Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια διορθωση αν μου επιτρεπεις ...... Για αποστολη εμβασματος στην ΕΕ εκτος Ελλαδας. Γιατι αν στειλεις απο Eurobank σε Alpha στοιχιζει 2,15€

 

Διόρθωση επιτρέπεται και, μάλλον, επιβάλλεται όταν γράφουμε κάτι λανθασμένα, αλλά, εάν είχες διαβάσει την ερώτηση, θα καταλάβαινες ότι αφορούσε σε έμβασμα στο balance του paypal και η απάντησή μου ήταν συγκεκριμένη και όχι γενική.

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση επιτρέπεται και, μάλλον, επιβάλλεται όταν γράφουμε κάτι λανθασμένα, αλλά, εάν είχες διαβάσει την ερώτηση, θα καταλάβαινες ότι αφορούσε σε έμβασμα στο balance του paypal και η απάντησή μου ήταν συγκεκριμένη και όχι γενική.

 

Εχεις δικιο. Και την ερωτηση ειχα διαβασει ομως και την απαντηση ειχα καταλαβει. Απλα ηθελα να διατυπωσω ενα ειδος διασμαρτυριας για τις μεγαλες χρεωσεις αναμεσα στις ελληνικες τραπεζες. Αναγνωριζω οτι ηταν λαθος η παραθεση της δικης σου απαντησης. Και ηταν λαθος και το topic που το εγραψα.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η προμήθεια με sha είναι πάντα 1 ευρώ τόσο σε ελληνική τράπεζα όσο και σε ευρωπαϊκή

Με our είναι διαφορετικό Άρα ο makap είναι σωστός

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πλεον δε γινεται να κανουμε νεο λογαριασμο στο πειπαλ; παω να ξεκινήσω αλλά μου εμφανίζει αυτό ''we are not able to process your request. Please try again later. Εχω δοκιμασει πολλες φορες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πλεον δε γινεται να κανουμε νεο λογαριασμο στο πειπαλ; παω να ξεκινήσω αλλά μου εμφανίζει αυτό ''we are not able to process your request. Please try again later. Εχω δοκιμασει πολλες φορες

 

Πριν από έναν μήνα περίπου άνοιξα λογαριασμό στο PayPal στο όνομα της γυναίκας μου, για να κάνω τη διαδικασία send money to a friend και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από έναν μήνα περίπου άνοιξα λογαριασμό στο PayPal στο όνομα της γυναίκας μου, για να κάνω τη διαδικασία send money to a friend και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

δοκιμαζω μερικες ημερες τωρα αλλα αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα με το we are not able to process your request. οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη παιδια. Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο gearbest καλωδιο φορτισης και δεν φορτιζει τι διαδικασιες πρεπει να κανω στο paypal ?

 

Μιλάς με τον πωλητή σε πρώτη φάση. Αν δεν τα βρείτε, κάνεις dispute στο Paypal ακολουθώντας τις οδηγίες που θα σου δώσει (το Paypal).

 

Καλησπέρα πλεον δε γινεται να κανουμε νεο λογαριασμο στο πειπαλ; παω να ξεκινήσω αλλά μου εμφανίζει αυτό ''we are not able to process your request. Please try again later. Εχω δοκιμασει πολλες φορες

 

Δοκίμασε με άλλον browser ή/και άλλαξε ΙΡ address πριν προσπαθήσεις να φτιάξεις νέο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με τον πωλητή σε πρώτη φάση. Αν δεν τα βρείτε, κάνεις dispute στο Paypal ακολουθώντας τις οδηγίες που θα σου δώσει (το Paypal).

 

 

 

Δοκίμασε με άλλον browser ή/και άλλαξε ΙΡ address πριν προσπαθήσεις να φτιάξεις νέο λογαριασμό.

 

σε υπερευχαριστω. θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με τον πωλητή σε πρώτη φάση. Αν δεν τα βρείτε, κάνεις dispute στο Paypal ακολουθώντας τις οδηγίες που θα σου δώσει (το Paypal).

 

 

 

Δοκίμασε με άλλον browser ή/και άλλαξε ΙΡ address πριν προσπαθήσεις να φτιάξεις νέο λογαριασμό.

 

Δεν τους είχα βρει ονλαιν και άνοιξα case με το τι πρόβλημα έχει δεν έκανα σωστά; μέχρι στιγμής δεν έχουν απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο μηνα ειχα δυο επιστροφες απο το paypal.

Και οι δυο πήγαν στο balance ενω η μια ειχε γινει με revolut και η αλλη με leupay

Γιατι εγινε αυτο ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι πωλητές δεν σου έκαναν ακύρωση της συναλλαγής, αλλά σου έστειλαν χρήματα στον λογαριασμό σου.
Link to comment
Share on other sites

εκανα πρην 3 μερες claim απο paypal και συγκεκριμενα στο vickmall..μου εστειλε η selina ενα mail το οποιο λεει αν χρειαστει να δωσω παραπανω πληροφοριες και το εκανα αλλα πατησα απ οτι καταλαβα το item as not discribed βεβαια στο μυνημα τους εστειλα τι παιζει ορι εχει αργησει τους εστειλα τα tracking και τα λοιπα...τωρα σε αυτην την περιπτωση τι κανω?χανω τα λεφτα μου?ειναι 2 περιπτωσεις στην μια το εκανα μονο...σε ποσες μερες θα ξερω? Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι πωλητές δεν σου έκαναν ακύρωση της συναλλαγής, αλλά σου έστειλαν χρήματα στον λογαριασμό σου.

 

στο paypal δειχνει refund αλλα ακομα δεν εχω δει τα χρηματα ,εχουν περασει 3 μερες πρεπει να κανω κατι αλλο ? θα τα δω στο paypall η στην revolut ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μου γράψεις πιο είναι το πρόβλημα σου , διότι απάντησα σε άλλο άτομο , έτσι δεν γνωρίζω ακριβώς ποιο είναι το δικό σου πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

παω να καταχωρησω το λογαριασμο IBAN για να επιστρεψω λεφτα απο balance στην τραπεζα αλλά δε τον δέχεται, τι μπορω να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δυνατότητα έχει κλειδωθεί από τον ΙΟΥΛ 2015.

Πρέπει είτε να τηλεφωνήσεις (ο αριθμός στο Contact Us) είτε να στείλεις μήνυμα γράφοντας τον ΙΒΑΝ που θέλεις να συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μου γράψεις πιο είναι το πρόβλημα σου , διότι απάντησα σε άλλο άτομο , έτσι δεν γνωρίζω ακριβώς ποιο είναι το δικό σου πρόβλημα.

 

Όλα οκ τα είδα στην εφαρμογή του revolut στην μεριά που έχει δολάρια

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περισσοτερες απο μια καρτες συνδεδεμενες και αντιμετωπιζοντας προβλημα με την χρηση αυτης που ειχα χαρακτηρισει σαν κυρια, δοκιμασα να την αλλαξω με καποια αλλη. Ενω κανοντας την αλλαγη μου εβγαζε μηνυμα επιτυχιας, στην ουσια δεν πραγματοποιουνταν η αλλαγη. Γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο η πως γινεται η αμεση εναλλαγη μεταξυ κυριας και δευτερευουσας ;
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις κάρτες αλλά, απλά, ορίζεις όποια θέλεις ως primary.
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περισσοτερες απο μια καρτες συνδεδεμενες και αντιμετωπιζοντας προβλημα με την χρηση αυτης που ειχα χαρακτηρισει σαν κυρια, δοκιμασα να την αλλαξω με καποια αλλη. Ενω κανοντας την αλλαγη μου εβγαζε μηνυμα επιτυχιας, στην ουσια δεν πραγματοποιουνταν η αλλαγη. Γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο η πως γινεται η αμεση εναλλαγη μεταξυ κυριας και δευτερευουσας ;

 

Δεν εχει τοσο μεγαλη σημασία αν καποια ειναι πρωτη ή δευτερη κλπ. μπορεις την ωρα που κανεις λογγιν στο ππ για να πληρώσεις να επιλέξεις οποια καρτα θελεις.

 

Η επιλογη αυτη εχει ψιλοχαλασει με το νεο προφιλ του ππ και δεν την κρατάει

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις κάρτες αλλά, απλά, ορίζεις όποια θέλεις ως primary.

 

 

 

Αυτο λεω παραπανω.

Ενω την αλλαζα και εβγαζε μηνυμα επιτυχημενης αλλαγης σε αλλη, primary παρεμενε αυτη που ηταν ηδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχει τοσο μεγαλη σημασία αν καποια ειναι πρωτη ή δευτερη κλπ. μπορεις την ωρα που κανεις λογγιν στο ππ για να πληρώσεις να επιλέξεις οποια καρτα θελεις.

 

 

 

Η επιλογη αυτη εχει ψιλοχαλασει με το νεο προφιλ του ππ και δεν την κρατάει

 

 

Εχει καθως σε αγορες απο πχ aliexpress δεν δινει την δυνατοτητα επιλογης.

Αυτη μου την δινει σε αγορες απο ebay και οχι παντα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω παραπανω.

Ενω την αλλαζα και εβγαζε μηνυμα επιτυχημενης αλλαγης σε αλλη, primary παρεμενε αυτη που ηταν ηδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εχει καθως σε αγορες απο πχ aliexpress δεν δινει την δυνατοτητα επιλογης.

Αυτη μου την δινει σε αγορες απο ebay και οχι παντα.

 

Το aliexpress δεν εχει παυπαλ

 

 

...και λίγο πιο πανω εξήγησα

"Η επιλογη αυτη εχει ψιλοχαλασει με το νεο προφιλ του ππ και δεν την κρατάει "

Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress δεν εχει παυπαλ

 

 

 

 

 

...και λίγο πιο πανω εξήγησα

 

"Η επιλογη αυτη εχει ψιλοχαλασει με το νεο προφιλ του ππ και δεν την κρατάει "

 

 

Προφανως κανεις λαθος.

10αδες αγορες απο αλι πληρωνοντας με ππ.

Προ μηνος αλλαξα την πρωτευουσα και η αλλαγη εγινε αμεσα.

Θα δοκιμασω παλι αυριο καθως η διαδικασια αυτη γινεται μονο απο υπολγιστη και οχι απο φορητες συσκευες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προφανως κανεις λαθος.

10αδες αγορες απο αλι πληρωνοντας με ππ.

Προ μηνος αλλαξα την πρωτευουσα και η αλλαγη εγινε αμεσα.

Θα δοκιμασω παλι αυριο καθως η διαδικασια αυτη γινεται μονο απο υπολγιστη και οχι απο φορητες συσκευες.

Μπορεις να εξηγήσεις πως πληρώνεις στο Ali με PayPal? Γιατι με ενδιαφερει και εμένα. Αυτο που γνωριζω ειναι οτι μπορεις να συνεννοηθείς με τον πωλητή, αλλά τι γίνεται με την προστασία σε περίπτωση στραβής?

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...