Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να εξηγήσεις πως πληρώνεις στο Ali με PayPal? Γιατι με ενδιαφερει και εμένα. Αυτο που γνωριζω ειναι οτι μπορεις να συνεννοηθείς με τον πωλητή, αλλά τι γίνεται με την προστασία σε περίπτωση στραβής?

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

 

 

Δεν κανω εδω και πολυ καιρο τιποτα.

Μου το βγαζει αυτοματα και απο κατω βεβαια και αλλες επιλογες πληρωμης οπως καρτα, μεταφορα μεσω τραπεζης, κτλ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω εδω και πολυ καιρο τιποτα.

Μου το βγαζει αυτοματα και απο κατω βεβαια και αλλες επιλογες πληρωμης οπως καρτα, μεταφορα μεσω τραπεζης, κτλ.

Γαι κατσε μισο λεπτο φιλε μου,εσυ δηλαδη πας να πληρωσεις κατι απο ali,και σου εχει επιλογη μεσω PayPal?:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω εδω και πολυ καιρο τιποτα.

Μου το βγαζει αυτοματα και απο κατω βεβαια και αλλες επιλογες πληρωμης οπως καρτα, μεταφορα μεσω τραπεζης, κτλ.

 

Μπορεις να ανεβάσεις ενα printscreen απο μια συναλλαγή σου απο αλι με παυπαλ, γιατι ενδιαφέρει πολύ κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Γαι κατσε μισο λεπτο φιλε μου,εσυ δηλαδη πας να πληρωσεις κατι απο ali,και σου εχει επιλογη μεσω PayPal?:blink:

 

προστέθηκε pay pall στο Ali express? πολύ καλή αναβάθμιση αυτή θα ήθελα να μου εξηγήσετε που θα μπορέσω να το βρω το έψαχνα χρόνια αλλά δεν μπορούσα για αυτό και έβγαλα revoluτ κάρτα και American Express από την άλφα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

προστέθηκε pay pall στο Ali express? πολύ καλή αναβάθμιση αυτή θα ήθελα να μου εξηγήσετε που θα μπορέσω να το βρω το έψαχνα χρόνια αλλά δεν μπορούσα για αυτό και έβγαλα revoluτ κάρτα και American Express από την άλφα.

 

Μάλλον κάποιο λαθος κανει το παλικάρι, paypal δεν εχει το ali, να υποθέσω οτι αγοράζει εκτός αλι κατευθείαν απο τον πωλητή με παυπαλ

Link to comment
Share on other sites

Με κανετε και αισθανομαι λες και εκανα καποιο κατορθωμα.

Και πριν τα καπιταλ με ππ πληρωνα. Δεν αλλαξε ποτε για μενα τιποτα. Για καποιο λογο που δεν γνωριζω και απο την αρχη των καπιταλ δεν ειχα ποτε προβλημα με πληρωμη στο ππ. Αγοραζα τα παντα απο παντου.

Δοκιμασα να παρω screen shot απο το ipad αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε το ππ, δεν μου ανοιγει και κρασαρει.

 

Δεν εχω παντως κανενα λογο να σας πω ψεμματα και λυπαμαι αν καποιος νομιζει κατι τετοιο.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Με κανετε και αισθανομαι λες και εκανα καποιο κατορθωμα.

Και πριν τα καπιταλ με ππ πληρωνα. Δεν αλλαξε ποτε για μενα τιποτα. Για καποιο λογο που δεν γνωριζω και απο την αρχη των καπιταλ δεν ειχα ποτε προβλημα με πληρωμη στο ππ. Αγοραζα τα παντα απο παντου.

Δοκιμασα να παρω screen shot απο το ipad αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε το ππ, δεν μου ανοιγει και κρασαρει.

 

Δεν εχω παντως κανενα λογο να σας πω ψεμματα και λυπαμαι αν καποιος νομιζει κατι τετοιο.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

 

Τα παιδιά δεν λενε για την πληρωμή μεσω paypal αλλα ειδικα για την πληρωμη μεσω paypal στο AliExpress.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω παραπανω.

Εχει καθως σε αγορες απο πχ aliexpress δεν δινει την δυνατοτητα επιλογης.

Αυτη μου την δινει σε αγορες απο ebay και οχι παντα.

 

Με κανετε και αισθανομαι λες και εκανα καποιο κατορθωμα.

Και πριν τα καπιταλ με ππ πληρωνα. Δεν αλλαξε ποτε για μενα τιποτα. Για καποιο λογο που δεν γνωριζω και απο την αρχη των καπιταλ δεν ειχα ποτε προβλημα με πληρωμη στο ππ. Αγοραζα τα παντα απο παντου.

Δοκιμασα να παρω screen shot απο το ipad αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε το ππ, δεν μου ανοιγει και κρασαρει.

 

Δεν εχω παντως κανενα λογο να σας πω ψεμματα και λυπαμαι αν καποιος νομιζει κατι τετοιο.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Αν εχεις πληρώσεις το AliExpress με παυπαλ έχεις κάνει ΤΟ κατόρθωμα

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις πληρώσεις το AliExpress με παυπαλ έχεις κάνει ΤΟ κατόρθωμα

 

Και λιγα λες..........:)

Κατι εχει μπερδεψει ο φιλος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με κανετε και αισθανομαι λες και εκανα καποιο κατορθωμα.

Και πριν τα καπιταλ με ππ πληρωνα. Δεν αλλαξε ποτε για μενα τιποτα. Για καποιο λογο που δεν γνωριζω και απο την αρχη των καπιταλ δεν ειχα ποτε προβλημα με πληρωμη στο ππ. Αγοραζα τα παντα απο παντου.

Δοκιμασα να παρω screen shot απο το ipad αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε το ππ, δεν μου ανοιγει και κρασαρει.

 

Δεν εχω παντως κανενα λογο να σας πω ψεμματα και λυπαμαι αν καποιος νομιζει κατι τετοιο.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Εκτός από αυτό που απορούν όλοι για το πώς έκανες μαγικά και αγοράζεις μέσω Pp από το Ali, τώρα σιγουρευτηκα ότι τρολαρεις αφού λες ότι αγοράζεις τα πάντα από παντού.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό που απορούν όλοι για το πώς έκανες μαγικά και αγοράζεις μέσω Pp από το Ali, τώρα σιγουρευτηκα ότι τρολαρεις αφού λες ότι αγοράζεις τα πάντα από παντού.

 

 

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

 

 

εισαι ευχαριστημενος τωρα η μηπως πρεπει να υποβαλλω και φορολογικη δηλωση .....

 

 

 

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160427/d03630c4d37f4da5aaa79be21fc9bcba.png

 

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι ειδικα οι κινησεις του αλι δεν φαινονται παντου οπως φαινεται απο εδω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160427/29821009ee374fbe4a8ec15c2a07a513.jpg

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν γίνεται να πληρώσεις με PayPal στο aliexpress τι να φανεί...

Το screenshot που έβαλες τα λέει όλα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εισαι ευχαριστημενος τωρα η μηπως πρεπει να υποβαλλω και φορολογικη δηλωση .....

 

 

 

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160427/d03630c4d37f4da5aaa79be21fc9bcba.png

 

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι ειδικα οι κινησεις του αλι δεν φαινονται παντου οπως φαινεται απο εδω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160427/29821009ee374fbe4a8ec15c2a07a513.jpg

 

Εγώ το μόνο που βλέπω, είναι στο μεν πάνω screenshot κάποιες συναλλαγές μέσω Paypal για ανανέωση χρόνου Wind και σε πωλητές που επιτρέπονται οι συναλλαγές ενδεχομένως ακόμα και με Ελληνικές κάρτες και στο κάτω screenshot είναι πληρωμές με τη Revolut (ασφαλώς άμεσα και όχι μέσω Paypal όπως φαίνεται από την αιτιολογία) στο Aliexpress. Ε και; Paypal το Aliexpress δεν δέχεται. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που βλέπω, είναι στο μεν πάνω screenshot κάποιες συναλλαγές μέσω Paypal για ανανέωση χρόνου Wind και σε πωλητές που επιτρέπονται οι συναλλαγές ενδεχομένως ακόμα και με Ελληνικές κάρτες και στο κάτω screenshot είναι πληρωμές με τη Revolut (ασφαλώς άμεσα και όχι μέσω Paypal όπως φαίνεται από την αιτιολογία) στο Aliexpress. Ε και; Paypal το Aliexpress δεν δέχεται. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε περαιτέρω.

 

 

Μαλιστα.

Το οτι βλεπεις τις ιδιες αγορες στην κινηση του ππ δεν σημαινει τιποτα για σενα.

Και η revolut μεςω ππ πληρωνει, οχι κατευθειαν.

Εγω πηγα να ενημερωσω οχι να κανω επιδειξη.

Ο καθενας πληρωνει οπως μπορει και απο οπου μπορει και σταματω εδω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Το οτι βλεπεις τις ιδιες αγορες στην κινηση του ππ δεν σημαινει τιποτα για σενα.

Εγω πηγα να ενημερωσω οχι να κανω επιδειξη.

Ο καθενας πληρωνει οπως μπορει και απο οπου μπορει και σταματω εδω.

 

Θα σε παρακαλεσω θερμα να μην παραπληροφορουμε τον κοσμο.

ΔΕΝ γινινται αγορες απο το ali με paypal,αυτο ειναι γεγονος,και μαλιστα τετελεσμενο.

Το παραπανω screenshot,δεν μας δειχνει απολυτως τιποτα.

Αγοραζω πανω απο 15 χρονια απο ali,αλλα με paypal δεν τα καταφερα ποτε.

 

Ευχαριστουμε για τον χρονο σου,και γαι τις πληροφοριες που μας εδωσες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Το οτι βλεπεις τις ιδιες αγορες στην κινηση του ππ δεν σημαινει τιποτα για σενα.

Και η revolut μεςω ππ πληρωνει, οχι κατευθειαν.

Εγω πηγα να ενημερωσω οχι να κανω επιδειξη.

Ο καθενας πληρωνει οπως μπορει και απο οπου μπορει και σταματω εδω.

 

Ποιές ίδιες αγορές πρέπει να δω ρε μάστορα; Φαίνεται πουθενά χρέωση από το Aliexpress στο πάνω ss που αφορά το Paypal; Θα μας τρελάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Το οτι βλεπεις τις ιδιες αγορες στην κινηση του ππ δεν σημαινει τιποτα για σενα.

Και η revolut μεςω ππ πληρωνει, οχι κατευθειαν.

Εγω πηγα να ενημερωσω οχι να κανω επιδειξη.

Ο καθενας πληρωνει οπως μπορει και απο οπου μπορει και σταματω εδω.

 

Φιλε @skiace δεν προσπαθούμε να σε κοροϊδέψουμε ουτε να κάνουμε τους έξυπνους, αλλα ηταν αρχικα απορίας αξιον απο εμενα, πως κανεις αγορές με ππ απο τον αλι, πράγμα που φαίνεται πλεον καθαρά σε αυτα που ανέβασες

 

δηλαδή οτι οι χρεώσεις του αλι είναι κατευθείαν στην ρεβολυτ

 

Αρα Paypal και Aliexpress ουδεμιά σχέση έχουν μεταξύ τους

 

Για να μην μπερδέψουμε και άλλους χρήστες που ενδεχομένως διαβάζουν το θέμα

Link to comment
Share on other sites

To aliexpress δεν δέχεται paypal . Η παραπληροφόρηση όμως δέχεται.
Link to comment
Share on other sites

To aliexpress δεν δέχεται paypal . Η παραπληροφόρηση όμως δέχεται.

 

 

Εχεις δικιο.

Γεμισε το φορουμ απο ειδικους και ξερολες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.

Γεμισε το φορουμ απο ειδικους και ξερολες.

 

Φιλε Γιωργο νομιζω οτι πλεον δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει η κουβεντα αυτη,εχεις αδικο,και το ξερεις αλλα το κουραζεις και αλλο.

Προφανως εχεις τους λογους σου για αυτο,απλα δεν μπορω να καταλαβω ποιους ακριβως.

 

Εαν μπορει καποιος φιλος ας καθαριση το νημα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να πεις?????? άφωνος !!!!!

 

 

Γιατι μενεις αφωνος ;

Εξηγησες παραπανω αυτα που γνωριζες χωρις να με ειρωνευτεις ουτε να εισαι προκλητικος απεναντι μου.

Ετσι και εγω εγραψα αυτα που ηξερα. Αν τελικα ειχα λανθασμενη εντυπωση (αφου τοσοι πολλοι ειστε τοσο κατηγορηματικοι) δεν το εγραψα ασφαλως για να παραπληροφορησω.

Ακου να παραπληροφορησω.

Λες και εχω καποιο συμφερον καπου.

Αυτο ειναι το νοημα του φορουμ. Η ανταλλαγη πληροφοριων.

Εγραψα αυτο που νομιζα, εβαλα και τις φωτο που το εξηγουσαν, γραψατε και εσεις την αντιθετη γνωμη σας, τελειωσε. Ουτε επεμεινα ουτε αντιδηκησα με κανενα.

Αυτο ομως δεν σημαινει πως πρεπει να ανεχομαι την ειρωνεια η την εξυπναδα του καθενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε Γιωργο νομιζω οτι πλεον δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει η κουβεντα αυτη,εχεις αδικο,και το ξερεις αλλα το κουραζεις και αλλο.

 

Προφανως εχεις τους λογους σου για αυτο,απλα δεν μπορω να καταλαβω ποιους ακριβως.

 

 

 

Εαν μπορει καποιος φιλος ας καθαριση το νημα.

 

 

Φιλε Κωστα, δεν επιμενω στο θεμα ουτε συνεχιζω καμμια κουβεντα επι της ουσιας.

Δεν μπορω ομως να μην απαντησω στο ιδιο υφος σε αυτους που μου απευθυνονται.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα αυτό το μαιλ από το paypal

 

We’ve noticed that you’ve had a higher than average rate of issues with your PayPal transactions. Such problems may include claims you have initiated with PayPal or through your financial institution or bank.

 

We want you to be happy with your purchases, but we may find it necessary to suspend your PayPal account privileges if we continue to notice a high number of problems with your PayPal transactions. Pending further review, we may also suspend any outstanding and future buyer protection claims, and we reserve the right to deny these claims.

 

We simply wanted to give you a chance to reassess your account activity for the future. You don’t need to take any action, and we don’t require a response to this message.

 

Επειδή δεν μπόρεσα να καταλάβω για ποιο λόγο μου το έστειλαν ή αν το έχουν στείλει και σε άλλους,όποιος μπορεί να μου εξήγηση τι συμβαίνει..;;

 

Και για να σας προλάβω αγορές κάνω με το γνωστό κόλπο με τους δυο λογαριασμούς στέλνω από τον έναν στον άλλο και αγοράζω από τα λεφτά που μπαίνουν στο balance του άλλου λογαριασμού,έχω και αγορές με μεγάλα ποσά 3 φορές από 350 ευρώ τον τελευταίο μήνα.

 

Επίσης έκανα και 4 dispute τους τελευταίους 3 μήνες επειδή δεν παρέλαβα,αλλά μικρά ποσά από 15 ευρώ μέχρι και 35 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνω κανονικά αγορές από παντού μέσω prepaid-card της εθνικής τράπεζας. Την έχω περασμένη στο PayPal.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος με τις αγορες paypal και ατυχος παρεα...αγορασα ενα κινητο απο ενα καταστημα στην κινα στις 24/3 μου στειλανε tracking number και στισ 2/4 ειδα οτι εφτασε ελλαδα απο τοτε δεν εχω κανενα νεο για το κινητο επικοινωνησα με το ταχυδρομιο μηπως ξεμεινε πουθενα αλλα τιποτα..τελικα επικοινωνησα και με τον πωλητη και συμφωνησαμε να κανω dispute για να προστατευτω..απο δω και περα τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...