Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου έχει ειπωθεί ότι με κάποια μαγαζιά είναι λαχείο η φάση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως αλλαζω την ρυθμιση στο paypal να μην κανει την μετατροπή του νομίσματος αυτο αλλα η τράπεζα που εχει έκδοση την κάρτα?

Καπου ειχε αναφερθει αλλα ψαχνω ωρα τωρα και δεν μπορω να το βρω

Ευχαριστω

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως αλλαζω την ρυθμιση στο paypal να μην κανει την μετατροπή του νομίσματος αυτο αλλα η τράπεζα που εχει έκδοση την κάρτα?

Καπου ειχε αναφερθει αλλα ψαχνω ωρα τωρα και δεν μπορω να το βρω

Ευχαριστω

Έτσι :)

Πως θα επιλέξετε την μετατροπή συναλλάγματος να την κάνει η τράπεζα σας και όχι το PAYPAL

Ακολουθείται την διαδρομή:

Paypal -Profile- Mymoney - My preapproved payments- Set Available Funding Sources - Conversion Options

................

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε η μέρα,ακόμα δεν μπορώ να συνδέσω την κάρτα και το refund εξίσου δεν έχει εμφανιστεί πουθενά...

Το paypal δεν έχει απαντήσει ( έχουν περάσει περισσότερες απο 24 ώρες που λένε ότι απαντάνε ) ,ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με το refund έστω ή εαν μπορώ να κάνω κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε η μέρα,ακόμα δεν μπορώ να συνδέσω την κάρτα και το refund εξίσου δεν έχει εμφανιστεί πουθενά...

Το paypal δεν έχει απαντήσει ( έχουν περάσει περισσότερες απο 24 ώρες που λένε ότι απαντάνε ) ,ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με το refund έστω ή εαν μπορώ να κάνω κάτι ?

Πρεπει να απαντισεις στο επιβεβεωτικο mail που στελνουν στο mail για να λαβεις απαντιση αλιος μην περιμενεις!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να απαντισεις στο επιβεβεωτικο mail που στελνουν στο mail για να λαβεις απαντιση αλιος μην περιμενεις!

Έχω απαντήσει και στα 4 που μου χουν στείλει αντίστοιχα στις 4 ερωτήσεις που χω κάνει :D

Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές μου μέσω pp κυμαίνονται από 1 έως 50€ το αντικείμενο. Τί συμφέρει να βάλω για χρέωση μετατροπής; Τράπεζα ή pp; Έχω κάρτα από άλφα και πειραιώς.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές μου μέσω pp κυμαίνονται από 1 έως 50€ το αντικείμενο. Τί συμφέρει να βάλω για χρέωση μετατροπής; Τράπεζα ή pp; Έχω κάρτα από άλφα και πειραιώς.

Πάντα τράπεζα. Η Alpha ειναι βολική, με Πειραιώς δεν έχω κάνει αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα τράπεζα. Η Alpha ειναι βολική, με Πειραιώς δεν έχω κάνει αγορές.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! προσπαθω να πληρωσω στο bangood αλλα το paypal μου την απορριπτει (denied) .ξερουμε κανενα τροπο ωστε να πληρωσω με paypal ? βοηθηστε με γιατι τα εχω παιξει. προσπαθω 3 μερες τωρα
Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! προσπαθω να πληρωσω στο bangood αλλα το paypal μου την απορριπτει (denied) .ξερουμε κανενα τροπο ωστε να πληρωσω με paypal ? βοηθηστε με γιατι τα εχω παιξει. προσπαθω 3 μερες τωρα

Μπας και εριξες καμια ματια στην 1η σελιδα του νηματος........????

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! προσπαθω να πληρωσω στο bangood αλλα το paypal μου την απορριπτει (denied) .ξερουμε κανενα τροπο ωστε να πληρωσω με paypal ? βοηθηστε με γιατι τα εχω παιξει. προσπαθω 3 μερες τωρα

 

Μπορεις να πληρωσεις κατευθειαν με την χρεωστικη σου καρτα αν θελεις (checkout with credit card). Εγω χρησιμοποιησα μια χρεωστικη της Πειραιως πριν 3 μερες και μου τη δεχτηκε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε με balance τα καταφερα και θελω την ασφαλεια του Paypal. καποια αλλη λυση υπαρχει?

σας ευχαριστω!

Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθείς να πληρώσεις σε δολ και στο balance έχεις ευρώ γι αυτό δεν σε αφήνει. Μετετρεψε τα σε δολ
Link to comment
Share on other sites

ουτε με balance τα καταφερα και θελω την ασφαλεια του Paypal. καποια αλλη λυση υπαρχει?

σας ευχαριστω!

 

στέλνεις ένα μήνυμα στην paypal να σε περάσουν τον τραπεζικό λογαριασμό στο paypal σου ώστε να μπορείς να κάνεις έμβασμα στον λογαριασμό της paypal στο εξωτερικό και έτσι με 1 ευρώ η χρέωση του εμβάσματος από την τράπεζα σου να βάλεις τα χρήματα στο balance και να κανεις την αγορα σου.

Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια να συνδέσω την κάρτα μου στο ΡΡ κατάφερα να τη μπλοκάρω και πλέον για να τη συνδέσω μου ζητούν τα ακόλουθα.

Η δυσκολία αφορά στο δεύτερο. Που μπορώ να βρω κάποιο επίσημο έγγραφο που να τα έχει όλα αυτά στα αγγλικά ;;;

 

Please upload the following documents:

A valid photo ID (front/back copy)

A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια παντως ξαναεκανα αγορα με paypal με τον κλασσικο τροπο χωρις balance κλπ.απο to2c 200$ και εγινε κανονικα η παραγγελια. Alpha visa συνεδεσα στο paypal.

 

Και εγω alpha visa εχω κ εκανα καταθεση σε λογαριασμο, της deutsche bank αν δεν κανω λαθος..

Ετσι επρεπε να κανω; γιατι ειδα κανονικα χρεωθηκα στην αλφα αλλα στο paypal δεν εχει εμφανισθει ακομα.

Τελος, ξερετε αν στο gearbest δεχονται και λειτουργει κανονικα το paypal ?

Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμο μου εχω λινκ 2 καρτες και 2 λογ/σμους.Καρτες Μια αλφαμπανκ και μια πειραιως και το ιδιο με τους λογαριασμους.Εχω ανοιξει εδω και ενα μηνα λογαριασμο σε γερμανικη τραπεζα εχω παρει καρτες κτλ κτλ μπορω να λινκαρω επισης τον γερμανικο λογαριασμο μαζι με τους ελληνικους στο paypal?

ναι μπορείς, το έχω κάνει....

 

έχω 3 ελληνικές κάρτες και μια κυπριακή στο PayPal.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάνει μία παραγγελια απ το sportsdirect την προηγούμενη βδομάδα μέσω PayPal , στην οποία μου έγραφε οτι η κάρτα μου απορρίφθηκε... Η έμ λόγω συναλλαγή υπάρχει ακόμα στο ιστορικό του PayPal ως pending... Θα χρεωθώ όταν ανοίξουν οι συναλλαγές με πιστωτική ή βάλω λεφτά στο balance και θα ολοκληρωθεί; Και αν γίνεται κάπως να την διαγράψω ή να την ακυρώσω καθώς δεν τα θέλω πια τα προϊόντα... Να σημειώσω ότι στο λογαριασμό μου στο sportsdirect δεν φαίνεται πουθενά ως pending η παραγγελία, βασικά δεν υπάρχει πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Aποστολη που δεν παρελαβα (2) εδω και πανω απο 2 μηνες, ανοιγω dispute καμία απαντηση για 2-3 μερες, κανω claim καμία απαντηση για 5-6 μερες... Ειναι φυσιολογικο αυτο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ok, θεωρω δλδ οτι δεν απανταει (το vifocal μεσω aliexpress ειναι το καταστημα) ουτε στο paypal και στις 10 μερες αποφασιζει (υπερ μου)..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...