Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ανακοίνωσαν πρόσφατα για τα capital control διαδικτυακές διευκολύνσεις... μας κάνει τίποτα καλό αυτό γνωρίζει κανένας???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακοίνωσαν πρόσφατα για τα capital control διαδικτυακές διευκολύνσεις... μας κάνει τίποτα καλό αυτό γνωρίζει κανένας???

 

πιο συγκεκριμενα? δωσε κανα link....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ι καποιος να συνδεσει το paypal με τραπεζικο λογαριασμο; ή λογω cc θα φαω ακυρο αν το κανω;

 

Αμα μπορουσαμε να τραβηξουμε χρηματα απευθειας απο λογαριασμο, όλη αυτη η συζητηση εδώ και μερικές σελίδες δεν θα είχε νοημα. :p

Link to comment
Share on other sites

τι θελουν να πουν με το "ουσιαστικη χαλαρωση"?

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ μαζί σου. Θα δείξει άμεσα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν νομίζω να παίζει ρόλο για το αν θα είναι επιτυχής η μεταφορά χρημάτων η μέθοδος που θα ακολουθηθεί, δηλαδή με send money ή request. Αν δεν γίνεται με τον ένα τρόπο δεν γίνεται και με τον άλλο.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν συνδέσω μια χρεωστική της Πειραιώς σήμερα και πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών μετά από λίγο, θα μου δώσουν τον 4ψήφιο κωδικό επί τόπου ή πρέπει να περάσουν 1-2 μέρες πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν συνδέσω μια χρεωστική της Πειραιώς σήμερα και πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών μετά από λίγο, θα μου δώσουν τον 4ψήφιο κωδικό επί τόπου ή πρέπει να περάσουν 1-2 μέρες πρώτα;

θελει 2-3 μερες....νομιζω εργασιμες......

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

175$ με eurobank visa μολις τωρα, με διαδικασια send money.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια με request με μια prepaid της πειραιως τα $ δεν πηγαν στο balance απλα υπαρχει η συναλαγη. Πρεπει να κανω κατι ακομα για να μπουν στο balance?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια με request με μια prepaid της πειραιως τα $ δεν πηγαν στο balance απλα υπαρχει η συναλαγη. Πρεπει να κανω κατι ακομα για να μπουν στο balance?

Request....... δοκιμασε με send, αν και αναλογα την καρτα και την τραπεζα ισως να πρεπει να περασει εγκριση, το επαθα εγω με το banggood, waiting for bank confirmation.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

μεταφορα χρηματων με send money,απο προπληρωμενη της πειραιως σε 2ο λογαριασμο με στοιχεια του γιου μου,επιτυχης.

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακούστηκε ότι μπορεί πλέον, ο κάθε ιδιώτης να μεταφέρει έως 500 ευρώ/μήνα στο εξωτερικό.

 

Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο...??? Οπότε μπορούμε να ψωνίζουμε από ebay έως 50 ευρώ τον μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που λες, θα μπορεις να ψωνιζεις 500 το μηνα απο εβαυ κ οχι 50

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακούστηκε ότι μπορεί πλέον, ο κάθε ιδιώτης να μεταφέρει έως 500 ευρώ/μήνα στο εξωτερικό.

 

Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο...??? Οπότε μπορούμε να ψωνίζουμε από ebay έως 50 ευρώ τον μήνα?

 

Συμφωνα με αυτα που λες, θα μπορεις να ψωνιζεις 500 το μηνα απο εβαυ κ οχι 50

 

Προφανώς το ξέφυγε ένα 0 όταν έγραφε το μήνυμα. ;)

Περιμένουμε να δούμε από Δευτέρα τι θα γίνει. Αλλαγές ακούγονται, αλλά προς το παρόν δεν έχω δει τίποτα επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια με request με μια prepaid της πειραιως τα $ δεν πηγαν στο balance απλα υπαρχει η συναλαγη. Πρεπει να κανω κατι ακομα για να μπουν στο balance?

καμια βοηθεια κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξε ένα screen από το ιστορικό συναλλαγών που νας δείχνει μόνο την συγκεκριμένη.

 

Μάλλον ή πρέπει να πατήσεις accept ή σου λεει ότι μετά από 21 ημ΄'ερες θα είναι διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμάσει να βάλω στο paypal balance χρήματα με τον κλασσικό τρόπο... καμία τύχη....3 κάρτες δοκίμασα (piraios visa, eurobank visa και alphabank mastercard) και στα 3 μου έφαγε εν ευρώ και έβγαλε αυτό το μήνυμα

 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card XXXXXX because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακούστηκε ότι μπορεί πλέον, ο κάθε ιδιώτης να μεταφέρει έως 500 ευρώ/μήνα στο εξωτερικό.

 

Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο...??? Οπότε μπορούμε να ψωνίζουμε από ebay έως 50 ευρώ τον μήνα?

Δεν ισχύει για τράπεζες αυτό. Μην περιμένετε αλλαγές στις αγορές internet σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αν δεν εχετε σκοπό να κάνετε τώρα αμέσως αγορές μην του αλλαζετε τα φώτα του paypal στις δοκιμές! Πιθανώς γιαυτό τρωτε ακυρα. Προχτες εμένα δούλεψε το request κανονικά με eurobank visa πιστωτική. Μετά έμαθα το send θα το κάνω όταν μου χρειαστεί δεν θα κάνω άσκοπες δοκιμές...
Link to comment
Share on other sites

Μεταφορα χρηματων στο balance με το γνωστο τροπο απο prepaid eurobank, η οποια ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο που εχω στο paypal.

Ευχαριστω το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω send money στον λογαριασμο μου paypal με χρεωστικη eurobank που ειναι ηδη συνδεδεμενη στο paypal η χρειαζεται να ειναι αλλλη καρτα αδηλωτη στο paypal?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...