριμένη περίπτωση.

Ενώ το PayPal με άφησε ξεκρέμαστο και χρεωμένο 28€ σε τηλεφωνήματα, η Revolut μου επέστρεψε το πρωί όλο το ποσό και από τις τρεις αγορές!

Επιπλέον μου έστειλε εξ αρχής νέα κάρτα χωρίς χρέωση ταχυδρομικών!

Νομίζω πως το PayPal έχει πάρει πολύ ψηλά τον αμανέ τελευταία, άσε που γίνεται όλο και πιο δύσχρηστο με τον καιρό!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

μπράβο στην revolut.....

 

συμβουλή εκτός θέματος, για τηλεφώνημα στο εξωτερικό με μικρές χρεώσεις telz εχει και callback και αναγνώριση κλήσης....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προσπαθώ να κάνω μια αγορά από ebay μέσω paypal και αυτή δεν ολοκληρώνετε μένει στο σημείο που προσπαθεί να επαληθεύσει τα στοιχειά μου επικοινωνώ με την υποστήριξη άλλα μου απαντούν με τυποποιημένα μηνύματα, δεν υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα ούτε από τον λογαριασμό του paypal μπορεί κάποιος να βοηθήσει. υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προσπαθώ να κάνω μια αγορά από ebay μέσω paypal και αυτή δεν ολοκληρώνετε μένει στο σημείο που προσπαθεί να επαληθεύσει τα στοιχειά μου επικοινωνώ με την υποστήριξη άλλα μου απαντούν με τυποποιημένα μηνύματα, δεν υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα ούτε από τον λογαριασμό του paypal μπορεί κάποιος να βοηθήσει. υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει κάτι?

 

Προσπάθησες απο αλλο υπολογιστή ή απο το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες απο αλλο υπολογιστή ή απο το κινητο σου?

 

καλησπέρα προσπαθώ να κάνω μια αγορά από ebay μέσω paypal και αυτή δεν ολοκληρώνετε μένει στο σημείο που προσπαθεί να επαληθεύσει τα στοιχειά μου επικοινωνώ με την υποστήριξη άλλα μου απαντούν με τυποποιημένα μηνύματα, δεν υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα ούτε από τον λογαριασμό του paypal μπορεί κάποιος να βοηθήσει. υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει κάτι?

==

Εδω και δυο μερες συμβαινει και σε μενα το ιδιο ,,

Μιλησα με ebay ,Μου ειπαν βλεπουν το λογαριασμο ΟΚ , και με παράπεμψαν στο paypal ,,

Μιλησα με paypal και αυτοι μου ειπαν ο λογαριασμος ειναι μια χαρα , οι καρτες εχουν υπολοιπο ,,

αλλά στο ebay δεν μπορω να πληρωσω και κολαει και μενα στην επαληθευση στοιχειων

Δοκιμσα απο αλλον υπολογιστη και απο αλλο Modem,IP και παλι τιποτα

Κάποια συμβουλη-ιδέα-βοήθεια για επιλυση του θεματος ???

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προσπαθώ να κάνω μια αγορά από ebay μέσω paypal και αυτή δεν ολοκληρώνετε μένει στο σημείο που προσπαθεί να επαληθεύσει τα στοιχειά μου επικοινωνώ με την υποστήριξη άλλα μου απαντούν με τυποποιημένα μηνύματα, δεν υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα ούτε από τον λογαριασμό του paypal μπορεί κάποιος να βοηθήσει. υπάρχει περίπτωση να το μπλοκάρει κάτι?

 

Σε εμένα συμβαίνει εδώ και κάνα δίμηνο. Δοκίμασα και καθαρισμό μνήμης και άλλους υπολογιστές και μέσω κινητού αλλά τίποτα. Έχει αναφερθεί και από άλλους. Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά και σε μένα λένε τα ίδια. Με το πειπαλ δεν μπορώ να επικοινωνήσω καν.

Η μόνη λύση που βρήκα ώστε να ολοκληρώσω κάποιες αγορές μου είναι να κάνω είσοδο στο ebay μέσω της αυστραλιανης σελιδας τους και έτσι ολοκληρώνονται οι πληρωμές κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειτα για Κάρτα της Εθνικής, έχει φοβερά προβλήματα τις τελευταίες ημέρες σύμφωνα με τα δημοσιεύματα των εφημερίδων. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...