Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε καμια περίπτωση. Το paypal δεν υποστηρίζει maestro και ως εκ τούτου δεν μπορεί να χρεώσει κάρτες maestro.

 

Για να το λέτε, κάτι παραπάνω θα ξέρετε. Thanks! :D

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

Να μου μεταφερει στο paypal 15 ευρω αφου εγω του τα στειλω πρωτος σε λογαριασμο πειραιως μεσω winbank?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατάφερα και έκανα και εγώ το κολπάκι με το balance.

αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα χρήματα.

μου βγάζει μήνυμά: Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. The funds are kept to settle payments in case there's a problem with transactions.

 

μήπως γ' αυτό? έχει συμβεί σε κάποιον????

 

Εχει συμβει και σε αλλους. Μηπως εχεις 2 λογαριασμους paypal και μετα μετεφερες χρηματα απο τον ενα λογαριασμο στον αλλο?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνε refund και θα πάνε πίσω και θα επιστραφει και η προμήθεια .

Μετά στείλτα σαν Services.

 

δεν παιζει αυτο ρολο, services η goods.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδια μπορεί το κόλπο να έχει γίνει αλλα εαν το παρακάνουμε παίζει και ρόλο το θέμα ασφάλειας της κάρτας απο την τράπεζα για αυτο και τρώνε κάτι "άκυρα" κάποια παιδιά εδώ μέσα τις πρώτες φορές αφήνει να γινει η μεταφορά απο την καρτα στο balance αλλα εαν συνεχιστεί με περισσότερες φορές το υποψιάζονται απο την τράπεζα οτι κατι τρέχει και σταματάνε την διακίνηση αυτή και ίσως μπλοκάρουν και την κάρτα.Αυτη ειναι η γνωμη μου για το θεμα, ισως ειμαι λαθος αλλα για σκεφτείτε λιγο ισως έχει κάποια βάση αυτό που λέω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με Alpha visa πιστωτικη δεν καταφερα ποτε το "κολπο"...τον λογαριασμο τον εχω πολλα χρονια στο paypal και εχω κανει αγορες απο 10αρικο μεχρι και 500αρικο σε πραγματα...προσπαθω καθε μερα και διαφορες ωρες...πρωι,βραδυ,ξημερωματα :p ...εδω και καιρο ειδα οτι μου εβγαζε μηνυμα να παω στο paypal και να κανω επιβεβαιωση της καρτας(κατι που ειχε γινει απο τοτε που εβαλα την καρτα πολυ πριν τα CC).. μπηκα να το κανω μηπως αυτο ηταν το προβλημα,αλλα τελικα εβγαλε παλι μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει η συναλλλαγη.... :mad: δεν μπορει να μου χρεωσει το 1,50 ευρω ... το θεμα ειναι πως αφου η καρτα ηταν πιστοποιημενη μου ζηταει να γινει παλι το Paypal; μηπως απο τις πολλες προσπαθεις που εκανα να βαλω λεφτα στο balance και θεωρηθηκε "υποπτο" απο το paypal;
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω κάνει τρεις κινήσεις στις 23/08/2015 μεταφοράς ποσών από την χρεωστική εθνικής σε PayPal.

Σήμερα είδα στον τραπεζικό λογαριασμό μου τρεις δεσμεύσεις ποσών €0.88 η κάθε μια με ημερομηνία έναρξης 23/08/2015 και ημερομηνία λήξης 07/09/2015 (τότε θα αποδεσμευτούν)

Δεν ξέρω γιατί, δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει κάπου και είπα να το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

απο χρεωστικη visa της alpha bank εχει φορτωσει κανεις?ειναι η καρτα μισθοδοσιας μου και εχω καποια χρηματα μεσα.μολις δοκιμασα και τα γνωστα....We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-1005, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment. Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατάφερα και έκανα και εγώ το κολπάκι με το balance.

αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα χρήματα.

μου βγάζει μήνυμά: Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. The funds are kept to settle payments in case there's a problem with transactions.

 

μήπως γ' αυτό? έχει συμβεί σε κάποιον????

 

Το 21 ημέρες είναι ένας αριθμός που χρησιμοποιείται πολύ στο εξωτερικό σε οικονομικές συμβάσεις, συμφωνίες και αγορές, ως χρόνος υπαναχώρησης. Μπορεί δηλαδή κάποιος να εγγραφεί κάπου πληρώνοντας με έμβασμα ένα ποσό, το οποίο αποδεσμεύεται προς τον αποδέκτη μετά από 21 ημέρες. Μέχρι τότε μπορεί ο αποστολέας να υπαναχωρήσει και να του επιστραφεί το ποσό αυτούσιο πίσω.

 

Μήπως είναι κάτι τέτοιο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

απο χρεωστικη visa της alpha bank εχει φορτωσει κανεις?ειναι η καρτα μισθοδοσιας μου και εχω καποια χρηματα μεσα.μολις δοκιμασα και τα γνωστα....We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-1005, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Καλησπέρα,

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, πάλι με χρεωστική visa της Alpha Bank. Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με την τράπεζα και με ενημέρωσαν ότι η συναλλαγή δεν μπορεί να εκτελεστεί λόγω capital controls. Η απορία μου : αν αυτό συμβαίνει μόνο στην alpha bank, πώς γίνεται δεκτή η συναλλαγή απο κάρτες άλλων τραπεζών; Edited by xaris1331
Link to comment
Share on other sites

Κι από τις άλλες τράπεζες δεν δουλεύουν πάντα όλες οι κάρτες.

Aπό Αλφα, νομίζω αρκετοί έχουν αναφέρει ότι δούλεψε η Αμέρικαν Εξπρές.

Link to comment
Share on other sites

Το 21 ημέρες είναι ένας αριθμός που χρησιμοποιείται πολύ στο εξωτερικό σε οικονομικές συμβάσεις, συμφωνίες και αγορές, ως χρόνος υπαναχώρησης. Μπορεί δηλαδή κάποιος να εγγραφεί κάπου πληρώνοντας με έμβασμα ένα ποσό, το οποίο αποδεσμεύεται προς τον αποδέκτη μετά από 21 ημέρες. Μέχρι τότε μπορεί ο αποστολέας να υπαναχωρήσει και να του επιστραφεί το ποσό αυτούσιο πίσω.

 

Μήπως είναι κάτι τέτοιο.

ειναι ακριβως αυτο, το εχω πει καμια 20αρια φορες εδω μεσα αλλα ολοι κανουν τον κουφο, send money to family or friends, σε διαφορετικη περιπτωση φαινεσαι σαν πωλητης για το paypal και λογικο ειναι να σου δεσμευει τα χρηματα για καποιες μερες, διοτι δεν ξερει οτι εισαι ο ιδιος που κανεις αυτο το "κολπο" οπως λενε καποιοι εδω μεσα, το πιο καθαρο ειναι 2 λογαρισμοι paypal και send money to family or friends, σεβαστειτε το ΟΛΟΙ, εαν αρχισουν να γινονται μαμακιες με το paypal θα μας κλειδωσει τελειως. Εαν αυτο επιθυμειτε κυριοι τοτε λυπαμαι για ολους μας, εχουμε μια χαραμαδα να κανουμε αγορες μην την κλεινετε και αυτην. Οι κατοχοι καρτων alpha και πειραιως ηδη ζοριζονται να κανουν την μεταφορα στο balance διοτι επιλεγουν να "πληρωθουν" "request" για

"αγαθα" "goods" το οποιο ειναι μπλοκαρισμενο λογω CC, ξαναλεω δοκιμαστε με δυο λογαριασμους και send money to family or friends, φτιαξτε ενα λογαριασμο στην μητερα σας ή σε καποιο πολυ κοντινο συγγενη τελος παντων. Σεβαστειτε ολους μας που θελουμε να κανουμε αγορες μεσω paypal, καποιοι απο εμας εχουμε και επιχειρησεις και επιτελους μπορουμε να λειτουργησουμε με αυτον τον τροπο εως οτου το κρατος αρει τα CC. Kαλο ειναι να παρουν θεση και οι operators, οχι μονο να διαγραφουν post επειδη ηταν offtopic.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ειναι ακριβως αυτο, το εχω πει καμια 20αρια φορες εδω μεσα αλλα ολοι κανουν τον κουφο, send money to family or friends, σε διαφορετικη περιπτωση φαινεσαι σαν πωλητης για το paypal και λογικο ειναι να σου δεσμευει τα χρηματα για καποιες μερες, διοτι δεν ξερει οτι εισαι ο ιδιος που κανεις αυτο το "κολπο" οπως λενε καποιοι εδω μεσα, το πιο καθαρο ειναι 2 λογαρισμοι paypal και send money to family or friends, σεβαστειτε το ΟΛΟΙ, εαν αρχισουν να γινονται μαμακιες με το paypal θα μας κλειδωσει τελειως. Εαν αυτο επιθυμειτε κυριοι τοτε λυπαμαι για ολους μας, εχουμε μια χαραμαδα να κανουμε αγορες μην την κλεινετε και αυτην. Οι κατοχοι καρτων alpha και πειραιως ηδη ζοριζονται να κανουν την μεταφορα στο balance διοτι επιλεγουν να "πληρωθουν" "request" για

"αγαθα" "goods" το οποιο ειναι μπλοκαρισμενο λογω CC, ξαναλεω δοκιμαστε με δυο λογαριασμους και send money to family or friends, φτιαξτε ενα λογαριασμο στην μητερα σας ή σε καποιο πολυ κοντινο συγγενη τελος παντων. Σεβαστειτε ολους μας που θελουμε να κανουμε αγορες μεσω paypal, καποιοι απο εμας εχουμε και επιχειρησεις και επιτελους μπορουμε να λειτουργησουμε με αυτον τον τροπο εως οτου το κρατος αρει τα CC. Kαλο ειναι να παρουν θεση και οι operators, οχι μονο να διαγραφουν post επειδη ηταν offtopic.

 

Όντως θέλει προσοχή και όχι πολλά αλληλοφορτώματα.

 

Εμένα το Paypal Ευρώπης μου έβγαλε ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ γιατί λέει ότι είδε κάποιες κινήσεις που απαγορεύονται απο την πολιτική του.

Όταν τους ρώτησα ποιο είναι αυτό δείτε τι μου απάντησε (κατι σχετικό με το ότι απαγορεύεται να φορτώνεις επιτηδες λεφτά σε άλλο ή δικό σου λογαριασμό χωρίς να υπάρχει πραγματικός λόγος ή κάτι τέτοιο)

 

We screen our payment system on a regular basis. While we were screening, we noticed that you've completed cash advances that aren't allowed under our User Agreement. Payments that don't involve the purchase of goods or services should be sent using the right payment type. You can learn more about our payment options by clicking on the "What is this?" link the next time you send money.

Helping others complete a cash advance or providing yourself with one is not allowed. If you participate in a restricted activity while using our service, we may temporarily or permanently suspend your account. You should also know that we may hold or delay a payment at our discretion to ask you for information about any transactions you've completed.

 

You can view the terms of using our services by clicking the "Legal Agreement" link at the bottom of any PayPal webpage, and viewing our User Agreement.

 

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

 

Yours sincerely,

Mireya

PayPal

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μολις μου εστειλα μερικα δολαρια:

 

Amount received:

$48.00 USD

Fee amount:

-$1.93 USD

Net amount:

$46.07 USD

 

Currency converter

 

Available balance in EUR (primary): €69.63 EUR

Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €109.57 EUR

 

Total: $48.00 USD

From amount: €44.56 EUR

To amount: $48.00 USD

Exchange rate: 1 EUR = 1.07740 USD

 

καρτα eurobank visa πιστωτικη.....

ρε παιδια σορρυ πως θα στειλετε λεφτα στον εαυτο σας με το send money? εγω κανω με το request.

Φορτωσα λιγο το balance για να εχω, τωρα παιρνω ψιλοπραγματα απο ebay, ΔΕΝ κανω δοκιμες με αλλες καρτες εχω μονο μια και ουτε κανω πολλες κινησεις, ειχα κανει πριν το τελος του μηνα εκανα μια αγορα και τωρα το ανεβασα παλι λιγο.

Aν μπορει κανεις ας εξηγησει πως γινεται με το send money to friends/family για να μην ξαναδουλεψουμε το request money.

Yποθετω δεν πρεπει να εχουμε balance ομως γιατι θα παρει απο εκει....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια και μια βοηθεια. Εχω λογαριασμο στο paypal μεσω του request μπορω να φορτωσω το balance απο καρτα μιας φιλης? Στην ουσια να με βαλει τα λεφτα να τις αγορασω αυτο που θελει
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Απλά θα βάλεις τη κάρτα της φίλης

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μολις μου εστειλα μερικα δολαρια:

 

Amount received:

$48.00 USD

Fee amount:

-$1.93 USD

Net amount:

$46.07 USD

 

Currency converter

 

Available balance in EUR (primary): €69.63 EUR

Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €109.57 EUR

 

Total: $48.00 USD

From amount: €44.56 EUR

To amount: $48.00 USD

Exchange rate: 1 EUR = 1.07740 USD

 

καρτα eurobank visa πιστωτικη.....

ρε παιδια σορρυ πως θα στειλετε λεφτα στον εαυτο σας με το send money? εγω κανω με το request.

Φορτωσα λιγο το balance για να εχω, τωρα παιρνω ψιλοπραγματα απο ebay, ΔΕΝ κανω δοκιμες με αλλες καρτες εχω μονο μια και ουτε κανω πολλες κινησεις, ειχα κανει πριν το τελος του μηνα εκανα μια αγορα και τωρα το ανεβασα παλι λιγο.

Aν μπορει κανεις ας εξηγησει πως γινεται με το send money to friends/family για να μην ξαναδουλεψουμε το request money.

Yποθετω δεν πρεπει να εχουμε balance ομως γιατι θα παρει απο εκει....

Δεν στελνεις χρηματα στον εαυτο σου, το Paypal δεν το επιτρπει αυτο. Στελνεις χρηματα ακριβως οπως το λεει, family or friends, φιλους ή συγγενεις, εγω πχ εχω paypal σε συζυγο αδελφο πεθερο πεθερα, στελνω και μου στελνουν χρηματα με το "SEND" money, με το request που κανετε ολοι ειναι σαν να ειστε πωλητες και να ζητατε χρηματα για την πωληση καποιου ειδους σε καποιον αλλο αγνωστο προς εσας, γι αυτο και το Paypal σε καποιες περιπτωσεις μπλοκαρει τα χρηματα που ζητησατε ενω τα δειχνει κανονικα στο balance, αυτο το κανει μεχρι να λαβει την εντολη απο τον πληρωτη οτι ολα ειναι οκ με το ειδος που δηθεν πουλησατε μεσω του request, δηλαδη οτι το στειλατε το παρελαβε και λειτουργει σωστα, τα τυπικα του paypal δηλαδη. Δεν κανετε κατι κακο, απλα το paypal δεν ειναι μακακας, ολα καταγραφονται ακομη και οι αριθμοι καρτων που χρησιμοποιηθηκαν για τις πληρωμες, εαν κανουν μια αντιπαραθεση και το καταλαβουν θα ειναι αργα για ολους μας, προφανως υπαρχει καποια ανοχη μεχρι στιγμης ή υπαρχει κενο στην ΠΝΠ που επιτρεπει να γινεται αυτο, βλεπετε οτι alpha και πειραιως σας παιδευουν και δεν το επιτρεπουν , ενω eurobank κανεις οτι θελεις ανετα, χρησιμοποιηστε σωστα το paypal παιδια, και τις καρτες σας ορθα και λογικα, για το καλο ολων μας, παρακαλω τους operator ακομη και τον mythozz να παρουν θεση, ας αναρτηθει κατι για την ορθη χρηση μεταφορας χρηματων στο paypal, προσοχη δεν σας λεω να μην κανετε αγορες προς θεου, παρτε οτι θελετε με οσα θελετε αλλα οχι με το request που φαινεται οτι πουλατε κατι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Fireblade μπορείς να γράψεις με βήματα τη διαδικασία? Για παράδειγμα χρειάζεται να υπαρχει συνδεδεμένη verified κάρτα στο λογαριασμό από τον οποίο κανείς send money?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ίσως να τα έχετε γράψει πολλές φορές εδώ αλλά θέλω μια ξεκάθαρη απάντηση.

Ο ξάδερφός μου σπουδάζει στην Αγγλία. Έχει λογαριασμό paypal συνδεδεμένο με την κάρτα του σε αγγλική - φυσικά - τράπεζα.

Αν μου στείλει εμένα στο δικό μου λογαριασμό, που είναι συνδεδεμένος με κάρτα της τράπεζας Πειραιώς, 100 ευρώ π.χ ή 70 Στερλίνες, θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το ποσόν αυτό ή μέρος του για χρήση άμεσα???

Τί κινήσεις πρέπει να κάνει ο ξάδερφος και τί εγώ?

Περιμένω την απάντησ'ή σας και ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Fireblade μπορείς να γράψεις με βήματα τη διαδικασία? Για παράδειγμα χρειάζεται να υπαρχει συνδεδεμένη verified κάρτα στο λογαριασμό από τον οποίο κανείς send money?

Εχεις δυο λογαριασμους paypal, πχ εναν δικο σου και ενα της συζυγου σου(δεν ειναι απαραιτητο να ειναι η συζυγος, μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε αρκει να εχεις προσβαση στον λογαριασμο του. Στον δικο σου, που θα τραβηξει τα χρηματα που θα στειλει στην συζυγο ή καπου αλλου, πρεπει να εχεις μια καρτα "verified". Πατας "send money" , βαζεις το email του λογαριασμου της συζυγου ή οποιου αλλου τελος παντων, βαζεις το ποσο που επιθυμεις να στειλεις, σε ευρω ή δολαρια, εαν επιλεξεις δολαρια εχει περαιτερω επιλογες για την μετατροπη, εαν θα την κανει το paypal ή η τραπεζα, καλο ειναι να ειναι η τραπεζα αν και αυτο ειναι λιγο επικινδυνο και θα εξηγησω μετα για πιο λογο, επιλεγεις το "I'm sending money to family or friends" και μετα "continue" σε παει στην σελιδα οπου σου λεει τι ακριβως θα γινει και αν συμφωνεις με το email που στελνεις τα χρηματα και με το ποσο τοτε πατας "send money", τελος, εχεις μολις στειλει χρηματα σε εναν συγγενη σου, καμια παρανομια κανενα ψεμα, αντιθετα με το request money ζητας χρηματα για πωληση ειδους ή υπηρεσιες, αυτο ειναι ψεμα και το paypal θα το παρει χαμπαρι καποια στιγμη, να φανταστεις οτι ακουω στην αγορα συνεχως για το "κολπο" με το paypal, τετοιος λαος ειμαστε , ακου πως το βαφτισαμε "κολπο". Τελος παντων. Οσο για την μετατροπη αν θα την κανει το paypal ή η τραπεζα, εδω εχουμε ενα θεμα με την τραπεζα, απο την οποια το paypal ζηταει δολαρια και εκεινη αναλαμβανει την μετατροπη βαση ισοτιμιας, επειδη ολα μα ολα ελενχονται, δεν θα αργησει να πυροδοτηθει ο μηχανισμος ελεγχου σε καποιον που "στελνει" συνεχως δολαρια σε "καποιον" αλλο, ειδικα αν τα ποσα ειναι μεγαλα, και μεγαλα ειναι απο 1000 και ισως και πιο κατω τωρα με τα CC, προσοχη ειναι το ιδιο για την τραπεζα να στειλεις 1000$ μια φορα ή να στειλεις 1000 φορες απο 1$, φυσικα εαν το εισοδημα σου τα δικαιολογει, τοτε εισαι οκ, εαν ομως οχι τοτε.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους.

Ίσως να τα έχετε γράψει πολλές φορές εδώ αλλά θέλω μια ξεκάθαρη απάντηση.

Ο ξάδερφός μου σπουδάζει στην Αγγλία. Έχει λογαριασμό paypal συνδεδεμένο με την κάρτα του σε αγγλική - φυσικά - τράπεζα.

Αν μου στείλει εμένα στο δικό μου λογαριασμό, που είναι συνδεδεμένος με κάρτα της τράπεζας Πειραιώς, 100 ευρώ π.χ ή 70 Στερλίνες, θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το ποσόν αυτό ή μέρος του για χρήση άμεσα???

Τί κινήσεις πρέπει να κάνει ο ξάδερφος και τί εγώ?

Περιμένω την απάντησ'ή σας και ευχαριστώ προκαταβολικά!

ναι μπορει να κανει οτι θελει, οταν λες "λογαριασμο" φανταζομαι να εννοεις "paypal" , η καρτα σου δεν παιζει κανενα ρολο απ οπου κ αν ειναι διοτι εσυ θα λαβεις το ποσο που θα στειλει στο balance σου, οτι νομισμα στειλει αυτο θα λαβεις, δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα, απλα θα λαβεις ενα email που θα λεει οτι σου εστειλε χρηματα ο "ταδε", εκεινος απλα θα κανει την κινηση send money που εξηγω πιο πανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις επικοινώνησα με την τράπεζα και με ενημέρωσαν ότι η συναλλαγή δεν μπορεί να εκτελεστεί λόγω capital controls. Η απορία μου : αν αυτό συμβαίνει μόνο στην alpha bank, πώς γίνεται δεκτή η συναλλαγή απο κάρτες άλλων τραπεζών;

send money φιλε μου, send money..... και θα δουλεψει και η aplha σου.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις χρήματα στο balance του paypal, πώς θα δουλέψει το "send money";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

ναι μπορει να κανει οτι θελει, οταν λες "λογαριασμο" φανταζομαι να εννοεις "paypal" , η καρτα σου δεν παιζει κανενα ρολο απ οπου κ αν ειναι διοτι εσυ θα λαβεις το ποσο που θα στειλει στο balance σου, οτι νομισμα στειλει αυτο θα λαβεις, δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα, απλα θα λαβεις ενα email που θα λεει οτι σου εστειλε χρηματα ο "ταδε", εκεινος απλα θα κανει την κινηση send money που εξηγω πιο πανω.

 

Ναι εννοείται ότι έχει δικό του λογαριασμό paypal.

Άρα θα πάει και θα μου κάνει εμένα τη μεταφορά όπως είπες παραπάνω "send money to family or friends" και αφού ολοκληρώσει αυτή τη διαδικασία εγώ θα έχω στο balance μου το ποσόν της μεταφοράς.

Φαντάζομαι να μην υπάρξει πρόβλημα που το balance μου θα είναι σε στερλίνες και εγώ θέλω να κάνω αγορά με δολλάρια Αυστραλίας, γιατί κάτι είδα πιο πάνω....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις χρήματα στο balance του paypal, πώς θα δουλέψει το "send money";

σου επιτρεπει να τα στειλεις απο την καρτα που εχεις κανει verified στον λογαριασμο σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι εννοείται ότι έχει δικό του λογαριασμό paypal.

Άρα θα πάει και θα μου κάνει εμένα τη μεταφορά όπως είπες παραπάνω "send money to family or friends" και αφού ολοκληρώσει αυτή τη διαδικασία εγώ θα έχω στο balance μου το ποσόν της μεταφοράς.

Φαντάζομαι να μην υπάρξει πρόβλημα που το balance μου θα είναι σε στερλίνες και εγώ θέλω να κάνω αγορά με δολλάρια Αυστραλίας, γιατί κάτι είδα πιο πάνω....

oχι κανενα θεμα, αν στα στειλει σε στερλινες, τοτε σε καθε αγορα σου το paypal θα κανει την μετατροπη, δεν σε συμφερει, πες του να στα στειλει σε $

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...